Şimdi Ara

Tuğba Kuruyemiş 200GR Yer Fıstığı Ezmesi 5 ₺ (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
93
Cevap
7
Favori
13.411
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Nereden aldınız Jif markalı olanı? Sıradan marketlerde rastlamadım ben hiç.
  • Migros&Macro Center

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hüseyni kullanıcısına yanıt
    Tuğba Kuruyemiş 200GR Yer Fıstığı Ezmesi 5 ₺
  • Alan arkadaşlar içindekiler kısmını koyabilir miyiz acaba?

• Fıstık ezmesinden başka her şeye benziyor tadı.
  • soyken kullanıcısına yanıt
    Bugün yaptım, çok güzel oldu teşekkürler.

• mrnick M kullanıcısına yanıt
    Afiyet olsun, en güzeli evimizde yaptığımız oluyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: soyken

Al 250 gr tuzsuz fıstık 3-4 liraya, kabuklarını soy tavada yağı çıkana kadar kavur.

Sonra robota at; önce uçuşacak sonra yağı çıkıp dipe çökecek.

Ardından damak tadına göre bal varsa bal, pekmez varsa pekmez, pekmezde yoksa şeker at. İstediğin kıvama göre 3-4 damla ya da daha fazla zeytin yağı damlat. 1-2 dakka robotta çevir.

Mis gibi organik fıstık ezmesi. Afiyet olsun.

Ben sık sık yaparım. Ucuz fıstık buldum mu bunun için alırım. Sadece bal-pekmez ve zeytin yağını kıvamını kontrol ederek dökün, cıvık olmasın. Glikoz şuruplu 1-2 liralık ürünlere dünyanın parasını vermeyin.

Aynısı fındık içinde oluyor, antep içinde

Bugun yaptim pekmez biraz fazla kacti koyu oldu ama daha denemedim güzel olmuşa benziyor tesekkurler :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Tyler

Alan arkadaşlar içindekiler kısmını koyabilir miyiz acaba?

İç yerfıstığı (%85), şeker, tuz.
  • Trabzontarım fıstık ezmesi, 3-4 kavanoz tükettim, sonuncu halen evde tüketiyoruz. Çok güzel, fiyatı da daha uygun.

https://www.yorenizinlezzeti.com/hgc~u~trabzon-tarim-fistik-ezmesi

• Ben de a101den polmak gold yer fıstığı ezmesi alırdım MAVİ etiketli olanından. %81 fıstık içeriyor çok da severek yiyorum. Kilosu 22.5 tlye geliyor. Tuğbadakini de aldım denedim pek fark göremedim a101deki alınabilir.

Bu arada 10 lira maliyeti olamaz hocam ikisi de yer fıstığı ezmesi. Tuğba gibi kuruyemişçiler hele ki sofralık değil ezme için olan fıstığı çuvalı 10 liraya falan alıyorlar osmaniyeden, adanadan falan. Şu an için ürün 5 liraya f/p ama 10 lira olursa a101deki mavi etiketli polmak goldla devam edebilirsiniz aralarından 2 katlık bir fark yok.

340 gram polmak fıstık ezmesi son zamla birlikte 7.45 TL a101 ve şokta... Sakın sakın ha 5.45e şokun ürünü olan Amigoyu almayın, fıstık haricinde yağ çok, kıvam kötü, rahatsız ediyor.
  • sahbazpower- kullanıcısına yanıt
    Afiyet olsun hocam Biraz daha fıstık atabilirdiniz sonradan ama böylede güzel olur.

• CnnRose kullanıcısına yanıt
    hocam Goldun hangisini denedin ? pembe ve mavi etiketli olarak 2 çeşidi var. Pembe etiketlisinde %51 fıstık, mavide %81 fıstık var ve mavi gerçekten çok doğal ve güzel. İkisi de aynı fiyat nedense. Sanırım pembeyi, şeker ilave ederek fıstık sevmeyenler için yapmışlar.
  • Babam almış yedik

Fındık ezmesi yiyenler bilir ekmeğe sürünce inanılmaz güzel olur.

Tuğba Fıstık ezmesi tam tersi

Ekmeğe sürünce tadı yok oluyor.

Çay kaşığıyla yiyince fıstık tadını alabiliyorsun ama çok ahım şahım bir tadı yok. Çook derinden bir fıstık tadı geliyor öyle diyeyim size :D

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • bi ara fındık ezmesı alayım dedim bir iş için

zar zor bıtırebıldım kavanozu tamam lezzetlıydı ama full basılmış şeker doluydu agıza gelıyordu şeker parçaları markasıda dandık degıl bılındık bır marka fıskofındıkmı fısko bırlık me
  • BOLDVIPER kullanıcısına yanıt

Bunu deneyebilirsiniz, biraz yavan tabi

• agtr A kullanıcısına yanıt
    Bunu hic gormedim belli yerlerde var sanirim findik favrim ama fistikta dnmk lazim

Ben enerji versn spor sinavlari icin kullqniyordm duzgun beslnmeye ek olarak enerji yerine kilo aliyordm eritmesem paso seker igrencti acaba bunun findklisi varmi

• trivela67 kullanıcısına yanıt
    Mavi etiketli olanı denedim, 100gr'ında 20 gramdan fazla şeker vardı yanılmıyorsam. Onun için Jif marka olanını tercih ediyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: CnnRose

Mavi etiketli olanı denedim, 100gr'ında 20 gramdan fazla şeker vardı yanılmıyorsam. Onun için Jif marka olanını tercih ediyorum.

Jif markada ne kadar şeker ne kadar fındık/fıstık var ?
  • 200 gr’a paket dahil mi arkadaşlar?

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.