Şimdi Ara

Tüketici Kredi Kampanyaları & İndirimleri 2020 - ! GUNCEL (27. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: GateFLY Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü2 Mobil
5 sn
16.147
Cevap
872
Favori
2.479.659
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
47 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kadirekinci

quote:

Orijinalden alıntı: synthesizer

quote:

Orijinalden alıntı: platin1111

150.000 tl için 0,77 faiz oranı nasıl? 60-120 ay arası vade icin.

masraflar da toplam olarak 1500 tl civarındaolacak. daha iyisi varmı?

Mümkün değil, var mı böyle bişi?

Konut kredisidir.

bir yanlış anlama oldu galiba..

kredi miktarı 150.000 tl

faiz oranı 0,77

vade :60-120 arası

masraflar toplamı :1500 tl.

secilen yıla gore de fiyat gelecek..

• quote:

quote:

quote:

quote:

Konut kredisidir.

Konut kredisi olduğunu anladım da ben bu yaz 140 bin için teble görüşmüştum 2bine yakın yada gecik bir mebla çıkmıştı. 1500 taksitle 150bin kredi vermezler bence..

Üfürme oldugu icin cevap bile yazmak istemedim.

Ancak benim gibi kredici insanlarin etkilenebilecegini dusundugumden yazma ihtiyaci hissettim.

Bu kullanicinin dedigi 1500 lira civari kredi ancak 180 ayliktir.

100,000 lira kredi 180 ayda %0,82-0,79'da masrafsiz 1061 ila 1018 lira arasinda kullanilmistir.

Keza ki 150,000 icin 120 ay icin 1500 kusur!! imkansiz. hele bir de 60 ay yorumu var ki aman aman.

Lutfen insanlar ince kredi hesaplarindayken ulu orta bakkal agziyla yorumlar yapmayalim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

quote:

Konut kredisidir.

kredi miktarı 150.000 tl

faiz oranı 0,77

Kredi konut kredisi mi Tüketici mi?

120 ay vade sunan tüketici kredisi şimdiye kadar göremedim.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Konut kredisidir.

kredi miktarı 150.000 tl

faiz oranı 0,77

konut kredisi

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Konut kredisidir.

kredi miktarı 150.000 tl

faiz oranı 0,77

konut kredisi

http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=45565523

• quote:

Orijinalden alıntı: teacher22

quote:

Orijinalden alıntı: espanyol55

Araç kredileri ile ilgjli ayrı başlık yok sanırım. Geçen gün de yazmıştım sıfır araç için 30000 60 ay sadece 500 masraf ele geçen 29500 sigorta mecburi değil akbank kredi veriyor, geri ödeyeceğim tutar 40400 aylık taksit 673 lira, var mı daha uygun alabileceğim biyer? Yarın başvuru yapmam gerekiyor.

Aylık taksit 686 tl görünüyor.0,92 faiz oranından.Size özel indirim mi yaptılar?

Aracı toyotadan alacağım, % 0 faiz yok ama, akbankla anlaşmışlar 0.86 ile herkese veriyor, bana özel değil yani. Ben akbanka çok sıcak bakmadığım için ve bulursam aynı oranlara arabayı rehinletmemek için kredi bakıyorum. Akbanktan genellikle şikayetci insanlar, bilmiyorum ne kadar doğru, devlet bankasından çekme taraftarıyim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaşlar emeklilere kredi konusunda bilgisi olan varmı ? Bankalar maksimum nekadar kredi veriyor emeklilere ? Örneğin benim babam 1.100TL civarı bir maaş alıyor normalde, şuan Ziraat bankasından çektiği kredinin son taksitini ödeyecek ve yeniden kredi çekmek istiyor. Bu sefer araç almak istiyor.

