Şimdi Ara

TTNET Fiber mi, Superonline Fiber mi? (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
296
Cevap
5
Favori
52.311
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Askere gideceğim için 12 ay taahütü kalan (normalde 24 ay 12 ay kullandım.) Turkcell Superonline 25 MBps Fiber internet aboneliğimi devretmek istiyorum. Aylık 53,90 TL fatura tutarı vardır. Devredemediğim takdirde istenen büyük miktardaki cayma bedelini (indirimler toplamı ve cihaz bedeli) ödemek zorunda kalacağım, devralırsanız 100 TL nakliye bedelini ise ödeyeceğim. Bu yüzden devralmak isteyen varsa en kısa zamanda iletişime geçmeyi umarım. Ankara da ikamet ediyorum. Yardımlarınızı bekliyorum.
  • Slckucr S kullanıcısına yanıt
    kardeş naptın geçtinmi sonuclar nasıl ttnete göre
  • encuni kullanıcısına yanıt
    Hocam arkadaşa sormuşsunuz ama ben hem adsl, hem ttnet fiber hemde superonline fiber kullanmış biri olarak, kesinlikle binanızda superonline fiber varsa onu tercih edin derim.
  • var kardeş döşemişler fiber ttnetde oyunlarda ping sorunu yaşıyorum download pek dert etmem 3mb bana yeterli bide superonline adsl nasıl ilerde taşınabılırız orda fiber yok galiba çayma bedeli ödemek istemiyorum fazla birşeyse.
  • Ttnet ile süperonline fiberını karşılaşrırmayın ttnet gidipde modeme kadar fiber cekmıyor benım gozumde bu fiber değildir. Zaten ttnetın ınsanları kazıklamaya yönelik sözde kampanyalarını biliyoruz o yüzden süperonline fiber varsa 1 saniye durmayın.
  • GoldenParsTR kullanıcısına yanıt
    peki adsl konusunda bilginiz varmı 2 firmanında
  • quote:

Orijinalden alıntı: encuni

peki adsl konusunda bilginiz varmı 2 firmanında

hocam adsl konusunda turk telekom sıkıntı yaratıyor suan ıcın hız sınırlaması yalan dolan işler cevırıyor turk telekom ıntenetten bulabılırsınız haberlerı o yuzden ttnet dıyorum ancak unutmayalım turk telekomun fıberı fıber degıl hıcbır zaman musterı odaklı hızmet vermıyorlar gercek fıber evdekı modeme kadar gelır turk telekom daha cok para ıcın musterı odaklı calısmıyor ayrıyetten kendı altyapısında dıger fırmalara cektırdıgı zorluklr cabası ulkedekı btk fılan nasıl gormuyor ılgınc.
  • GoldenParsTR kullanıcısına yanıt
    kirve şu yüzden sordum gelecek yıl taşınabılırız taşındıgımız yerde fiber yok superonline geçersem adsl varmış sadece orda tarifyei mecbur ona cevırecem tahaddüt parası yüzüne tek derdim ping download fln umursamıyorum
  • Ttnet = Ölüm

Süperonline = Sıtma
  • Superonline derim ben. 5 yıldır kullanıyorum. Her servis sağlayıcısında sorun olur. Ama memnunum. Müşteri hizmetlerinden de memnunum. Oradan oraya yönlendiriyor evet ama, müşteri temsilcisine de bağlanmanın yolu var ve ellerinden geldikçe sorunu çözmeye çalışıyorlar. Vel hasıl Superonline forever :)
  • miran976 M kullanıcısına yanıt
    SOLNet fiber için alınır... ama sen geç kaldın ARALIK için 100Mbps hızı kaçırdın... akk olmasa her zaman en iyi Fiber internet SOLNet olurdu şimdi sadece hızlı...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ö1f1

Türk Telekom 3 tip bağlantı kullanır.

1.T11A/B(FTTB) bu sistemde fiber kablo binadaki T11 kabinine gelir binadaki mevcut telefon kablolarını kullanır. Sinyal VDSL2'ye döndürülür. VDSL uyumlu modem verilir dilerseniz siz alırsınız. Bu bağlatıda 100mbps alabilirsiniz.

2.T21 (FTTB) Bu sistemde fiber kablo binadaki T21 kabinine gelir. Bu kabin bir switchtir. Bu kabinden dairelere ethernet protokolüyle ethernet kablosuyla gelir. Tilgin marka router verilir. Başka marka kullanamazsınız. 1gbps hız alabilirsiniz.

