Şimdi Ara

TTNET MÜŞTERİ HİZMETLERİNDEN ARIYORUZ DİYENLERE AMAN DİKKAT

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
3.560
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar aman dikkat edin ttnet pazarlama işini başka bir firmaya vermiş onlarda bayiler kanalı ile düşük hızdaki abonelerin hızını artırmak ve ürün pazarlamak için her türlü sahtekarlığı yapıyor başıma geldi bilakis yaşadım olayı o yüzden size teklif edilen kampanya vey ürün ile ilgili ttnet müşteri hizmetlerini aramadan sakın onay vermeyin.
    kısaca başıma gelenleri sizlerle paylaşayım.
    ttnetden arıyorum dedi bayan işte 1 mb kotalı kullanıyorsunuz hızınızı 8 mb yapacağız 6 ay 14.50 tl 6 aydan sonra 29 tl dedi ve tahahütname falan yok dedi ayrıca anti virüs proğramı falan filan birkaç hediyesi falan var dedi özellikle sordum tahahütname varmı diye yok dedi istediğiniz zaman tarifenizi hatta hattınız kapatsanız bile bir yaptırımı yok dedi bende tamam dedim teklifinizi kabul ediyorum dedim.
    oda bir arkadaşını adresime gönderip kimlik fotokopisi alacak ve sözleşme yapacak sizinle dedi ok dedik.
    eleman gelmiş eve eşim sözleşmeyi imzalamış kimlik fotokopisini vermiş size modem vereceğiz demiş şuan elimizde yok arkadaşlar size teslim edecek demiş sonra eşim beni aradı işte modem falan diyorlar diye bende eve gelen eleman beni aramıştı cepden beni aradığı numarayı aradım dedim işte siz modem falan demişsin evet dedi 24 ay tahahütname yapıyoruz dedi ama dedim bana böyle demediler dedim oda modem istemezseniz tahahütname yapmyız dedi bende istemiyorum dedim oda not aldım istemediğinizi tahahütname yapmayız dedi.
    buraya kadar bana verilen bilgiler hep bir biriyle çakıştı bunda bir iş var dedim ve araştırmya başladım ttnet sitesine baktım bana önerilen tarife ile ilgili bir durum yok. en iyi dedim ttnet müşteri hizmetlerini aramak dedim ve aradım.bana önerilen tarifeyi anlattım yetkiliye.
    ttnet müşteri hizmetlerinden bana söylenenler aynen şöyle böyle bir tarife yok sizin anlattığınız gibi ama dedim bana böyle söylediler dedim efendim size yanlış bilgi verilmiş dedi yetkili o tarife 6 ay 14.50 doğru ama sonra 29 tl değil 38 tl artı tahahütname yapıyoruz 24 ay ve modem hediyesi var modem almayacağım diye bir şey söz konusu değil dedi tabi ben şok geçirdim.
    ilk arayan bayan faklı söylüyor eve gelen eleman farklı ttnet müşteri hiz yetkilisi farklı yetkili ben işleminizi iptal ediyorum onay sürecinde olduğu için dedi iptal ettim.sonra dedim bu işlemi szin elemanlarınızmı yaptı dedim oda sistemden baktı efendim işlemi bizdeğil bayilerimizden biri yapmış dedi bayi ismi SONUÇ elektronik diye bir bayi dedi bende demek kandırmaca ha dedim hem dedim ttneti hemde bu işlemleri yapan firmayı mahkemeye vereceğim dedim müşteriyi kandırmaktan dedim.

netten firmanın telefonunu buldum firma ile görüştüm onlar pazarlama şirketine attı suçu pazarlama şirketinden görüştüğüm bayan işte size satış yapan arkadaş yeni olduğu için size yanlış bilgi vermiş özür dileriz falan filan yani
    sonra kimlik fotokopimi ve imzaladığımız sözleşmeyi kargo ile bana gönderdiler ama bu işin peşini bırakmayacağım.

Arkadaşlar aman ha siz siz olun iyice araştırmadan daha doğrusu ttnet müşteri hizmetlerinden size önerilen tarifeyi sorgulamadan sakın size önerilen tarifeye geçmeyin sonra telafisi olmayan zarara uğrarsınız.
    adamlar ürün satmak için her yolu deniyorlar yalan söylemek dahil..........

