Şimdi Ara

TTnet'ten Smile ADSL'e geçmeli miyim?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
2.089
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Öncelikle belirtmeliyim ki TTnet ile ilgili bir bağlantı problemim yok. Herhangi bir sorunumda yok, her ne kadar sürekli hız limitlerimle oynasalarda arada sırada kopmalar dışında pek problem yaşamadım. D-smart + ADSL kampanyası bana mantıklı geldiği için Smile ADSL'e geçmek istiyorum. Sınırsız + SD veya HD cihaz ile birlikte. Sonuçta aynı miktarda parayı ödeyeceğim.

Yine de Smile ADSL kullanıcılarına danışmak istedim. Adil kullanım kotası falan umrumda değil. İstediğim tek şey takılmadan etmeden müzik dinleyebileceğim, video izleyebileceğim bir internet bağlantısı. Tabi bir de oyun oynarken yüksek pinglere mahruz kalmayacağım bir internet bağlantısı. :)

Smile ADSL hakkındaki görüşlerinizi alabilir miyim arkadaşlar? :) Geçişi gerçekleştirirsem ufukta beni ne gibi problemler bekliyor bunları da öğrenmek istiyorum tabi ki. :)

Hepinize şimdiden teşekkürler.

• hacı smile adsl biri adsl gibi firmalarda müşteri hizmetlerine işin düştü mü yandın. Bir de d smart + internet taahhütlü. Yarın öbürgün iptal ettirmek zorunda kalırsan büyük mevlalar ödeyebilirsin. Bunları da araştırman gerekiyor sankim
  • ben geçtim bin pişmanım torrentten kendi başına hiç dosya indiremedim her 1-2 sa düşüyor bence ttnet diğer servis sağlayıcıları altdan altdan kazıyor
    benim 1 yıl doldu ttnete geri döneceğim...
  • benim smile 'e gecme nedenlerimi siraliyim

smile'e gecersen ping'in kesinlikle duser,
    ttnet 8-10 tane hop'tan yurtdisina cikana kadar dolastirir. boylece pingin asiri yukselir
    smile' de bu maximum 3 veya 4 tur.

ttnette gercek sinirsiz 16mbit yok.
    smile ve digerlerinde var.

bir arizan oldugunda ttnet seninle ilgilenmez, hatayi sende arar. ve ariza raporu acmaz. gunlerce surundurur.
    smile'de bir arizan oldugu vakit hemen rapor hazirlar ve bagli bulundugun santrale is emri olarak bildirir, santral arizayi hemen giderir.

smile'den diger bir isp'ye gecmek istersen (taahudun yoksa). diger isp'den adsl tasima formu doldurman yeterli..

simdilik aklima gelenler bunlar.
  • İkiside aynı altyapıyı kullanıyorlar ama yinede yorum yapayım: smile kullanıyorum memnunum. Müşteri hizmetlerinde işim olduğu zaman (1 kere olmuştu hız yükseltmek için) mail atıyorum onlar beni arıyor. Hız konusuna gelince bende sorun yok 8/8 bağlanıyorum. 2 yıldır kullanıyorum 2 kere bağlantım kesildi oda telekom yüzünden. Ben 1 yıl taahhütlü almıştım bitince beni aradılar dsmart verelim bedava kapatmayın netinizi dediler bende tamam dedim. Şu an taahhüt yok ve bedava dsmart kullanıyorum.
  • geçme.bende smile adsl var.fileserve premium üyeliğimle şuanda indirme yapamıyorum.
    aynı bilgisayardan vınn ile bağlanırsam sorun olmuyor.ama smile adsl ile denediğiimde
    download manager programlarıyla yada web üzerinden premium üyelikle indirme yapamıyorum.o yüzden derimki geçmeden önce bunu gözönünde bulundur
    bu sorunu düzeltmeleri için smile adsl i aradım ama halledeceklermi yada ne zaman halledecekler belli değil.
  • ttnet'ten smile adsl'e d smart kampanyası ile geçtim. bir yıl oldu ne hızım düştü nede bağlantım koptu. ttnet ile ise burnum boktan çıkmazdı. aynı alt yapı kullandıklarını söylüyorlar ancak ttnet 8mbps'e kadar paketimi 2mbps de sabitlemişti smile 8mbps hızı kesintisiz veriyor. ayrıca web tv ile discovery tv ve animal planeti bilgisayarımda izleyebiliyorum. bence düşünme geç
  • Geçme bence, her ne olursa olsun en iyisi ttnet. Risk alma
  • ttnet soygunundan kurtulun artık. Kümesteki kazlar olmadığımızı göstermeliyiz. Aylık 5 gb kotalı 19 TL lik vınn paketleri var.
  • Herkes az çok fikrini belirtmiş, hepinize teşekkür ediyorum.