3.Tx (FTTH) BU sistemde fiber kablo binadaki pasif ayırıcı olan Tx kabinine gelir. Tx kabininden dairelre fiberoptik kablo ile gelir. Dairenize gelen fiberoptik kablo ONT cihazında sonlanır. Bir de Router verilir.1gbps hız alabilirsiniz.

--------------------

Turkcell de ise iki tip bağlantı kullanılır.

1.FTTB Bu sistemde fiber binadaki aktif ayırıcıya gelir. Aktif ayırıcıdan dairelere ethernet protokolüyle ethernet kablosuyla gider. 100mbps hız alabilirsiniz ( normalde sistem olarak 1gbps hız verebilir ama Turkcell 1gbps hız için FTTH bağlantıyı zorunlu tutuyor.) router verilir (markasını bilmiyorum) başka marka kullanamazsınız. Bu sistem Turk Telekomdaki T21 sistemi ile aynı tiptir.

2. FTTH Bu sistemde binanızdaki pasif ayırıcıya fiber gelir. Ayırıcıdan dairelere fiberoptik kablo ile gider. Daire içine fiber ONT cihazında sonlanır. Bir de router verilir. 1gbps hız alabilirsiniz. Bu sistem Turk Telekomdaki Tx(FTTH) Bağlantıyla aynı tiptir.

Not:Tx diye kabinin kodunu bilmediğim için yazdım yoksa kabinin adı Tx değil.

Hangisini seçeceğiniz konusuna gelirseniz. Eğer Turk Telekom için T11 kabini varsa binanızda Turkcell alın. Eğer Turk Telekom için FTTB T21 veya FTTH Tx var ise karşılaştırma yapabilirsiniz. Bu adımda artık sizin internetten beklentileriniz önemli.

-Genel olarak Turk Telekom fiberde Turkcell'e göre daha stabil bir bağlantı sağlıyor ping konusunda (bazı bölgelerde Turkcellin daha iyi performans veridiği de söyleniyor.)

-Turkcell daha 5mbops upload hızı verirken Turk Telekom 2mbps uploaad hızı veriyor. Eğer upload sizin için mühimse Turkcell düşünmenizde fayda var ancak Turkcell uploadı da akk ye dahil ediyor ; Turk Telekom dahil etmiyor. Ama bana kalırsa bu etmeni en son değerlendirin zira bu sene Turk Telekomun upload hızlarıyla alakalı bir düzenleme yapma ihtimali var. Ha ama yapacak demiyorum ihtimal sadece.

-Turkcell'in akksiz tarifeleri daha uygun Türk Telekomda ise zaten akksiz tarifelere tarife demek mümkün değil sadece akksiz tarife olsun diye koymuşlar

-Türk Telekom her ay roket veriyor ücretsiz. Roket ile ayda bir gün hızınızı 100mbps ye yükseltebilirsiniz. Aynı hizmet Turkcell'da turbo olarak sunuluyor ancak bu hizmet ücretli.

Artık gerisi sizin beklentilerinize bağlı İnşallah istediğiniz gibi bir hizmet alırsınız. Bu arada belirtmek isterim hangisini seçerseniz seçin eğer size işte beş lira daha fazlaya 20gb akk verelim gibi bir teklif yaparlarsa kabul etmeyin zira bu yaz BTK akk ile ilgili düzenleme yapacak. Son olarak hangisini seçerseniz seçin ikisi de memnun kalacağınız hizmetler. ADSL deki saçma dertlerle uğraşmak yok.

Hocam siz yazalı 1 yılı geçmiş ama br sorum olacak.

Binamızda TT'un hanfi tipte bağlantısı olduğunu nasıl öğrenirim? Taşınacağım ev yeni oda da fiber bağlantı bar dediler ama ne kadar doğru bilemiyorum açıkçası. Hem TT hem SOL var. Arada oyun da oynarım. Tt nin 35 mbps lik sol un 25 mbps lik paketleri var akk li hangisini alsam bilemedim de..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• ardicli2000 kullanıcısına yanıt
    Yalnız o mesajda ciddi eksiklikler mevcut. O zaman o kadar yazmışım.

Tabi uzun uzadıya yazmak istemiyorum kısaca açıklayayım.