Emeklilere özel ihtiyaç kredisi varmı ya da bankalar emeklilere kredi vermeye sıcak bakıyormu merak ediyorum ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: RIDVANBAL

Arkadaşlar emeklilere kredi konusunda bilgisi olan varmı ? Bankalar maksimum nekadar kredi veriyor emeklilere ? Örneğin benim babam 1.100TL civarı bir maaş alıyor normalde, şuan Ziraat bankasından çektiği kredinin son taksitini ödeyecek ve yeniden kredi çekmek istiyor. Bu sefer araç almak istiyor.

Emeklilere özel ihtiyaç kredisi varmı ya da bankalar emeklilere kredi vermeye sıcak bakıyormu merak ediyorum ?

Zaten emeklilere uygun kredi şuan için Ziraat de var bence gidip görüşün daha iyi oranlar alabilirsiniz..
  • quote:

Orijinalden alıntı: RIDVANBAL

Arkadaşlar emeklilere kredi konusunda bilgisi olan varmı ? Bankalar maksimum nekadar kredi veriyor emeklilere ? Örneğin benim babam 1.100TL civarı bir maaş alıyor normalde, şuan Ziraat bankasından çektiği kredinin son taksitini ödeyecek ve yeniden kredi çekmek istiyor. Bu sefer araç almak istiyor.

Bankalar genelde kredi çekecekseniz maaşı kendi bankalarına çekmenizi istiyorlar.(Ödenmezse anında bloke etmek için.)

Bankaya göre değişir maaşın kaç katına kredi verildiği.

Devlet bankaları özellikle emeklilere kredi vermek istiyor.

3-4 Sene Önce HSBC'den maaşının 10 katı kredi çeken tanıdığım var.

• Arkadaşlar faiz oranlarının ocak-şubat arasında düşmesini bekliyormusunuz? Ona göre kredi çekme ihtiyacımı ertelemeyi düşünüyorum.
  • maaşım garantiye yattığı için dedim garantiden teklif alayım, ziraat'in verdiğini verirlerse hiç uğraşmadan çekerim.

250 lira masrafla 1,05 teklif ettiler 15.000 / 24 ay.
  • şu sıralar en uygun kredi hangi bankada? en son en uygunu şekerbanktı.
  • bugün teb çankırı şubesiyle görüştüm (03 ocakda açılcak). masrafsız yılbaşı kredisi.
    5 000 tl %1
    12 ay vade aylık 450 tl
    24 ay vade aylık 241 tl
    36 ay vade aylık 172 tl

10 000 tl %1
    12 ay vade aylık 900 tl
    24 ay vade aylık 482 tl
    36 ay vade aylık 343 tl

sadece 76 tl hayat sigortası yapıyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: canverse

quote:

Orijinalden alıntı: 13.kazım

kredi taksitlerini ertelettiğiniz zaman ilave bir faiz yüklenmiş olursunuz...bunu da göz önünde bulundurun...

Farkındayım hocam. Ancak durum bunu gerektirdi.

Ve bu hali ile bile Akbanktaki kredi takdisimle sadece 10 lira fark oluyor. Üstelik bana da diğer ödemelerde nefes aldırmış olacak.

Peki ne kadar faiz ödeniyor bu durumda. Sanırsam şu şekilde. Mesela 36 ay çeksek 5 ay da erteletsek %0.99 luk faiz 41 ay boyunca işleyecek. Yanlıyor muyum?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ecar limon

quote:

Orijinalden alıntı: canverse

quote:

Orijinalden alıntı: 13.kazım

kredi taksitlerini ertelettiğiniz zaman ilave bir faiz yüklenmiş olursunuz...bunu da göz önünde bulundurun...

Farkındayım hocam. Ancak durum bunu gerektirdi.

Ve bu hali ile bile Akbanktaki kredi takdisimle sadece 10 lira fark oluyor. Üstelik bana da diğer ödemelerde nefes aldırmış olacak.

Peki ne kadar faiz ödeniyor bu durumda. Sanırsam şu şekilde. Mesela 36 ay çeksek 5 ay da erteletsek %0.99 luk faiz 41 ay boyunca işleyecek. Yanlıyor muyum?

her ay elinizdeki kalan miktardan faiz işletiliyor.

