Şimdi Ara

150 Bin'e Ne Önerirsiniz Benzin ? Dizel ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
58
Cevap
0
Favori
4.141
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • dostlar 150 bin fiyat bandında araç arıyorum düzgün bir dizel bulamadım , sene de en fazla 30 bin km yapan biri olarak bu benzinlilerden hangisi daha mantıklı gelir ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drjacob -- 20 Eylül 2019; 11:52:59 >

• zotacing kullanıcısına yanıt
    hocam düzgün bir model dizel 200 - 250 bin
    benzin 7 lira 1 sene de 21 bin tl ediyor
    dizel 6.60 19.800 tl ediyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drjacob -- 17 Eylül 2019; 9:15:10 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: zotacing

Bu mesaj silindi.
    Benzin alanlar para ödüyor da mazot alanlar öpücük mü veriyor?
  • skoda karoq alırdım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: drjacob

hocam düzgün bir model dizel 200 - 250 bin
    benzin 7 lira 1 sene de 21 bin tl ediyor
    dizel 6.60 19.800 tl ediyor
    Hesabınız yanlış maalesef. Dizel araçların yakıt miktarı olarak da az yaktığını hesaba katmamışsınız. Benzin giderinizin dizelin hemen hemen iki katı gibi çıkması gerekiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: melangee

Hesabınız yanlış maalesef. Dizel araçların yakıt miktarı olarak da az yaktığını hesaba katmamışsınız. Benzin giderinizin dizelin hemen hemen iki katı gibi çıkması gerekiyor.

Alıntıları Göster
    bazı modeller de öyle ama hrv benzin 5 litre yakıyor görünüyor crv dizelde 5 litre yakıyor görünüyor yani ortalama 13-14 belki 15 bin lira öderim dizel'e 30 bin km'de
  • Tucson ve 3008 C suv iken Hr-v B suv'dur yani direk rakipleri değil. Konfor ve genişlik sizin için daha önemli ise C suv almanızı tavsiye ederim. Otomatik vites olacaksa 3008'de yer alan eat6 şanzıman çok daha dayanıklıdır. Düz vites olacaksa Tucson daha kaliteli ve tok bir araç.
  • quote:

Orijinalden alıntı: drjacob

bazı modeller de öyle ama hrv benzin 5 litre yakıyor görünüyor crv dizelde 5 litre yakıyor görünüyor yani ortalama 13-14 belki 15 bin lira öderim dizel'e 30 bin km'de

Alıntıları Göster
    hocam o değerler uzun yolda çok stabil şartlarda elde edilen değerler. Emin olun trafikte bu boyutta arabalarla 9-10 litreleri görürsünüz. Dizel ise 5.5 -6 litre arası olur.
  • drjacob kullanıcısına yanıt
    yaptığın hesabı zaten sonradan bende fark edip yaptım @zotacing
    neyse , sonuç olarak 150 bin tl fiyat bandına düzgün bir dizel yok 10-12 bin tl içinde kötü bir dizel almak istemiyorum , ama 150 bin'e düzgün bir dizel varsa tavsiye edersen sevinirim
  • zotacing kullanıcısına yanıt
    Dizelin %50 az yaktığı konusunda eminsen seni şu konuya alalım bize ispat et.
    https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/140025116
  • dizel düşmanı olarak bence de yılda 30 bin km için benzin alman hata olur. qaskai veya kadjar bakabilirsiniz dizel otomatik. turbo benzinli motor alırsan gördüğüm kadarıyla 7-8 binde motor yağı ekleme veya 10 binde değişim gerekecek.
  • HRVsahibi olarak araç 3008 ve TUCSON nun rakibi değildir. HRV lerde dizel Manuel de var. Çok memnunum aracımdan yakıt tüketimi performans vesaire olsun. Soruların olursa seve seve cevaplarım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • thiler kullanıcısına yanıt
    hocam otomatik dizel yok bildiğim kadarıyla 150 bin'e 3008 benzin 1.2 motor daha mı mantıklı duruyor ?
  • Zonguldak'da Tucson Sehir içi benzinde 75 Krs yakiyor. Arac rahat ve özellik bakinindan tatmin edici bir araç. 3008 cok narin bir arac gibi duruyo 3 4 suv gibi bakamiyorum. yilda 30 bin guzel bir km bence dizel bakmalisin Nissan QQ 2017 2018 Sky Pack 1.6 dizel alabilirsin 10 20 binde ikinci el sifir ayarinda olur neredeyse. en az makul olabilecek bu gözumde. Gecen sene bende bu yoldan geçtim suan QQ alindi memnnuz pişman olmadik şükür ama tucson cidden icine binince yanina gidince al.beni diyor benzinli olmasa duşunmeden al derdim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tucson Amerikan standartlarında bir SUV bu nedenle sürüş hissiyatı ve güvenliği açısından

diğerlerinden daha üstün bir araç. Benzinliyken haliyle iyi tüketiyor ancak LPG uyumlu olmasıda

tüketim değerini dizele göre performans verim açısından daha avantajlı hale getiriyor.

1.6 Turbo GDI 177hp motor Tucson için en zevkli seçenek, sorunsuz ve uzun ömürlü bir makine.

3008 daha otomobilvari bir sürüşe sahip o küçük direksiyon ile SUV kavramı pek bağdaşmıyor.

Peugeot 1.6 THP performanslı ancak yağ yakan kronik sorunları olan bir makine. (Özellikle Turbosu)

HRV zaten bu ikilinin dışında B segmentinde ve alakaları yok. Kesinlikle Tucson derim..
  • 30 bin yapılıyorsa kesinlikle dizel olmalı par yetiyorda tucson yetmiyorsa qq alınır

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 3008 candır..
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.