Şimdi Ara

Tuğçe Kazaz: Atatürk'ü Osmanlı, Erdoğan'ı Atatürk Türkiye'si yetiştirdi.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
59
Cevap
0
Favori
2.144
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
 • Konu İstatistikleri
 • Son Yorum 4 ay
 • Cevaplayan Üyeler 27
 • Konu Sahibinin Yazdıkları 6
 • Ortalama Mesaj Aralığı 1 saat 1 dakika
 • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
 • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 1
 • Konuya En Çok Yazanlar
 • ispirliyik (7 mesaj) cocainbar (6 mesaj) kerimcem (6 mesaj) babus0606 (6 mesaj) mechatengu (5 mesaj)
 • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
 • Masaüstü (44 mesaj) Mobil (8 mesaj) Mini (2 mesaj) (1 mesaj) (4 mesaj)
 • @
7 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Ülke ve Dünya Gündemi >> Tuğçe Kazaz: Atatürk'ü Osmanlı, Erdoğan'ı Atatürk Türkiye'si yetiştirdi.
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
Mesaj
 • Binbaşı
  1189 Mesaj

  Bence sende hiç suç yok, sen ve senin gibi cumhuriyet ve ülkenin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk düşmanlarını forumda barındıran yönetimde sıkıntı var.

  Aklı sıra m. kamal yazarak dinsiz iması yapıyorsun bir de ahlaksız utanmaz.

  < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  ispirliyik kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
 • Yarbay
  2414 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: ispirliyik

  1- okuduğu kitaplar arasında hem ateist hem de dinsizlerin kitapları var mesela. hangi osmanlı padişahı lenin, stalin okumuş.

  2- kapı gibi nutuk da islama yapılan hakaretleri ortada.

  3- neden vahdettin ile anlaşmayı ve orta yol bulmayı değil de yolları ayırmayı seçti. çünkü kendi cumhuriyetini kurmak istiyordu. öyle de olmadı mı ? bir yazıyla hocalar alimler vs. darağacına gönderilmedi mi ?

  4- gerçekten alfabe değişince cahillik mi bitecekti. daha arapça harflerine bile tahammülü yoktu. israil ibranice ile devamn etti de cahil mi kaldı. önemli olan zihniyet. biz ülke olarak okumayı sevmiyoruz. bunu kendisi bilmiyor muydu.


  bunlar zaten herkesin bildiği gerçeklerin sadece küçük bir kısmı. yani daha bunları bilmeyip sorgulamayıp da bana kalkmış burada ideolojinizi savunmayın.


  + h.c. armstrong un bozkurt una girmiyorum bile.  Alıntıları Göster

  1- lenin ve stalin dogmadan digerleri ölmus olmasin.   kitap isimlerini verde bakalim.

  2- sayfa ve paragraf verirmisin kontrol edeyim evde NUTUK var.

  3- vahdettin kacip gitti kimle ne anlasmasi. ATATURK'un tek amac ve gayesi dusmani yurttan atmakti. Hoca alim vs gec hala ayni yalanlar....

  4- Bizde turkce ile devam edebilirdik osmanli farsca ve arapca karisimini getirdi. kalmiski latin alfabesine gecis 1860lara dayanir yani osmanlinin gundemindeydi.

  |
  |
 • Yüzbaşı
  417 Mesaj  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi therkut -- 16 Haziran 2021; 14:28:17 >
  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  |
  |
 • Teğmen
  122 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: Last Troll Bender

  Bence sende hiç suç yok, sen ve senin gibi cumhuriyet ve ülkenin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk düşmanlarını forumda barındıran yönetimde sıkıntı var.

  Aklı sıra m. kamal yazarak dinsiz iması yapıyorsun bir de ahlaksız utanmaz.

  bence suç senin gibi % 69 cular da napıcaz


  https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/f3/c8/5f/f3c85fe27566586d08b1933c616733bf.png&t=0&width=480&text=1
  |
  |
 • Yarbay
  2414 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: ispirliyik

  Bu mesaj silindi.

  Alıntıları Göster

  1- iddaa ediyorsun arastir bul diyorsun. adamlar hayattayken kim kitap cikarmis? yazari kim aciklarmisin.


