Şimdi Ara

TTNET Zorunlu 16 Mbps (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
252
Cevap
4
Favori
14.922
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: just4techno

Yıl olmuş 2014 hala ttnet kullanan var.
    Ttnet kullandığım güne lanet ediyorum 3 sene önce kablonet e geçtiğimden
    beri rahatım 43 liraya hem tv hem internet siz hala ker%z gibi ttnet
    e para yatırın

Bak bakalım Türkiyede heryerde varmı kablonet?...
  • akk olmayan tarife de mi kalkacak ortadan? öyle ise yandık..
  • AKK olduğu sürece hız isterse en düşük 1000 mbps olsun. Allahtan Superonline fiber kullanıyorum ve bana AKK uygulayamıyorlar.
  • bu kurumların hiçbri artık bana samimi gelmiyor.. hat yetersiz olmaz etmez dedikleri yerlerde bile 50 mb internet olan yer gördüm.. kaldığım yerin yakınındaki hastanede 50 mb internet var. hani alt yapı yoktu lan? hani yetersizdi? bunlarınki tamamen yalan dolan başka bişi değil. yurtta bile saniyede 14 megabaytı gördüm. bunların derdi milleti yolmak. resmi kurum olunca kapılar sonuna kadar açılıyor. halka gelince de
     TTNET Zorunlu 16 Mbps
  • quote:

e para yatırın

evet siz ttnet kullanmıyorsunuz çağ atladınız. bizim kaldığımız yerde olmadığı için çağ dışı kaldık
  • quote:

e para yatırın

5 yıldır kablonetin temsilcileriyle görüşüyorum. hala hizmet vermiyorlar. Sanırım 7-8 kez görüşmüşümdür. Bende çağdışı kaldım malesef.
  • mustafaagungor kullanıcısına yanıt
    genelde sorun bağlantı yapanların kötü bağlantı yapması... düşük kaliteli kabloda kullanınca + santral v.s. ayarlarınıda düzgün yapmayınca hız düşüyor... FTTH fiber optikle metal kablo devri bitecek...
  • quote:

e para yatırın

Vardı da biz mi geçmedik

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • bence ttnetle alakalı konu acılmaması gerekıyor Harflerı bıle yanyana gorunce kufur edıyorum gunaha gırıyoruz
  • Siz sanırım tam okumamışsınız yazdığımı, bu haliyle çökmez demedim, aynen şöyle yazdım (yukarıda da var) "Fiber optik hatlarını döşesinler yurdun dört bir yanına, ulaşmayan yer kalmasın, memleketin tamamı aynı anda full download yapsa yine de çökmez o internet. Ama bizde hala yurdun büyük bir kısmı bakır kablolar üzerinden nete erişim sağladığı için malesef dediğiniz pratikte doğru çıkıyor." Yani mevcut durumda aşırı yoğun kullanımla bağlantı kalitesi ve hız elbette kötü etkilenir, etkileniyor. Ama bunun sebebini AKK ye bağlamayın. AKK insanlara atgözlüğü takmaktan başka bir şey değil. İnsanların özgürlüğünü kısıtlayıp, "Yersen!" demekten başka bir şey değil. Kendinizi Türkiye ile sınırlamayın, artık bir Dünya ülkesiyiz, Dünya ülkeleri ile karşılaştırın Türkiye'yi. Türkiye gerçekten bu çağ dışılığı hak etmiyor. Daha da ötesi bu kadar para ödeyip karşılığında sınırlı bir hizmet almayı hiç hak etmiyor. Hadi 10-15 sene öncesi olsa neyse. Ama şu 10 sene de tüm dünya ülkeleri aldı başını gitti, millet artık bırakın 10-20mbps hızları 1gb hızlı hizmeti nasıl stabil verebilirim onu düşünüyor. Hem de AKK si olmayan, gerçek anlamda ucuz rakamlara! Hadi anladık önceden hiç altyapı yoktu, ama kardeşim bu kadar sene geçti TT denen kurum bu ülkenin en karlı şirketlerinden birisi, ciddi paralar kazanıyor. Milleti senelerce bakır hatlara mahkum edeceğine döşeseydi fiber hatları. Allah'tan Superonline Fiber hatları döşemeye başladı da aklına geldi TT nin. Ben şu anda SOL Fiber kullanıyorum, 25mbps hızlı ve 75gb AKK li, ayda 49 TL ödüyorum. Ama 1 senedir SOL AKK sınırını kaldırdı benim hesabımdan. Yeri geliyor ayda 500gb indirme yapıyorum yine de hızım düşmüyor. Bu durumda olan tek insan değilim elbette. Bunlar hep "acaba AKK yi kaldırsak nasıl olur" un denemeleri. AKK SOL da da var TT da da. Ama hiç olmazsa SOL TT gibi hep cebe yapmıyor. Şimdi siz söyleyin, bencillik yapan ben miyim? Yoksa başta TT gibi bu çağ dışı hizmeti fahiş fiyatlara satan şirketler mi? Yorum tarzınız ve ısrarla AKK yi savunmanız (ki yıllardır bu tür konuları takip ederim, AKK yi savunan ilk sizi gördüm) acaba TT çalışanımı diye düşündürüyor insana. Çünkü gerçek özgürlüğü, modernliği (ki internet modernliğin ve modernliğe ulaşmanın yapı taşlarındandır) ve özellikle ödediği paranın hakkı olan hizmeti almak isteyen bir insanın AKK iyidir diyebileceğini sanmıyorum. Bu konularda bu yorumları yapabilmek için, bizzat o teknik yapının içinde olmak ya da altyapıyı yapan firmada olmak gerekmiyor arkadaşım. Siz sanırım TT de altyapıdan sorumlu bir bölümde görevlisiniz, o yüzden uymuyor size bu yazdıklarım. Değilseniz de boş zamanlarınız da bol bol altyapı çalışması yaptığınız için bu işleri çok iyi tecrübe etmişsiniz. Kusura bakmayın, ben teknik bilgisi kısıtlı, sade bir son kullanıcıyım. Tüm yazdıklarım kullanıcı olarak yazılmış yorumlar. Hariçten gazel değil. Türkiye gibi büyük bir ülkenin çağ dışı uygulamaya mahkum edilmesinin isyanı, bir vatandaşın talepleri! Her yere döşesinler fiber kabloyu, sonra yüksek fiyatlar istesinler diyorum. İnsanları hala çağ dışı bakır kablolara mahkum edersen elbette AKK koymak zorunda kalırsın. Bu şirketlerin asli görevi sadece cebe kasaya para doldurmak değil, Dünyadaki gelişmeleri, hizmeti bu ülkeye getirip sunmaktır. FTüm yurda fiber döşemek çok mu maliyetli? Kusura bakmasınlar ama, artık biraz da bize harcasınlar. Önce harcasınlar, modern hizmet sunsunlar, sonra neyse parası istesinler. Heryerde, herkes fibere ulaşabildikten sonra, herkese istediği gibi, çok çeşitli tarifeler sunulacaktır. Az para ödeyeyim (veya siz AKK yi çok sevdiğiniz için) illa ki AKK li olsun diyorsanız, daha uygun fiyatlı bir tarife sunulur. AKK mecburiyet olmaktan çıkar, seçenek olur. Fiyatlar da zaman içerisinde makul seviyelere iner. SOL Fiber örneğinde olduğu gibi. SOL fanatiği falan değilim bu arada, 49 TL ye stabil ve tatmin edici kaliteli hizmet alabildiğim için seviyor ve takdir ediyorum. Öncesinde yıllarca TT işkencesi çektiğim için, net bir karşılaştırma yapabiliyorum.

