Şimdi Ara

ttnet den superonline geçiş ve kapatma süreci (35 gün sonra internete kavuştum) (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
122
Cevap
0
Favori
13.389
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Zendo

1 ay internetin aktif olmasını beklerken fatura ödemedin demi ?

digitürk ile fatura ortak olduğu ve digitürk hemen kurulduğu gün aktif olduğu için fatura işliyor.
  • Pazar gunu netim koptu benimde kafam atti sol yalin adsle gecis yaptim ( ttnet hala kopuk cozemediler ) Bosuna telefona para oduyordum iyi oldu boyle diye dusundum ama yazilanlari gorunce korktum.

Bu arada dun modem geldi airties. ttnet modemde sorun olabilir cozemiyoruz demisti bu modemi taktim yine gelmedi net modemin arayuzune bile girilmiyor insallah sol net cabuk gelir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Barbaros Hayreddin Paşa

Pazar gunu netim koptu benimde kafam atti sol yalin adsle gecis yaptim ( ttnet hala kopuk cozemediler ) Bosuna telefona para oduyordum iyi oldu boyle diye dusundum ama yazilanlari gorunce korktum.

Bu arada dun modem geldi airties. ttnet modemde sorun olabilir cozemiyoruz demisti bu modemi taktim yine gelmedi net modemin arayuzune bile girilmiyor insallah sol net cabuk gelir

sol bana hauwei modem verdi. tek kelime ile harika bir modem...
  • quote:

Orijinalden alıntı: marantz

quote:

Pazar gunu netim koptu benimde kafam atti sol yalin adsle gecis yaptim ( ttnet hala kopuk cozemediler ) Bosuna telefona para oduyordum iyi oldu boyle diye dusundum ama yazilanlari gorunce korktum.

Merhaba huawei modem kutusunda usb host özelliği var diyor ama menülerinde bulamadım siz usb host özelliğini bulabildiniz mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kendimce

quote:

quote:

Merhaba huawei modem kutusunda usb host özelliği var diyor ama menülerinde bulamadım siz usb host özelliğini bulabildiniz mi?

evet bende gördüm ama hiç denemedim. eğer bir sonuca ulaşırsanız bilgi verirsiniz.

• Tahütsüz Hipernete geçiş yaptım.Birazda olsun korkarak.20 Mbit hipernet dün bağlandı.2.4 mb download yapıyorum saniyede

Sinyal değerleri ;

DSL Hızı(Kb/s): 19748 993
    Ulaşılabilir Hız(Kb/s): 19816 771
    SNR Sınırı (dB): 6.4 5.4
    Hat Zayıflaması(dB): 0.0 0.0
    Güç (dB): 14.5 4.7

Şuan sorun yok gibi.Yanlız hat zayıflaması nasıl 0 0 oluyor onu anlamadım.
  • arkadaşlar ben bu işin altından bir çapanoğlu çıkacağını biliyordum

digitürk spueronline kampanyasından bana özellikle ısrar ederek tekrar ettirerek sormama rağmen "63 tl ödeyeceksiniz beyfendi" demelerine rağmen hem superonline hem digitürk bana ayrı fatura kesiyor

lanet olsun.
  • quote:

bugün öğlenden önce kapı çaldı. türk telekomdan genç efendi bir arkadaş geldi.

ben: buyrun

eleman: turk telekomdan geliyorum internet için kontrole geldim

ben: nihayet!

eleman: kaç gün önce başvurdunuz beyfendi?

ben: 1 ayı geçti

eleman: doğrudur, bize iş emri bugün geldi bizde hemen geldik normalde bir gün bile beklemeyiz.

ben: sağlık olsun ben herşeyin farkındayım artık..

eleman geldi elindeki bir kutuyu telefon hattına bağladı santrale telefon açtı onay verdi. biraz konuştuk süreci anlattım kendisine.

sokaktaki kutuya kadar fiber optik geliyormuş istersem hiper kullanabilirmişim! öyle söyledi.

neden superonline geçtiğimi sordu. bende anlttım. yorum yapmadı.

en son kapıdan çıkarken şunu söyledi.

"çok sıkıntı yaşayacaksınız ben söylüyüm aklınızda olsun" dedi.

bende hiç tereddüt etmem iptal ettiririm dedim..

akşama doğru bağlantı gerçekleşir dedi..

