Şimdi Ara

ttnet TP-LINK TD-W8101G firmware nerden bulacağım (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
1
Favori
26.177
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • merhaba arkadaşlar, modeme firmware yükledim ama yükledikten sonra sadece power ve lan ışığı yanıyor. arayüze bile erişemiyorum sorun nedir sizce?
  • quote:

Orijinalden alıntı: slice2d

merhaba arkadaşlar, modeme firmware yükledim ama yükledikten sonra sadece power ve lan ışığı yanıyor. arayüze bile erişemiyorum sorun nedir sizce?

Modemin arkasındaki reset tusunu basılı tutup modemi resetle. tekrar kapatıp aç
  • Yazmayı unutmuşum reset atmayıda denedim ama olmadı.
  • Biraz geç oldu ama sırf bu konuyu aydıtlatnak için üye oldum
    evet td w8101g model modemde tt net kilidi açılıyorç.ben açtım.şu an superonline ile kullanıyorum.
    benim bulduğum yöntem de ttnetin gibi yazdığınız servis sağlayıcıyı içine gönüyor.istediğiniz gibi ayarlıyorsunuz öyle kalıyor.istenirse tamamende kilit açılıyor.ama bu seferde yazdığınızı kaydedemiyorsunuz.hatalı kullanıcı adı diyor.
    bir arkadaş rom dosyasından bahsetmiş.evet doğru.olayın kaynağı zaten o.

rom dosyasını bilgisayara yedekleyin.(romfile kaydet deyin)
    ne olur ne olmaz diye bı rom dosyasının başka kopyasınıda bilgisayarınızda bulundurun.
    rom0 dosyasını wordpad ile açın enl alt sayfaya kadar geçin
    ordaki değerleri aşağıdaki gibi ayarlayın.

nat service sip sw off
    ip rip activate
    ip rip merge on
    ip icmp discovery enif0 off
    ppp ipcp compress off
    sys wdog sw on
    sys quick enable
    wan adsl rate off
    wan ghs set multi_number 3 3
    ether driver etherppp on
    wan dmt2 set pmonoff off
    ip nat loopback on
    wan dmt eoc dyingasp off
    w dmt2 set lpr off
    w dmt2 set largeD 2
    sys pppnamelock on @tellcomadsl
    sys fwnamechk 0
    sys cwmp setnovaluetype 1
    ip dns hijack 1
    ip nat loopback off

tellcomadsl yazan yere servis sağlayıcıyı yazın.
    bunların dışında bir yere müdahale etmeyin.
    sizdeki rom dosyasındaki satırlar sizden farklı olacak.çünkü bazı satırları sildim.mesela tr069 ibaresi olan satırı sildim.siz rom dosyanızı benim belirttiğim komutlara göre el ile düzenleyin(kopyala yapıştır yapmayın)fazladan bir boşluk bir nokta bile dosyayı bozabilir.

işlemi yaptıktan sonra kaydedin..modem sayfası bakım-yazılım bölümünden kaydettiğinizi romu yükleyin hepsi bu kadar.

ttnet TP-LINK TD-W8101G firmware nerden bulacağım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mavi73 -- 8 Haziran 2013; 22:18:01 >

• mavi73 M kullanıcısına yanıt
    HATA: Güncelleştirme Başarısız... Hata nedeni: Yüklenen dosya modem tarafından kabul edilmedi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dj1487

HATA: Güncelleştirme Başarısız... Hata nedeni: Yüklenen dosya modem tarafından kabul edilmedi.

hangi rom versiyonunu yuklemeye çalışıyorsun?
    rom kilidini açmak icin sys modelcheck off komutunu kullanmak gerekiyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: dj1487

bu konuda resmii yetkiliyi çağıralım o daha iyi söyler. olmadı fw yide atar size.
  • Değerli Müşterimiz ;

Şu anda kullandığınız Modem TTNET kampanyası dahilinde alınmış bir modem olduğu için Sizinde Güncelleştirmeyi Tp-Link Sitesindeki kampanyasız cihazdan yaptığınız için Yazılımları birbirine uymamaktadır. Bu nedenle bu hatayı almaktasınız. Konu ile ilgili olarak Sentim Bilişim firması ilgilenmektedir. TTNET verilen kampanyalı cihazların yazılım ve Donanım desteğini Sentim Bilişim firması vermektedir. Bu aşamada yapılması gereken iletişim bilgileri üzerinden en güncel firmware yazılım isteyebilirsiniz.iyi günler dileriz.Saygılarımızla

