Şimdi Ara

TTNET TD-W9970 WİFİ SORUNU VE ÇÖZÜMÜ

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
76
Cevap
5
Favori
92.487
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İyi akşamlar arkadaşlar konu başlığında da belirttiğim gibi kronik arıza olan td-w9970 wifi kopma sorunu ve bi görüp bi görmeme sorunu kendi imkanlarımla ve bilgisiz servis elemanlarınında yoluma taş koymasıyla hallettim.Öncelikle ben bi teknik servisçiyim bu modem günde 2 kere wifi açık görünsede görmüyor ve ya aşırı yavaşlıyordu kabloluda hiç sıkıntım yok sentimi aradaım firmware gönderdiler tabiki yüklenemedi hatası aldım herkes gibi sebebi yükleme talimatlarının yanlış olması. Neyse firmware isteyene özelden veya izin olursa genel paylaşım yaparım yorum atmanız yeterli
    Şimdi Çözüme Gelelim

1. Yazılım Elinizde İse modemin arka reset yerine 10 saniye basılı tutun sonra arayüze internet gelmeden yazılım güncellemeye girip yani sadece ethernet yansın modemde yüklemeyi başlatın yüklediğini göreceksiniz.
    2. Yükleme bitince reset atar diye beklemeyin atmıyor :) modem arayüzünden fabrika ayarlarına dönü seçin

3. Sonra modem otomatik ayarlarını yapar arayüzden kablosuz isminizi filan yazın orda guset diye bi misafir hesab var onuda açın kapalı geliyor çünkü

4. Sonra kablosuz güvenli,ğinden şifre oluşturun isim verdiğiniz kablosuz ağına

5. Burası Önemli Aynı yerde modem ağ ismine tıklayın guset 2. seçenektir onada şifre belirleyin

6. Şifre koymazssanız guest yazan yani misafir hesaba bağlanan herkez netinizi bi güzel kullanır şifreesiz :)

Not: Firmware yapmak istemeyen arkadaşlar direk 3. adımdan başlasın

Herkeze hayırlı akşamlar dilerim

• merhaba arkadaşlar,

wifi ile modeme baglıyken bir süre sonra (1-2 saat) baglanamama,
    veya bagli görünse bile internete girememe sorunu yaşayan arkadaslar için benim buldugum çözüm söyledir;

modem yönetim sayfasina girin, wifi ayarlarina gelin...

Kablosuz Temel Ayarlar sayfasindan, Kanal değerini oto dan 3 e getirdim..

Kablosuz Güvenlik Ayarlari sayfasindan,

Kimlik Dogrulama Türünü oto dan WPA2-PSK ye, Sifrelemeyide oto dan AES getirdim..

DHCP Ayarlari sayfasindan Kira Süresi degerini 60 dan 2400 e getirdim..(bence sorunu çözende bu degisiklik oldu)

bu arada modem ttnetin verdigi TPLINK TD-W9970 V3 modemdir..
  • ttnet td-9970 e ait son firmware arkadaşlar buyrun TTNET TD-W9970 YAZILIM
  • iptal

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi technoson -- 23 Ekim 2020; 9:29:18 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: polat558

ttnet td-9970 e ait son firmware arkadaşlar buyrun TTNET TD-W9970 YAZILIM

Bize de TTNET'den hediye bir 9970 model VDSL2 modem verdiler. Bu firmware'i nerden buldunuz, resmi mi? Tplink'in TTNET için mod'ladığı bir fw mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: polat558

ttnet td-9970 e ait son firmware arkadaşlar buyrun TTNET TD-W9970 YAZILIM

güncellemeyi kabul etmiyor .bin dosyası ile güncelleme oluyor sanırım
  • feedthenet kullanıcısına yanıt
    aynen aynı modelin v3 var bende ttnetin verdiği ne güncelleyebiliyorum nede dns değişebiliyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: _RAPAEL_

aynen aynı modelin v3 var bende ttnetin verdiği ne güncelleyebiliyorum nede dns değişebiliyorum

Modem giriş sonrası çıkan ilk "durum" sayfasında SNR değerinin gösterilmemesi de cabası.
  • ttnet tdw9970 için v3 den sonrası için firmware var mı acaba.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi farfara -- 5 Nisan 2016; 2:40:47 >
  • farfara kullanıcısına yanıt
    Banada bugun yolladı ttnet güncellemesini buldunuz mu?
    FW versiyonu:15.03.17.01002
    Donanım versiyonu:TD-W9970 v3 00000000
  • Merhaba arkadaşlar bana da ttnetin yolladığı td-w9970 modemin firmware dosyası lazım. Ürün sitesine baktım böyle bir modem görmedim zyxel gelir diye düşünüyordum bunu yolladılar
  • Banada bugun geldi arkadaslar değiştirebiyoz mu bunu dahili anten yok alan olarak ne kadar ceker

