Şimdi Ara

TÜBİTAK’tan milli bulut hizmeti: Safir Depo [DH Özel Haber] (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
51
Cevap
0
Favori
1.937
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

KOTA kaldirilsin ...

Altyapi duzgun olmadan bu tur adimlarin pratikte bir anlami yoktur!

Hani nerede " Sosyal Devlet " anlayisi ?

Hani nerde AKIL ?

• sınav_testmis_kanka S kullanıcısına yanıt
    Düz başlığa göre mi yorum yapılmaya başlandı artık? Bulut depolama çözümü, o da bir bulut sistemi. Ancak Google Cloud, AmazonWS gibi Bulut Platformu değil. Kim Google Drive da CUDA ile iş koşturuyor? Çok komik yorumlar dönmüş gerçekten...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • DH resmi AK trolü haberini sundu.

• quote:

Orijinalden alıntı: Texassm0ke

bulut sisteminin tr için gereği yok, 0.80 uploadla mı buluta dosyalarını yükliceksin

Bir çok yerde internet altyapımız kötü olabilir ama her yerde değil benim evimde 5mb upload hızım var üniversitemde yine upload hızım 50 lerde yani herkesde kötü olmadığını da düşünmeniz lazım.

• quote:

bulut sisteminin tr için gereği yok, 0.80 uploadla mı buluta dosyalarını yükliceksin

Bir çok yerde internet altyapımız kötü olabilir ama her yerde değil benim evimde 5mbps upload hızım var üniversitemde yine upload hızım 50mbps lerde yani herkesde kötü olmadığını da düşünmeniz lazım.

• quote:

Orijinalden alıntı: garmen

quote:

Bir çok yerde internet altyapımız kötü olabilir ama her yerde değil benim evimde 5mb upload hızım var üniversitemde yine upload hızım 50 lerde yani herkesde kötü olmadığını da düşünmeniz lazım.

1 yerde 5 mbit upload varsa , 100 yerde 0.80 mbps upload var, düşünsene yıl olmuş 2017 ben hala 8 mbit / 0.80 upload kullanıyorum, sence bu çağdışı değil mi ? savunma sebebi olur mu bu, TR de adsl sayısı vdsl den fazladır

• Tier 1 = Non-redundant capacity components (single uplink and servers).
    Tier 2 = Tier 1 + Redundant capacity components.
    Tier 3 = Tier 1 + Tier 2 + Dual-powered equipments and multiple uplinks.
    Tier 4 = Tier 1 + Tier 2 + Tier 3 + all components are fully fault-tolerant including uplinks, storage, chillers, HVAC systems, servers etc. Everything is dual-powered.

Tier3 ve üstü olmalı malesef.

• Valla açıkçası ben Türk'lerin ciddiyetle, işine önem vererek doğru düzgün iş yapacaklarına inanmıyorum.
    Hele ki yurt dışından ödüllerle dönen bir sürü projeyi reddettiği için ülkemizin başarısı sayılacak bir sürü ödülün başka ülkelere gitmesine sebep olan Tübitak'a hiç güvenmiyorum ve nefret ediyorum...

• quote:

Turknet VDSL kullanıyorum. Her yerde VDSL yok demeyin, Kuşadası'nda oturuyorum.
    ADSL de download 16 iken upload yine 0.65 Mbit. VDSL de ise 24 Mbit'te upload 2 Mbit.
    TTNET'in 16 Mbitt ADSL'den fazla veremeyiz dediği yere, "kendi altyapısına sahip olan" Turknet
    24 Mbit VDSL verdi. Download 22.5 Mbit, Upload ise sürekli ve düşmeden 1.96 Mbit/sn görüyorum.
    68 dakikada 1 GB upload edebiliyorum. En azından 0.65 Mbit'e göre daha iyi...

Ayrıca TurkTelekom'un 8 Mbit verdiği yerde kendi altyapısı var diye Turknet belki sana 24 Mbit VDSL verebilir.
    Sen TurkTelekom kullanmakta ısrar ediyorsan ve Turknet e hiç sormadıysan tabi ki Türkiye'de her yerde ADSL var dersin.
    Ağlamayan çocuğa meme vermezler. Ara Turknet'i, ver adresini söylesinler bakalım ne alabiliyorsun. Belki 24 Mbit VDSL verecekler.
    Ben Turknet'e geçmeden önce TTNET de 975 Kbit download hızımda 16 Mbit İnternet'im vardı. Turknet'e geçince aldığım
    24 Mbit VDSL, TTNET'in 16 Mbit'ine göre 3 kat daha hızlandı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OverClocK1ng -- 21 Ekim 2017; 14:34:19 >