  2- Keske tamamini yazsaydin....


  Alıntı

  metni:
  “Efendiler, bütün insanlığın görgü, bilgi ve düşüncede yükselip olgunlaşması, Hıristiyanlığı, Müslümanlığı, Budizm’i bir yana bırakarak basitleştirilmiş ve herkes için anlaşılacak duruma getirilmiş saf ve lekesiz bir dünya dininin kurulması ve insanların, şimdiye kadar kavgalar, çirkeflikler, kaba istek ve iştahlar arasında bir sefalethanede yaşamakta olduklarını kabul ederek, bütün vücutları ve zekâları zehirleyen zararlı tohumları yok etmeye karar vermesi gibi şartların gerçekleşmesini gerektiren birleşik bir dünya devleti kurma hayalinin tatlı olduğunu inkâr edecek değiliz. Türkiye'ye musallat olmamak şartıyla, hilâfetçileri ve Panislâmizm taraftarlarını memnun etmek için, bu tasavvur ve tahayyül bir dereceye kadar bizde de tasvir edilmişti. Ortaya atılan görüş şuydu : Avrupa'da, Asya'da, Afrika'da ve diğer kıt'alarda yaşayan Müslüman toplumları, gelecekte herhangi bir gün kendi irade ve arzularını kullanacak bir güç ve özgürlüğe kavuşurlar ve o zaman lüzumlu ve yararlı görürlerse, çağın gereklerine uygun birtakım uyuşma ve birleşme noktaları bulabilirler. Şüphesiz, her devletin, her toplumun birbirinden karşılayabileceği ihtiyaçları vardır. Karşılıklı çıkarları olacaktır. Tasarlanan bu bağımsız İslâm devletlerinin yetkili temsilcileri bir araya gelip bir kongre yaparlar ve falan ve filân İslâm devletleri arasında şu veya bu ilişkiler kurulmuştur. Bu ortak ilişkileri korumak ve bu ilişkilerin gerektirdiği şartlar içinde birlikte hareket sağlamak için, bütün İslâm devletlerinin temsilcilerinden kurulu bir meclis oluşturulacaktır. Birleşmiş olan İslâm devletleri bu meclisin başkanı tarafından temsil edilecektir derlerse ve isterlerse, işte o zaman, o birleşik İslâm devletine hilâfet ve ortak meclisin başkanlığına seçilecek zata da halife ünvanı verirler. Yoksa, herhangi bir İslâm devletinin, bir kişiye bütün İslâm dünyası işlerini yönetme ve yürütme yetkisini vermesi akıl ve mantığın hiçbir zaman kabul edemeyeceği bir durumdur.”   Ingiliz tarihci wells bir yazisinda birlesik dunya devletinden soz eder. Buna itafen demistir.


  Alıntı

  metni:
  wells, «bütün hâkimiyetler tek bir hâkimiyet içinde eritilmezse, milliyetlerin üstünde bir kuvvet meydana çıkmazsa, dünya mahvolacaktır» diyor ve «gerçek devlet, çağdaş hayat şartlarının bir zaruret haline getirdiği birleşik dünya devletinden başka birşey olamaz»; «hiç şüphe yoktur ki, insanlar kendi icatları altında ezilmek istemezlerse er geç birleşmeye mecbur olacaklardır» görüşünü ileri sürüyor.
  insanlığın dayanışması ile ilgili büyük hayallerin sonunda gerçekleşmesi için ne yapmak ve neyin önüne geçmek gerekeceğinin doğru olarak bilinmediği» ve «saldırgan bir dış siyaset geleneğine sahip olan devletlerin, birleşik bir dünya devleti tarafından güçlükle temsil edilebileceği» de bildiriliyor. wells’in «avrupa ve asya’nın felâketleri ve ortak ihtiyaçları, belki dünyanın bu iki parçasındaki milletlerin bir dereceye kadar birleşmesine yardım edecektir», «olabilir ki, dünya ölçüsünde bir birleşmeye gidilmeden önce, bir sıra bölgesel birleşmeler yapılabilir» şeklindeki düşüncelerini de kaydedeyim.  un gouvernement federal mondial yani birlesik bir dunya devleti demek ve wells bundan soz eder, ATATURK bu dusuncenin ne kadar tatli gorunsede bu yolu secmeyecegini anlatmaya calismis...


