Şimdi Ara

TTNet müşteri hizmetlerinin teklifi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
863
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Taahhütüm 2018 eylüle kadar. Ortalama 73-79 TL ödüyorum aylık. Biraz önce TTNET ten aradılar. Güncelleme yapmazsak ücret 90 TL civarı olacak dediler. Güncelleme ile 8mbit den 16mbit'e çıkaracaklar ve AKN yi 75 GB den 100 GB ye çıkaracaklarmış. Ancak taahhüt bugünden itibaren 2 yıl yenilenecek. Aylık 63 TL gibi bir rakam ödeyecekmişim.

Hattım zaten 10mbit üstünü kaldırmıyor ve AKN şuan aslında 100 GB. Sistemlerinde neden 75 GB yazdığını anlamadım.

Sizi de bu şekilde arayan oldu mu? Ve sizce ne yapmalıyım?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cryphoenix -- 18 Kasım 2017; 11:15:34 >

• ayni paketi banada onerdiler 16 mbit 100 gb akn 62 tl kabul edip gectim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hommate01 H kullanıcısına yanıt
    Bugün mü önerdiler? Bir de eski paketiniz nasıldı?

Sizede kabul etmezseniz faturanın 90 TL civarına çıkacağını söyledi mi? Bunun nedenini anlamadım ben.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cryphoenix -- 18 Kasım 2017; 11:27:22 >
  • Cryphoenix C kullanıcısına yanıt
    1 ay once normalde 60 tl 16 75 paket kullaniyirdum aynisini banafa dediler

• 24 ay taahhüt imzalamazsan fiyat otomatik olarak yükselir.

Fiyat pahalı. Bir de üstüne ev telefon faturası ekleniyorsa çok daha pahalı.

35 mbps 50 gb kotali tarifeyi zaten yeni abonelere 65 liraya veriyorlar. Kota bittikten sonra hızı 16 mbps düşüyor. Sen 63 liraya 16 mbps kota dolduran sonra 5 mbps ye düşen hızı kullanacaksın.

Öncelikle hattın kaç mbps desteklediğini öğren. Oturduğun yerde vdsl var mı ondan emin ol. Vdsl varsa 35 mbps pakete geçmeye çalış. Fazla fiyat çekerlerse müdürlüğe gidip iptal dilekçesi doldur. İptal dilekçesi doldurmadan fiyat düşürmüyorlar.

Gerçekten de sadece adsl destekliyorsa 16 mbps ve üstü bir paket veremiyorlarsa alternatiflere yönel. 16 mbps limitsizi netspeed 49 liraya veriyor. Türknet 60 liraya veriyor.

He ila Türk Telekom kullanacağım diyorsan yine git müdürlüğe iptal dilekçesi doldur. 45 liraya kadar düşüyorlar bazen.

Hattın kaç mbps destekliyor buradan bakabilirsin.www.milleni.com.tr/fiber-nerede

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mcrew -- 18 Kasım 2017; 12:12:55 >

• mcrew kullanıcısına yanıt
    Cevap için teşekkürler. Ancak benim 2018 eylüle kadar zaten taahhütüm var. Kafamı kurcalayan soruda zaten bu yüzdendi. Taahhütüm olduğu halde fiyatı nasıl artırabiliyorlar?

Biraz önce müşteri hizmetlerini aradım. Böyle birşey olamaz dediler ve sistemde de 100 GB AKN göründüğünü söylediler. Bir karışıklık var ama hadi hayırlısı.

Verdiğiniz siteden sorgulama yapınca 40 Mbit alabileceğim görünüyor. Ancak bildiğim kadarıyla fiber/vdsl mahallemde yok. Ve evdeki tesisat rezalet. 10 Mbit üstünde kopmalar başlıyor.

Malesef kastamonu da çok fazla alternatif yok. :(
    40 megabit alacağın gözüküyorsa eğer port sorunu yoksa o hızı alabilirsin

ikinci olarak taahhütün varsa ve devam ediyorsa hiç bir şekilde fiyat artmaz. Belki bir yanlışlık olmuştur. Ya da 444 1 444 ya da 444 0 375 dışında başka bir numara aramış da olabilir. Taşeron bayiler tarafından biz Türk Telekom'un şirketiyiz yan kuruluşuyuz diye arayıp başka internet servis sağlayıcılara hattını taşıyorlar. Sonra da taahhüt cezası ödemek zorunda kalıyorsun

eğer yüksek hızlarda bağlantı istiyorsan evdeki tesisatını yenileyebilirsin. Bina girişindeki ankastre kutusu eski ise onu da değiştirebilirsin. Bununla ilgili forumun bu bölümde konu var. Bunu Türk Telekom Elit de yapıyor ücretli olarak.

son olarak turk.net de netspeed de kastamonu da var. Özellikle netspeed in tarifelerini araştırmanı tavsiye ederim.
    Detaylı cevabın için teşekkür ederim. TTNET ten aradığını söyleyen temsilci, sisteminden bakıp hattımın 11-12 mbit desteklediğini söyledi. Sitedeki sorgulamada da 40 mbit desteklediği yazıyor. Bilemedim.

