Şimdi Ara

TTNET( Türk Telekom) Abonelik İptali Hakkında Önemli !!! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
109
Cevap
5
Favori
174.207
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: programmer_onur

quote:

Orijinalden alıntı: nurdan_ner

quote:

Orijinalden alıntı: serafon

Her tarafı aç gözlü şerefsizler kapladı, devlet vatandaşı koruyacağına bizzat bunlara izin veriyor, destek çıkıyor. Emeksiz paraya, kazançlarının ivemelenerek artmasına öyle alıştılar ki, bırak karlarının azalmasını karlarındaki artışın ivmesinin azalmasına bile tahammülleri yok, bütün büyük kurumlar başlarında devlet baba! çembere almışlar vatandaşı ortaoğlanına çeviriyorlar. Eğer elimde güç olsun katrilyonlarca ceza kesmezsem neyim bu uyanıklara.

bu yine kötünün iyisi siz birde turkcell wınn iptali verinde bakın ne oluyor vergiler+depozitosu+kullanmadığınız ayların ücreti falan filan müşteri hizmetleri bir saydırıyor vazgeçmen nerdeyse imkansızlaşıyor

...."kullanmadığınız ayların ücreti" talep edemezler çünkü hukuk dışıdır. Tüketici hakem heyetine giderseniz kazanırsınız. Faydalandığınız indirimleri talep edebilirler sadece.

elimde taahütün var dediler bir şey yapamazsınız deniliyor denedim

• quote:

quote:

quote:

quote:

Her tarafı aç gözlü şerefsizler kapladı, devlet vatandaşı koruyacağına bizzat bunlara izin veriyor, destek çıkıyor. Emeksiz paraya, kazançlarının ivemelenerek artmasına öyle alıştılar ki, bırak karlarının azalmasını karlarındaki artışın ivmesinin azalmasına bile tahammülleri yok, bütün büyük kurumlar başlarında devlet baba! çembere almışlar vatandaşı ortaoğlanına çeviriyorlar. Eğer elimde güç olsun katrilyonlarca ceza kesmezsem neyim bu uyanıklara.

bu yine kötünün iyisi siz birde turkcell wınn iptali verinde bakın ne oluyor vergiler+depozitosu+kullanmadığınız ayların ücreti falan filan müşteri hizmetleri bir saydırıyor vazgeçmen nerdeyse imkansızlaşıyor

...."kullanmadığınız ayların ücreti" talep edemezler çünkü hukuk dışıdır. Tüketici hakem heyetine giderseniz kazanırsınız. Faydalandığınız indirimleri talep edebilirler sadece.

Sözleşmeye bakmak lazım. Eğer araya 'kalan ayların ücreti tahsil edilir' diye bir madde sıkıştırdılarsa yapabileceğin pek birşey yok. Böyle bir madde yoksa veya aksine 'faydalandığın aylardaki indirimler tahsil edilir' diye bir madde varsa sen haklı tarafsın. Ben şirket adına Turkcell sözleşmesi imzalarken buna bakmıştım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Sözleşmeye bakmak lazım. Eğer araya 'kalan ayların ücreti tahsil edilir' diye bir madde sıkıştırdılarsa yapabileceğin pek birşey yok. Böyle bir madde yoksa veya aksine 'faydalandığın aylardaki indirimler tahsil edilir' diye bir madde varsa sen haklı tarafsın. Ben şirket adına Turkcell sözleşmesi imzalarken buna bakmıştım.

sanırım sözleşmede böyle bir şey var yani 12 ay taahüt ettiği ayın altında çıkarsa wınn ın ücretini + kullan veya kullanma sana verilen tarife ücretini alıyorlar

• şerefsizim aynısını babama yaptılar kötünün iyisi diye hala kullanıyoruz mecburuz cunku superonline ve kablolu net buradaki yer altı döşemesi henüz yapılmadı adam akıllı ,bi fiber döşensin ttneti bıraktırcam bende
  • iptal için mh ile oylanıyoruz hiç bir işlemin halolmadığı gibi iptal işlemleri de halolmuyar artık akılamnamız lazım ipraller inanırmısın ben dopingden ipal ederken başıma şü geldi mh aradık iptal için adam kaltı yasal hat sahibi yanıdamı diyer sordu neyse ki annem yanımdaydı sonra hatın yasal sahibinin kimlik numarsaını kendi sesiyle söylemesi gerektiğini söyledi mh annem de okuma yazması zayıf zorla cebeleşe cebeleşe okutuk sonrada iptal için gitim ptt cektim fax 3 gün içinde iptal edilmiştir mesajı geldi telefonuma
  • Şu formdaki ilk 2 sayfadan 2'şer nüsha bastırıp 2'sinide doldursam, birini müdürlüğe versem biride bende kalsa:

http://www.ttnet.com.tr/bireysel/destek/internet/SozlesmeVeTaahhutnameler/ADSL-VDSL2-YALIN_iptal_formu.pdf

