Şimdi Ara

TTNet Tivibu [ ANA KONU ] (77. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.938
Cevap
4
Favori
284.194
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7576777879
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Fastdriver.

quote:

Orijinalden alıntı: lenyyy

ara sıra sizdede donma oluyormu.tamamen donuyor mouse falan çalışmıyor 1 dakika sonra falan düzeliyor.bazende pcyi yeniden başlatıyorum.

Evet programda donma oluyor kapatıp yeniden açmak zorunda kalıyorum

aynı problemmmmmmmm
    buldunuz mu çözüm?
  • şuan yazacağım problem bağlantı veya görüntü donmasıyla ilgili değil onu bi tarafa koydum süregelen problem şudur ve emsalleride vardım okuduğuma göre...

1) PC TERTEMİZ VE WIN7
    2) ÖZELLİKLER TAHMİN EDEMEYECEĞİNİZ KADAR YÜKSEK 4GB RAM CORE2 2,53 VS..

PROBLEM ŞU:
    BU LANET OLASI SILVERLIGHT KULLANDIĞINDAN OLSA GEEREK FAN GEREĞİNDEN FAZLA ÇALIŞIYOR VE YARIM SAATTE BİR PC BİRDEN KÜT KASILIYOR 30SN KADAR SÜRÜYOR TİVİBU YU HEMEN KAPATTIĞIMDA PC KENDİNİ TOPLUYOR.
    BU PROBLEME ÇÖZÜM BULANLAR YAZSIN AKIL VERECEKLER SUSSUN!!!

ÇÜNKÜ EMSALİNİ YAŞAYAN ARKADAŞLAR VAR...
    VİRÜS MİRÜS, FANI TEMİZLE VS. ÇOCUKSU ŞEYLER YAZMAYIN YETER ARTIK.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi talyurt -- 13 Mart 2010; 20:50:43 >
  • bende ortalama %15 CPU kullanıyor
    core2duo T8300 sahibiyim (2.4 ghz 3mb L2 önbellek)
    arasıra takılma oluyor 30 saniye kadar bekliyorum eski haline geri dönüyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: achfighter

bende ortalama %15 CPU kullanıyor
    core2duo T8300 sahibiyim (2.4 ghz 3mb L2 önbellek)
    arasıra takılma oluyor 30 saniye kadar bekliyorum eski haline geri dönüyor

E AYNISINI İŞTE! NEDEN YAPAR ANİDEN OLUYO PC VE FAN APTALLAŞIYOR!
    ÇÖZÜM?
  • bence sorun programda, çözümü ttden bekliyorum şimdilik
  • Silverlight kullanması bu program için büyük handikap bence. Flashplayer kullansa, bu kadar kasacağını sanmıyorum. (Gerçi bende kasma yok ama kasma yaşayan arakdaşların sorunu büyük ihtimalle silverlight ile ilgili)
  • ben 4:3 yaptım ve msn i kapattım. kesilme durdu
  • Donma sorunu olanlar Silverlight 4 Beta'yı indirsinler.

http://silverlight.dlservice.microsoft.com/download/F/6/5/F653F7FD-AD4D-411D-8B1F-9C4B1BD69881/Silverlight_Developer.exe

Bende kurduğumdan beri donma sorunu çıkmadı.
  • bu aralar kesilmeler başladı.. kanal geçişlerinde de görüntünün gelmesi uzadı gibi
  • quote:

Orijinalden alıntı: nihattr

Donma sorunu olanlar Silverlight 4 Beta'yı indirsinler.

http://silverlight.dlservice.microsoft.com/download/F/6/5/F653F7FD-AD4D-411D-8B1F-9C4B1BD69881/Silverlight_Developer.exe

Mantıklı olabilir... Sizin de sisteminiz windows 7 midir? Silverlight 4 'te windows 7 yi düşünmüş olabilirler...
    Belki de sorun yaşamayanlar vista ve xp kullanıcıları, sorun yaşayanlar sadece win7 kullanıcıları...
    Altını çiziyorum sorun derken bağlantı veya görüntüler donması değil... Tivibu yüzünden sistemin aralıklara çakılıp kilitlenmesi ve programı kapatınca düzelmesidir...
    Bakalım inşallah çözer sorunumuzu deneyeceğim.

• Bende ekstradan şunları buldum...
    ANLAYAN BİRİ FARKLARINI AÇIKLARSA MEMNUN OLURUZ.
    FARKLI FARKLI ZIMBIRİKLER ÇIKARMIŞ BİLL AMCA NEDİR TAM ANLAMADIM, KURMAYA HACET VAR MI?.... YETERKİ PROBLEM DÜZELSİN!

27 MB - Silverlight 4 Training
    http://download.microsoft.com/download/4/9/C/49C26BE1-C26B-4AD5-83A4-C4449D44A208/Silverlight4.Setup.exe

11 MB - Microsoft® Silverlight™ 4 SDK Beta
    http://download.microsoft.com/download/8/2/8/828D7562-1058-4346-A287-3EE41D1DF6CB/silverlight_sdk.exe

26 MB - Microsoft Silverlight 4 Tools for Visual Studio 2010 Beta 2
    http://download.microsoft.com/download/C/E/0/CE020353-3E60-466F-A141-99B62D73AD0A/Silverlight4_Tools.exe

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi talyurt -- 14 Mart 2010; 0:42:54 >

• quote:

Orijinalden alıntı: talyurt

quote:

Mantıklı olabilir... Sizin de sisteminiz windows 7 midir? Silverlight 4 'te windows 7 yi düşünmüş olabilirler...
    Belki de sorun yaşamayanlar vista ve xp kullanıcıları, sorun yaşayanlar sadece win7 kullanıcıları...
    Altını çiziyorum sorun derken bağlantı veya görüntüler donması değil... Tivibu yüzünden sistemin aralıklara çakılıp kilitlenmesi ve programı kapatınca düzelmesidir...

