Şimdi Ara

TTNET BABAMA HATTİNİZ 16MBİT DESTEKLEMİYOR DEMİŞ DOGRU MUDUR? SNR DEGERLERİ KONUDA

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
431
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Yillardir 8mbitin acisini cekmis bulunmaktayim. 25 akk ile hayatta kalmaya calisiyoruz. Zaten artik 8mbitlik paketler de kalkti. Babama gecelim diye sordugumda onceden dusunmustum ama ttnettekiler hattiniz max 8 kaldiriyor demislerdi diye cevap aldim. Tabi ilk basta baya sasirdim. Merkezde carsi icinde oturuyorum. Buralara fiber yokken bir de gelmis 8mbit max diyor...

Dogru mudur arkadaslar?

Alım Hızı Gönderim Hızı
    SNR Seviyesi: 17.1 16.5 db
    Hat Zayıflaması: 9.3 7.7 db
    Veri Hızı: 8192 799 kbps

Edit: Modemim adsl 2+

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Survivalist -- 8 Mayıs 2015; 7:23:57 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 13-14
  • hattınız adsl2+ modülü ile 22-23mbps'e kadar destekliyor, geçebilirsiniz.

• LGR9 kullanıcısına yanıt

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AMC -- 8 Mayıs 2015; 13:18:37 >
    Hat zayıflığına bakarak söylediniz sanırım ama SNR bu durumdayken hat 16'da bile sinyal almaz. Zorlayarak belki 15 Mbps alınabilir, birde eve gelen kablo eskiyse değiştirin o zaman SNR biraz daha iyileşecektir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustifb

Hat zayıflığına bakarak söylediniz sanırım ama SNR bu durumdayken hat 16'da bile sinyal almaz. Zorlayarak belki 15 Mbps alınabilir, birde eve gelen kablo eskiyse değiştirin o zaman SNR biraz daha iyileşecektir.

14e raiziyim 8den kurtulayim

• Bu değerlerle 16 Mb alabilirsiniz ancak stabil olmaz. Zaman zaman kopmalar yaşayabilirsiniz. Benim tavsiyem 8 Mb olarak devam edin ancak AKKnızı arttırın.

Bura Türkiye kardeşim onlar işe yaramaz altyapıyi biliyorsun malum normalde 24 e kadar desteği var ama altyapi yemiyor

• quote:

Orijinalden alıntı: ayktekc

Bu değerlerle 16 Mb alabilirsiniz ancak stabil olmaz. Zaman zaman kopmalar yaşayabilirsiniz. Benim tavsiyem 8 Mb olarak devam edin ancak AKKnızı arttırın.

Nasil kopmalar hocam? 14e sabitletsek nasil olur? 800kbs gormekten biktim artik

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Survivalist -- 8 Mayıs 2015; 18:56:14 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Survivalist

quote:

Orijinalden alıntı: ayktekc

Bu değerlerle 16 Mb alabilirsiniz ancak stabil olmaz. Zaman zaman kopmalar yaşayabilirsiniz. Benim tavsiyem 8 Mb olarak devam edin ancak AKKnızı arttırın.

Nasil kopmalar hocam? 14e sabitletsek nasil olur? 800kbs gormekten biktim artik

8 mbit ile 1mb/s indirmeniz gerekiyor bir de o var tabi
  • modemin ne ? kaç senelik?
    modemim eskiyse yeni bir vdsl2 modem al bence.

bina içi tesisatını yenile.
    vdsl 2 ile 30-40mbit alırsın
  • Ah fiber olsa. Yok işte vdsl2 modem almaya da gerek yok. Modem baya eski ama yeniletmeyi dusunmuyoruz.

• O da bir sey mi kapı komşum 8mb kullanıyor. Benimki 4mb. Akk den sonra da malum 3mb. Aradım sordum bu ne diye. Sizin hattınız 4mb destekliyor dediler. Ne alaka dedim, telefon hatlarımız kapıdan ayrılıyor, modem aynı. Cevap vermiyorlar sonra. Ttnet pişmanlıktır.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.