Arayan numara 444 0 375 idi. Çünkü aynı numarayı geri arayıp müşteri hizmetlerine bağlandım.

Yüksek hız tabiki isterim. :) Tesisatı yenileme konusunu bulup bakacağım şimdi.

turk.net'in olduğunu biliyordum ancak netspeed bilmiyordum. Komşum turk.net ile çok sıkıntı yaşadığı için ona hiç bulaşmayacağım. netspeed'e şimdi bakıyorum. Bu şirketler TTNET'in altyapısı nerede olursa olsun hizmet veriyorlar mı, bir fikriniz var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cryphoenix

Detaylı cevabın için teşekkür ederim. TTNET ten aradığını söyleyen temsilci, sisteminden bakıp hattımın 11-12 mbit desteklediğini söyledi. Sitedeki sorgulamada da 40 mbit desteklediği yazıyor. Bilemedim.

Arayan numara 444 0 375 idi. Çünkü aynı numarayı geri arayıp müşteri hizmetlerine bağlandım.

Yüksek hız tabiki isterim. :) Tesisatı yenileme konusunu bulup bakacağım şimdi.

turk.net'in olduğunu biliyordum ancak netspeed bilmiyordum. Komşum turk.net ile çok sıkıntı yaşadığı için ona hiç bulaşmayacağım. netspeed'e şimdi bakıyorum. Bu şirketler TTNET'in altyapısı nerede olursa olsun hizmet veriyorlar mı, bir fikriniz var mı?

Kastamonu'da hizmet veriyorlar bir arayın derim adsl kullanırsanız 8 mbps tamamen sınırsız 40 tl tahattüt yok 16 mbps tamamen sınırsızda 49 tl hattınız desteklediği hızı verirler bu pakettede büyük ihtimal ttnet ile tahattüt yapmayın bence.
    https://www.netspeed.com.tr/adsl-tarifeler/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sawgiray -- 18 Kasım 2017; 13:29:43 >

müşteri hizmetleri genelde düşük hız vermeye çalışıyor. Hattınız desteklemiyor diyor.

onun da nedeni şu sanırım. Tarifelere baktığında

16 mbps 200 gb akn li yalın internet 70 lira. 16 mbps akn li bir tarifede akn yi doldurduğun zaman hızın 5 mbps ye düşüyor.

35 mbps 50 gb akn li yalın internet ise 65 lira. 35 mbps akn li bir tarife akn yi doldurduğun zaman hızın 16 mbps ye düşüyor.

35 mbps akn li tarife akn si düşük olmasına rağmen 16 mbps lik paketten daha üstte bir paket. Çünkü minimum 16 mbps hız alıyorsun.

müşteri hizmetleri temsilcileri de bunu bildiği için sanırım yüksek akn li düşük hızlı paketleri tavsiye ediyor.

16 mbps 50 gb tarifeli interneti 70 liraya kullanıyorsun diyelim. Taahhütün bittiğinde müşteri temsilcisi sana aynı fiyattan kotanızı 100 gb ta çıkarıp paketinizi de 67 liraya düşürelim diyor. Sen de hem kota arttı hem fiyat düştü diye sevinip kabul ediyorsun.

ama 65 liraya 35 mbps hız veriyor Türk Telekom.

Eğer yakınlarda bir Türk Telekom müdürlüğü varsa gerçekten kaç mbps alabiliyorsun onu müdürlükten öğrenebilirsin. Onlar daha net bilgi verir. Yakınlarda bu tarz bir saha dolabı varsa millenicom un dediği gibi 40 mbps gibi bir hız alabilirsin

TTNet müşteri hizmetlerinin teklifi
    tabi 2018 yılının sonuna kadar taahhütün devam ediyor. Taahhüt bitimine yakın bu araştırmayı yapabilirsin.

Çok yardımcı oldunuz çok teşekkürler. Son bir sorum olacak.

Taahhüt cayma bedelini nasıl hesaplayabiliriz? Anladığım kadarıyla bazı şirketler 200 TL ye kadar bizim yerimize ödeyebiliyorlar. Düşük bir ücret çıkacaksa kendim ödeyip çıkış bile yapabilirim.
    btk nın yeni düzenlemesine göre online işlem merkezinde internet servis sağlayıcılar cayma bedelinin ne kadar olduğu ile bilgi verecekmiş. Ama çok yeni bir düzenleme bu. Daha sistem aktif olmamış olabilir.

cayma bedelleri 500 liranın pek altında olmuyor genelde. Hele ki 1 yılı aşan bir aboneliğin varsa.

türk telekom u arayıp öğrenebilirsin cayma bedelinin ne kadar olduğunu.

ilave olarak cevaplamayı unuttum netspeed tüm kastamonu şehrine hizmet veriyor.
  • 16 mbps 50 akn sınırsız 12 ay taahhüt 51 TL

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.