Şimdi Ara

Tüketici Kredi Kampanyaları & İndirimleri 2020 - ! GUNCEL (159. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (2 Mobil) - 4 Masaüstü2 Mobil
5 sn
16.123
Cevap
872
Favori
2.472.324
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
47 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 157158159160161
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: amanhem

quote:

Orijinalden alıntı: mur37

Benim şöyle bir sorunum var

3 tane konut 1 tane tüketici kredilerim var konut kredilerinin 1 tanesi başka banka diğer 2 konut 1 tüketici kredisi maaş bankamda şimdi

Bu kredilerin hepsini bir hipotekde birleştirsem ve artı olarak elimede 25000₺ alacak şekilde yapabilirmiyim bu 2 banka toplam borcumu artı 25000₺ başka bir bankadan kullanıp tek banka tek taksit yapabilirmiyim acaba bu konuya açık halk bankası dost kredi altında bir teklif var sitesinde bu banka benim sorunumu çözermi veya sizlerde böylesi bir durum oldumu daha pratiği varmı acaba
    Toplam borç kapatma faizi dahil 197000₺+ 25000₺nakit yuvarlak hesap 220000₺ ihtiyacım var şuan ödediğim taksit tutarı 3850₺+ bu 25000₺ taksitleri yuvarlak 4500₺tutuyor tek taksit sistemini yapabilirsem 25000₺ taksitleride içinde 3200₺x120 ay olacak

Yardımcı olursanız sevinirim

Merhaba,

Sizin 3 konut 1 tüketici krediniz var. Konutları 1 ipotek altında birleştiremezsiniz. Borçları var çünkü. Ayrıca sizin yapmayı düşündüğünüz kredi türüne ipotekli bireysel finansman (İBFK) deniyor. Bu İBFK'ların kredi faiz oranları konut ve genelde tüketici kredisinden yüksek olabiliyor. Nedeni ise bu tür bir krediyi kefilsiz-teminatsız kredi çekemeyen müşterilerin çekmesinden kaynaklanıyor. İstisnalar olabiliyor tabi. Ayrıca hiçbir banka veya finans kuruluşu sizin ipotekli evinizi konut kredisinden çıkartıp kısa vadeli (İBFK'lar şuan $( ay kullandırılabiliyor, çünkü tüketici kredisine dönmüş oluyor) olarak kullandırmak istemez. Ayrıca diğer bankanın ipoteğide olacak, ikinci sıradan ipotek istemeyecektir.

Size tavsiyem, hali hazırda konut kredilerinizi vadelerini - eğer oranlar değişmeyecekse - vadelerini uzatmak olacaktır. Bu şekilde aylık ödemelerinizi bir nebze düşürebilir ve kredi limitinizi yükseltebilirsiniz. Çünkü birçok finans kuruluşu kredi kullandırımı yaparken sizin gelirinize ve aylık ödediğiniz kredi taksitlerine göre kredi teklifi yapmaktalar.

Umarım yardımcı olabilmişimdir.

Teşekkür ederim aynen dediğiniz gibi teklifimi hiç bir banka kabul etmedi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • matandberenice kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler
  • suzumushinishkin S kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Kredi vermenin altın kuralı kredibilitedir. Yani kişinin ödeme gücüdür. Bunu peki nasıl gösteririz derseniz tabi ki de geliriniz, kira geliri, faiz geliri vb. ile. Peki bunların hiçbirine sahip olmayan bir arkadaşınıza borç (kredi) verir misiniz? Tabii ki de hayır! Bankalar da aynı insanlar gibi düşünür. Çünkü sistemi kuranlarda bir insan sonuçta.

İşin özeti, gelir göstermezseniz kredi kullanmanız mümkün değil.
  • Halkbank 1.28 den veriyor şu an

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kredilere ne olmuş ya hu???

• Halkbank 1.28 yapmış. Kamuya 1.20. Sanırım faizler bayağı bi artmış
  • quote:

Orijinalden alıntı: ayhand28

Halkbank 1.28 yapmış. Kamuya 1.20. Sanırım faizler bayağı bi artmış

Aha a artar bu ulkede malesef gidisat iyi degil firmalar iflas etmesin diye olagan ustu hal i uzatip duruyorlar

• vakıfbanktan kredi çektim.

hayat sigortasını iptal etme şansım var mı

full paket adı altında 163,80 kesildi bunu iptal etme şansım var mı
  • bilbar B kullanıcısına yanıt
    Yoktur hayatsigortası zorunlu değil ama çektiğiniz kredi şartıdır

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: necmettin44

quote:

Orijinalden alıntı: bilbar

vakıfbanktan kredi çektim.

hayat sigortasını iptal etme şansım var mı

full paket adı altında 163,80 kesildi bunu iptal etme şansım var mı

ancak krediyi kapattığında kalan kısmını hesabına yatırırlar yoksa alma şansın yok.

full paket de mi iptal olmaz
  • Güncel oranlar hakkında bilgisi olan var mı?
  • bilbar B kullanıcısına yanıt
    detayları nedir kredinin faiz oranı taksit ve çektiğiniz miktar?
  • Teb kredi kartima 1.09 oranli kredi faiz oranli kredi tanimlamis. Hayat sigortasi masrafi yok. Su an ihtiyacim yok ama ne zaman ne olacagi belli olmaz. Alip faize atayim diyorum. Ne dersiniz?

