Şimdi Ara

Tucson alınır mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
1.078
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 2016-17 model tucson bakıyoruz.Araç hakkında çoğunlukla olumlu şeyler söylenmiş.Ancak performans ve yakıt konusunda şüpeciyiz ve yarı otomatik istemiyoruz.6 ileri tork konv. ve 132 lik atmosferik motor+lpg çok mu cansız olur? kullanan arkadaşlardan yorumlarını bekliyorum.

Edit: Giresun'da yaşıyorum ve şehrin biraz dışındayım.15 20 km civarı yokuş çıkılacak günlük.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CaptainTeeemo -- 8 Ağustos 2019; 19:40:2 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• up

• oldukça sağlam bir araç. euroncap ve iihs testlerinde de kendisini kanıtladı.

1.6 132 hp'lik motoru ben hyundai ix35'te kullanmıştım. çok yakıyordu hem şehir içinde hem de şehir dışında, ayrıca performans yeterli değildi ix35'i pek çekmiyordu.

belki tucson'da durum daha farklıdır. tucson'da hiç kullanmadım. ama içine bindim. malzeme kalitesi fena değildi yer yer yumuşak yer yer sert plastik malzemelere yer verilmiş. selefi ix35'e göre yalıtım, tasarım, kalite, konfor gibi konularda çağ atlamış.

hyundai/kia'nın tork konvertörlü şanzımanı oldukça sağlam. dayım 2011 kia ceed'de tam otomatik kullanıyor taş gibi. arabanın o kadar içine etmesine rağmen
  • Turbo motor tercih edilecekse alınır. Atmoserik iş yapmaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jeremy Klakson

oldukça sağlam bir araç. euroncap ve iihs testlerinde de kendisini kanıtladı.

1.6 132 hp'lik motoru ben hyundai ix35'te kullanmıştım. çok yakıyordu hem şehir içinde hem de şehir dışında, ayrıca performans yeterli değildi ix35'i pek çekmiyordu.

belki tucson'da durum daha farklıdır. tucson'da hiç kullanmadım. ama içine bindim. malzeme kalitesi fena değildi yer yer yumuşak yer yer sert plastik malzemelere yer verilmiş. selefi ix35'e göre yalıtım, tasarım, kalite, konfor gibi konularda çağ atlamış.

hyundai/kia'nın tork konvertörlü şanzımanı oldukça sağlam. dayım 2011 kia ceed'de tam otomatik kullanıyor taş gibi. arabanın o kadar içine etmesine rağmen
    Değerli görüşleriniz için teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: Code140

Turbo motor tercih edilecekse alınır. Atmoserik iş yapmaz
    sizce de çok mu baygın kalır? Turbo modelin de lpg uyumu konusundan düşünceliyim.

• quote:

Orijinalden alıntı: CaptainTeeemo

sizce de çok mu baygın kalır? Turbo modelin de lpg uyumu konusundan düşünceliyim.

Alıntıları Göster
    Atmosferik ne kadar uyumlu ise Turbo da o kadar LPG ye uyumludur
  • turbosuz olanla test sürüşü yapmıştım, araç resmen gitmiyordu.
  • Lpg sız aynı motor sanzımanlı sportage a sahıbım. Motor ucup kacmıyor ancak dusuk vıteslerde fena degıl. 5. Ve 6. Vıteslerde ıvmelenmesı kotu. 0-100 u 12.1sn

Yol bılgısayarı 35km/s ortalama hızda 8.1lt/100km gosterıyor ancak %10 cıvarı sapma mevcut

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Jeremy Klakson kullanıcısına yanıt
    Usta net bı bıcımde ıstesen de bozamazsın bu sanzımanı dedı :D

• quote:

Orijinalden alıntı: masterap

Lpg sız aynı motor sanzımanlı sportage a sahıbım. Motor ucup kacmıyor ancak dusuk vıteslerde fena degıl. 5. Ve 6. Vıteslerde ıvmelenmesı kotu. 0-100 u 12.1sn

Yol bılgısayarı 35km/s ortalama hızda 8.1lt/100km gosterıyor ancak %10 cıvarı sapma mevcut
    Hocam suanlik 65 bg symbol kullaniyoruz.Bu bile bize yetiyor.Aracin en yuksek yapacagi hiz 120km/h ama cok fazla yokus cikacak ve baygin olmasindan korkuyoruz.symbol dizel oldugu icin torku yuksek hissettirmiyor.

• CaptainTeeemo kullanıcısına yanıt
    3bın devır cıvarı yokusta sorun yasatmıyor ancak bunun karsılıgında fazla yakıt tuketımı olacaktır tabı kı

Ayrıca lpg ıcın bu konuyu okumanı onerırım

https://forum.donanimhaber.com/kia-spotage-lpg-taktiranlar--137415771-5#139441979

• quote:

Usta net bı bıcımde ıstesen de bozamazsın bu sanzımanı dedı :D
    Benim kuzen içine etti arabanın ama tek sağlam kalan iki şeyi crdi motoru ve şanzımanıydı 🤣

• quote:

3bın devır cıvarı yokusta sorun yasatmıyor ancak bunun karsılıgında fazla yakıt tuketımı olacaktır tabı kı

Ayrıca lpg ıcın bu konuyu okumanı onerırım

https://forum.donanimhaber.com/kia-spotage-lpg-taktiranlar--137415771-5#139441979
    Çok teşekkür ederim.Sanırım turbo modelde sıvï lpg sistem bakmam gerek ancak çift kavrama dct aklımı en çok karıştıran şey.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CaptainTeeemo -- 9 Ağustos 2019; 15:5:52 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.