Değerli forum arkadaşım internetin hayırlı olsun ,
    benzer süreçleri ben de halen yaşıyorum ve 13.şubatta Digiturk aktivasyonum olmasına rağmen henuz kullanmakta olduğum ttnet iptal olup super online sinyalini alabilmiş değilim ,
    sinyalimin aktif olması için bağcılar telekom müdürlüğü ile bile görüştüm, müşteri hizmetlerinden ttnet sinyalimi kapadım , sol müşteri hizmetlerinde ne kadar çalışan var ise hemen hemen hepsi ile teker teker görüştüm, bağırdım , çağırdım ve sonuç alamadık..
    Artık daha fazla sinirlerimi bozmamam gerektiğini düşündüğümden müşteri hizmetlerini de aramayı bırakarak kuzu kuzu bekliyorum, muhit olarak aynı bölgede sayılırız (Mahmut Bey Yolu 10.sk. civarı) süreçlerimiz aynı sayılır, bekliyoruz artık bakalım bizim SOL ne zaman aktif olacak sol ve digiturk ten faturaların ayrı ayrı geleceğini soylemişlerdi, dt nin faturası geldi, superonline ise bağlanmadan fatura göndermeyeceğini bildirdi.
    Digiturkte dikkat edilmesi gereken konu: her ayın 3.de fatura kesimi olduğundan eğer aktivasyon ayın sonunda doğru yapılmış olsa bile tam aya ait ücret istiyorlar aktivasyonun ayın 3.den sonra yapılması daha garanti olacaktır.

• quote:

Orijinalden alıntı: Skorp

quote:

bugün öğlenden önce kapı çaldı. türk telekomdan genç efendi bir arkadaş geldi.

ben: buyrun

eleman: turk telekomdan geliyorum internet için kontrole geldim

ben: nihayet!

eleman: kaç gün önce başvurdunuz beyfendi?

ben: 1 ayı geçti

eleman: doğrudur, bize iş emri bugün geldi bizde hemen geldik normalde bir gün bile beklemeyiz.

ben: sağlık olsun ben herşeyin farkındayım artık..

eleman geldi elindeki bir kutuyu telefon hattına bağladı santrale telefon açtı onay verdi. biraz konuştuk süreci anlattım kendisine.

sokaktaki kutuya kadar fiber optik geliyormuş istersem hiper kullanabilirmişim! öyle söyledi.

neden superonline geçtiğimi sordu. bende anlttım. yorum yapmadı.

en son kapıdan çıkarken şunu söyledi.

"çok sıkıntı yaşayacaksınız ben söylüyüm aklınızda olsun" dedi.

bende hiç tereddüt etmem iptal ettiririm dedim..

akşama doğru bağlantı gerçekleşir dedi..

Değerli forum arkadaşım internetin hayırlı olsun ,
    benzer süreçleri ben de halen yaşıyorum ve 13.şubatta Digiturk aktivasyonum olmasına rağmen henuz kullanmakta olduğum ttnet iptal olup super online sinyalini alabilmiş değilim ,
    sinyalimin aktif olması için bağcılar telekom müdürlüğü ile bile görüştüm, müşteri hizmetlerinden ttnet sinyalimi kapadım , sol müşteri hizmetlerinde ne kadar çalışan var ise hemen hemen hepsi ile teker teker görüştüm, bağırdım , çağırdım ve sonuç alamadık..
    Artık daha fazla sinirlerimi bozmamam gerektiğini düşündüğümden müşteri hizmetlerini de aramayı bırakarak kuzu kuzu bekliyorum, muhit olarak aynı bölgede sayılırız (Mahmut Bey Yolu 10.sk. civarı) süreçlerimiz aynı sayılır, bekliyoruz artık bakalım bizim SOL ne zaman aktif olacak sol ve digiturk ten faturaların ayrı ayrı geleceğini soylemişlerdi, dt nin faturası geldi, superonline ise bağlanmadan fatura göndermeyeceğini bildirdi.
    Digiturkte dikkat edilmesi gereken konu: her ayın 3.de fatura kesimi olduğundan eğer aktivasyon ayın sonunda doğru yapılmış olsa bile tam aya ait ücret istiyorlar aktivasyonun ayın 3.den sonra yapılması daha garanti olacaktır.

aynen öyle kardeş

benim burada yazdıklarımın hepsi, benden sonra ki bağlantı yaptıracak ve bu süreci yaşayacak arkadaşlara yardımcı olması içindi.

senden boşa uğraşmışsın ne yaparsan yap kendi aralarındaki müzakere ve formaliteler bitmeden telekom gelip bağlantı yapmıyor.. bu süreç kiminden 1hafta kiminde 1 ay sürüyor..

iyi şanslar..

• Benim taahüt bitti bugün ttnetle yalın superonline kullanmak istiyorum hatı kapattırmadan mı başvurmam gerek yardımcı olur musunuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fight Club

Benim taahüt bitti bugün ttnetle yalın superonline kullanmak istiyorum hatı kapattırmadan mı başvurmam gerek yardımcı olur musunuz?

