Şimdi Ara

TTNET Fiber mi, Superonline Fiber mi? (15. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
296
Cevap
5
Favori
52.311
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: Ö1f1

Yalnız o mesajda ciddi eksiklikler mevcut. O zaman o kadar yazmışım.

Tabi uzun uzadıya yazmak istemiyorum kısaca açıklayayım.

İki sistem FTTB var.

-FTTB/DSL

-FTTB/Eth

Bir de FTTH var.

Ancak kabin modelini ve bağlantı sistemini bilmek için ya Türk Telekom'un sisteminden bakmak lazım ya da gidip kabini görmek lazım. Eğer fotoğraf çekip atabilirseniz söyleyebilirim hangi sistem olduğunu.

Türk Telekom ile Turkcell'in fibri arasında ciddi bir fark yok ancak şuan Turkcell'de AKN'li sadece 24Mbps var. Gerisi için ya KOTA'lı paket alacaksınız ya da full limitsiz alacaksınız.

Ancak Türk Telekom'da şuan KOTA'lı paketler yok. AKN'li paketlerden alabilirsiniz. Eğer Türk Telekom alacaksanız tabsiye edebileceğim paketler şunlar:

-24Mbps 35GB AKN

-24Mbps 75GB AKN

-35Mbps 100GB AKN

-50Mbps 200GB AKN

-100Mbps 50GB AKN

Almanızı tavsiye etmediğim paketler

-35 ve 75GB AKN dışındaki tüm 24Mbps paketler.

Bunun haricinde Tivibu'lu paketler var onlarda güzel gözüküyor özellikle IPTV'de görüntü kalitesi Uydu'dan çok daha iyi eğer TV de düşünüuorsanız kesinlikle IPTV tavsiye ederim.

Bir de taşımacağınız yerdeki internet bağlantısında Türk Telekom'u tercih edecekseniz elinizi çabuk tutmanızda fayda var zira kampanyalar 30 haziranda bitiyor. 1 temmuz'da yeni paketler gelecek ama KOTA'lı paketlerin gelme ihtimali oldukça fazla.

Ayrıca fxnet'ten de bir sorgulama yapabilirseniz sonucu buray yazarsanız oldukça iyi olur.

Binada kutuyu gördüm. T11A var. Nalet olsun diyerekten SOL'ü arıyorum.

Bilgilendirme için teşekkürler.

• ardicli2000 kullanıcısına yanıt
    Şimdiden hayırlı olsunda şunu da söylemek şimdi lazım evet T11 beğenmediğimzi bir labin olsa da hala ADSL ile sürinenler varken böyle demek pek de doğru değil bence.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şuan superonline akk paketlerinde 24 mbps üzerinde hız yok. Diğerleri kotalı. Bu nedenle türk telekom 24 mbps 35gb akk 56,90 tl den giriyorsun. İster 35mbps 50 gb 64,90 tl ister 50mbps ne istersen seçiyorsun. En düşük paketten girdiğin için en yüksekten en düşüğe kadar seçiyorsun.

Burada superonline fiber ttnetten çok daha iyi diyenler var. Eğer 24 mbps akk size yeterse onu tercih edin. Ben mecbur türk telekom tercih ettim. Ama tılgın modem gelecekmiş. Bunun bir airties bir huawei olduğunu düşünmüyorum.
  • tt fiber denemedim ama superonline kullandıktan sonra değiştirmeye korkuyorum
    kesinlikle bence superonline
  • quote:

Orijinalden alıntı: boyieee

Şuan superonline akk paketlerinde 24 mbps üzerinde hız yok. Diğerleri kotalı. Bu nedenle türk telekom 24 mbps 35gb akk 56,90 tl den giriyorsun. İster 35mbps 50 gb 64,90 tl ister 50mbps ne istersen seçiyorsun. En düşük paketten girdiğin için en yüksekten en düşüğe kadar seçiyorsun.