• Şikayetin altına bizimde başımıza geleni yazıyimde böyle üçkağıtçı firmaların sözüne kanmasınlar.

Babamın evindeki ttnet yükseltmek için aramışlar.Size özel çıktı bazı müşterilerimize falan güzel kampanya falan diyince babamda tamam demiş.Adamlar kurulum için falan gelmemiş ama sadece telefonla tmm demiş.Ertesi gün bana söyleyince gerek olmadığını yeni taahhüt imzalamamasını ve gelmemeleri söylemesini istedim.Bugün aramış ve sadece tmm dediği için önümüzdeki ay 30 tl daha fazla alacaklarını söylemişler.Yani bu ay faturaya 49+30 tl yasıtılacakmış.Hiçbirşey imzalamadan bunu yapmaya hakları varmıdır acaba ??

Ama dikkat edin hayır yerine evet lafı ağzınızdan bir kere bile çıkarsa sizin sözünüz onlar için senet olmuş oluyor. (tabi sadece işine geldiği sürece senet yoksa modemi kurun eve ben iki sene öderim derseniz kağıdı hemen uzatırlar imzalamanız için) Taahhütte falan ihtiyacı yok bunların.

DİKKATT

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deleteextra -- 11 Mart 2010; 17:55:51 >

• quote:

Orijinalden alıntı: deleteextra

Şikayetin altına bizimde başımıza geleni yazıyimde böyle üçkağıtçı firmaların sözüne kanmasınlar.

Babamın evindeki ttnet yükseltmek için aramışlar.Size özel çıktı bazı müşterilerimize falan güzel kampanya falan diyince babamda tamam demiş.Adamlar kurulum için falan gelmemiş ama sadece telefonla tmm demiş.Ertesi gün bana söyleyince gerek olmadığını yeni taahhüt imzalamamasını ve gelmemeleri söylemesini istedim.Bugün aramış ve sadece tmm dediği için önümüzdeki ay 30 tl daha fazla alacaklarını söylemişler.Yani bu ay faturaya 49+30 tl yasıtılacakmış.Hiçbirşey imzalamadan bunu yapmaya hakları varmıdır acaba ??

Ama dikkat edin hayır yerine evet lafı ağzınızdan bir kere bile çıkarsa sizin sözünüz onlar için senet olmuş oluyor. (tabi sadece işine geldiği sürece senet yoksa modemi kurun eve ben iki sene öderim derseniz kağıdı hemen uzatırlar imzalamanız için) Taahhütte falan ihtiyacı yok bunların.

DİKKATT

Hız yükselitken herhangi bir şey imzalamıyorsun.TTnet müşteri hizmeti hat sahibine şu şu şu ... diyip onaylıyormusun diye soruyor ve evet dediğin anda işlem bitiyor.İstemesende tarife değişikliği olduğundan o parayı alırlar.Eğerki hat sahibi olan kişi bu konuda bilgisiz ise söyleyin siz evde yokken asla evet demesinler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi black one -- 11 Mart 2010; 18:14:57 >

• o ne ya niye 30 tl vericekmissiniz ,itiraz edin ,yanlıs anladıgınz icin evet dediginizi filan söyleyin
  • Ama bize söylenen kampanyada modem hediye edeceklerini söyledikleri için gelip imzalayacağını düşünmüş.Gelmeden sadece sözle değiştirilebilen birşey olduğunu bilmiyordum doğrusu.Çünkü en son ben tarife değiştirmek için şubeye gitmiştim paketimi ucuzlatmak için (2 sene taahhüt olduğu için) yanlış hatırlamıyorsan telefonla yapamamıştım.Hatta form doldurmuştum değiştirebilmek için demek sistem değişmiş . Neyse ben yarın arar sorarım artık en azından konuyu okuyanlar bilinçlenmiş oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deleteextra -- 11 Mart 2010; 18:34:35 >
  • adamlar çakal biliyolar gençlerin olayın farkında olduğunu, anne babaları istiyolar telefona :)

bizi de geçen gün aradılar. illa hat sahibini istedi. yahu dedim diyeceğini bana söyle. hat sahibi olsa da beni verecek telefona. yok biz daha sonra tekrar ararız diyip kapatıyolar.

amaç tatlı sözlerle olaydan habersiz anne babayı kandırmak. ellerinde evet dediğine dair sesli kayıtta var.

