Şimdi Ara

TTnet bizi izliyor mu ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
0
Favori
13.666
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Türk telekom bizim hangi sitelere girdiğimizi , hangi vidyoları, dosyaları , resimleri indirdiğimizi biliyor mu? Bu konuda emniyet ile irtibat içerisinde mi ? Bunu hep merak etmişimdir..... Teşkürr...

• aynen bu soruyu bende merak ediyorum ?
  • Gibi.. Ne zaman hangi ip ile hangi sitelere girmişseniz logları tutulur.. (sitenin ip si şeklinde)
  • quote:

Orjinalden alıntı: yekialem

Gibi.. Ne zaman hangi ip ile hangi sitelere girmişseniz logları tutulur.. (sitenin ip si şeklinde)

Bundan pek emin değilim. Yaklaşık 6 milyon adsl abonesi var. Herkesin loglarının tutulması demek büyük bir servera ihtiyaçları var demektir. Şayet daha kota bilgilerini bile düzgün gösteremeyen sitesi varken, log olayını hiç sanmıyorum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ExECaLiBuR

quote:

Gibi.. Ne zaman hangi ip ile hangi sitelere girmişseniz logları tutulur.. (sitenin ip si şeklinde)

Bundan pek emin değilim. Yaklaşık 6 milyon adsl abonesi var. Herkesin loglarının tutulması demek büyük bir servera ihtiyaçları var demektir. Şayet daha kota bilgilerini bile düzgün gösteremeyen sitesi varken, log olayını hiç sanmıyorum.

Evet bence loglar tutuluyor. Herhangi bir illegal durumda emniyet güçleri Türk telekom loglarından faydalanıyor. Bir ara 2.el telefon almıştım ve 3 ay sonra çalıntı çıktı karakola gittiğimde kullandığım operatörden gelen evraklar vardı ve yaptığım aramalar ve hatta çektiğim smslerin bir kısmı bile yer alıyordu. Bakma şansım oldu polis tanıdık olunca. Buda onun gibi kayıt her zaman vardır. Türk telekomu beğenmeyiz ama kullandıkları teknoloji özellikleri çok iyi olmasada iyi sayılır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheFarez -- 26 Haziran 2009; 2:12:39 >

• quote:

Orjinalden alıntı: PirateToSupport

quote:

Orjinalden alıntı: ExECaLiBuR

quote:

Evet bence loglar tutuluyor. Herhangi bir illegal durumda emniyet güçleri Türk telekom loglarından faydalanıyor. Bir ara 2.el telefon almıştım ve 3 ay sonra çalıntı çıktı karakola gittiğimde kullandığım operatörden gelen evraklar vardı ve yaptığım aramalar ve hatta çektiğim smslerin bir kısmı bile yer alıyordu. Bakma şansım oldu polis tanıdık olunca. Buda onun gibi kayıt her zaman vardır. Türk telekomu beğenmeyiz ama kullandıkları teknoloji özellikleri çok iyi olmasada iyi sayılır.

Operatörlerin log tuttuları biliniyor. Hatta ses kayıtları bile tutuluyor diye biliyorum. Ama bu telekomun işi belli olmaz.

• arkadaslar telekom log tutmak ZORUNDA.
    Loglara oyle cani isteyen bakmiyor.
    6 milyon adsl abonesi var evet herbirininde logu tek tek eksiksiz bir sekilde tutuluyor log bilgisi su sekilde tutulur:
    Sizin modeminizin mac adresi+sizin ip adresiniz+baglandiginiz port+karsi tarafin ip adresi+zaman
    bilgisi olarak telekomda saklanir, yaptiginiz her alisveris onlarda boyle bir text gibi kalir. Bir suc islediginiz taktirde, once suc islenilen yere sucun hangi ip ile islenildigi ogrenilir, bu bilgiler telekomda dogrulanilir ve o anlik olarak aldiginiz ip adresi ve modem mac adresinizden kullanici kimliginiz ortaya cikar.
    ben demiyorum:
    http://www.tib.gov.tr/node/88
    madde 15 diyor.

• proxy kullanan birisini nasıl bulucaklar??
  • Proxy kullanan sitelerde log tutma zorunluluğu olabilir. Yoksa işlenen bir suç varsa proxy yi kuran / Sunan firma veya şahıslar zan altına alınır.
  • Bence izliyordur ama bir yandan ise güzel birşey takip etmesi herşey kontrol altında :)
  • Adamlar MSN kayıtlarına dahi ulaşıyor, onu nasıl yapıyolar bende onu merak ediyom
  • izlese adam olurdu bu kadar kişi sövüyor
  • quote:

Orjinalden alıntı: devilcnr

Adamlar MSN kayıtlarına dahi ulaşıyor, onu nasıl yapıyolar bende onu merak ediyom

microsoft eksikmi kalıcak tüm msn logları microsoft'un database kısmında itinayla tutuluyor.