İşi sağlama almış olur muyum? Başka öneriler var mı bu iptal konusunda? Birde taahütüm olmadığını biliyorum ve faturamda da herhangi bir "indirim" kalemi görünmüyor. Aksini iddia ederlerse bunu ispatlamaları için ses kaydı veya ıslak imzalı sözleşme örneğini çıkartmak zorundalar değil mi?

• Bende 5-6 gün önce telefon aboneliğimi iptal ettirdim (çok çabuk oldu hatta) ve yalın internete geçiş yaptım. Fakat dün telefonuma bir mesaj geldi. ''İptal işleminden vazgeçip hattınızı kullanmaya devam ettiğiniz için teşekkür ederiz.'' diye. Müşteri hizmetlerini arayıp sordum fakat sistemde iptal işlemi gözükmediğini söylediler. Bunun üzerine müdürlğe gidip orada durumu anlattım. İptal işleminin sistemde gözüktüğünü ve benim başka bir firmaya geçmiş olduğumu söylediler. Haberim olmadan başka bir firmaya nasıl geçmiş olabilirim anlamıyorum. Çok saçma bir durum.
  • telefon hattı almıştım bende pişman oldum kapatırsam bir yığın para vericem şimdi kullanmaya devam ediyorum meçvuren
  • hocam hala kötünün iyisi ttnet

d-smart kullanıcılarının iptal etmek için muhattap olacakları bir bayi de yok faks falan çekiyorlar yine iptal olmuyor
  • konu eski ama bende interneti kapatmak istiyorum ama online işlemlerden kaldırılmış iptal işlemi.

quote:

Kampanya Bilgisi Kampanya Bitiş Tarihi Kampanya İndiriminin Bitiş Tarihi
    TTNET 3LÜ AVANTAJ KAMPANYASI_Modemli 23/09/2014 23/09/2014

İstanbula taşındım, nakil istesem 15lira alıyorlar, bekleyip iptal etmeyi düşünüyorum. kampanya bitiminde 2 yıl sözleşme yapalım diye aradılar, 24 ay çok geldi gözüme. kampanya bittikten sonra yine fatura gelirmi acaba yoksa ayın birinden birinemi fatura günü.
  • Tamaman oradaki adamın işgüzarlığı diyebilirim. Az önce arkadaşımla beraber bir iptal işlemi gerçekleştirdik 2 dk sürmedi. Yer Narlıdere/İZMİR.
  • bu iptal dilekcesi bu mu oluyor? Bende az once iptal islemlerini baslattim gidip dilekce ve modemi geri vermem gerekiyormus

https://www.ttnet.com.tr/bireysel/destek/internet/SozlesmeVeTaahhutnameler/ADSL-VDSL2-YALIN_iptal_formu.pdf

Eger bu degilse ne oldugu hakkinda bilgi verirmisiniz?
  • Nyroy kullanıcısına yanıt
    Evet bu oluyor. Zaten bayiye gittiğnizde bu formun aynısını verirler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dr. Boone

Evet bu oluyor. Zaten bayiye gittiğnizde bu formun aynısını verirler.

Tesekkur ederim. Hat babamin ustune evde doldurup imzalatsam yanimada kimlik fotokopisini alsam ben iade edebilirmiyim acaba? Bilginiz varmi?
  • İptal dilekçesini iadeli taahhütlü göndersek olmaz mı? TTNET'in Almadım deme şansı yok o zaman.
  • Nyroy kullanıcısına yanıt
    Zorluk çıkarabilirler çünkü işlerine gelir
  • Dr. Boone kullanıcısına yanıt
    ben elimden geleni yapip en son atarimida yapicam yine olmassa mecbur pederi goturucez :D

