Şimdi Ara

TTnet Fiber TILGIN modem hakkinda (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
58
Cevap
1
Favori
23.954
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: oktay811

Binanın bodrumuna kadar turuncu kablo var, sonra ttnet kutusu var, evin içinde de sarı cat6 kablo ile siyah tikgin(hg1332 olblr) bağlamışlar

Sorum şu bu modemi kaldırıp yerine asus dal n66u kullanabilir miyim?

Aynı sorunu bende yaşıyorum. Verilen Tılgın modem kaloriferden dolayı ıslandı dolayısıyla komple çöpe attım. Yeni modem aldım Zyxel, tabi modemin üstünden fiber için wan girişini kullanıyorum duvardan gelen cat6 kablo için.

Hala internet sinyali alamıyorum. Araştırdım, meğer ki apartmana takılan switch yeni versiyonmuş, merkezden modemin mac adresini tanımlamaları lazımmış, yoksa hiçbir modem kullanılamıyormuş. Çok şaşırdım valla, bakalım arıza kaydı oluşturdum, ttnet bu duruma ne cevap verecek...

Gelişmelerden haberdar ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: siyahtemas

quote:

Orijinalden alıntı: ROUGE44

Fiber hat normal modemle kullanilabilir arkadaslar fiber hizin 100mb ise en az 100 mb hiza ulan bir modem alirsan kullanirsin ben cisco kullaniyorum 250 mb ye kadar destekliyor

üstadım, bu tılgın denen rezil modemi tamamen kaldırıp atıp, farklı, cisco marka bir modem mi kullandınız yoksa, ap modunda bir router mı kullanıyorsunuz?

Komple aradan çıkarabilirsiniz.
  • bahtiyar64 kullanıcısına yanıt
    verilen tilgin modemler Türk Telekom'un mülkiyetinde

yeni bir modem talebinde bulunduğunuzda eskisini iade etmezseniz onun rayiç bedelini isteyebilirler sizden

aynı şekilde su döküldü bozuldu falan demeyin kullanıcı hatası diye istemesinler modem rayic bedelini, direk bozuldu deyin.
  • Ben de kablosuz bağlantı sorunları yaşıyordum.Talebim üzerine Zyexcell router taktılar.Gayet memnunum.Kablosuz sinyali güçlü, şık bir tasarımı da var.
  • mcrew kullanıcısına yanıt
    Çöpe atmış:(

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • paraya kıyıp kendin alacaksın kurtulacaksın sıkıntıdan
  • Yeni ZYXEL modemler nasıl? Arıza kaydı açtırıp bende TILGIN dan kurtulmayı düşünüyorum.
  • Tılgın modemlerin wirelles çekim gücü gerçekten de berbatmış.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar bu tilgin modemin wifi şeyine çözüm önerin lütfen kablolu bağlantı yapıyorum çok güzel herşey wifi bağlantısına geçiyorum modemle aramda 10 metre yok ama hızda takılmalar var anlam veremediğim şekilde 2 oda ötede çekmiyo falan anlamadım ama çözüm lazım
  • tilgin modemden kurtulmak isteyen ttneti arasın eğer değiştirmek mümkün oluyorsa değiştirsin, GPOn altyapısı kullanılan yerler değştiremezsiniz tek çare bridge moduna alıp başka modem veya router ı wan girişinden tilgine bağlamak olacaktır. şu anda bizim altyapı GPON olduğu için tilginden kurtulamıyorum. tilgini bridge moda alıp asus modem bağlamışım. ttelekomun tilgini kullanmak istemesinin sebebi sistemiyle gayet uygun çalışmasıymış. bu konuyla ilgili tilgin şirketine mail dahi attım. ttnet sizin modemin anasını ağlatıyor wifisi hiç çekmiyor arayüz sıfır usb giriş tornavidayla bozmuşlar diye mail attım. adamlar geri dönüş yaptılar biz anlaşma yapmışız nasıl kullanırsa kullansınlar bizi ilgilendirmez diyorlar. bende sinirlendim bu yola başvurdum...
  • Arkadaşlar bnimde yeni taşındığım evde fiber varmış bugün tılgın modem getirdiler biraz araştırdım herkes şikayetçi.