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Beyler merhaba;
    Bu modem ile wi-fi kitlenme sorunu yaşayan var mı aramızda? Wi-fi bağlı, ancak bağlantı sınırlı gözüküyor internet de yok.
    Modemin fişini çekip-taktıktan sonra, sorun ortadan kalkıyor. Bu sorun bazen modemi açtıktan 2-3 saat sonra yapıyor, bazen 5-6 saat sonra yapıyor. Bu arada arıza oluştuğunda modemin arayüzüne de giremiyorum....
    Modemi 2 defa resetledim, sorun aynı. Güncel f/w aradım, ancak sitesindeki yazılım, modem tarafından kabul edilmiyor.
    Müşteri destek hattını aradım, modemi aldıktan sonra 14 gün içinde yenisi ile değişim hakkımız varmış. Telekom'a ilçe müdürlüğüne gittim, modemi değiştirmek istemiyorlar.
  • Levcho L kullanıcısına yanıt
    modem aşırı ısındığı için kitleniyor olabilir daha havadar bir yere konumlandırın ya da kullanmadığınız zamanlarda kapalı kalsın.
  • _RAPAEL_ kullanıcısına yanıt
    TTNET modemlerde WAN DNS değiştiremezsiniz, DHCP ayarlarından LAN client'lara verilecek DNS bölümünde farklı DNS girerek bu durumu aşabilirsiniz.
  • programmer_onur kullanıcısına yanıt
    TTNET modemlerin yazılımlarını nette bulamazsınız etrafta dolaşan yazılımları boşuna denemeyin bile. diğer yandan yeni bir yazılım çıktığında modem otomatik olarak güncelleniyor.
  • merhaba arkadaşlar,

wifi ile modeme baglıyken bir süre sonra (1-2 saat) baglanamama,
    veya bagli görünse bile internete girememe sorunu yaşayan arkadaslar için benim buldugum çözüm söyledir;

modem yönetim sayfasina girin, wifi ayarlarina gelin...

Kablosuz Temel Ayarlar sayfasindan, Kanal değerini oto dan 3 e getirdim..

Kablosuz Güvenlik Ayarlari sayfasindan,

Kimlik Dogrulama Türünü oto dan WPA2-PSK ye, Sifrelemeyide oto dan AES getirdim..

DHCP Ayarlari sayfasindan Kira Süresi degerini 60 dan 2400 e getirdim..(bence sorunu çözende bu degisiklik oldu)

bu arada modem ttnetin verdigi TPLINK TD-W9970 V3 modemdir..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BayTekno -- 31 Temmuz 2016; 0:21:21 >
  • ben de geçen hafta sözleşmem bittiği için modem kampanyalı hipernete geçtim.bu modemi verdiler.ara ra kopmalar oluyor ve modemi kapatıp açmadan duzelmıyor.bazen 10 dakika ınternetın gelmesını bekliyorum.
    FW versiyonu:16.01.08.01002
    Donanım versiyonu:TD-W9970 v3 00000001 en güncel versıyonu bu galıba
    yukarıda arkasın dedgı gıbı kanalı 3 degıl de 6 yaptım
    kıra suresını 2400 yaptım
    kablosuz guvenlıgı zaten degıstırılmıs.kımlık doğrulama wpa2-psk sıfreleme aes.
    degısen bırsey yok kopmalar devam edıyor.
    kafamda acaba hatlardan kaynaklanıyor olabılırmı seklınde dusunce geçmese yenı bır modem alıcam ve kurtulacam bu eziyetten.ancak ya yenı modem alırsam ve kopmalar devam ederse....
  • quote:

Orijinalden alıntı: Levcho

Beyler merhaba;
    Bu modem ile wi-fi kitlenme sorunu yaşayan var mı aramızda? Wi-fi bağlı, ancak bağlantı sınırlı gözüküyor internet de yok.
    Modemin fişini çekip-taktıktan sonra, sorun ortadan kalkıyor. Bu sorun bazen modemi açtıktan 2-3 saat sonra yapıyor, bazen 5-6 saat sonra yapıyor. Bu arada arıza oluştuğunda modemin arayüzüne de giremiyorum....
    Modemi 2 defa resetledim, sorun aynı. Güncel f/w aradım, ancak sitesindeki yazılım, modem tarafından kabul edilmiyor.
    Müşteri destek hattını aradım, modemi aldıktan sonra 14 gün içinde yenisi ile değişim hakkımız varmış. Telekom'a ilçe müdürlüğüne gittim, modemi değiştirmek istemiyorlar.

arkadaşlar aynı sorun bende de var. modemi iki gündür kullanıyorum. sabah kablosuz olarak bağlı olan cihazlarım akşam işten eve gelince otomatik bağlanmıyor. bağlanması için modemi kapatıp açmam gerekiyor. evde kablosuz bağlı olan masaüstü bilgisayarımda da aynı sorun var. modemi evde kamera sistemi olduğu için hiç kapatmıyorum. bu konu hakkında çözüm bilen var mıdır?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uret21 -- 19 Ekim 2016; 12:02:02 >
  • Bende de aynı sorun var çözemedim modemi garantiye yolladım yeni modem gönderdiler sorun hala devam ediyor ttnet üzerine alınmadı sorun bizde değil diyorlar ne yapacağım bilmiyorum yeniden garantiye yollayacağım...modemi ttnet ten aldım ayrıca sorun yaşamayan var mı acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ismailkagan -- 29 Ekim 2016; 20:34:49 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • V3 Antensiz tt net sürümü bizdede var. Cihaz önce bilgisayardan kablosuzdan kopardı sonra telefondan listede görünüyor ancak girmiyor.
    N teknolojisi yerine bg karışık şeçili ve yukardaki ayarla ile birlikte. bir hafta 7/24 açık düşme yaşatmadı. Geçen aynı ayarlar ile N yi deniyim dedim dosya paylaşımı var LAN da hızlı olsun misali cihaz biraz daha ısındı gönderme gücü %20 de olmasına rağmen ve kopardı. bgkarışık kullanın sorunsuz görünüyor.

Bu cihazlarda openwrt desteği var ama bulaşmak riskli. Diğer türlü yazılım çıkarmalarını çok bekleriz. şu dakikalarda da gn karışık kanal sabit 6 aralık 40mhz ile deniyorum. Bazı şeyleri sabitlemek işe yarıyormu testte gelişme olursa yazarız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ensatech -- 31 Ekim 2016; 21:32:19 >
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.