Yani ben %0,99 faizli krediyi çekiyorum ve her ay o kadarlık faizi yiyorum.

Maaş hesabımın avansının faizini kredi kartımın faizini düşündüğümde bu oran çok daha makul.

• bugün ziraatten 10bin çektim, 0,94 faiz 24 ay 10bin i 11.436 olarak ödeyeceğim.32 tl sigorta ücreti tuttu başka masraf yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: unfortunate_hero

Arkadaşlar faiz oranlarının ocak-şubat arasında düşmesini bekliyormusunuz? Ona göre kredi çekme ihtiyacımı ertelemeyi düşünüyorum.

Bir bankanın (şeker olabilir) müdürünün gazetede açıklaması vardı. Ocak-Mart dönemi faizler dip seviyelerinde olabilir gibilerinden.
    Ayrıca yurt dışı bir kaynak politik faizlerin 0,50 puan daha düşebileceğini söylemişti.
    Ancak zaten faiz indirim beklentisi 0,50 gibiydi ve MB 0,25 düşürünce sanki bankalar önceden faizi 0,50 indirim olacak gibi düşürdüler, diye düşünüyorum.
    Enflasyon beklentisi 5 civarlarındayken bankaların verdiği kredinin yıllık maliyeti 14,00 lerde olamaz.Mevduat faizi 7 lerdeyken bankalar parayı 2 katına satmaması gerekir.
    SONUÇ: Faizlerin bir miktar (yıllık bazda %12 ler gibi olabileceğini) özellikle de bankaların masrafsız krediler üzerinde yoğun kampanyalar yapacağını düşünüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: AMETBİXİ06

şu sıralar en uygun kredi hangi bankada? en son en uygunu şekerbanktı.

Yeni yılı beklemek en mantıklısı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: teacher22

quote:

Orijinalden alıntı: unfortunate_hero

Arkadaşlar faiz oranlarının ocak-şubat arasında düşmesini bekliyormusunuz? Ona göre kredi çekme ihtiyacımı ertelemeyi düşünüyorum.

Bir bankanın (şeker olabilir) müdürünün gazetede açıklaması vardı. Ocak-Mart dönemi faizler dip seviyelerinde olabilir gibilerinden.
    Ayrıca yurt dışı bir kaynak politik faizlerin 0,50 puan daha düşebileceğini söylemişti.
    Ancak zaten faiz indirim beklentisi 0,50 gibiydi ve MB 0,25 düşürünce sanki bankalar önceden faizi 0,50 indirim olacak gibi düşürdüler, diye düşünüyorum.
    Enflasyon beklentisi 5 civarlarındayken bankaların verdiği kredinin yıllık maliyeti 14,00 lerde olamaz.Mevduat faizi 7 lerdeyken bankalar parayı 2 katına satmaması gerekir.
    SONUÇ: Faizlerin bir miktar (yıllık bazda %12 ler gibi olabileceğini) özellikle de bankaların masrafsız krediler üzerinde yoğun kampanyalar yapacağını düşünüyorum.

Ayrıntılı cevabınız için teşekkür ederim. Beklemediyim o zaman hocam :)

• Bugün Şekerbank kredi başvurumu onaylamadı ve ilk defa bir krediden red yedim.

Bugüne kadar hiç bir kredimde ödeme güçlüğü olmadı.

Şu an için sadece kredi kartı ödemelerim yüksek. Bir kaç defa minimumunu ödedim.

Zaten bu sebeple krediyi çekiyorum. Elimdeki krediyi yapılandırmak ve kredi kartlarının borçlarını ödemek için.

Ancak RED cevabını ilk defa da olsa duymak moralimi bozdu.

Görevli bayan da "sebebini ben de anlayamadım, sordum bireysel kredilendirmeye" dedi. Onun dışında da bir sebep söylemedi.

Sizce sebebi ne olabilir?
  • 
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.