Şimdi Ara

Tüketici hakları kararını icra mahkemesine taşımak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
751
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    LG telefonumu hayalet ekran kronik sorunu ile icra mahkemesine verdim ve karar lehime sonuçlandı. Fakat firma aradan geçen 2 aya rağmen herhangi bir ödeme yapmadı. Şimdi kararı icra mahkemesine taşımak istiyorum. Tecrübeli arkadaşlar izlemem gereken yolu açıklayabilir mi? Ürün fiyatı 3000 TL idi icra ilamlı mı ilamsız mı olacak? İcraya başvurduktan ne kadar süre sonra parayı iade alabilirim ve telefonu hangi süreçte nereye iade etmem gerekecek? Son olarak telefonun yanında extra hediyeler verilmişti bunları hediye olarak arkadaşlarıma verdim, ürünü satın alırken bu hediyeleri 0.1 kuruş olarak faturalandırmışlar bunları geri vermediğim durumda ücret kesintisi ne kadar olur?
    Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• İlamlı icra yoluna başvurarak 3000 TL'yi tahsil edebilirsiniz. Ortalama 2-3 haftada paranızı alabilirsiniz.
  • 2 defa icra mahkemesinden bahsetmişsiniz ama icra mahkemesi işe işiniz yok. Muhtemelen hakem heyetine başvurdunuz, çıkan kararı da icra takibine koyacaksınız

• sertosman S kullanıcısına yanıt
    İcraya götürebilmek için icra mahkemesine gitmem gerekmiyor mu? İcra müdürlüğü de olabilir gerçi :)

• Augias kullanıcısına yanıt
    Hediyeler konusunda ne düşünüyorsunuz avukat bey, geri istenmesi durumunda ne yapmam gerekecek?

• quote:

Orijinalden alıntı: loftuk

İcraya götürebilmek için icra mahkemesine gitmem gerekmiyor mu? İcra müdürlüğü de olabilir gerçi :)

Hayır kararı alıp icra müdürlüğüne gideceksiniz. Hediyeleri de iade etmeniz icap eder

• sertosman S kullanıcısına yanıt
    Hediyeler bende değil artık biri kayboldu diğer 2'sini başkalarına verdim.

• Bedelleri düşülerek para iadesi alırsınız

• Selamlar , yardım etmek istiyorum ancak dediklerinizden bir hukukçu olaram pek birşey anlamadım. 3000 TL bir ürün için mahkemeye başvurmazsını icra mahkemesine gittim demişsiniz öyle birşey yok aldığınız karar öncelikle hangi merciiden alınan karar onu söylemelisiniz ?

Tahminen İl Tüketici Hakem heyeti kararı var elinizde o da bir ilam niteliğindedir bundan dolayı size en yakın icra dairesine ya da avukata giderek ilamlı icra takibi yapabilirsiniz. Ha icra takibi ile uğraşmak istemiyorum derseniz noter aracılığıyla ihtar çekin ve parayı ödemezseniz icraya başvuracağınızı belirtin.

• quote:

Orijinalden alıntı: sertosman

Bedelleri düşülerek para iadesi alırsınız

Ürün faturasında 3 hediyenin her biri için 0.1 ₺ lik ücretlendirme gösterilmiş, telefon fiyatı + hediyeler toplamı için 3000.3 ₺ lik ödeme yaptım. 0.3 ₺ lik bir kesinti mi oluşacaktır bu durumda?

• Hayır hediyelerin piyasa fiyatı veya muadilinin fiyatı düşer

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.