Şimdi Ara

ttnet'i değiştirmek istiyorum modem değerlerime göre hangi net tavsiye edersiniz?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
1.056
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar, ttnet fiber 24mbps 75gb akk kulanıcısıyım. Artık AKK den bıktım ve diğer alternatiflere yöneldim. Kastamonu Merkez'de oturuyorum huawei hg655d modemim var sanırım 100mbps ye kadar destekliyor modem.

100MB TTNET ROKET KAMPANYASINA KATILDIM;
    http://www.speedtest.net/my-result/4669375110 HIZ SONUÇLARIM İLK YAPTIĞIMDA Bİ İNTERNET GİTTİ SONRA GELDİĞİNDE BÖYLEYDİ HIZ.

Vodafone netten aradılar hat tespiti için numara istediler verdim 85mbps ye kadar destekliyor hattınız dediler size teklif sunalım dediler işte 30mbps yi sundular bende 60mbps paketine baktım o olabilir falan dedim. Eğer 60mbps ye geçersem hat değerlerimi aşağıda veriyorum sizce kaldırır mı kesintisiz düşmesiz ?

Diyelim ki kaldırıyor, sizce kastamonu/merkez de hangi şirketi kullanmalıyım ttnetten bıktım artık akk düşük zaten pat diye iniveriyor 2-3mbps ye hemde telefonla beraber 68.75tl veriyoruz 69.99 a 60mbps hız veriyo vodafone. Adamla konuştum hiçbir şey yapmayacakmışız verilen adsl id şifre ile modem arayüzüne girince direk net geliyormuş öyle diyorlar. Hat kaldırmıyo diye 2 gün sonra 10mbps düşümresinler olan 24mb internetimdende mahrum olmayım.

Bu arada 24mb nin tamamını çekiyorum idman programıyla sn de 3-3.5 arası indirdiğim zamanlar oluyor maksimum.

Ayrıca hattımın ne kadar hız kaldırdığını net olarak nasıl öğrenebilirim? saha dolabı apartmanın 2-3metre yanında hemen daireme yüksekliği hesaba katmazsak 25metre uzaklıkta o kadar diyeyim.

Hat değerlerim;

ttnet'i değiştirmek istiyorum modem değerlerime göre hangi net tavsiye edersiniz?

TTNET ROKET İLE 100MBPS KULLANIRKEN HAT DEĞERLERİM;

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rayjon32 -- 17 Eylül 2015; 4:20:14 >

• Kimsenin bilgisi yok mu ? bu forumda ?

< Bu mesaj 18.9.15 tarihinde kaybolan verilerden kurtarılmıştır >
  • kimsenin bilgisi yok mu ?
  • Vodafone ttnet alt yapısı kullandığına göre ve roketlede 90mb sıkıntısız olduğuna göre 60mbit/4mbit 150AKN yi sıkıntısız kullanırsınız..

Akn yi geçince hızınız 3mbit/4mbit mi olacak burayı merak ettim...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Vodafone ttnet alt yapısı kullandığına göre ve roketlede 90mb sıkıntısız olduğuna göre 60mbit/4mbit 150AKN yi sıkıntısız kullanırsınız..

Akn yi geçince hızınız 3mbit/4mbit mi olacak burayı merak ettim...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • tipik turkiye sorunları yetkililerden herzamanki gibi cevap yok herşey mulak yuvarlak cevaplar yakında pc leri szantralerin içine taşıyacaığz :)
  • geçsem sıkıntı olmaz yani ? Peki aynı hattan devam mı ettiriyim yeni hat mı çektireyim ?
  • slm kulanan komşularınıza bi sorsanız ben superonline fiber kulanıyorum hız stabil taki AKK kadar.
    yeni hat cekecekleriniz zanetmiyorum fiber ise vodafone sana heralde adsl balayacak
    bence fiberden vazgeçme derim
  • Rayjon32 kullanıcısına yanıt
    PC den bakınca hattınızın dahada güzel olduğunu gördüm. Hiç bir sıkıntı olmaz. Siz TTNET den vodafone taşıma yaptırın. 100Mbit bile alırsınızı ama 60Mbit tarife daha iyi gibi (F/P)
  • Yorumlar için teşekkürler geçmeyi düşünüyorumda fiberden vazgeçmeyeceğim ki yine vdsl2 bağlantısı verecekler sanırım yani hat değişimi yok yeni hat çektirmeden aynı hat üzerinden farklı şirkete geçiş yapmış olacam. ADSL bağlaması gibi bir imkan yok diyebilirim yani inşallah bağlamaz :D
  • Rayjon32 kullanıcısına yanıt
    60Mbit de ADSL olmaz zaten..

ADSL de max hız 20mbit oda mükemmel hatta..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.