Smile ADSL'e geçmeyi düşünüyorum çünkü D-Smart + İnternet fiyatının TTNet'te ki normal bir tarifeye denk gelmesi mantıklı geliyor. Yani D-Smart'ı ücretsiz kullanıyormuşum gibi bir durum söz konusu olacak. 2 yıllık sözleşme imzalatmaları pek sorun olmaz. İnternette çok sık sorun yaşamak istemiyorum bu yüzden de pek fazla güvenemiyorum doğrusu. Belkide tek sorun burası. Bana ne kadar bağlantı hızı verecekler ve stabil mi olacak? Yani sorun yaşamadan kullanabilecek miyim? Bu soruların cevabını bulursam daha net karar verebilirim sanırım. :)

Teşekkürler tekrardan. :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AutumnLeaf -- 11 Kasım 2011; 0:55:57 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: HayatBoş

ttnet soygunundan kurtulun artık. Kümesteki kazlar olmadığımızı göstermeliyiz. Aylık 5 gb kotalı 19 TL lik vınn paketleri var.

Hani nerede?

http://www.turkcell.com.tr/bireysel/cihazlar/Sayfalar/vinnailesi/Turkcell-3G-VINN.aspx

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cingozzz -- 11 Kasım 2011; 5:35:26 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cingozzz

quote:

ttnet soygunundan kurtulun artık. Kümesteki kazlar olmadığımızı göstermeliyiz. Aylık 5 gb kotalı 19 TL lik vınn paketleri var.

Hani nerede?

http://www.turkcell.com.tr/bireysel/cihazlar/Sayfalar/vinnailesi/Turkcell-3G-VINN.aspx

sen daha ayakta uyu. Türkcelin kaç yıldır olan tarifesini buraya link koymuşsun. Türkcell bir arpa boyu yol ilerlememiş. 4 gb aylık 39 tl ymiş. Avea iletişim merkezine git ve aylık 19 TL ye 5 gb kotalı vın al. Hem de takımının renklerinde
    Tuttuğun takım her gol attığında aylık 100 MB ilave kota veriyor. internette ben de bu tarifeyi bulamadım. Fakat elimde broşürü var. 14 Ekim 31 aralık arasında geçerlidir diyor.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: cingozzz

quote:

Hani nerede?

sen daha ayakta uyu. Türkcelin kaç yıldır olan tarifesini buraya link koymuşsun. Türkcell bir arpa boyu yol ilerlememiş. 4 gb aylık 39 tl ymiş. Avea iletişim merkezine git ve aylık 19 TL ye 5 gb kotalı vın al. Hem de takımının renklerinde
    Tuttuğun takım her gol attığında aylık 100 MB ilave kota veriyor. internette ben de bu tarifeyi bulamadım. Fakat elimde broşürü var. 14 Ekim 31 aralık arasında geçerlidir diyor.

bir çok kişi kullanıyor.
    3g olan köyler ve ufak kasabalar için süper fırsat.
    ama şehir merkezlerinde kasıyor.