  3- hala kacmadigini inkar ediyorsun. adam ingiliz gemisine binip gitti daha neyin mucadelesini veriyorsun. 2+2=4 sen 5 derdindesin....


  4- turkce binlerce yillik bir dil yeni bir dil degil once onu kafanin almasini sagla. osmanlica saray yazismalarinda kullanilirdi halk turkce konusurdu. millet osmanlica konusurken 1 gunde turkce ogrenmedi.


  Alıntı

  metni:
  Münif Paşa, 1 Mayıs 1862’de kendi kurmuş olduğu ’’Cemiyet-i İlmiye-i bir konferans vermiş, konferansta harf meselesini tartışmış, ’’Arap harflerinin ıslah edilmesi gerektiği’’ fikrini ifade etmiştir. Münif Paşa, harf ıslahı konusundaki bir konferansta; hareke kullanılmayışından dolayı kelimelerin farklı şekillerde okunabildiğini, özel isimler ve yeni kelimelerin okunuşunun neredeyse imkansız olduğunu, Arapça ve Farsça terkiplerin fazlalığından dolayı okuma-yazmanın güçleştiğini, cins isimleri ve özel adların ayırt edilmesi için herhangi bir sistemin bulunmadığını ifade eder. 


  Turkceye uygun alfabe arayisi II abdulhamitin gundemindeydi fakat o cesaret edemedi  

 • Teğmen
  122 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: cocainbar

  1- iddaa ediyorsun arastir bul diyorsun. adamlar hayattayken kim kitap cikarmis? yazari kim aciklarmisin.


  2- Keske tamamini yazsaydin....


  Alıntı

  metni:
  “Efendiler, bütün insanlığın görgü, bilgi ve düşüncede yükselip olgunlaşması, Hıristiyanlığı, Müslümanlığı, Budizm’i bir yana bırakarak basitleştirilmiş ve herkes için anlaşılacak duruma getirilmiş saf ve lekesiz bir dünya dininin kurulması ve insanların, şimdiye kadar kavgalar, çirkeflikler, kaba istek ve iştahlar arasında bir sefalethanede yaşamakta olduklarını kabul ederek, bütün vücutları ve zekâları zehirleyen zararlı tohumları yok etmeye karar vermesi gibi şartların gerçekleşmesini gerektiren birleşik bir dünya devleti kurma hayalinin tatlı olduğunu inkâr edecek değiliz. Türkiye'ye musallat olmamak şartıyla, hilâfetçileri ve Panislâmizm taraftarlarını memnun etmek için, bu tasavvur ve tahayyül bir dereceye kadar bizde de tasvir edilmişti. Ortaya atılan görüş şuydu : Avrupa'da, Asya'da, Afrika'da ve diğer kıt'alarda yaşayan Müslüman toplumları, gelecekte herhangi bir gün kendi irade ve arzularını kullanacak bir güç ve özgürlüğe kavuşurlar ve o zaman lüzumlu ve yararlı görürlerse, çağın gereklerine uygun birtakım uyuşma ve birleşme noktaları bulabilirler. Şüphesiz, her devletin, her toplumun birbirinden karşılayabileceği ihtiyaçları vardır. Karşılıklı çıkarları olacaktır. Tasarlanan bu bağımsız İslâm devletlerinin yetkili temsilcileri bir araya gelip bir kongre yaparlar ve falan ve filân İslâm devletleri arasında şu veya bu ilişkiler kurulmuştur. Bu ortak ilişkileri korumak ve bu ilişkilerin gerektirdiği şartlar içinde birlikte hareket sağlamak için, bütün İslâm devletlerinin temsilcilerinden kurulu bir meclis oluşturulacaktır. Birleşmiş olan İslâm devletleri bu meclisin başkanı tarafından temsil edilecektir derlerse ve isterlerse, işte o zaman, o birleşik İslâm devletine hilâfet ve ortak meclisin başkanlığına seçilecek zata da halife ünvanı verirler. Yoksa, herhangi bir İslâm devletinin, bir kişiye bütün İslâm dünyası işlerini yönetme ve yürütme yetkisini vermesi akıl ve mantığın hiçbir zaman kabul edemeyeceği bir durumdur.”   Ingiliz tarihci wells bir yazisinda birlesik dunya devletinden soz eder. Buna itafen demistir.


