Şimdi Ara

Tüketici Hakem Heyeti Kararı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
248
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Beyler forumdan geçen sene bir arkadaştan faturasına dikkat ederek HTC 10 cihaz aldım.

Cihazı çok memnun bir şekilde kullanırken bir kaç güncellemeden sonra handsfree de alt hoparlörden ses gelmemeye başladı. Arada kulaklığın teki bozuldu. En sonunda da ekranda beyaz lekeler oluşmaya başladı.

Bana satan arkadaş cihazın daha önce kvk serviste tamir gördüğünü söyledi ve ben bu şekilde almıştım.

Cihazı bu sebeplerden ötürü 06/07/2018 tarihinde KVK servise bıraktım binbir güçlükle bıraktım.Ekran koruyucu kırık diye ekran kırık muamelesi falan çektiler herneyse.05/09/2018 tarihinde cihazın onarımı tamamlandı. Bende Kvk ya gittim cihazı almayacağımı yenisini vermeniz gerektiğini söyledim. Tabi arkadaşlar kabul etmediler. Bende 06/09/2018 tarihinde internetten THH tine cihazın yenisi ile değişimi ile ilgili başvurdum. Karar 06/11/2018 tarihinde lehime sonuçlandı. 14/11/2018 tarihinde de tebligat elime ulaştı. Hemen koştura koştura KVK ya gittim.
    Benden nüfus cüzdanı fotokopisi ve ibraname istediler. İbranamede yazan saçma sapan şeylerden dolayı ibranameyi cihaz elime ulaşana kadar kesinlikle imzalamayacağımı söyledim. Daha sonra beklemeye başladım. Kvk da gönül tekçe adında biri 19/11/2018 tarihinde cihazın garantisinin bittiği için yeni cihaz veremeyeceklerini para iadesi olacağını söyledi. Bende aynı gün içinde elimdeki faturanın aslını, nufus cuzdanı fotokopisini, cihazın kutu ve kalan aksesuarlarını ( iade olmazsa ücretten düşülecekmiş) , kendime göre yazdığım ibranameyi(15 gün içinde para iadesi olması halinde geçerli olacak şekilde) iban numaram ile beraber servise ilettim. Cihazın fatura bedeli 2406,99 tl kurulu kuruşuna 23/11/2018 tarihinde hesabıma yattı.

Yani arkadaşlar kısadan hisseye

1.hakkınızı thh de arayın.
    2.ikinci el cihaz alırken kesinlikle fatura aslını alın
    3.ikinci el cihaz alırken mutlaka satıcı ile aranızda onun kimlik fotokopisinin olduğu bir kağıda ben bu cihazı şu kişiye sattım altına imzalı bir kağıt alın.

06/07/2018-23/11-2018 4 ay 17 günde sonuca ulaştım ve cihazsız kaldım.

Değdimi ? 1150 liraya bugun full kutu faturalı paralel ithalat htc u 11 128gb aldım bence değdi = ) diğer cihazıda 1100 e almıştım.

• 1150 tl ye nası aldın HTC u11 i hocam :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.