Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

tualtin with bx440 (nucro)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı, 1 Masaüstü Kullanıcı
7
Cevap
0
Favori
202
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Dahili Bileşenler >> tualtin with bx440 (nucro)
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    4237 Mesaj
    arkadaşlar tualtin işlemcileri sadece copermine destekli boardlarda çalıştırmak mümkün(ama sanırım sadece bx440 chipsetlilerde oluyor okuduğum kadarıyla)
    şimdi ben bu işi celeron 1200 ve asus p2b anakart ile yapıcam ayrıntılı bilgiyi falan buldum salı yada çarşamba girişicem bi aksilik olmazsa fakat bu işi forumdan nucro daha önce yapmıştı veya yapan arkadaşlar bu işin inceliklerinden biraz bahsedebilirlermi?
    440bx dışındaki chipsetlerde yapma olanağımız varmı?
    birde slotket seçimi önemliymiş? okuduğum kadarı ile

|
    |
  • Yarbay
    2236 Mesaj
    Sorun voltajla ilgili bildiğim kadarıyla! Tualatin serisi 1.5v Core gerilimi ile çalışırken Coppermine 1.7 çalışıyor. BX cs ile nasıl düşüreceksin o seviyeye? Daha önce özel bir slotket ile o işin yapıldığını okumuştum ama direkt sokete takıp çalışacağını sanmıyorum yanabilir...
    |
    |
  • Yüzbaşı
    742 Mesaj
    Bazı bacakları birbirine filan bağlayarak bu iş halloluyordu sanırım, yani sonuçta oluyor drhardware.
    |
    |
  • Kurmay Yarbay
    3575 Mesaj
    BX için şöyle bir link vardı hatırımda can,belki işine yarar.

http://www.overclockers.com/tips965/index.asp
    |
    |
  • Mareşal
    3812 Mesaj
    www.tomshardware.com.tr de bu iş için çok iyi bir yazı vardı bak bi istersen
    |
    |
  • Yarbay
    4237 Mesaj
    bu işlem için voltajsız stok fanla 1600 olan cel 1200 tehlikeye atmaya değermi sizce ? bu heyecanı ben başka cpu alırsam yaşayayım en iyisi pekte zor değil aslında tomsta çok basit anlatılmış bir tek bios modifikasyonu biraz uğraştırır o kadar [bye]
    |
    |
  • Yarbay
    2044 Mesaj
    Pardon..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bluemoon -- 27 Kasım 2012; 21:31:47 >
    |
    |
  • Kurmay Yarbay
    4923 Mesaj
    Ossn ne demiş eleman, gözümde canlandı anılaar :// Bi de iyi yanından bak, o zmanların mimarisi, şimdiki Intel CPU'ların içinde yaşamaya devam ediyor, efsane ölmemiş :P
    |
    |
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Reklamlar
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
üniversite
SEO
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
google reklamları
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,183
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.