  Alıntı

  metni:
  wells, «bütün hâkimiyetler tek bir hâkimiyet içinde eritilmezse, milliyetlerin üstünde bir kuvvet meydana çıkmazsa, dünya mahvolacaktır» diyor ve «gerçek devlet, çağdaş hayat şartlarının bir zaruret haline getirdiği birleşik dünya devletinden başka birşey olamaz»; «hiç şüphe yoktur ki, insanlar kendi icatları altında ezilmek istemezlerse er geç birleşmeye mecbur olacaklardır» görüşünü ileri sürüyor.
  insanlığın dayanışması ile ilgili büyük hayallerin sonunda gerçekleşmesi için ne yapmak ve neyin önüne geçmek gerekeceğinin doğru olarak bilinmediği» ve «saldırgan bir dış siyaset geleneğine sahip olan devletlerin, birleşik bir dünya devleti tarafından güçlükle temsil edilebileceği» de bildiriliyor. wells’in «avrupa ve asya’nın felâketleri ve ortak ihtiyaçları, belki dünyanın bu iki parçasındaki milletlerin bir dereceye kadar birleşmesine yardım edecektir», «olabilir ki, dünya ölçüsünde bir birleşmeye gidilmeden önce, bir sıra bölgesel birleşmeler yapılabilir» şeklindeki düşüncelerini de kaydedeyim.  un gouvernement federal mondial yani birlesik bir dunya devleti demek ve wells bundan soz eder, ATATURK bu dusuncenin ne kadar tatli gorunsede bu yolu secmeyecegini anlatmaya calismis...


  3- hala kacmadigini inkar ediyorsun. adam ingiliz gemisine binip gitti daha neyin mucadelesini veriyorsun. 2+2=4 sen 5 derdindesin....


  4- turkce binlerce yillik bir dil yeni bir dil degil once onu kafanin almasini sagla. osmanlica saray yazismalarinda kullanilirdi halk turkce konusurdu. millet osmanlica konusurken 1 gunde turkce ogrenmedi.


  Alıntı

  metni:
  Münif Paşa, 1 Mayıs 1862’de kendi kurmuş olduğu ’’Cemiyet-i İlmiye-i bir konferans vermiş, konferansta harf meselesini tartışmış, ’’Arap harflerinin ıslah edilmesi gerektiği’’ fikrini ifade etmiştir. Münif Paşa, harf ıslahı konusundaki bir konferansta; hareke kullanılmayışından dolayı kelimelerin farklı şekillerde okunabildiğini, özel isimler ve yeni kelimelerin okunuşunun neredeyse imkansız olduğunu, Arapça ve Farsça terkiplerin fazlalığından dolayı okuma-yazmanın güçleştiğini, cins isimleri ve özel adların ayırt edilmesi için herhangi bir sistemin bulunmadığını ifade eder. 


  Turkceye uygun alfabe arayisi II abdulhamitin gundemindeydi fakat o cesaret edemedi    Alıntıları Göster

  bunlar bazı şeyleri değiştirmiyor. yüz yüze olsak detaylıca tartışabilirdik. ne desek ceza konusu oluyor maalesef. maddeleri çok uzatmak istememekle beraber asıl ağır ve sağlam geleceğim konulara hiç giremiyorum.


  düz mantık yapalım mesela şimdi ben 5 vakit namaz kılarım. ayetleri de manalarıyla bilirim vs... vs... şimdi deseler ki 'ahmet e bak ya. akşam camideydi. gece meyhanedeydi. ne kadar inanırsın ? ne demek istediğim istediğimi anlayabiliyor musun ?


  sen yine bildiğinle yaşa ama ne olur biraz mantığını çalıştır. 'semer eşeğe vurulur kurda değil'

 • Yüzbaşı
  259 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: kax123

  İsmet İnönü: Almanca, Fransızca, Farsça İngilizce(50 yaşından sonra öğrendi)

  Celal Bayar: Fransızca, Almanca, İngilizce

  Cemal Gürsel Fransızca, Almanca, Arapça

  Fahri Korutürk: İtalyanca, İngilizce, Rusça, Fransızca

  Turgut Özal:İngilizce, Almanca

  Süleyman Demirel: İngilizce, Fransızca

  Abdullah Gül : İngilizce,Arapça

  Atamızı biliyorsunuz zaten….

