Şimdi Ara

ttnet adsl den vdsl ye geçme? kaç gün (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
0
Favori
12.162
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: PoyrazKarayel59

Altyapımın olmadığını öğrendim müdürlükten. Bunları asıcaksın keseceksin tek anladıkları bu ulan o zaman neden beni modem masrafına sokuyorsun
    Hocam merhabalar konuyu hortlatıyorum. 7 gün önce altyapım uygun diye 50mbps hipernet başvurusu yaptım. Modem geldi kurulumu yaptım ADSL2+ üzerinden sinyal aldığım için ilgili kişileri aradım altyapımın VDSL desteklemediğini cevabını aldım. Buna mütakip komşumun VDSL hizmeti aldığını ayrıca saha dolabına benden daha uzak olduğunu haliyle benimde VDSL almam gerektiğini söyledim. Tekrar kontrol ettiler VDSL hizmeti alabileceğim söylendi.

Online İşlemlerden kontrol ettiğimde

İnternet Paket Bilginiz: HİPERNET LİMİTSİZ (50 Mbps'ye kadar) 200 GB AKN_Y(!!Talep Beklemede!!)

Talep beklemede ne oluyor? Geçiş niye sağlanmıyor talebi niye bekletiyorlar onu anlamadım bu süreç kaç gün sürüyor siz geçtiniz mi ne oldu süreci bana anlatabilir misiniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: CrytekGame

Hocam merhabalar konuyu hortlatıyorum. 7 gün önce altyapım uygun diye 50mbps hipernet başvurusu yaptım. Modem geldi kurulumu yaptım ADSL2+ üzerinden sinyal aldığım için ilgili kişileri aradım altyapımın VDSL desteklemediğini cevabını aldım. Buna mütakip komşumun VDSL hizmeti aldığını ayrıca saha dolabına benden daha uzak olduğunu haliyle benimde VDSL almam gerektiğini söyledim. Tekrar kontrol ettiler VDSL hizmeti alabileceğim söylendi.

İnternet Paket Bilginiz: HİPERNET LİMİTSİZ (50 Mbps'ye kadar) 200 GB AKN_Y(!!Talep Beklemede!!)

Talep beklemede ne oluyor? Geçiş niye sağlanmıyor talebi niye bekletiyorlar onu anlamadım bu süreç kaç gün sürüyor siz geçtiniz mi ne oldu süreci bana anlatabilir misiniz?

Alıntıları Göster
    Altyapım olmadığı için iptal edildi. Geçişi yapamıyorlar talebi o yüzden bekletiyorlar.

Allahın belası kurumdan kurtulup Türknet yapa geçmeme az kaldı.

• CrytekGame kullanıcısına yanıt
    Modemin markasi nedir? Hâla tplink mi veriyorlar?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ErrorVerenHesapMakinası -- 29 Haziran 2018; 20:48:59 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ErrorVerenHesapMakinası

Modemin markasi nedir? Hâla tplink mi veriyorlar?
    zyxel vmg3312-b10b

kendi konuma güncelleme attım.
  • quote:

Alıntıları Göster
    Talep beklemekte dediğinde altyapın hazırlanıyor demek. Mesela ben hali hazırda vdsl portundaymışım ama adsl kullanıyormuşum aradım 1 saat talep beklemektedir dedi. Daha sonra onaylandı modem arayüzünde vdsl aktif oldu. Bayan bana eğer vdsl portta değilseniz ama altyapınız destekliyorsa talep bekleyecek 2-15 gün içerisinde port değişecek dendi. Port değişikliği yapılırken mak. 2 saat internet kesintimin olabileceğini söylemişti.

• quote:

Orijinalden alıntı: teknoloji41

Talep beklemekte dediğinde altyapın hazırlanıyor demek. Mesela ben hali hazırda vdsl portundaymışım ama adsl kullanıyormuşum aradım 1 saat talep beklemektedir dedi. Daha sonra onaylandı modem arayüzünde vdsl aktif oldu. Bayan bana eğer vdsl portta değilseniz ama altyapınız destekliyorsa talep bekleyecek 2-15 gün içerisinde port değişecek dendi. Port değişikliği yapılırken mak. 2 saat internet kesintimin olabileceğini söylemişti.

