Şimdi Ara

Tuğba Kuruyemiş 200GR Yer Fıstığı Ezmesi 5 ₺ (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
93
Cevap
7
Favori
13.411
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaş amma abartmişsiniz. fıstığın kilosu 8 tl. 200 gramı 1.6 tl yapar. içine şeker falan 5 tl. bile pahalı. 320 gramlık ezmeler 4-5 liraya satılıyor zaten. son olarak fındık ezmesi tercihimdir
  • quote:

Orijinalden alıntı: coupe96

quote:

Orijinalden alıntı: soyken

Al 250 gr tuzsuz fıstık 3-4 liraya, kabuklarını soy tavada yağı çıkana kadar kavur.

Sonra robota at; önce uçuşacak sonra yağı çıkıp dipe çökecek.

Ardından damak tadına göre bal varsa bal, pekmez varsa pekmez, pekmezde yoksa şeker at. İstediğin kıvama göre 3-4 damla ya da daha fazla zeytin yağı damlat. 1-2 dakka robotta çevir.

Mis gibi organik fıstık ezmesi. Afiyet olsun.

Ben sık sık yaparım. Ucuz fıstık buldum mu bunun için alırım. Sadece bal-pekmez ve zeytin yağını kıvamını kontrol ederek dökün, cıvık olmasın. Glikoz şuruplu 1-2 liralık ürünlere dünyanın parasını vermeyin.

Aynısı fındık içinde oluyor, antep içinde

Aynen dostum bizde bir süredir evde yapıyoruz, hiç şeker koymadan bal ile muazzam oluyor. Yerken kafa rahat oluyor.

ne kadar süre dayanıyor peki dolapta?

• quote:

Orijinalden alıntı: Eyvallah

quote:

Orijinalden alıntı: coupe96

quote:

Al 250 gr tuzsuz fıstık 3-4 liraya, kabuklarını soy tavada yağı çıkana kadar kavur.

Ardından damak tadına göre bal varsa bal, pekmez varsa pekmez, pekmezde yoksa şeker at. İstediğin kıvama göre 3-4 damla ya da daha fazla zeytin yağı damlat. 1-2 dakka robotta çevir.

Ben sık sık yaparım. Ucuz fıstık buldum mu bunun için alırım. Sadece bal-pekmez ve zeytin yağını kıvamını kontrol ederek dökün, cıvık olmasın. Glikoz şuruplu 1-2 liralık ürünlere dünyanın parasını vermeyin.

Aynen dostum bizde bir süredir evde yapıyoruz, hiç şeker koymadan bal ile muazzam oluyor. Yerken kafa rahat oluyor.

ne kadar süre dayanıyor peki dolapta?

Biraz tuz katılırsa veya tuzlu fıstığın kabuğu soyulup yapılırsa oldukça uzun süre . Ama normalde de 10-15 gün bozulmuyor en az .Fazlasını bilemem...

Ben , çiğ fıstık içinden , bildiğimiz tuzlu fıstıktan gibi varyasyonları değiştirip yapıyorum . Rondoyu çok doldurmayın . Arada dinlendirin. Yoksa yakarsınız motoru .

• Tubanın fetocu olduğunu öğrendiğimden beri alışverişi kestim isterse bedava versin.
  • shadowtr kullanıcısına yanıt
    Bunu nereden bulacağız.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • surfcasting S kullanıcısına yanıt
    fetocu olmayan mı var kamu-askeri-polisi azcık temizlendi... siyasette temizlik yapılmadı bunlar tvye çıkınca anında zaplarım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 666azazel -- 25 Mart 2017; 5:47:18 >
  • soyken kullanıcısına yanıt
    Bilmedigimden soruyorum fistigi kavurunca tavada yagi nasil cikiyor?

• Sahibi 2016 yılında Fetö'den tutuklanmış, 3 ay içerde yatmış ve çıkmıştı. Bazı şubeleri kapatılmıştı ve müşterisi eskiye oranla çok düşmüştü. Fetö ile ilişkisi olsa kanıtlanır ve üstlerine çökerlerdi, ama öyle olmadı ve adamlar serbest. Anlamadığım şey; madem bağlantın yok, neden kamuoyuna ben devletimin, milletimin yanındayım mesajı verecek girişimlerde bulunmuyor? Bulundu da ben mi görmedim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1984

Bilmedigimden soruyorum fistigi kavurunca tavada yagi nasil cikiyor?

Hocam kabuklarını soyup 5-10 dk kadar rondodan geçirdiğinizde yağı çıkmaya başlıyo, sonra içine biraz tuz atın tekrar çalıştırıp tadına bakın. Ardından istediğinizi atın içine bal vs gibi, hoşunuza nasıl gidiyosa. Tavada hiç denemedim ben bu şekilde yapıyorum.

• Aldık yedik. Tadı güzelmiş. Haber veren arkadaşa teşekkürler.
  • 1984 kullanıcısına yanıt
    Arkadaş yanıtlamış ama kabukları soyup tavada çok hafif kavuracağız, aslında ısıtacağız. Tavaya yağ çıkmıyor, soyulmuş fıstık ısınınca yağlanıyor ve robotta avantaj sağlıyor. Daha kolay parçalanıyor, daha kolay yağı çıkıyor robotta vs

• Bugün annemi yolladım karşıyakaya alması için bunu. ama şans bununla birlikte indirimli olan draje çikolata paketiyle cezerye ikilisi birlikte 10 tlye satiliyormus. 25 tlye 50 tllik şey almış. Kapışmış herkes.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ullumanitu -- 25 Mart 2017; 19:3:40 >
  • Beyazıt şubesine gittim dün 7.5 tl idi fiyatı
  • quote:

Hocam o dediğin rakamlara tuzsuz fıstığı nerden alıyosun?

En uygun bulduğum yerde 7tl. Tuzsuz fıstığın kilosu.

Hele bide çiğ ise daha da fiyat artıyor.

• enginkirtay E kullanıcısına yanıt
    Hacı ben 250 gramı için yazdım :) Ürüne denk olsun diye

Dediğin gibi kilosu 6-7 liraya Osmaniye fıstığı bulunuyor. Dahada ucuzunu perakende bulmak zor
  • Ben de sevinmiştim ucuza buluruz diye :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Murat_5320

Bunu nereden bulacağız.

N11, Hepsiburada veya Metro Grossmarketlerde var.
  • Hakmar,Özkuruşlar gibi marketlerde var,çoğunlukla 4 lira civarında oluyor fiyatı...

http://www.trabzontarim.com.tr/index.php?e=fistik_ezmesi.20&d=tr
  • shadowtr kullanıcısına yanıt
    internet dışında nerede satılır
  • Yedim ama çok tuzlu.
    Üstüne tatlı birşey sürmeden yemek çok zor. (reçel, sarelle, bal)
    Balkrem'ler gibi değil.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.