  Ek olarak başbakanlar >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

  Mesut Yılmaz:Almanca,İngilizce

  Bülent Ecevit: İngilizce

  Necmettin Erbakan:Almanca,İngilizce

  Tansu Çiler: İngilizce,Almanca

  Ahmet Davutoğlu: İngilizce, Arapça,Malayca,Almanca

  Not: Bu kişilerin Üniversite diplomaları vardır.

  Malum kişi : One minute!!!!>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

  Atatürk’ün kurduğu Türkiye’nin Cumhurbaşkanları ve Başbakanları……

  tuğçe kazaz hristiyan oldu , budist oldu en son SİYASAL İSLAMCI 🤣oldu sonraki dininiz ne olcak acaba merakla bekliyorum
  |
  |
 • Binbaşı
  1023 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: ispirliyik

  Bu mesaj silindi.

  Alıntıları Göster

  M.kamal kim terbiyesiz inatla yazıyorsun Türkiye Cumhuriyeti'ni kurmuş birine saygısızlık yapamazsın M.Kemal Atatürk diceksin onun kurduğu bu ülke de yaşıyorsan ! Burası Osmanlı hanedanlığı değil


  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  |
  |
 • Binbaşı
  1023 Mesaj
  Ayrıca senin ecdanin Osmanlı değil Osmanlı'nın köylüsü gariban halkı olur ! Osmanlı bir aile hanedanlık Osmanlı torunları yurtdışında yaşıyor burda değil

  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • Binbaşı
  1189 Mesaj

  Hay ağzın bal yesin. Bu zır cahil Anadolu köylüleri kendilerini hanedan üyesi sanıyor. Britanya'da kimse biz "windsor çocuğuyuz ulen" demiyor.

  < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  |
  |
  BabyLatte kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
 • Binbaşı
  1023 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: Last Troll Bender

  Hay ağzın bal yesin. Bu zır cahil Anadolu köylüleri kendilerini hanedan üyesi sanıyor. Britanya'da kimse biz "windsor çocuğuyuz ulen" demiyor.

  M.kamal isminide iyi niyetle yazmıyor kusura bakmasın 1935 te kullanılıp 1938 de kemal e tekrar gecis yapılmış ..niyet iyi olsa kemal kullanıliyor şuan kemal yazardı


  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • Binbaşı
  1189 Mesaj

  Tabi ki akılları sıra dinsiz yahudi iması yapıyorlar ama onun bile arkasında duracak yürekleri yok. Sorunca kendisi kullanıyordu. Yersen.

  < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  |
  |
  BabyLatte kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
 • Yarbay
  2414 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: ispirliyik

  bunlar bazı şeyleri değiştirmiyor. yüz yüze olsak detaylıca tartışabilirdik. ne desek ceza konusu oluyor maalesef. maddeleri çok uzatmak istememekle beraber asıl ağır ve sağlam geleceğim konulara hiç giremiyorum.


  düz mantık yapalım mesela şimdi ben 5 vakit namaz kılarım. ayetleri de manalarıyla bilirim vs... vs... şimdi deseler ki 'ahmet e bak ya. akşam camideydi. gece meyhanedeydi. ne kadar inanırsın ? ne demek istediğim istediğimi anlayabiliyor musun ?


  sen yine bildiğinle yaşa ama ne olur biraz mantığını çalıştır. 'semer eşeğe vurulur kurda değil'  Alıntıları Göster

  Diyaneti kuran, imam hatipleri acan, meclisi dualar ile acan, cami tamir eden birisinin islam dusmani olarak gorebilecek kadar kafam guzel degil kusura bakma.


  korkma yaz diledigini nasil olsa duzeltiyorum ben 😂😂


  26. Madde. Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı,resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmi makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar.