• Ben de smile a geçiş maceramı özetleyeyim. 2mbit gerçek kotasız ttnet kullanıcısıydım. Hiçbir sıkıntım yoktu. Evimin santrale çok yakın olmasıda bunda etkili. Sonra kaşındım kablonete geçtim, ucuz ya, kabus oldu. Dünya kadar ceza ödeyip kapattırdım. o sırada ttnet limitsizleri iptal edince smile adsl e geçtim. 2mbit limitsizle başladım. TTNet ile aynı hızlara ve sorunsuzluğa sahipti, sonra da 8 mbite kadar 25 gb limitsiz pakete geçtim. Malum şimdilik 25 gb sonrası 1 mbite düşürmüyorlar. Direk olarak 8mbit açıldı. download manager ile 800 küsürlerde dosya indiriyorum ve gayet stabil. speed testlerdede genelde 7 mbit civarı çıkıyor hızım. ping süreleri gayet başarılı. (ps3 için çok önemli ping süreleri, 2 laptop, 2 telefon bağlı) Sadece tahatsüzsüz alarak kendimi garantiye aldım. Herhangi bir kampanya için de arayıp sormuyorlar zaten zırt pırt, kafam rahat. Kısacası ben ttnetten hiçbir fark göremedim :) Bakırköy Kartaltepedeyim.

Edit: Uzun süreli arıza ttnette 1 kere başıma geldi. Smile da da sadece 3-4 saatlik bir sıkıntı yaşadım. Yalnız günlerce modemi resetlemezsem (Takribi 15 gün falan) bazen saçmalamaya başlıyor. Modemi resetliyorum ve düzeliyor. Belki modemdendir oda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zopheal -- 22 Kasım 2011; 16:47:56 >

• quote:

Orijinalden alıntı: MarquisDeSade

benim smile 'e gecme nedenlerimi siraliyim

ttnet 8-10 tane hop'tan yurtdisina cikana kadar dolastirir. boylece pingin asiri yukselir

bir arizan oldugunda ttnet seninle ilgilenmez, hatayi sende arar. ve ariza raporu acmaz. gunlerce surundurur.
    smile'de bir arizan oldugu vakit hemen rapor hazirlar ve bagli bulundugun santrale is emri olarak bildirir, santral arizayi hemen giderir.

smile'den diger bir isp'ye gecmek istersen (taahudun yoksa). diger isp'den adsl tasima formu doldurman yeterli..