İki sistem FTTB var.

-FTTB/DSL

-FTTB/Eth

Bir de FTTH var.

Ancak kabin modelini ve bağlantı sistemini bilmek için ya Türk Telekom'un sisteminden bakmak lazım ya da gidip kabini görmek lazım. Eğer fotoğraf çekip atabilirseniz söyleyebilirim hangi sistem olduğunu.

Türk Telekom ile Turkcell'in fibri arasında ciddi bir fark yok ancak şuan Turkcell'de AKN'li sadece 24Mbps var. Gerisi için ya KOTA'lı paket alacaksınız ya da full limitsiz alacaksınız.

Ancak Türk Telekom'da şuan KOTA'lı paketler yok. AKN'li paketlerden alabilirsiniz. Eğer Türk Telekom alacaksanız tabsiye edebileceğim paketler şunlar:

-24Mbps 35GB AKN

-24Mbps 75GB AKN

-35Mbps 100GB AKN

-50Mbps 200GB AKN

-100Mbps 50GB AKN

Almanızı tavsiye etmediğim paketler

-35 ve 75GB AKN dışındaki tüm 24Mbps paketler.

Bunun haricinde Tivibu'lu paketler var onlarda güzel gözüküyor özellikle IPTV'de görüntü kalitesi Uydu'dan çok daha iyi eğer TV de düşünüuorsanız kesinlikle IPTV tavsiye ederim.

Bir de taşımacağınız yerdeki internet bağlantısında Türk Telekom'u tercih edecekseniz elinizi çabuk tutmanızda fayda var zira kampanyalar 30 haziranda bitiyor. 1 temmuz'da yeni paketler gelecek ama KOTA'lı paketlerin gelme ihtimali oldukça fazla.

Ayrıca fxnet'ten de bir sorgulama yapabilirseniz sonucu buray yazarsanız oldukça iyi olur.

• quote:

İki sistem FTTB var.

-FTTB/DSL

-FTTB/Eth

Bir de FTTH var.

Ancak kabin modelini ve bağlantı sistemini bilmek için ya Türk Telekom'un sisteminden bakmak lazım ya da gidip kabini görmek lazım. Eğer fotoğraf çekip atabilirseniz söyleyebilirim hangi sistem olduğunu.

Türk Telekom ile Turkcell'in fibri arasında ciddi bir fark yok ancak şuan Turkcell'de AKN'li sadece 24Mbps var. Gerisi için ya KOTA'lı paket alacaksınız ya da full limitsiz alacaksınız.

Ancak Türk Telekom'da şuan KOTA'lı paketler yok. AKN'li paketlerden alabilirsiniz. Eğer Türk Telekom alacaksanız tabsiye edebileceğim paketler şunlar:

-24Mbps 35GB AKN

-24Mbps 75GB AKN

-35Mbps 100GB AKN

-50Mbps 200GB AKN

-100Mbps 50GB AKN

Bunun haricinde Tivibu'lu paketler var onlarda güzel gözüküyor özellikle IPTV'de görüntü kalitesi Uydu'dan çok daha iyi eğer TV de düşünüuorsanız kesinlikle IPTV tavsiye ederim.

Bir de taşımacağınız yerdeki internet bağlantısında Türk Telekom'u tercih edecekseniz elinizi çabuk tutmanızda fayda var zira kampanyalar 30 haziranda bitiyor. 1 temmuz'da yeni paketler gelecek ama KOTA'lı paketlerin gelme ihtimali oldukça fazla.

Ayrıca fxnet'ten de bir sorgulama yapabilirseniz sonucu buray yazarsanız oldukça iyi olur.

Superonlinenin muhtesem uclu kampanyasi 1 temmuza kadar devam ediyormus.
    O pakette en dusuk hiz 25mbps (24 degil) + Turkcell iptv + ev telefonu 100dk 65tlye geliyor.
    Diger secenekleri de avantajli 50mbit ve 100mbit akkli secenekleri de var.

Ama iptv konusunda tamamen ters dusunuyorum. Tivibuyu da turkcelltvyi de denedim, uydu yayinindan hic de iyi degiller. Durgun sahnelerde belki uydu yayinina yaklasiyor ama hareketli sahnelerde slayt gosterimi gibi kastigi, fps dusuklugu gibi bir durum hissediliyor. Ozellikle haber kanallarinda altta kayan bantta cok belli oluyor bu durum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Güzelmiş düşünebilirsiniz.