Bu arada AKK konusunda (o da sadece yaşadığımız geçiş süreci için) size 3G konusunda katılabilirim. Orada çünkü hem GSM hem de Data hizmetlerinin havadan aynı sistem üzerinden sunulması yüzünden, yoğun data ve GSM kullanımı kaliteyi anlık olarak ciddi oranda düşürebiliyor hatta kesebiliyor. Depremlerde yaşandığı gibi.

Uzun oldu, okumak sıkıcı ve zor gelebilir, kusura bakmayın. Ama bunlar yazılması gereken şeylerdi.

Syg ve sevgiler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Marjinal01 -- 10 Nisan 2014; 13:23:55 >

• Şimdi ben 24 ay taahütlü 8mbs internet kullanıyorum benim hızım 16mbsmi olacak?

yada ağustos ayında taahüt bitiyor benim o zaman ne olacak?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kyorhan

quote:

Orijinalden alıntı: Marjinal01

Görüşlerinize saygı duymakla birlikte, malesef katılmıyorum. AKK nın kalkması interneti çökertmez merak etmeyin. Ama eğer böyle bir korku varsa, bunun nedeni de altyapının yetersiz yapılmasıdır. Masrafım az olsun, karım çok olsun mantığının sonucu bu. Fiber optik hatlarını döşesinler yurdun dört bir yanına, ulaşmayan yer kalmasın, memleketin tamamı aynı anda full download yapsa yine de çökmez o internet. Ama bizde hala yurdun büyük bir kısmı bakır kablolar üzerinden nete erişim sağladığı için malesef dediğiniz pratikte doğru çıkıyor. Yani AKK nın uygulanması haklı olduklarını göstermiyor, sadece daha fazla kazanmak için gerekli altyapıyı yapmadıklarını gösteriyor. Gerçekten herkesin aynı anda kaba tabirle internete abanması ile internetin afedersiniz anası bellenecek olsaydı önce Amerika, Asya, Avrupa'da olurdu. Orada yok böyle bir şey. Tercihli olarak alabilirsiniz. Ama sınırsız abonelik ama AKK si var diye paket yok. Dünya süreki daha hızlı, daha kaliteli, daha ucuz peşinde ama biz hep bana hep bana mantalitesi yüzünden böyle çağ dışı uygulamalara mahkum kalıyoruz. Ayrıca daha çok insanın, internete daha fazla katılması ve kullanması kötü bir şey değil, bilakis gayet güzel bir gelişme. Gelişme diyorum bakın, Gelişme! Korkulacak bir durum değil. TT gibi zihniyetler korkuyor ama yeterli altyapı yok ve yapılmıyor çünkü.

