Şimdi Ara

Tüfek Mikrop ve Çelik (Çıktı) (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
288
Cevap
7
Favori
22.792
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu konuyu açan ve konuyu yukarıda tutan tüm herkese teşekkür ederim. Sizler olmasaydınız böyle güzel bir kitabın varlığından çok geç haberdar olacaktım, mükemmelsiniz. Siparişi verdim, en yakın zamanda okuyacağım.
  • Ben de uzun zamandır bekliyordum bu kitabı.

Tabi yeni basımın fiyatları mevzusu tam bir rezalet

Bu ara daha fazla inmeyecegini düşündüğümden bugün itibariyle idefixden ciltli versiyonunu 58 TL ye almak zorunda kaldım.

Ülkemizde maalesef kitap olayı bile pahalı bir hobi olayına dönüştü.

Dün haber vardı. Günümüz gençlerinin %29 unun hiç kitap okumadigina dair. Ne desek boş

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kitapyurdu sağolsun geçen hafta cuma verdiğim siparişi bir zahmet hala kargoya vermediler.

Ne kampanya ne platin zımbırtısına dahil oldum genede 1 haftadır bekliyorum madem beceremeyeceksiniz o zaman yapmayın kampanya rezillik.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende geçen ayin 23 ünde siparis verdim hala beklemede .diyelim ki sorun vs var tamam hadi bekleyim ancak benden sonra siparis veren arkadaşın kitabı geldi! Büyük ihtimal kitapyurdu ile son alışverişim olucak

• Leingrad kullanıcısına yanıt
    Kampanya olmuş ve bitmiş sanırım

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • fasakasa kullanıcısına yanıt
    1 günlük bir indirimdi. Çarşamba günü oldu, bitti.

Tekrar indirim görür mü peki ne dersiniz? Biter diye de korkuyorum açıkçası

• Kitapyurdu bu herkese platin üyelik verdiği 24 eylülden itibaren resmen PATLADI. İlk gün marifet gibi şu kadar kişiden 237000 kitap sipariş verildi ve reklam yapıyorlardı. Sonradan açıklama geldi yetişemiyoruz, herkese 500 puan vercez vs. Şimdi baktım bütün kitapların temin süresi 5 iş günü olmuş.

Resmen kendilerinin topuğuna sıktılar.

Ben zaten platin üyeydim beni mağdur ediyorsunuz kardeşim bu ne saçmalık. Yapamayacağınız işin... Girmeyin.

• quote:

Orijinalden alıntı: ozgurs59

Kitapyurdu bu herkese platin üyelik verdiği 24 eylülden itibaren resmen PATLADI. İlk gün marifet gibi şu kadar kişiden 237000 kitap sipariş verildi ve reklam yapıyorlardı. Sonradan açıklama geldi yetişemiyoruz, herkese 500 puan vercez vs. Şimdi baktım bütün kitapların temin süresi 5 iş günü olmuş.

Resmen kendilerinin topuğuna sıktılar.

Ben zaten platin üyeydim beni mağdur ediyorsunuz kardeşim bu ne saçmalık. Yapamayacağınız işin... Girmeyin.
    kitapyurdu çok bozdu eskiden çok daha iyiydi, ufak tefek hediyeler veriyorlardı, hızlılardı vs. şimdi biraz saçmalıyorlar.
  • çarşamba günü kitapyurdu’ndan satın aldım sevk edildi bekliyor. yukarıda bir arkadaşın da dediği gibi tüm kitaplarda temin süresi 5 güne çıkmış. kırk yılın başı platin üyelik satın aldım perişan olduk. bilsem kitap alırdım puanlara. bir daha kitapyurdu’nun yanından yöresinden geçmem

• fasakasa kullanıcısına yanıt
    Kitapyurdunda bi süre inidirm olmayabilir ama bkmkitap, babil, kidega, idefix gibi siteleri takip etmek lazım. buralarda düşebilir...
    Kiyapyurdunda bakiyem vardı oradan alayım artık 3 5 fazla olacak ama...

