Şimdi Ara

Tüketici hakem heyeti kararıyla paramı iade aldım. sizce itiraz ederler mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
648
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar media marktan samsung j5 almıştım. Aldığım haftadan itibaren sesim karşıya gitmiyordu, az gidiyordu, sürekli kesiliyordu. Bu belli zamanlarda oluyor belli zamanlarda olmuyordu. Tüketici hakem heyetine başvurdum ve karar lehime sonuçlandı. Karar tebliğinden 1 hafta sonra Media Markt'tan arandım ve paramı iade ettiler. Satış temsilcileri kendi aralarında konuşurken ''iki haftada itiraz etme hakkımız var'' dediklerini duydum. Ayrıca telefondaki kadın telefonu değerlendireceklerini belirtti. Telefondaki sorun ara ara olduğu için telefonda sorun yok diyip beni uğraştırırlar mı, karşı dava açarlar mı sizce? teşekkürler

• Açmazlar. Seni korkutmak istemişler sanırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Subat -- 26 Mart 2017; 23:44:14 >
  • eminsin hocam değil mi :) kız başıma uğraşmak istemiyorum bu tür şeylerle :/
  • quote:

Orijinalden alıntı: Foreign92

eminsin hocam değil mi :) kız başıma uğraşmak istemiyorum bu tür şeylerle :/

Ugrasacaklarini sanmiyorum.

Hakem heyetine ne zaman basvurdunuz,ve ne zaman sonuc elinize ulasti acaba?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Phantom II kullanıcısına yanıt
    16 Kasımda gidip başvurdum. sanırım 16 martta da postacı kararı getirdi.
  • quote:

Size gelen sonuç belgesi tarihi üzerinden 15 gün içinde itiraz hakları var ancak itiraz edeceklerini düşünmüyorum... THH kararlarının tüketici mahkemesinde değişeceği pek düşünülmez... Ancak THH karar alırken firmadan savunma almaz vs gibi kusur yaparsa olabilir ki eskiden olsa da günümüzde böyle hata yapacak THH yoktur...

Ayrıca itiraz edecek olsalar parayı ödemezlerdi zira ödemek için yeterli süreleri var...
  • quote:

Orijinalden alıntı: java

quote:

Size gelen sonuç belgesi tarihi üzerinden 15 gün içinde itiraz hakları var ancak itiraz edeceklerini düşünmüyorum... THH kararlarının tüketici mahkemesinde değişeceği pek düşünülmez... Ancak THH karar alırken firmadan savunma almaz vs gibi kusur yaparsa olabilir ki eskiden olsa da günümüzde böyle hata yapacak THH yoktur...

Ayrıca itiraz edecek olsalar parayı ödemezlerdi zira ödemek için yeterli süreleri var...

Katılıyorum.

Ödeme yapmadan Tüketici Mahkemesine itiraz ederlerdi.

• İtiraz edebilirler. Etseler de etmeseler de paranızı vermek zorundalar ki zaten vermişler. İtiraz edip bir üst mahkemeye taşısalar dahi haklı bulunmazlar. İçinizi ferah tutun. En fazla gidip tekrar gidip savunma verirsiniz. Tüketici mahkemeleri çoğunlukla tüketiciyi haklı buluyor. Örnek teşkil etmesi için zorlayıp bir üst mahkemeye taşıyabiliyor firma fakat bu zamana kadar bir üst mahkemenin üreticiyi haklı bulduğunu ne gördüm ne de duydum.
  • Oyle saçmalık mi olur o zaman iade almadan etsinler nereden bileceksiniz o sırada telefonun isleme maruz kalıp kalmadıgını belki acilip arizasi giderildi ve itiraz edildi. Böyle birsey olursa savunmanizi bu sekilde yapsaniz dahi bence hakli bulunursunuz itiraz edeceklerse eger cihaz benden cikmadan itiraz etmeliler kanimca sonucta sizin sikayetiniz sifir aldiginiz bir urunun ayipli cikmasi parasini odeyip yeni aldigu bir urunde tamir islemi olmasini kim ister sorun her ne olursa olsun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Karara itiraz edeceklerini sanmıyorum. Etmeyi düşünseydiler tarafınıza iade yapılmazdı. Büyük ihtimal ödemeyi geç yapmak için size "15 gün itiraz hakkımız var sürenin bitmesini bekleyin." diye oyalayacaklardı.

15 gün sonra e-devlet aracılığıyla tarafınıza açılmış bir dava var mı diye bir kontrol edin. Dava açılsa bile %90 oranında Tüketici Hakem Heyeti kararı bozulmuyor. Tüm dava ve avukat masraflarını şikayetçi taraf ödüyor. Bir korkunuz olmasın itiraz etmezler. Ederlerse daha çok kaybedecekler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-5B59C177F -- 30 Mart 2017; 17:34:57 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.