Hocam siz biraz bencil düşünüyorsunuz, hem alt yapı yok diyorsunuz hem de merak etmeyin çökmez diyorsunuz. Size SINIRSIZ diye bir seçeneği veriyor zaten. O fiyatı ödeyerek sınırsız download yapabileceğiniz seçenek mevcut. O kadar parayı ödemek istemiyorsanız AKK alabilirsiniz, bırakın hat döşemeyi alt yapıyı firma düşünsün. Sizin yorumlarınız bana şunu hatırlatıyor;

Kahvede futbol maçı izleyen insanlar "şurdan vursaydı, şöyle pas verseydi, o top ona atılır mı".. gibi yorumlar yapıyorlar. Hayatlarında futbol oynamamışlar ama futbolculara ders verir nitelikte tepkiler.

AKK gayet mantıklı bir çözüm.

Çok cahilsin keşke ölsen

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ben 3 mbps kulanıyorum akk dolunca. ama nasıl doldugunu bile bilmiyorum 3ü hiç geçmedi zaten. Sadece geçen gün avealiyim diye 9a çıkardılar 8den, şimdi yine 3 e düşmüştür allah bilir.

• 8 Mbits Net Limitsizi 44 TL' den 12 ay taahhütlü Şubatta yenilemiştim

• TTNet sayesinde Samsung laptop aldık, 2015 başında taahhüt bitiyor. Laptopun kalan ücretini de peşin ödemek istemiyorum. Yani bu durumda 8 Mbps'e devam mı?
  • Yıl olmuş 2014 ttnet kullananlar var diyosunuzda sanki keyfimizden kullanıyoruz.Bulunduğum bölgede Ankara keçiören merkezi yer sayılır ama ne fiber var ne süperonline var ne uydunet var.Sadece ttnetin bakır kablosu geçiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kl_emre_1905

Yıl olmuş 2014 ttnet kullananlar var diyosunuzda sanki keyfimizden kullanıyoruz.Bulunduğum bölgede Ankara keçiören merkezi yer sayılır ama ne fiber var ne süperonline var ne uydunet var.Sadece ttnetin bakır kablosu geçiyor.

Aynı şekilde benim bulunduğum yerde böyle ama TTNET'e daha fazla tahammül edemediğim için Telekom'un alt yapısını kullandığını bile bile SuperOnline'a geçtim. TTNET gibi fiyatları fahiş değil, TTNET'de 6 mbps gören netim artık 8 mbps görüyor ve telefon sabit ücretine boş yere para vermiyorum. Ayrıca hizmetleri TTNET'den kat be kat daha sağlıklı, müşterinin değerini de biliyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Be_Yourself -- 10 Nisan 2014; 15:11:59 >
  • bu ay nedense fatura uçtu 70.50 tl geldi indirim almıştık 46-49 arası ödememiz gerekiyordu niye böyle geldi anlamadım
  • quote:

Orijinalden alıntı: STND

halihazırda 8mbit kullanıyorum 6,5mbit alıyorum. müşteri hizmetlerine 16mbit e geçebilirmiyim dedim. hattınız 20mbit e kadar destekliyor denildi. tamam dedim. bi daha internete baglanamadım. sonra iptal ettiler 8mbit e geri döndüm. saçma sapan işler yapıyorlar valla.

kendin kaşınmıssın

beyler :
    hız tesitinde 8 mbiti geçemiyorsanız yani 8.2 mbit falan olmuyorsa bosu bosuna 16 mbit e geçmeyin hata yapar ve pişman olursunuz
  • quote:

Orijinalden alıntı: etyemez

quote:

Orijinalden alıntı: STND

halihazırda 8mbit kullanıyorum 6,5mbit alıyorum. müşteri hizmetlerine 16mbit e geçebilirmiyim dedim. hattınız 20mbit e kadar destekliyor denildi. tamam dedim. bi daha internete baglanamadım. sonra iptal ettiler 8mbit e geri döndüm. saçma sapan işler yapıyorlar valla.

kendin kaşınmıssın

beyler :
    hız tesitinde 8 mbiti geçemiyorsanız yani 8.2 mbit falan olmuyorsa bosu bosuna 16 mbit e geçmeyin hata yapar ve pişman olursunuz

hocam daha önce 2mbit alıyordum ve en son genel müdürlükle yaptıgım kavga sonucu baglantım düzelmişti. 9mbit alıyordum. sonra yavas yavas düstü. birazda ona güvendim açıkcası. ama deneme yapmadılar hanı hızı 14de falan sabitlersek kesilme olurmu falan diye.

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.