Şimdi Ara

TTnet ile ilgili bir kaç sorum var

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
900
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

1. soru: Ben 12.02.2018 tarihinde Hesaplı Katılım Kampanyası Erken Rezervasyon adlı bir kampanyaya katıldım 24x55TL'ye. Kampanyanın paket içeriği ise ULTRANET (NH) (16 Mbps'ye Kadar) 75GB şeklinde. Kampanya ise 12.02.2020 tarihinde sona eriyor. Taahhütümde şartlar belli bitiş tarihide belli ama Türkiye'de pek normal şeyler olmadığı için sormak istedim. Akrabağım için tarifelere bakarken şöyle bir şey gördüm kampanya detaylarında.

*8Mbps’e kadar, 12Mbps’e kadar, 16Mbps’e kadar, 24Mbps’e kadar, 35Mbps’e kadar, 50Mbps’e kadar ve 100Mbps’e kadar hızlarda sunulan 200GB aylık download hakkı içeren paketler, paket GB seviyesini aşmayan internet paketleridir. Ay içinde download miktarı Paket GB seviyesine ulaşınca internet hizmeti ay sonuna kadar durdurulur.

*12 – 31 Ocak tarihleri arasında 200 GB paketler ile taahhütlerini yenileyen müşterilerimize, 1 Mart 2019 tarihine kadar aylarında limitsiz internet deneyimi sunulacaktır. 1 Mart 2019 itibari ile tercih ettikleri paket kapsamında 200 GB’a kadar internet kullanımı gerçekleştirebileceklerdir.

12 – 31 Ocak tarihleri arasında yazıyor farkındayım ama buradaki yazılanlar sadece bu kampanya için mi geçerli yoksa bu tür paketler içeren tüm taahhütler içinde geçerli mi? Arayıp duruyorlardı ben açmıyordum nasıl olsa kampanyam 12.02.2020 tarihinde sona eriyor diye. Acaba böyle bir saçmalığı bildirmek için aramış olabilirler mi? Yani bu tür paketleri kullanıp önceden veya sonradan taahhüt yapmış kullanıcılar fark etmeksizin hepsi 1 mart 2019'dan itibaren 200 GB'yi geçtiği taktirde ay sonuna kadar interneti mi kesilecek?

2. Soru: Akrabağım için yeni bir kampanya bakıyorum. Şu http://dhbr.co/bsIR ve şu http://dhbr.co/bsIR şekilde iki kampanya var. Zirvede Kal kampayanyasında 'Limitsiz' yazarken kampanya detaylarında 200 GB ile ilgili bir şey yazmıyor. Doya Doya İnternet kampanyasında ise 'Full Limitsiz' yazarken kampanya detaylarında üstte yazdığım 200 GB sınırından bahsediyor. Zirvede Kal kampanyası 24x89'90TL, Doya Doya İnternet kampayası ise 24x74'90TL. Bu iki kelime arasındaki fark nedir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1cihan8 -- 2 Nisan 2019; 17:16:1 >

• Cevap;

1- Kotalı İnternet, kota bitince kesiliyor.

2- Sınırsız internet, sınır yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: _A_N_I_L_

Cevap;

1- Kotalı İnternet, kota bitince kesiliyor.

2- Sınırsız internet, sınır yok.
    Konuyu tamamen okuduğuna emin misin? :(
  • 1cihan8 kullanıcısına yanıt
    Ben okudum eminim ama okuyup anlayamayan sizsiniz

Sorunuzun cevabı içinde okusanız anlarsınız açıkça yazıyor.

1- " Ay içinde download miktarı Paket GB seviyesine ulaşınca internet hizmeti ay sonuna kadar durdurulur. "

Kota bitince kesilir.

2- " Zirvede Kal kampayanyasında 'Limitsiz' yazarken kampanya detaylarında 200 GB ile ilgili bir şey yazmıyor. Doya Doya İnternet kampanyasında ise 'Full Limitsiz' yazarken kampanya detaylarında üstte yazdığım 200 GB sınırından bahsediyor. "

Full limitsiz - limitsiz - sınırsız - kotasız - AKN'siz - AKK'siz - Kullanım Sınırı Sınırsız

Hepsi aynı sınırı olmaksızın kullanımı ifade ediyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: _A_N_I_L_

Ben okudum eminim ama okuyup anlayamayan sizsiniz

Sorunuzun cevabı içinde okusanız anlarsınız açıkça yazıyor.

1- " Ay içinde download miktarı Paket GB seviyesine ulaşınca internet hizmeti ay sonuna kadar durdurulur. "

Kota bitince kesilir.

2- " Zirvede Kal kampayanyasında 'Limitsiz' yazarken kampanya detaylarında 200 GB ile ilgili bir şey yazmıyor. Doya Doya İnternet kampanyasında ise 'Full Limitsiz' yazarken kampanya detaylarında üstte yazdığım 200 GB sınırından bahsediyor. "

Full limitsiz - limitsiz - sınırsız - kotasız - AKN'siz - AKK'siz - Kullanım Sınırı Sınırsız

Hepsi aynı sınırı olmaksızın kullanımı ifade ediyor.
    1. sorudaki sorum taahhütlerle ilgiliydi. Yani ben 12.02.2018 tarihinde kampanyaya katıldım 12.02.2020 tarihinde bitiyor. Taahhüt yapılırken o sözleşmedeki şartlar ne ise o şekilde olması lazım taahhüt bitene kadar normalde ama türkiye'de her şey olduğu için 1 marttan itibaren geçerli olan 200 gb olayı 2018'de eski akn sistemine göre yapılmış taahhütler içinde geçerli olabilir mi diye sormuştum.

Yardımın için teşekkür ederim 2. sorunun cevabını aldım ama 1. sorudaki durumu merak ediyor. Normal şartlarda sözleşmede ne yazıyorsa taahhüt bitene kadar o hizmeti bana vermesi lazım ama işte pek hak hukuk göremediğimiz için son 2 3 senedir insan bir tedirgin oluyor 200 gb üstüne çıkınca kapanmasında internet ay sonuna kadar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1cihan8 -- 2 Nisan 2019; 19:0:36 >
  • 2019'dan önce ve AKN'li bir pakete sözleşme yaptığınız için 1 numarada belirttiğiniz maddeler sizi etkilemiyor kesinlikle. Sınırsız şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz. Kota vb. bir uygulama yapılamaz.

Öneri yapacak olursam da, Türk Telekom'a o kadar düşük hızlar için boşuna para dökmeyin derim. ADSL-VDSL varsa eğer, bu sağlayıcıyı tavsiye ederim:
    https://www.netspeed.com.tr/tumtarifeler/

Türk Telekom altyapısından hizmet vermekte. Çok daha ucuz. Ve güvenilirdir. O yüzden paranızı kaptırmayın boşuna. Eğer akrabanızın binasında Fiber altyapı var ise belirtin ona göre farklı bir sağlayıcı tavsiye edelim. Türk Telekom'a paranızı kaptırmayın boşuna aynı hizmet için.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.