Siz ne yaptınız değiştirebildinizmi modemleri?

hiç kullanmadan zyxell modemle değiştirebilirmiyim kayıt açtırsam?
  • quote:

Orijinalden alıntı: vestham

Ben de kablosuz bağlantı sorunları yaşıyordum.Talebim üzerine Zyexcell router taktılar.Gayet memnunum.Kablosuz sinyali güçlü, şık bir tasarımı da var.

Nasıl yani? tılgın yerine zyxcell modemmi taktılar yoksa tılgına ilave olarak ayrıca router mi taktılar? müşteri hizm. kayıtmı açtırdınız nasıl yaptınız?
  • quote:

Orijinalden alıntı: superhead

Arkadaşlar bnimde yeni taşındığım evde fiber varmış bugün tılgın modem getirdiler biraz araştırdım herkes şikayetçi.

Ben modem değiştirmek yerine evimde her odanın duvarında priz gibi ethernet portu var oda içerisine kablo aldım 5 metrelik oturduğum yere kablolu bağlantı yapıyorum laptopumda telefonum sadece wifi ye bağlı oda idare ediyor bir şekilde
  • quote:

Orijinalden alıntı: kyazmaci468

quote:

Orijinalden alıntı: superhead

Arkadaşlar bnimde yeni taşındığım evde fiber varmış bugün tılgın modem getirdiler biraz araştırdım herkes şikayetçi.

Ben modem değiştirmek yerine evimde her odanın duvarında priz gibi ethernet portu var oda içerisine kablo aldım 5 metrelik oturduğum yere kablolu bağlantı yapıyorum laptopumda telefonum sadece wifi ye bağlı oda idare ediyor bir şekilde

O şekilde çok zahmetli oluyordur her gittiğin odada kablo bağla kablo sök.

Bizim bir arkadaşın telekomda tanıdığı varmış aradı sağolsun rica ettik yarım saat içinde zyxell modemle değiştirdik. İnşallah memnun kalırız.
  • kyazmaci468 kullanıcısına yanıt
    o nasıl oluyor öyle, benim bildiğim dovardaki prize modem takmadan internet gelmez. kullanıcı adı ve şifrenizi girmeden nasıl internet geldi anlamadım.Belki aşağıdaki internet kutusunda modem olabilir.

Ben ttnete bu yöntemide söyledim alın tilgin modemi binanın girişindekş dolabınıza koyun orda kalsın dedim. Adam modemler sizin üzerineize kayıtlı çalınırsa bozulursa sorumlusu sissiniz dedi vazgeçtim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: oktay811

o nasıl oluyor öyle, benim bildiğim dovardaki prize modem takmadan internet gelmez. kullanıcı adı ve şifrenizi girmeden nasıl internet geldi anlamadım.Belki aşağıdaki internet kutusunda modem olabilir.

Ben ttnete bu yöntemide söyledim alın tilgin modemi binanın girişindekş dolabınıza koyun orda kalsın dedim. Adam modemler sizin üzerineize kayıtlı çalınırsa bozulursa sorumlusu sissiniz dedi vazgeçtim.

Benim evimde merkezi sistem herşey ben mesela uydu da kullanmıyorum direk duvardan alıyoruz yayını evimin girişinde bir kutu var o kutuya tilgin modemi taktılar 4 portuna da duvarlardaki çıkışın bağlantısı yapıldı kablolar hazır çekili zaten inşaat halindeyken siz nasıl modemin üzerinden kablolu bağlantı yapabiliyorsanız o mantık sadece arada uzatma kabloları var inşaat halindeyken duvarlara gömülü her odada 1 adet internet portu var mutfak hariç
  • horrrrrrttttt
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.