• n11 kupon dağıtmaya başladı. Bu kuponlar 11 Kasım günü aktif olacak. Bu ve ya başka bir kitabı indirimli olarak satın alabilirsiniz. Ayrıca Kitapyurdu'nun düzelmesi en az 1 ay sürer, beklemek istemiyorsanız bu süre zarfında sipariş vermeyin.

https://www.n11.com/kampanyalar/yilin-alisveris-gunu

• ozgurs59 O kullanıcısına yanıt
    ben de uzun süredir kitapyurdu'nun müdavimlerindenim. toplamda 2000 liranın üzerinde kitap siparişi verdim son 1 yıl içerisinde. çoğunlukla platin üyeydim. ben de şu anki durumundan rahatsızım. umarım bir an önce eski haline döner. pek sürpriz yaşatmayan halini sevdiğim için baktığım kitaplar biraz pahalı da olsa başka sitelere kaymadan buradan sipariş verirdim hep.
  • Arkadaşlar baskısı nasıl? Font, sayfa düzeni vs. Pegasus genelde gençler için olan kitapları basardı o yüzden böyle bir esere o kadar para vereceğiz baskısına değsin.
  • vyesovshchikov V kullanıcısına yanıt
    Tavsiyenizi ilk okuduğum zaman bana biraz abartılı gelmişti. Kitabın şu an sonlarına geldim ve dediğinizde haklı olduğunuzu düşünüyorum.

Özellikle Pasifik Adaları’ndan bahsedilen bölümleri anlamakta zorluk çektim. Okumamda kopmalar oldu.

• zegerezen kullanıcısına yanıt
    Bundan bana da bahsetmenize sevindim, daha da dikkat edeceğim. Her ne kadar henüz okumadığım bir kitap olsa da çok sık alıntılar ve betimlemelerle zihnimde yer edinmişti, belirli nedenlerden ötürü hep erteler dururdum. Sizin için bir kayıp değil, tekrar okumak da çok zevklidir, üzerinden geçince daha vurucu oluyor.
  • Bu kitabın bende Tübitak baskısı var. Bir sosyal bilimci olarak okuduğum zaman bir çok açığının olduğunu farkettim. Özellikle bu kitabı okuyanlar ardından Ulusların Düşüşü - Daron Acemoğlu kitabını okursa ne demek istediğimi anlayabilirler.

Yeni baskısının neden bu kadar popüler ve pahalı olduğuna gelecek olursam; neden popüler çünkü pegasus yayınlarından çıktı ve acayip bir reklamı yapıldı. Bizim toplumumuzun hiçbir zaman dikkatini çekmeyeceği bir konu olmasına rağmen herkes popülist davranarak kitabı aldı ve çoğu şu anda okumuyor. Neden bu kadar pahalı ? Mağlum ülke ekonomisi, durumumuz ortada bir top a4 kağıdı olmuş 25 tl gerisini siz hesap edin.

Ayrıca aynı isimde bir de belgesel var, onu da izleyebilirsiniz.
  • Citsiz kitabın aslında olması gereken satış fiyatı 35 TL... Kitap daha çıktığı hafta kitapyurdunda bu fiyata düştü. Geçen günlerde Hepsiburada'da bu fiyata düştü. Demekki bu kitabın satış fiyatı 35TL işte...

Pegasus hazır kitaba talep çok iken 70 TL raf, 55 TL internet fiyatı koyup ne kadar satsak kar kardır diye baktı ama beklemdikleri kadar çok tepki aldılar. Sosyal medya gönderilerinin altı evlere şenlik. E nihayetinde her kitaptan 20TL fazladan kar etme hayalleri ellerinde patladı. Haftaya başka sitede indirim, öbür hafta başka sitede indirim derken kitabın fiyatı 35'e çekilecke yavşa yavaş.

Zaten yayın evinin belirttiği üzere 2. veya 3. baskının yapılmasının önünde bir engel yok.
  • Daha önceden okumuştum. Bir anda böyle popüler olması beni üzdü.

• 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.