• ülke olarak çok gerideyiz proje yapacaklarına işlemci yapsınlarda kendi yazılımlarımızı yapalım %100.
  • quote:

Orijinalden alıntı: OverClocK1ng

quote:

Turknet VDSL kullanıyorum. Her yerde VDSL yok demeyin, Kuşadası'nda oturuyorum.
    ADSL de download 16 iken upload yine 0.65 Mbit. VDSL de ise 24 Mbit'te upload 2 Mbit.
    TTNET'in 16 Mbitt ADSL'den fazla veremeyiz dediği yere, "kendi altyapısına sahip olan" Turknet
    24 Mbit VDSL verdi. Download 22.5 Mbit, Upload ise sürekli ve düşmeden 1.96 Mbit/sn görüyorum.
    68 dakikada 1 GB upload edebiliyorum. En azından 0.65 Mbit'e göre daha iyi...

Ayrıca TurkTelekom'un 8 Mbit verdiği yerde kendi altyapısı var diye Turknet belki sana 24 Mbit VDSL verebilir.
    Sen TurkTelekom kullanmakta ısrar ediyorsan ve Turknet e hiç sormadıysan tabi ki Türkiye'de her yerde ADSL var dersin.
    Ağlamayan çocuğa meme vermezler. Ara Turknet'i, ver adresini söylesinler bakalım ne alabiliyorsun. Belki 24 Mbit VDSL verecekler.
    Ben Turknet'e geçmeden önce TTNET de 975 Kbit download hızımda 16 Mbit İnternet'im vardı. Turknet'e geçince aldığım
    24 Mbit VDSL, TTNET'in 16 Mbit'ine göre 3 kat daha hızlandı.

68 dk de 1 gb upload az değil mi, diğer ülkelerde 100/100 veriyorlar, saniyede 10 mb 10 mb upload ediyor, sen 0.80 ile uğraşıp duruyosun, cihazdan cihaza / pc den pc ye komple disk aktarımını hangi ülke daha hızlı yapar sence ? dünyanın en kötü ülkelerinde bile 100 mbps gibi hızlar standartken

ayrıca benim oturduğum yerde vdsl yok, sadece 16/1 var. turknettende bakıyorum max hız 16, arayıp sorsamda 16 hız veriliyor, zaten saha dolabı hemen karşı çaprazımda, eski tip kabin var

bak bide şunu söyliyim bi akrabamda yeni sitede oturduğu ve vdsl olduğu halde adsl satmışlar, paketi satan adamların bile vdsl nin öneminden haberi yok.

telekom eski yapılara vdsl getiremiyor, çünkü masraflı olacak. yeni binalara götürdüğü halde vdsl paket önerip satış yapabilecekken gidip adsl satıyorlar.

• quote:

quote:

quote:

1 yerde 5 mbit upload varsa , 100 yerde 0.80 mbps upload var, düşünsene yıl olmuş 2017 ben hala 8 mbit / 0.80 upload kullanıyorum, sence bu çağdışı değil mi ? savunma sebebi olur mu bu, TR de adsl sayısı vdsl den fazladır

Yok anlıyorum o zaten büyük bir sorun ama böyle bir sorun var diye hiç bişey yapılmasın da diyemeyiz

• hee buda milli işlemci anakart sdd üreten bir ülkeyiz

• Devlet bulut depolama hizmeti vermeye başlayacaksa BTK'nın gönderme (upload) hızlarını en az 10 Mbit olacak şekilde düzenleyen bir kurul kararı çıkarması zorunlu hale gelmiş demektir.
  • garmen G kullanıcısına yanıt
    Upload için 5 Mbps yüksek bir hız mı?
  • Hayaller Safir Depo.

Hayatlar 0.67 mbps upload!

• Bir tık ötesi yabancı futbolculardan oluşmuş milli futbol takımı olsa gerek 🙃

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Texassm0ke kullanıcısına yanıt
    Ne kötü ya, ne acınası. Yapacak bir şey de yok ki. Devletin başındaki adamlar Bulut mulut, kafayı fazla takmayacaksın, sıyırırsın dedikten sonra.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Yok anlıyorum o zaten büyük bir sorun ama böyle bir sorun var diye hiç bişey yapılmasın da diyemeyiz

Hiç yapılmasın diyebilirim rahat rahat. Sonuçta kimse bu servisi babasının hayrına yapmayacak.Haliyle para alınacak o para da bizlerden alınacağı için hiç mi hiç gerek yok. Neden, çünkü upload hızları leş, download hızları leş. Faydasını göremeyeceğimiz hizmetin bedelini neden ödeyelim hocam?

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.