Burada superonline fiber ttnetten çok daha iyi diyenler var. Eğer 24 mbps akk size yeterse onu tercih edin. Ben mecbur türk telekom tercih ettim. Ama tılgın modem gelecekmiş. Bunun bir airties bir huawei olduğunu düşünmüyorum.

TTNet in fiberde bişe ekadar demesi vazgeçmeme yetti...

Sol bugün bağlandı. Testleri yaptım. 24 e 5 sabit. Oh be dedim :)

•  TTNET Fiber mi, Superonline Fiber mi?

• Superonline ile cok sorun yasadim. Destek birimi hic calismiyor. 4 Gun internetsiz kaldim. 8 kere aradim, ne gelen var ne giden. Sonunda kendi diger baglantilarimla isi cozdum.
  • 2017 SONU olarak net söyleyebilirim; Turkcell superonline gsm baz istasyonlarını da göz önünde bulundurduğumuzda ülkenin en yeni ve kararlı internet alt yapısına sahip. Yurt dışı çıkış konusu sizin için önemli ise gözü kapalı superonline’ı tercih edebilirsiniz.

• Mahallemizde Superonline fiber var fakat apartmanımızda yok.(10 mt falan kazamları gerekecek)
    Apartman 3 daire olduğundan kutu koymuyorlar yada salladılar.
    Türk Telekom 24mbit Vdsl kullnıyorum.Ping 16-20 civarı online oyun oynamıyorum hiç.
    Türk Telekomda sıkıntı yaşamadım.Youtube , netflix, video vb. izliyorum.
    Superonline fiber çok farkeder mi?

Turk Telekom VDSLden Superonline fibere geçmeye değer mi?
    Tabiki değer de ahım şahım çok bişey farkeder mi?

24 mbit VDSL 75 GB AKN Alo Paket 59 liralık paketteyim.150 GB civarı kullanıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi basmane -- 5 Ocak 2018; 16:49:56 >
  • basmane kullanıcısına yanıt
    öncelikle sen başvurduğunda hemen gelip fiber çekecekler diye bir durum yok maalesef mesela benim yanımdaki sitede var bizim sitede protokol imzaladı (yöneticinin imzalaması gerekiyor) sonra bekliyorsun bizim 6 aya yakın oldu gelişme yok.

Onu geçtiğimizde 25 mbps akksız fiyatına telekomda 100 mbps 85 gb alabiliyorsun online oyun oynamıyorsan yani ping önemli değilse ve 5 mbps upload gerekmiyorsa telekom a devam (24mbps akklı paketlerde 50gb veya download akksi sonrası 1mbps e düşüyor)

Diyelim ki geldi vodafone fibermax alabiliyorsun turkcell altyapısı üzerinden alabiliyorsun sitelerinden paketlerine bakabilirsin (upload daki durum aynı turkcell ile)
  • Mr.Data M kullanıcısına yanıt
    Yönetici benim sıkıntı yok.Fakat fibere bakan müşteri temsilcisini aradım en az 4 daire olan binalara başvuru alıyoruz.Çok talep var diyor.Benim taahhütüm 4. ayda bitiyor upload cezbediyor fakat uploadta kotadan yiyor.
    Çok fotoğraf 4k video çekip buluta yedekliyorum.Benim açımdan iyi olmadı.
    Ben yerimde durayım şimdilik.Çok Teşekkür ederim.
  • basmane kullanıcısına yanıt
    o zaman akksiz alman lazım 89tl civarındaydı diye hatırlıyorum ve turkcell en kolay çekilecek ve çok müşterinin olduğu yerlere daha önce gidiyor ama sizin apartman 4 dairenin altında galiba
  • ISP niye sansürlendi? utanıyor musun?
  • donanımcı123 kullanıcısına yanıt
    Merhaba.

Pingimiz 70-80 görünürken, 1 saniyeyi aşan gecikmeler yaşıyoruz bazen. Onu nasıl anlamalıyız ve çözümü nedir peki?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • tabiki SOLNet... ttnet gibi dalavereci isslere güven olmaz...
  • 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.