Şimdi Ara

tudem sınav sonucunda biraz üzüldüm

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
1.164
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • ilkokul 3 e giden bir oglum var özel bir koleje gidiyor. kendi okulundaki sınavlarda 840 ögrenci arasında genelde 1. oluyor.bunun bir ölçü olmadıgını kolejın kolay sorular sordugunu tahmin edebiliyordum.neyse tudemin sınavına girdi 29 bin öğrenci arasında 4200. olmuş tabi biraz üzüldüm . birincilik beklemiyordum ama ilk 500 de olur diye düşünüyordum. sizce bu sonuç nasıl ? benmi abartıyorum. o kadar da kötü değilmi? bu arada kendi sınıfındaki 3. en iyi çalışkan çocuk sınavda 25 bininci olmuş sanırım . 2. en iyi çalışkan ise sınavın yarısında sıkılmış soruları bırakıp sonra oyuna dalmış o da 16. olmuş sanırım.

• istanbulturkusu İ kullanıcısına yanıt
    3. Sınıftan bunları niye düşünüyorsunuz ki
    Daha küçük
    Tudemin sınavına hiç girmedim ama kitapları müfredat dışıydu öyle olunca zorlamış olabilir
    Bence sıralamayı şimdiden takmayın er yada geç teeoga ya da ozamana ne olursa sınava gircek. Şuanki sonucunun önemi yok
    ( özel okullarda da kolay sınav yapma durumu var ondan da olabilir)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Okulların hazırladığı sınav ile tudemi karşılastırmayalım. Hiç bir öğretmen tudemi desteklemedi. TEOG'da da zor soru sorulmuyor. Şarırtmacalı soruluyor. Tudem yüzünden bir kaç nesil okuldan soğudu. Tudem aşarı üstün zekalılara hitap ediyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bence tudem sinav sonucu cocugunuzun gelecekteki buyuk sinavlarinin sonucuna ışık tutar. 4200 iyi bir sonuc degil. 3.sinif olmasi da onemli degil. Cunku yaristigi cocuklarin hepsi 3. Sinif. Cocugun basarisinin artmasini istiyorsaniz okulla yeterli kalmayin. Zeka arttirici calismalar yaptirin. Sudoku, kakuro gibi. 4. Sinifta farki gorursunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cekale -- 4 Şubat 2016; 14:48:08 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    @istan okadar takma bence tudem in yayınları gerçekten zor ben 8. sınıf öğrencisiyim bu sene TEOG var ben bile onlardan çözmüyorum
    840 kişi içinde nasıl birinci olup genel sınavda öyle oluyor? Bir de 840 3. Sınıf öğrencisi aynı okulda değildir. Ben bile okulda 1-2. olurken Meb sınavında 40 veya 50 bininci olmuştum. Bence bu yaşta böyle düşünürseniz sınav senesinde düşünemiyorum. O daha bir çocuk... Benim ailem birinci olsam da 3. olsam da önemsemiyor. Bence çocuğunuza bol bol kitap okutun . Her anlamda çok faydasını gördüm.
    Gerçi rakamlar çok sapmalı...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • aqwe22 kullanıcısına yanıt
    Hocam zor ise herkese zor değil midir ? :-)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.