8bin tl icin toplamda odediginiz 8720 tl oluyor.

• ykb kredi kartına her ay 0.99 dan 12 ay tanımlıyor...olanlar degerlendırebılır

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: realbrutal

Teb kredi kartima 1.09 oranli kredi faiz oranli kredi tanimlamis. Hayat sigortasi masrafi yok. Su an ihtiyacim yok ama ne zaman ne olacagi belli olmaz. Alip faize atayim diyorum. Ne dersiniz?

8bin tl icin toplamda odediginiz 8720 tl oluyor.

Oran iyi baska kredilere oranla avantajli. Ancak faize konursa nolur onu bilemem...

• merhaba arkadaşlar aylık 4200 tl alan 1 yıllık bır memurum, vakıfbanktan maaş alıyorum onun harıcınde teb ısbankası fınansbank yapıkredı bankamatık kartlarım var suan bana en dusuk ıhtıyaç kredısı hangı banka verır? daha once hıc kredı cekmedım 30 bın tl cekmeyı dusunuyorum
  • Castiel kullanıcısına yanıt
    Tabii önce maaş aldığın banka ile irtibata geç..sonra ingbank derim ,kredi notu na göre faiz oranı var..Ayrıyeten halkbanka'da uğra oranı al..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yilbasi kredileri firsatlari ne zaman aciklanir acaba arkadaslar?

40-50 bin arasi maksimum 1 yillik kredi cekmem gerekiyor aralik sonu gibi.

• quote:

Orijinalden alıntı: necmettin44

quote:

Orijinalden alıntı: Castiel

merhaba arkadaşlar aylık 4200 tl alan 1 yıllık bır memurum, vakıfbanktan maaş alıyorum onun harıcınde teb ısbankası fınansbank yapıkredı bankamatık kartlarım var suan bana en dusuk ıhtıyaç kredısı hangı banka verır? daha once hıc kredı cekmedım 30 bın tl cekmeyı dusunuyorum

en uygun krediyi bu bankaların içinde vakıfbanktan alırsın. dikkat et kredi çekerken taksitlere başladığında sonradan kapatmak istersen ana parandan eşit şekilde düşen kredi kullan. garanti bankasından araç kredisi kullanmıştım opel bayisinden araç alırken 34 bin tl çektim 1 ay taksit ödedim 2. ay gelmeden krediyi kapatmak istedim vakıftan ihtiyac kredisi çektim. garantideki krediyi kapatırken normalde ana paradan ilk taksit ödediğimde düşmesi lazımdı ama 1040 tl taksitten ana paradan düşme olmadı bankaya keriz parası olarak verdik. yine dönüp dolaşacağın yer vakıf ziraat halk bankasıdır tavsiye ederim.

Hocam kredi hesaplaması bütün bankalarda aynıdır. Aynı oran ve şartlardaki krediyi hangi bankadan çekseniz,2. taksite yakın kapatmak isterseniz yaklaşık olarak aldığınız kredi kadar paraya kapatabilirsiniz. Sadece masraflarda fark olabilir. 34000 TL krediyi aldınız,1 ay faiz işledi,kaba hesap diyelimki vergilerle birlikte 500 TL. Borcunuz oldu 34500. İlk taksiti 1040 TL ödediniz(500 faiz,540 anaparadan),kaldı 33460 TL anapara. Ama ona da faiz işliyor yaklaşık 1 ay,ona da 450 TL diyelim kaba hesap,borç oldu 33910. 2 takside yakın kapatmak isterseniz borcunuz yaklaşık bu olur. Anaparadan eşit düşmeli krediye pek rastlamadım ama verebilirler belki,ama onun da ilk taksitleri yüksek olur,giderek düşmeye başlar
  • ceptetebin oran ve masrafsızlığı da iyiymiş. 1.39 bence fena değil. Eğer müşteriysen uygulamadan direkt yatıyor ama aşağıdan da başvurabiliyorsun
    https://www.cepteteb.com.tr/cepteteb-kredi-basvurusu?utm_source=forum&utm_medium=display&utm_campaign=kredi&utm_content=kredi#Step1
  • 
Sayfa: önceki 157158159160161
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.