Şimdi Ara

Tükenmişlik sendromu, hiç bir şeyden keyif alamama durumu...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
2
Favori
569
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selamlar hepinize. Direkt konuya gireceğim. Tükenmişlik sendromundayım. Hiç bir şey keyif vermiyor. İstediğim çoğu şeyi yapacak maddi imkana sahibim. Bekar evim, altımda iyi bir arabam ve cebimde param Allah'a şükür var. Yediğim önümde, yemediğim arkamda. Ancak hiç bir şey keyif vermiyor. Kitap okumak, spor yapmak, çalışmak, cinsel ilişkiye girmek, yemek yapmak, yürümek vs.. Ne yaparsam yapayım keyif alamıyorum. Kızlarla konuşmada yada sosyal yeteneklerimde bir sıkıntı yok. Elim yüzüm düzgün. 183 boyunda, babyface tabir edilen, iyi giyinen ve iyi bir vücuda sahip olan bir erkeğim. Bir kızı yeter ki isteyeyim, elde etmediğim çok nadir oldu.

Şimdi bütün bunları okuyup kendini övmeye gelmiş gibi fikirler aklınıza gelmiş olabilir. Arkadaşlar kız arkadaş yapmak istiyorum, gözüme kız kestiremiyorum. Yemek tatmak istiyorum, tadını alamıyorum. Spor yapmak istiyorum, keyfini alamıyorum. Gezmek istiyorum, enerji ve zaman bulamıyorum.
    23 yaşıma doğru ilerlerken, genç yaşta tükenmişlik sendromuna girdim sanırım. Hep enerjim düşük. İnanın bir sürü kız arkadaşım var, cinsel birliktelik yaşamak bile istemiyorum onlarla. Benim gibi olan var mı? Dertleşsek ya biraz..

• Çünkü artık bir amacın kalmamış. Bu yaşta neredeyse her şeye sahip olmuşsun . Açıkçası düşündüm de ne kadar kötü bir durum insanın bütün hayallerini gerçekleştirmesi. Sizin adınıza üzüldüm .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Moueson

Çünkü artık bir amacın kalmamış. Bu yaşta neredeyse her şeye sahip olmuşsun . Açıkçası düşündüm de ne kadar kötü bir durum insanın bütün hayallerini gerçekleştirmesi. Sizin adınıza üzüldüm .
    Materyalist bir insan olduğumu düşünüyorum. Sebep bu olabilir. Materyallerde mutluluk arıyorum ancak bazılarının en giriş seviyelerine bile olsa, sahibim. Keyfim kaçtı..
  • olm aşada pablodaki salak kızlara bakıyosan zaten boşver
  • quote:

Orijinalden alıntı: wardstone

Materyalist bir insan olduğumu düşünüyorum. Sebep bu olabilir. Materyallerde mutluluk arıyorum ancak bazılarının en giriş seviyelerine bile olsa, sahibim. Keyfim kaçtı..

Alıntıları Göster
    Belki de tam tersi her şeye sahip olamadığınız için mutsuz olma ihtimaliniz de var. Yani mesela sizde BMW vardır ama bilgide okuyanların altında çoğunlukla porche den aşağı araç yok. Belki trafikte bu araçları görüp neden ben daha alt seviye araçlara biniyorum diye mutsuz olabilirsiniz. Yada neden boğaz da bir villada oturmak varken kenar mahallede oturuyorum diye de düşünüp mutsuz olabilirsiniz. Yani anlayacagın bunun sınırı yok hocam . Zenginler ve daha da zenginler vardır bu hep olacak. Mutluluğu eşyalarda aramayın küçük şeylerden mutlu olmaya bakın derim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Moueson -- 19 Ekim 2019; 0:25:8 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Moueson

Belki de tam tersi her şeye sahip olamadığınız için mutsuz olma ihtimaliniz de var. Yani mesela sizde BMW vardır ama bilgide okuyanların altında çoğunlukla porche den aşağı araç yok. Belki trafikte bu araçları görüp neden ben daha alt seviye araçlara biniyorum diye mutsuz olabilirsiniz. Yada neden boğaz da bir villada oturmak varken kenar mahallede oturuyorum diye de düşünüp mutsuz olabilirsiniz. Yani anlayacagın bunun sınırı yok hocam . Zenginler ve daha da zenginler vardır bu hep olacak. Mutluluğu eşyalarda aramayın küçük şeylerden mutlu olmaya bakın derim.

Alıntıları Göster
    97 model BMW'ye binerken de böyle bir tribim yoktu, şu an bindiğim yeni kasada da böyle bir tribim yok. Benim sorunum kendimle sanırım. Ama hiç bir şeyden keyif alamadığımı bildiğim için hiç bir şeyden keyif alamıyorum. Kendi kendimi paradoksa sokuyorum..

• Müzik ile uğraşmayı denedin mi hocam?
  • Manevi yönden kendini geliştirmeye bak.
  • Rezerveegshajsjsjs

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eftaldiner -- 26 Ekim 2019; 23:11:25 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • her şeyin varsa, mutlu olmak zorunda değilsin. siktir et.
  • Maneviyat kazanmaya çaliş dinden uzak kaldiysan dine yönel bi dene ne olacak bak.He ben bunu diyorum ama kendimdede tükenmişlik var ve saydiklarinin bircogunu yapamama rağmen.Bu rahatsizlik neye sahip olup olmadiginla ilgili değil psikoloji ve beyin kimyasindan kaynaklaniyor bence dünyadaki ünlüleri düşün yillarca ünlü kalmak için neler neler yapiyorlar cok mu ihtiyaclari var?Bunlar niye neredeyse herseye sahip olduklari halde hala mutlu gözukebiliyorlar cünkü onlarda öyle sorun yok hep hirs içindeler.

• Benim müzik arşivim var. Frank Sinatra nın neredeyse tüm albümleri var bende, diskografide olan. Her albüm geldiğinde hemen açıp dinlemek falan beni mutlu ediyor mesela. O albüm gelene kadar ki süre merakla heyecanla bekliyorum. Başka bir şeye 200 TL versem canımı sıkar ama bir müzik albümüne vermek nedense beni etkilemiyor. Kadıköy akmar daki müzikçileri gezmek veya Beyoğlunda ki opus3a yı ve albümleri karıştırmak yine zevk veriyor.

Müzik beni mutlu ediyorsa seni de edebilir

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.