Arkadaşım,smileadsl 4Mbps sınırsız kullanıyorum.Şimdiye kadar pek fazla sorun yaşamıyordum.(Arasıra kesilmeler olsa da,pingim çok aşırı değildi).Crysis wars multiplayer oynuyorum,genelde Bulgaristandaki bir serverda 80 civarı ping ile oynuyordum.Ne olduysa oldu,
    akşamları saat 18:00 dan sonra pingim gittikçe artıyor,20'den sonra ise 200,ün üstüne çıkıyor ve oyundan atılıyorum.3-4 defa smileadsl teknik servis bölümünü aradım.Daha önce aklınıza gelebilecek hertürlü kontrol ve tedbiri almıştım(bilgisayarı formatladım,kabloları kontrol ettim,modemi fabrika yarlarına getirip firmwareyi update yaptımmodeim tozunu aldım,komşunun modemini ve laptopunu takıp denedim ;sonuç aynı.Sabah hız testi yapıyorum,20 küsür ping(oyunda 80 civarı),akşam 170-180 ping(oyunda 250 üzeri). Teknik servis bölümündeki elemanlara belli kalıplar öğretilmiş(her adımda kontrollerinizi yapıyorum diyor ve bol bol teşekkür ediyorlar.Ama benim sınırsız 4Mb kullanıcısı olduğumu bile göremiyorlar.Bana 8 Mb a kadar olan tarifedeymişim gibi,1200 kbps hız normal efendim,yoğunluk olduğunda bu sorun yaşanabilir diyebiliyorlar.Oysa benim ki 4Mb sınırsız.Yani yoğunluk falan bahane olamaz.2 yıllık sözleşmemin son yılındayım,yoksa hemen iptal ederim.Birisi de efendim ben buradan bina içi tesisatta sorun olduğunu görüyorum diyor,bir diğeri modemin setupına girdirip bana değerleri okuttuktan sonra sizin modeme kadar hızınız normal,sorun modemle bilgisayar arasında veya bilgisayarda dedi.Kablolarda temassızlık oksitlenme vs sorun olabilir diyor.Yaw kardeşim bu kablolar saate bakarak mı sorun çıkarayım diyor.Sabah ve saat gece 1 'den sonra sorun yok.Anlatamıyorum.Diyorum teknik servisi gönderin ,sorun bendeyse parasını vereyim,ona da olumlu cevap alamadım.121 den arıza kaydı bırakıp turktelekomu bekledim.Telefon çaldı,tamirci çıktı karşıma ,böyle böyle dedim,smile abonesiyim,hattımda sorun var diyorlar.Adam,hattınızda hiçbir sorun yok dedi.Onlar başa çıkamadıkları için böyle bahaneler uyduruyorlar ,smile dan birsürü şikayet alıyoruz dedi.Yani sizin anlattıklarınız anca smile adsl propagandasına benziyor.Acaba sözleşmemin iptali için tüketici mahkemesine başvursammı mı diye düşünüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: qnedim

quote:

Arkadaşım,smileadsl 4Mbps sınırsız kullanıyorum.Şimdiye kadar pek fazla sorun yaşamıyordum.(Arasıra kesilmeler olsa da,pingim çok aşırı değildi).Crysis wars multiplayer oynuyorum,genelde Bulgaristandaki bir serverda 80 civarı ping ile oynuyordum.Ne olduysa oldu,
    akşamları saat 18:00 dan sonra pingim gittikçe artıyor,20'den sonra ise 200,ün üstüne çıkıyor ve oyundan atılıyorum.3-4 defa smileadsl teknik servis bölümünü aradım.Daha önce aklınıza gelebilecek hertürlü kontrol ve tedbiri almıştım(bilgisayarı formatladım,kabloları kontrol ettim,modemi fabrika yarlarına getirip firmwareyi update yaptımmodeim tozunu aldım,komşunun modemini ve laptopunu takıp denedim ;sonuç aynı.Sabah hız testi yapıyorum,20 küsür ping(oyunda 80 civarı),akşam 170-180 ping(oyunda 250 üzeri). Teknik servis bölümündeki elemanlara belli kalıplar öğretilmiş(her adımda kontrollerinizi yapıyorum diyor ve bol bol teşekkür ediyorlar.Ama benim sınırsız 4Mb kullanıcısı olduğumu bile göremiyorlar.Bana 8 Mb a kadar olan tarifedeymişim gibi,1200 kbps hız normal efendim,yoğunluk olduğunda bu sorun yaşanabilir diyebiliyorlar.Oysa benim ki 4Mb sınırsız.Yani yoğunluk falan bahane olamaz.2 yıllık sözleşmemin son yılındayım,yoksa hemen iptal ederim.Birisi de efendim ben buradan bina içi tesisatta sorun olduğunu görüyorum diyor,bir diğeri modemin setupına girdirip bana değerleri okuttuktan sonra sizin modeme kadar hızınız normal,sorun modemle bilgisayar arasında veya bilgisayarda dedi.Kablolarda temassızlık oksitlenme vs sorun olabilir diyor.Yaw kardeşim bu kablolar saate bakarak mı sorun çıkarayım diyor.Sabah ve saat gece 1 'den sonra sorun yok.Anlatamıyorum.Diyorum teknik servisi gönderin ,sorun bendeyse parasını vereyim,ona da olumlu cevap alamadım.121 den arıza kaydı bırakıp turktelekomu bekledim.Telefon çaldı,tamirci çıktı karşıma ,böyle böyle dedim,smile abonesiyim,hattımda sorun var diyorlar.Adam,hattınızda hiçbir sorun yok dedi.Onlar başa çıkamadıkları için böyle bahaneler uyduruyorlar ,smile dan birsürü şikayet alıyoruz dedi.Yani sizin anlattıklarınız anca smile adsl propagandasına benziyor.Acaba sözleşmemin iptali için tüketici mahkemesine başvursammı mı diye düşünüyorum.