  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  |
  |
 • Yarbay
  6172 Mesaj

  harf devrimi yaptığın için okur yazarlık dip yaptı o yıllar zaten grafiğide ters çözmüzsün aslında harf devrimi eleştiriyor o grafik hemde açık açık.

  ninen dedelerin kesin oxford okumuştur harf devrimiyle eminim oyle bir yüksek refah zenginlik bolluk dönemiydi zaten  millet fakirlikten yokluktan kıpırdıyamıyordu bile yerinden, erkeklerin bir çoğu askerde öğreniyordu zaten çoğu işçi sınıfı kadınlar ise hak getire.

  2 nindemde okuma yazma bilmezdi hem avrupa doğumlu ist da yaşamalarına rağmen.

  1950 sonrası doğan nesil menderesin sağladığı refahla diktiği okullarla okuma yazma, oda sadece büyük şehirlerde yaygınlaştı.

  yani onun harf şekilleriyle latin alfabesiyle bir alakası yok para refah eğitim olanağınla alakası var .
  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 17 Haziran 2021; 1:23:53 >
  |
  |
  mechatengu kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
 • Yarbay
  2414 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: Last Troll Bender

  Bence sende hiç suç yok, sen ve senin gibi cumhuriyet ve ülkenin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk düşmanlarını forumda barındıran yönetimde sıkıntı var.

  Aklı sıra m. kamal yazarak dinsiz iması yapıyorsun bir de ahlaksız utanmaz.

  ahlak olsa iftira atmazdi. Kendini dinsiz cikartiyor haberi yok. MKA din adami yetissin diye imam hatipleri kuruyor hala dinsiz. cami tamir ettiriyor hala dinsiz. iste ulkede bu zihniyet yuzunden ateist sayisi artiyor.


  Alıntı

  metni:
  Ebû Zer’den (r.a) rivayet edilen hadis-i şerifte Peygamberimiz (s.a.v) Şöyle buyuruyor: “Hiç kimse, başka bir kişiye fasık (yoldan çıkmış sapmış) diye söz atamaz, kafir diyemez. Eğer fasık dediği kimse fasık, kafir dediği kimse de kafir değilse, bu sıfatlar muhakkak onları söyleyen kimseye döner.” (Buhari,Edeb,44)


  Alıntı

  metni:
  Bir Müslümana kafir demek son derece sakıncalıdır. Çünkü başkasının kafir olmasına razı olmak demektir ki bu, bir Müslüman için düşünülemez. Kaldı ki bir Müslümanın kafirliğine hükmetmek çok zordur. Şöyle ki; bir Müslümanın kafir olduğunu gösteren birçok ihtimal yanında kafir olmadığını gösteren bir ihtimal de varsa, o kimsenin kafir olmadığı tercih edilir.  Hatta bir kimsede bulunan yüz ihtimalden doksan dokuzu kafir olduğunu, bir ihtimal de kafir olmadığını gösterse, yine o kimsenin Müslümanlığına hükmedilir.
  |
  |
 • Yarbay
  2414 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: kerimcem

  harf devrimi yaptığın için okur yazarlık dip yaptı o yıllar zaten grafiğide ters çözmüzsün aslında harf devrimi eleştiriyor o grafik hemde açık açık.

  ninen dedelerin kesin oxford okumuştur harf devrimiyle eminim oyle bir yüksek refah zenginlik bolluk dönemiydi zaten  millet fakirlikten yokluktan kıpırdıyamıyordu bile yerinden, erkeklerin bir çoğu askerde öğreniyordu zaten çoğu işçi sınıfı kadınlar ise hak getire.

  2 nindemde okuma yazma bilmezdi hem avrupa doğumlu ist da yaşamalarına rağmen.

  1950 sonrası doğan nesil menderesin sağladığı refahla diktiği okullarla okuma yazma, oda sadece büyük şehirlerde yaygınlaştı.

  yani onun harf şekilleriyle latin alfabesiyle bir alakası yok para refah eğitim olanağınla alakası var .

  Birader senin neden her mesajin yalan dolan. Yokmu Allah korkun? Ateistmisin.


  Ateistsen soyle kimse seni yemez  

Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
pubg mobile uc
vp satın al
LOL RP Satın Al - LOL RP Yetkili Satış Sitesi
Webtures SEO;SEO Nedir?
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
2,016
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.