edit: Bugun Turk telekom mudurlugune internetten indirdigim iptal formunu doldurup ve babamin kimlik fotokopisi ile gittim. Iptal islemini gerceklestirip modemi geri verebildim bir sorunda cikmadi. Tek sorun iptaller icin tek kisi calisiyor dolayisiyla sira oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nyroy -- 25 Eylül 2014; 16:50:43 >
  • Ben de iptal ettireceğim. sakın telefon üzerinden şikayet dilekçesi doldurmayın arkadaşlar. yoksa iptal etmeleri için o şikayet dilekçesinin degerlendirme sonucunun çıkmasını bekliyorsunuz. yani bekletiyorlar. benim sorunum 28.09.2014 tarihinde Şırnak/İdil ilçesine nakil işlemi gerçekleştirdim. falan 3 hafta geçti hala peşinde kovaladım. şikayet var a şikayet yazısı yazdım. döndüler. şikayet dilekçesi doldurmamızı istediler. biz de doldurduk. doldurmaz olaydık. 3 hafta netimizi baglamadılar.türktelekom evimin tam karşısında. 4 gün hergün 2.40 da gittim türktelekoma fakat kapıyı açmadılar. 5. gün yumrukladım içeridelermiş. açtıılar şahsiyetsizler. boyle boyle dedim niye bekletiyorsunuz dedim. şırnaktan ekibin gelmesini bekliyoruz bizim techizatımız yok falan filan. çekecegı 10 metrelik kablo. bana iş bekleyenlerin fişlerini gösterdi yıgınla. üst sırada da biz varız. o günden 2 hafta sonra bagladılar. ben de nakil işlemini iptal ettim. dsamart ın neti ile ugrasamayacagım cunku muhattap olacagım somut kimse yok. çagrı atın biz sizi arayıp baglayalım hemen diye mesaj geldi bugun. somut kişilerle görüşüp halledemediğim problemleri faxla falan halledemem. en yakın zamanda iptal dilekçesinin çıktısını alıp götürüp verecem türktelekoma. dilekçelere cevap verilmek zorunda. fotosunu da çekecem. yanımda da arkadasımı götürecem. bu şerefsizlerin ne yapacagı belli olmaz. çöpe atar dilekçeyi. unutur işlem yapmayı. benim yetkim yok der. der de der yani. SİZ SİZ OLUN TTNET ÇOK ÇOK ZORDA KALMADIĞINIZ SÜRECE KULLANMAYIN. . akıllı telefonunuzu modem olarak kullanın oradan baglanın normal internetinize. bu ttnet e inat akıllı telefon aalacagım. doscovery 2. oradan net ihtiyacımı karşılarım gene de ttnet kullanmam artık.
    Şikayet edebilecegınız noktalar: Bimer.gov şikayetvar.net tüketici hakları mahkemesi.

• Bende 3 ay önce TTNET ile olan sözleşmemin bitmesine müteakip bu firma ile olan aboneliğimi sonlandırmak ve gerekli evrakları imzalamak için TTNET ilçe merkezine gittim. Burada, iptalin müşteri hizmetlerinden yapılacağı bilgisi verildi. Eleman bi ara gelir imza atarsın sonra abi dedi . Sonra müşteri hizmetlerini arayıp iptali gerçekleştirdim. Aradan 3 ay geçtikten sonra üyeliğimin hala devam ettiğini ve ödenmemiş faturalarım olduğu uyarısı yapıldı. Hiçbir şekilde TTNET'ten hizmet almamış olmama rağmen, bana bilgi verilmeden aboneliğimi aktif hale getirmişler ve 3 ay boyunca fatura kesmişler. adamlar resmen ortaya çıkan boşluğu suistimal etmişler. koskoca şirket. milyarlarca lira kazanan şirket, benim üç kuruşluk parama gözünü dikmiş. katakulli yapıp paramı alma peşinde. Bunlarda allah korkusu yok. ülkede adalet hep zenginden, gücü yetenden yana olduğu için küfürümüzü içimize atıp ( şimdi küfür etsek suratlarına adamların, gözümüzün içine bakıp sırıtırlar, tazminat davası da açıp kalan 3 kuruşumu da alırlar ) parayı teslim edicez bu resmi, zengin gaspçılara.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Adamszalai -- 28 Şubat 2015; 23:10:18 >

• ne farkediyorki, ben tüm işlemleri yaptırdım,
    ıslak imzalı dilekçem bile var, kabul ediyorlar. ancak sizi 2 gün sonra aradık. iptaldan vazgeçtiğinizi söylediniz diyor. ses kaydı çıkarın dedim. biz çıkaramayız. savcılığa başvurun diyerek dalga geçti.

ne diyeyim ki şimdi. ne yapmam gerek. 85 tl için şimdi savcı mı gezeyim.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.