önce superonline a başvur eve modemin gelsin ve evraklar gelsin, evrakları imzala sonra en fazla 1 hafta en az 3 gün içinde o evrakların superonline a gidicek ve senin müşteri girişini yapıcaklar müşteri numaran gelicek, telefonuna mesaj gelicek. sonra git ttnet kapattır ve beklemeye başla kardeşim .
  • süpersin :)

keşke başvuru yapmadan yazdıklarını okuma şansım olsaydı,

aynı süreçler :)

benim bugün 15.günüm, artık Müşteri hizmetlerini arayınca kızmıyorum, o kıvama geldim:)

telekom ekipleri 2 defa geldi, sıkıntı yok,

ama çok kıymetli superonline ,henüz aktivasyonu sağlamadı,

bugün de aradım, hiçbirşeyin değişmeyeceğini bilerek

aktivasyın sağlandığında evde bir kutlama düzenleyeceğim :)
  • zaten web sayfasında da belirtiliyordu; 2 ay fatura olacağı; ayrıca DT'nin faturasını incelediğimde benim DT 14 şubatta aktif olmuştu; 14-28 şubat ve 1 mart 31 Mart dönemini kapsıyor. 38 TL 23 TL de SOL geldi; 22-28 Mart için 23 TL'nin 10 TLsi Damgavergisi.
  • Şubatın 12sinde super onlineyi yalın adsl icin aradık ertesi gun modem geldi.bugun subatın 25 i ttnetten gelengiden yok ama super online sifre fln yolladı. Daha cok beklermiyim acaba?
  • Bende onu söyleyecektim Bahçelievlerkocasinanda vdsl2 hizmeti mevcut Gold internet cafeye ben baglantı veriyorum ordan biliyorum.

Ayrıca bu süreçler bariz uzun değilmi? Biz aboneleri transfer ederken genelde 24 ila 48 saat arasında transfer ediyoruz ve kesintisiz ediyoruz sizlerde neden 1 aya yakın süre internetsiz kalınıyor bu kısmı merak ediyorum dogrusu.Churn işlemimi yapıyorsunuz yoksa kapattırıp açma işlemimi?
  • Bu tekelin sahibi turktelekom degilmi, adamlar sana niye interneti 1gunde vermek istemesin millet superonline kullanmasin diye disardan herturlu comagi sokarlar, Ben bu ulkede herseye supheyle bakar oldum artik

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gael

Bu tekelin sahibi turktelekom degilmi, adamlar sana niye interneti 1gunde vermek istemesin millet superonline kullanmasin diye disardan herturlu comagi sokarlar, Ben bu ulkede herseye supheyle bakar oldum artik

peki aralarında yaptığı anlaşmaya bakılınca biraz tezat olmuyor mu?

rakip se neden kendi alt yapısını diğer firmalara kiraya veriyor?

superonline müşteri temsilcisinin bana söylediğine göre sadece adsl hatları ttnet den miş diğerleri bize ait dedi..
  • merhabalar, ben de ttnet ten superonline geçmek istiyorum.

1 nisanda ttnet taahhüdüm bitiyor, superonline'a ne zaman başvursam acaba?

şimdi başvursam 1 haftadan önce nakil olmuyormuş herhalde, nakil işlemleri olana kadar ttnet taahhüdüm de bozulmaz diye düşünüyorum.
  • Digitürk+superonline yalın internet paketine geçtim. süreç hakkında bilgi vereyim.

2 gün içinde işlemler tamamlandı, internete kavuştum.

salı günü öğlen saatı digitürk'ü aradım talepten bulundum, gün içinde sms geldi kurulum randevusu için,
    çarşamba günü modem geldi (digitürk kullandığım için ekstra kurulum olmadı) taahhüt sözleşmeleri imzalandı,
    perşembe günü öğlen saatleri telekom bölge müdürlüğü aradı yeni hat tanımladı ve akşam eve gelip modemi kurdum ve internet hazırdı.

ayrıca salı günü ttneti arayıp hattımı kapatın dedim, tamam, kapama birimi size geri dönüş yapacak dediler.
    perşembe günü oldu arayan olmadı, tekrar aradım ve kapatma talebimin olmadığını söylediler, ilgili birime aktardılar ve kapattırdım interneti.
    10 gün içinde telekom müdürlüğüne gidip ıslak imzalı kapatma talebinde bulunmam lazımmış.

• valla dediklerinizden tırstım s.o geçcektim vazgeçtim bi kardeşim öğretmen not giriyor bir diğeri hıldır hıldır iş arıyor netten değil 15 gün 3 gün bile kesik kalmaz ttnet kalsın ozaman fiyatlar benzer zaten..tahattüt bitince geçmeyi düşünüyordum vazgeçtim..
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.