Sentim Bilişim
    modemdestek@sentim.com.tr
    4440294

Saygılarımızla
    Tp-Link Türkiye
  • quote:

Orijinalden alıntı: mavi73

Biraz geç oldu ama sırf bu konuyu aydıtlatnak için üye oldum
    evet td w8101g model modemde tt net kilidi açılıyorç.ben açtım.şu an superonline ile kullanıyorum.
    benim bulduğum yöntem de ttnetin gibi yazdığınız servis sağlayıcıyı içine gönüyor.istediğiniz gibi ayarlıyorsunuz öyle kalıyor.istenirse tamamende kilit açılıyor.ama bu seferde yazdığınızı kaydedemiyorsunuz.hatalı kullanıcı adı diyor.
    bir arkadaş rom dosyasından bahsetmiş.evet doğru.olayın kaynağı zaten o.

rom dosyasını bilgisayara yedekleyin.(romfile kaydet deyin)
    ne olur ne olmaz diye bı rom dosyasının başka kopyasınıda bilgisayarınızda bulundurun.
    rom0 dosyasını wordpad ile açın enl alt sayfaya kadar geçin
    ordaki değerleri aşağıdaki gibi ayarlayın.

nat service sip sw off
    ip rip activate
    ip rip merge on
    ip icmp discovery enif0 off
    ppp ipcp compress off
    sys wdog sw on
    sys quick enable
    wan adsl rate off
    wan ghs set multi_number 3 3
    ether driver etherppp on
    wan dmt2 set pmonoff off
    ip nat loopback on
    wan dmt eoc dyingasp off
    w dmt2 set lpr off
    w dmt2 set largeD 2
    sys fwnamechk 0
    sys cwmp setnovaluetype 1
    ip dns hijack 1
    ip nat loopback off

tellcomadsl yazan yere servis sağlayıcıyı yazın.
    bunların dışında bir yere müdahale etmeyin.
    sizdeki rom dosyasındaki satırlar sizden farklı olacak.çünkü bazı satırları sildim.mesela tr069 ibaresi olan satırı sildim.siz rom dosyanızı benim belirttiğim komutlara göre el ile düzenleyin(kopyala yapıştır yapmayın)fazladan bir boşluk bir nokta bile dosyayı bozabilir.

işlemi yaptıktan sonra kaydedin..modem sayfası bakım-yazılım bölümünden kaydettiğinizi romu yükleyin hepsi bu kadar.

ttnet TP-LINK TD-W8101G firmware nerden bulacağım

arkadaş güzel değinmiş fakat. Ben Rom dosyasını hata verdiği için değiştiremedim. modelcheck i off yapmamıştım gerçi neyse şunu denedim ve işime yaradı
    yaparak çözdüm gibi şimdilik.. Modemin arayüzünde kullanıcı adının sonu @ttnet miş gibi görünüyor ama superonline aboneliğimle internete baglandım. Modemi kapat aç ta yaptım sorun yok. Beni 45 dk uğraştırdı..Umarım işinize yarar ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hindsight -- 24 Mart 2014; 15:18:40 >

• sentimi arayın ordan mail ile anında gönderiyolar.yalnız alttaki ttnet seri nosunu soruyolar ona göre yazılım gönderiyolar yani her yazılım bu modeme uymuyor (versiyon farkı var bana v2 gönderdiler) isteyen olursa arşive ekledim pm atın
  • 192.168.1.1 den update yapmaya calistim yukleme biti su an sadece power isigi yaniyor. Reset atilamiyor. Yardimci olursaniz sevinirim modem ttnetten alinmadi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kontendoo kullanıcısına yanıt
    Üstad, bende aynı dertten muzdaribim, firmware varsa mail atabilirmisin sana zahmet.TTnet i kaldırmam lazım ordan,tr-eng olması sorun değil, O lanet ttnet ordan kalksın da başka bişi istemiyorum hocam.Tşk
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.