Tivibu'yu Windows 7 ile sorunsuz kullanıyorum, işletim sistemi ile ilgisi yok.

• TTnet 8 mbite kadar paketlerinde adil kullanımdan sözederek 15 gb kullanımdan sonra hızı 512 kbps' ye düşüreceğünü söylüyor. Ben tivibuda hergün 4,5 saat tv izlesem bir haftada zaten 15 gb indirme yapmış olucam. Tv izleyerek 15 gb indirmeden sonra hız yine düşecekmi? Yani burdan tv izlemektemi adil kullanıma girmeyecek? Benim eleştirdiğim TTnetin adil kullanım olarak 15 gb ı belirlemesi. 15 gb kullanımdan sonra hızı azaltmayacakları garantimi. Öyleyse bende 8mbite kadar paketine geçerim.
  • SilverLight kullanması avantaj aslında, sorun TTNet yazılımı kime yazdırıyorsa onda.

Dizüstü bilgisayarımda aynı sorunlar bende de var. Üstelik kasarken arabellekleme yapmıyor.

Centrino Duo 2.20Ghz
    Win7 Ultimate 32bit
  • SilverLight 4 sürümünü yüklediğiniz zaman TV izlenebiliyor ancak seç izle servisi iptal oluyor. "Şu anda yayın verilememektedir. Lütfen sonra yeniden deneyiniz" giibisinden bir yazı çıkıyor. Yaklaşık 1 hafta kadar önce kurmuştum Silverlight 4 sürümünü... Durduk yere neden "seç izle" servisi çalışmıyor diyordum kendi kendime. Sonra yeniden Silverlight 3 sürümüne dönüş yaptığımda "seç izle" servisinin çalışır durumda olduğunu gördüm. Silverlight 4 sürümünde de takılma oluyordu Silverlight 3 de de oluyor bu takılma olayı. Sorun bence TTNET'in server'ından ileri geliyor. Programın bilgisayarı kastığı falan yok. Program çalışırken takılma olduğu anda modeme veri gelmiyor. Yoğunluktan diyecem ama gecenin 4'ünde bile takılma olduğuna göre TTNET kaynaklı bir problem olma ihtimali var gibi geliyor. Sonuç olarak Silverlight 4 ü yükleyip "seç izle" servisinden vazgeçebilirsiniz. Karar sizin

• quote:

Orijinalden alıntı: talyurt

quote:

Sistemim Windows Xp ama onunla ilgisi yok galiba. Bugün Beyaz Show'un tekrarını izledim. 3 saattir herhangi bir donma (kilitlenme) problemi olmadı. Ben de birçok yol denedim ama bu işe yaradı. Başka işe yarayan varsa buraya yazarsa doğruluğunu arttırmış oluruz.

• quote:

Orijinalden alıntı: SNIPER82

SilverLight 4 sürümünü yüklediğiniz zaman TV izlenebiliyor ancak seç izle servisi iptal oluyor. "Şu anda yayın verilememektedir. Lütfen sonra yeniden deneyiniz" giibisinden bir yazı çıkıyor. Sonuç olarak Silverlight 4 ü yükleyip "seç izle" servisinden vazgeçebilirsiniz. Karar sizin

öyle bir dünya yok! ne alaka şuan versiyon 4 ve seç izle vs hepsini açıyor.. o dediğin uyarı yoğunluktan veriyo gibi tv kısmındada çok beliriyodu...

ayrıca sen hala donma olayından bahsettiğimiz konuyu serverin yoğunluğuna bağlıyosun biz o donmalardan bahsetmiyoruz.. bilgisayarın donmasından bahsediyoruz onunda server ile ne alakası olur? ! ancak görüntü takılmalarına neden olur öyle bir olay... bizim problemimiz ya silverlight verisiyonu ve işletim sistemi uyumsuzluğu veya bir arkadaşında dediği gibi ttnetin programı yazdıırdığı firmanın aptallığı.... (pc.nizin konfigrasyonu veya virüs vs. deme sadece gülerim sana.. herşey normal fazlasıyla yüksek çünkü)
    ama nihattr arkadaşın dediği gibi versiyonu 4 yaptıktan bu yana pc kasmıyo bakalım göreceğiz.. daha tam test edemedim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi talyurt -- 14 Mart 2010; 3:44:39 >

• @talyurt
    Lütfen yazdıklarımı dikkatle oku, oku, oku sonra biraz düşün, biraz daha düşün, daha sonra cevap ver. Çünkü benim yazımda nelerden bahsettiğimi neyi kastettiğimi göreceksin. Benözellikle silverlight 4 sürümünü yüklediğimde seç izle servisinden uyarı aldığımı silverlight 3 yüklediğimde bu uyarı almadığımı söylediğim halde "hattın yoğunluğundandır" diyebiliyorsun. Bu en basit örnek. Daha ne yazdığımı okumadığım neyi kastettiğimi anlamadığın için başkabaşka şeyler yazıp durmuşsun. Sabahın köründe yazına cevap vermeden edemeyecektim

• TAKILMA PROBLEMİ YAŞAYANLAR!!!!!!!

tivibu açıkken sağ tıklayın silverlight a basın, app storage sekmesinden delete all diyip yeniden açın bende işe yaradı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gokata -- 14 Mart 2010; 5:36:21 >
  • Silverlight 4'te "Seç İzle" bölümünde sorun oluşuyor, doğru. Artık tercih meselesi tamamen düzelene kadar. Tv için 4 iyi. Belki Ttnet'e haber verirsek 4 için düzenleme yapılır.
  • 
Sayfa: önceki 7576777879
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.