bu durumlara da düştü ya telekom yuh artık.
  • Türk Telekom ve TTNet teknik destek hariç pazarlama işinin çoğunu taşeron firmalara yaptırıyor artık. İşleyiş biçimi kendileriyle aynı. 212 veya 312 alan koduyla arama yapıyorlar ki bunlarda bi sorun olmaz. Hattın yasal sahibi olmadan Taahütlü işlem kesinlikle yapmıyorlar.. Bunlar haricinde arayanlara itibar edilmemesi lazım.Kaldı ki arayan numarayı kontrol etmek gerekiyor(cep tel. ise) Evden beni de birçok kez aradılar,belki TTnetin kendisiydi,belki de diğer çakma firmalar.Konuşturmadan kapattım. Ben bi ihyitaç durumu oluşursa sanki aramayı bilmiyorum onları, hergün arama yapıyorlar bişeyler satmak için..
  • pazarlama işini tamamen başka şirketlere yaptırıyorlar onlarda daha çok şatı yapmak ve satışı yapan elemanda prim almak için yalan yanlış bilgiler
    verip insanları kandırıyor.ayrıca tahahüt için asıl hat sahibinin olmasına gerek yok bana söylenen eşinizde imza atabilir dediler.
    yani ürün satmak için her türlü canbazlık var.
    bu tür kampanyalarla ilgili arandığınızda lütfen ttnet müşteri hizmetlerinden detaylı bilgi almadan onay vermeyin ki sonra bir süprizle karşılaşmayın.
  • arkadaşlar böyle kalın yazicam kusura bakmayin ama sık sık bu haberleri duyuyoruz.

Böyle bi olayin başınıza gelmesini istemiyorsanız telefon ve internetin kimin üstüne olduğu çok önemli , büyük ihtimal hatta coğu kişininki Anne veya Babasinin üzerinedir. Siz Anne ve Babanızı uyarin onlar aramadan bu konuşmayi yapin. Ttnet aradiginda tüm sorularina HAYIR demesini söyleyin. tarifenizi degiştirmeyin kesinlikle.

bu tarifeler kaçmiyor. kendinizde yapabilirsiniz . fırsatli bi kampanya varsa (genelde yoktur.) böyle bi olay varsa sizde müşteri hizmetlerini arayarak geçiş yapabilirsiniz eskisi gibi degil artik.
  • quote:

Orijinalden alıntı: caner19

pazarlama işini tamamen başka şirketlere yaptırıyorlar onlarda daha çok şatı yapmak ve satışı yapan elemanda prim almak için yalan yanlış bilgiler
    verip insanları kandırıyor.ayrıca tahahüt için asıl hat sahibinin olmasına gerek yok bana söylenen eşinizde imza atabilir dediler.
    yani ürün satmak için her türlü canbazlık var.
    bu tür kampanyalarla ilgili arandığınızda lütfen ttnet müşteri hizmetlerinden detaylı bilgi almadan onay vermeyin ki sonra bir süprizle karşılaşmayın.

Aynı düşüncedeyiz, Taahhüt kısmı yanlış anlaşılmış galiba, TTnet hat sahibi dışında işlem yapmıyor , diğer yerlerden gelenler de satış için her yolu deniyorlar.

• Türk Telekom bi tek o yönden saldırı yapmıyorki..Şimdide telefon tarifeniz için arıyoruz deyip millete basmaya çalışıyorlar..
  • Dün aramışlar bizi annem konuşmuş gelin hızınızı 8 mbit yapalım demiş.Ücret sabit kalcakmış.

Az önce tekrar aradılar bu sefer banttan ''Alt yapımız değiştirilmiştir.Gelin bir telekom bayiine hızınızı 8 yapalım'' felan dedi.Yarın gidip sorucam bu işin aslını taahütname varmı yokmu fiyat ne olacak.

Eğer bişey almadan aynı fiyata 8 yapacaksa yapsın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kei$er$oZe

Türk Telekom bi tek o yönden saldırı yapmıyorki..Şimdide telefon tarifeniz için arıyoruz deyip millete basmaya çalışıyorlar..

Aynen abi.Tutturmuşlar bi Jetvell furyası aldı başını gidiyor! Görüşme yapmadan sabit ücret ödemeye mahkum ettiler milleti
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.