Öyle denk gelmiş olabilir bağlı server sorunlu olabilir. Zaten şuan Turkcell IPTV yayınını taşıyamıyor eğer veri merkezlerinde de yoğunluk yaratıyorsa bilemem. Tivibu'yu da ADSL ile izlediyseniz olabilir zira ben temmuzdan beri IPTV kullanıyorum verdikleri cihazın aşırı yetersiz donanıma sahip olması ve iyi işlemeyen yazılım dışında çok memnunum özellikle de görüntü kalitesinden hatta misafir gelenlerden siz televizyonu mu değiştirdiniz ? diye soranlar dahi oldu

Ki yayın sistemine göre de daha iyi ol!ası gerekiyor IPTV'nin. Şimdi TV yayınları şu şekilde çalışıyor. TV kanallarının yayın odaları kanalların kullandığı servis sağlayıcının (Türk Telekom ya da Turkcell oluyor haliyle) fiber kabloları ile Türksat'ın Gölbaşı'ndaki merkezine gidiyor oraya kadar HD yayınlar kayıpsız ulaşıyor. Turksat merkezinden uyduya uplink edilirken 3-4Mbps'lik bir kayıp oluşuyor. Yine siz evdeki çanak anten ile downlink ederken yije bir miktar kayıp yaşanıyor ki zaten HD yayınlar saf halde 20Mbps dahi değilken neredeyse yarısı kayboluyor verinin.

IPTV ise şu şekilde çalışiyor.

Turkcell için Yine TV kanalları kendi kullandıkları ISS'lerin fiber kabloları ile Turksat Gölbaşı'na gidiyor. Oradan Turkcell kendisi alıyor yayını sonra sıkıştırıp aboneye iletiyor. Burada neredeyse hiç kayıp olmuyor.

Tivibu'da ise TV kanalları Türk Telekom'un fiber kabloları ile Türk Telekom veri merkezlerine bağlı oradan da direkt aboneye. Burada da neredeyse kayıp yok.

• Süperonline altyapısı üzerinden Vodafone Fibermax kullan derim çok avantajlı paketleri bizim 100Mbit 100GB'ye ödediğimiz paraya adamlar 200Mbit 200GB veriyor burda olsa hiç düşünmez geçerdim.
  • quote:

İki sistem FTTB var.

-FTTB/DSL

-FTTB/Eth

Bir de FTTH var.

-24Mbps 35GB AKN

-24Mbps 75GB AKN

-35Mbps 100GB AKN

-50Mbps 200GB AKN

-100Mbps 50GB AKN

Bilgilendirme için teşekkürler. Ttnet in 35 mbps 100gb akk sini ya da sol 25 mbps üniversitelisini düşünüyordum.

Tek derdim vdsl istemiyorum. Acaba ttneti arasam söylerler mi?

Ayrıca oyunlarda pinglerden bıktım.

Kampanyaların bitiş tarihleri bieçraz ters ancak kotalı paket geleceğini pek sanmıyorum. Karşı tarafın akk li paketi kotalıyı bitirecektir. Belki fiyatlarda bir niltar artış olabilir ki yine karşı tarafın hamlesi caydırıcı olabilir. Turkcell bu hengamede çok müşteri kapmaya bakıyor. Altyapılarını karşılayacak müşterisi yok. Ne kadar yüklense karda olacak diye düşünüyorum. Ama yine de her şey olabilir Allah'tan arada 1 ay var görme fırsatım olacak

• Ttnet ile yolları Ayırdık..Şimdi Sitede Superonline Var..Yalnız Paketler Çok karışık geliyor bana...Şimdi Superonline'da En uygun /En ideal Paket hangisi ;Neyi Seçmeliyiz ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Lene

Ttnet ile yolları Ayırdık..Şimdi Sitede Superonline Var..Yalnız Paketler Çok karışık geliyor bana...Şimdi Superonline'da En uygun /En ideal Paket hangisi ;Neyi Seçmeliyiz ?

Hocam hala devam ediyorsa gece kuşu paketine geçin en iyisi o devam etmiyorsa size ne lazım aylık ne kadar ödeyebileceksiniz ona göre değişir. 25 mmgbs lik bir paketi vardı AKK olmayan biraz daha pahallı ama hakkını veriyor
  • 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.