Araştırılmaya değer tüm suçlarda , savcılar microsoft'a başvurup istenilen tarihi istenilen konuşmayı alabiliyorlar.
  • quote:

Adamlar MSN kayıtlarına dahi ulaşıyor, onu nasıl yapıyolar bende onu merak ediyom

İnşallah izliyorlardır.
  • quote:

msn in turk telekomla ilgisi yok.
    Turk telekom sizin ne indirdiginizi bilmez. Sadece nereyle data transferi yaptiginizi bilir, bu da suc durumunda olayi acikliga kavusturmak icin yeterlidir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Corleone™

izlese adam olurdu bu kadar kişi sövüyor

izlemek vaaar, izlemek var. Çok geniş bir kurum, midelerde büyük..
  • Loglar isp lerde tabiki tutuluyor. İlerisi için Türk Telekom'u baz alarak yorum yapamayacağım ama yurtdışında hangi sitelere girildiği nerelerin gezildiği ISP'lerce tutuluyor. Türk telekomda da tutuluyor.

Hangi dosyaların transfer edildiğinin tutulup tutulmadığını bilmiyorum ama isterlerse tutabilirler. ISP kaynaklı filtrelemeleri bilirsiniz. En basit örnek bütün okullar internetlerini Ankara merkezden alıyorlar. Meb filtresi diye birşey var. Girdiğimiz siteler bilgisayardan değil, modemimizden değil ISP'den kontrol edilip filtrelenerek yollanıyor. Rapid.share sitesine girerken mesela block page'e yönlendiriyor. Bunu okuldaki bilgisayarlar yada okulun modemi yapmıyor. isp çözümleyip filtreleyip yönlendiriyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Blackblue

Loglar isp lerde tabiki tutuluyor. İlerisi için Türk Telekom'u baz alarak yorum yapamayacağım ama yurtdışında hangi sitelere girildiği nerelerin gezildiği ISP'lerce tutuluyor. Türk telekomda da tutuluyor.

Hangi dosyaların transfer edildiğinin tutulup tutulmadığını bilmiyorum ama isterlerse tutabilirler. ISP kaynaklı filtrelemeleri bilirsiniz. En basit örnek bütün okullar internetlerini Ankara merkezden alıyorlar. Meb filtresi diye birşey var. Girdiğimiz siteler bilgisayardan değil, modemimizden değil ISP'den kontrol edilip filtrelenerek yollanıyor. Rapid.share sitesine girerken mesela block page'e yönlendiriyor. Bunu okuldaki bilgisayarlar yada okulun modemi yapmıyor. isp çözümleyip filtreleyip yönlendiriyor.

maalesef sandiginiz gibi degil.
    block page olayi DNS ile yonlendiriliyor. Eger dns degisiyorsa, ip block yapiliyor, bunu da yonlendirmesi yapilmiyor, sadece dns yonlendirilmesi yapiliyor.

• quote:

Orjinalden alıntı: ThisisaNightmare

quote:

Orjinalden alıntı: Blackblue

Loglar isp lerde tabiki tutuluyor. İlerisi için Türk Telekom'u baz alarak yorum yapamayacağım ama yurtdışında hangi sitelere girildiği nerelerin gezildiği ISP'lerce tutuluyor. Türk telekomda da tutuluyor.

maalesef sandiginiz gibi degil.
    block page olayi DNS ile yonlendiriliyor. Eger dns degisiyorsa, ip block yapiliyor, bunu da yonlendirmesi yapilmiyor, sadece dns yonlendirilmesi yapiliyor.

Ben dikkat ettiyseniz dns ile yönlendirilmiyor diye birşey demedim.. Bu gibi yönlendirmenin modem üzerinden değil isp kaynaklı yapıldığından bahsettim. Yani bunu yapabiliyorsa loglarımızı neden tutamasın diye örnek vermek için söyledim. Lütfen eleştirmeden önce dikkatli okuyunuz.

• şuç işlemek isteyen işler kimsede bulamaz proxy kullan adsl modemin mac adresini değiştir wi-fi kır onunla bağlan log tutsa ne olur istediği kadar tutsun yanlış işler yapmadıkça sakıncası yok...
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.