Selamlar,

Bir yanlış anlamayı düzeltmek istiyorum yazınızda, smile savunmak değil, tüm iss lerde olan bir şeyi hatırlamak doğru olacaktır. Yukarıda "Bana 8 Mb a kadar olan tarifedeymişim gibi,1200 kbps hız normal efendim,yoğunluk olduğunda bu sorun yaşanabilir diyebiliyorlar.Oysa benim ki 4Mb sınırsız.Yani yoğunluk falan bahane olamaz." demişsiniz. Türkiye de iss ler hız garantisi vermiyorlar ne yazıkki. Yani 8 mbite kadar hız ile 4 mbit hız arasında herhangi bir tahhüt farkı yoktur. Yani 8 mbite kadar demek hız az olabilir ama 4mbit oldumu hızı 4mbit olarak vermek zorundalar diye bir fark (olması gerekirken) ülkemizde yok :) limitsiz malum kota hikayesi :)

• 4 senedir her yaz gunde 18 saat hem ps3 ten hem pc den mmorpg/fps online oynayan,steamden 20-30 GBlik durmadan patchlenen oyunlara sahip ,youtube da cok zaman geciren , dizi izleyen , ayni zamanda ihtiyacim olan herseyi online olarak indiren biri olarak gayet memnunum, cok nadir genel calismalar oluyor ve telefon edip ne zaman bitecegini, neden yapildigini ogrenebilirsin.Nadir dedigim, ben bu yaz 1 kere karsilastim mesela.

2 sene 1mb kullandim bu sene 8 e gectim cok rahat gercekten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iVengeance -- 23 Kasım 2011; 16:54:54 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: zopheal

quote:

quote:

Selamlar,

Bir yanlış anlamayı düzeltmek istiyorum yazınızda, smile savunmak değil, tüm iss lerde olan bir şeyi hatırlamak doğru olacaktır. Yukarıda "Bana 8 Mb a kadar olan tarifedeymişim gibi,1200 kbps hız normal efendim,yoğunluk olduğunda bu sorun yaşanabilir diyebiliyorlar.Oysa benim ki 4Mb sınırsız.Yani yoğunluk falan bahane olamaz." demişsiniz. Türkiye de iss ler hız garantisi vermiyorlar ne yazıkki. Yani 8 mbite kadar hız ile 4 mbit hız arasında herhangi bir tahhüt farkı yoktur. Yani 8 mbite kadar demek hız az olabilir ama 4mbit oldumu hızı 4mbit olarak vermek zorundalar diye bir fark (olması gerekirken) ülkemizde yok :) limitsiz malum kota hikayesi :)
    @ zopheal

Bence yanılıyorsunuz.Smileadslnin tarifelerini sitesinde bulamadım ama TTNET in tarifelerine baktığımda; 4 Mbps limitsiz 89 TL iken ,16 Mbps ye kadar limitsiz olan tarife yalnızca 59 TL.Hız 4 katı olmasına rağmen ''kadar'' kelimesi aradaki fiyat farkını ortaya koyuyor.Kadar kelimesini gördüğünüzde max alabileceğiniz hız anlamındadır.Ben enayi değilim ki 4 te biri hiza daha fazla para ödeyeyim.Siz hangi tarifeleri kullandınız bilmiyorum ama internet sağlayacınızdan abonesi olduğunuz hızı sonuna kadar talep etmelisiniz.Yoksa bizi koyun yerine koyup gütmesini iyi bilirler.Saygılarımla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi qnedim -- 24 Kasım 2011; 18:53:58 >

