Şimdi Ara

TÜKETİCİ HAKEM HEYETİ KARARI !!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
1.068
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Daha önce yine bir konu açarak apple'a gönderdiğim telefonu hoparlör filtresinde kırık var diye kullanıcı hatası olarak geri göndermişlerdi. Yasal hakkımı arayarak tüketici hakem heyetine başvurdum ve kazandım. Hakem heyeti beni haklı buldu telefonu ayıplı olarak gördü.

İşin soracağım noktası şimdi ne yapmam gerek? Daha önce hiç böyle bir şey ile karşı karşıya gelmedim. Karar 8.11.18 tarihinde çıkmış evrakta öyle yazıyor. bana ulaşması 12 si felan oldu. Şimdi Apple'dan ne arayan var ne soran ben ne yapayım?

İlgili ve bilgili arkadaşların yardımına ihtiyacım var.

Edit: Para iadesi isteyeceğim (Parayı almadan mı göndereyim telefonu, yoksa aldıktan sonra mı? / Bir de bunlar mahkemeye felan itiraz ederlerse karar için bana kim bilgi verecek? )

şimdiden görüş ve önerileriniz Teşekkürler Beyler

• Öncelikle hayırlı olsun dostum bende zamanında samsung telefonunda yaşamıştım aynı şeyleri kazanmıştım beni 3-4 gün içinde bulunduğum şehirdeki samsung servisten aramışlardı işi halletmiştim bildiğim kadarıyla karar çıktığı tarihten itibaren 15 gün içinde karşı tarafın itiraz hakkı var onu yapmazsa kesin karar çıkar onunla birlikte gerekeni yaparsın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Size tebliğ tarihinden itibaren 15 gün geçmiş ve karşı taraf karara itiraz etmemişse arayıp görüşün, kararı uygulamak durumundalar. Edevlet üzerinden kontrol edin dava açılmış mı ? ona göre ilerleyin :) Hayırlı olsun.
    Hangi tarihte başvurdunuz ve sonuç ne zaman çıktı ? paylaşırsanız sevinirim.
  • TÜKETİCİ HAKEM HEYETİ KARARI !!!!

2.5 ay felan sürdü usta, benim işler. Öğrenciyim memleketimde başvurmuştum. İlin yoğunluğuna göre de değişiyor 6 ay felan sürenlerde olmuş ama benimki kısa sürdü :) Karar 11.08.18 de çıkmış bügün 17 si 15 gün daha geçmedi ama sistemde de itirazla ilgili bir şey yok. Bakalım 15 gün dolsun bi bakalım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: anilbolaman

2.5 ay felan sürdü usta, benim işler. Öğrenciyim memleketimde başvurmuştum. İlin yoğunluğuna göre de değişiyor 6 ay felan sürenlerde olmuş ama benimki kısa sürdü :) Karar 11.08.18 de çıkmış bügün 17 si 15 gün daha geçmedi ama sistemde de itirazla ilgili bir şey yok. Bakalım 15 gün dolsun bi bakalım.
    Başvuruda herhangi bir ek döküman (başvuru formu Word formatında) veya ıslak imza veya e-imza gibi işlemler yaptınız mı hocam? Yanıtlarsanız sevinirim. Teşekkürler.

Sonuç ne oldu bu arada sizin?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.