• quote:

@ zopheal

Bence yanılıyorsunuz.Smileadslnin tarifelerini sitesinde bulamadım ama TTNET in tarifelerine baktığımda; 4 Mbps limitsiz 89 TL iken ,16 Mbps ye kadar limitsiz olan tarife yalnızca 59 TL.Hız 4 katı olmasına rağmen ''kadar'' kelimesi aradaki fiyat farkını ortaya koyuyor.Kadar kelimesini gördüğünüzde max alabileceğiniz hız anlamındadır.Ben enayi değilim ki 4 te biri hiza daha fazla para ödeyeyim.Siz hangi tarifeleri kullandınız bilmiyorum ama internet sağlayacınızdan abonesi olduğunuz hızı sonuna kadar talep etmelisiniz.Yoksa bizi koyun yerine koyup gütmesini iyi bilirler.Saygılarımla.

O fiyat farkının sebebi birisinin kotalı diğerinin kotasız olmasıdır. 16 mbite kadar olanda belli kotadan sonra hız 1 mbite düşer o yüzden daha ucuzdur. Alabileceğimiz hızlar ne yazıkki telefon hattımızın desteklediği kadar olabiliyor. Ama tabii ki söyledikleri hızı verebilmeliler. Şu an sadece fiber bağlantılarda bu şekilde (Superonline gibi)

• Hepinize cevaplarınız için teşekkür ediyorum.

Aslında değiştirmeyi düşünmüyordum ama son yaşadığım olay ve duyduğum bir olay artık tüm düşüncelerimi değiştirdi.

1. Arkadaşıma indirimli Tivibu satmışlar 1 TL ödeme koşuluyla 3 aylık deneme. Ardından arkadaşımı arayarak 1 TL karşılığında standart Tivibu üyeliğinizi devam ettirebiliriz demişler. Arkadaş kabul etmemiş ama neredeyse her ay arkadaştan 0,80 TL Tivibu ücreti kesiyorlar. Telefonla aramış, e-posta göndermiş hatta şikayet bile bildirmiş ama yaklaşık 3-4 aydır kendisine ne bir cevap veriliyor ne de bir şey yapılıyor. Hani 0,80 TL nedir ki? diyebilirsiniz ama bu şekilde 100 kişiyi kandırsalar 80 TL yapar.

2. Benim içeride 2 adet ödenmemiş faturam bulunuyormuş, ben evdekiler ödüyor zannettiğimden hiç bakmamıştım ama onlarda ben ödüyorum sanmışlar. Öyle bir anlaşmazlıktan sebep bu ayında faturası gelince TTNET internet bağlantımı kesti. Her neyse hemen o günün ertesinde faturaları yatırdım. Hattım açılmadı. Faturaları yatırdıktan 4 saat sonra aradım yine yok, arıza kaydı aldılar. Faturaları yatıralı 24 saat oldu, yine bağlantı yok, yine aradım. Arıza kaydımın olduğunu yeniden iletildiğini söylediler. Yine bekledim, yine hat açılmadı. Aradan 30-35 saat geçti ve bende sabır kalmadı, tekrardan aradım epey hiddetli bir biçimde konuşmaya başladım artık telefonun ucundaki kişi nasıl bir işlem yaptıysa internet bağlantım geldi.

Faturalarımı yatırdığım halde 30 saat geçmesine rağmen bağlantı verilmemesi, üzerine hat açma bedeli altında 15 TL ekstradan faturaya yansıtmalarının ardından internet servis sağlayıcımı değiştirme kararı aldım. Muhtemelen Smile ADSL'e geçiş yapacağım. :)

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.