Alıntıları Göster
    Şuan ADSL kullanıyorum VDSL başvurum yok. Fakat hangi portta olduğumu öğrenebilir miyim?

• quote:

Şuan ADSL kullanıyorum VDSL başvurum yok. Fakat hangi portta olduğumu öğrenebilir miyim?

Alıntıları Göster
    O iş karışık mesela ben vdsl portunda olduğum halde. İnternetten yaptığım altyapı sorgulamalında 16 Mbpsye kadar çıkıyordu. Türk telekom il müdürlüğüne gittim adsldesin dedi. Vdsl port sana uygun portunu değişmesine gerek yok dedi. Sistemden vdsl başvurusu yaptı sinyal vericem dedi olursa olur olmazs ekipler ankastreden sinyal vericek dedi. Sistemden sinyal verince oldu. Bu iş nasıl oluyo dedim sinyal felan bana dslam üzerinden yapıyoruz dedi. Sen net bilgiyi il müdürlüğünden öğrenirsin. Israr ettim 700 metre mesafeye 35 mbps paket tanımlattım. 25 mbps hız alıyorum. Böyle olacağını söylemişti çünkü bakır kablo uzadıkça sinyal kaybı oluyor benim maksat akn sonrası 16 mbps olsun diyeydi.

• quote:

Alıntıları Göster
    Hocam size belki fikir verir diye kendi deneyimimi aktarim 9 haziranda vdsl geçiş için başvurdum 14 haziran arefe günü modem ve belgeler elime ulaştı, belgeleri imzalayıp tarayıp aynı gün mail ile gönderdim konuştugum müşteri temsilcileri ise 2-15 gün arası geçiş sürecinin belgelerin ulaşmasıyla başladığını söyledi ama tarafıma belgeler ulaştı şeklinde hiç bir bilgi gelmedi, bunun üzerine bende 25 haziranda belgeleri tekrar kargo ile yolladım 27 haziranda belgelerin ulaştığı ve işlemlere başlandığına dair mail geldi, 30 haziran cumartesi günü akşam üzeri mesaj geldi telekomdan işleminiz gerçekletirilememiştir diye bunun üzerine müşteri hizmetlerini aradım ve bilgi aldım bana söylenen hattımın 35mbps desteklediği ama en doğru bilgi için santralle görüşmemi söyledi bende talebin neden iptal edilğini orada nedenini görüp göremediğini sordum kadın neden olarak santrale olan uzaklık olarak not düşüldüğünü söyledi bende santrale yürüyerek 200m kuş uçuşu ise 100-120m mesafede oturduğumu söyledim ayrıca çevredeki saha dolaplarınada yakın olduğumu söyledim 200-400 metre arası genelde ama eski tip saha dolapları, sonuçta kayıt oluşturdu ve dönüş yapılacagı söylendi. 30 haziran cumartesi gece twitterdan paul doany ve ttdestek hesaplarına sorunu ilettim 10-15dk içerinden ikiside dönüş yaptı sorunu yazdım daha sonra internet hizmet numaram, telefon numaramı istediler ve konuyla ilğilineceklerini bana döünş yapacaklarını söylediler.

Bunlardan 2 gün sonra 2 temmuz pazartesi günü daha önce müşteri hizmetlerinin dediği gibi santrale gittim sabah 8:30 gibi (bizim burada santraldeki ekipler sadece cuma günü orada oluyor diğer günler sahadalar öğrendiğim bu) erken gidip oradan çıkarken sorarım demiştim oradaki görevliyle konuştum 5-10dk olsada başından savmaya çalışıyor oturdugum yeri gösterdim ki santralden bakınca görüyorsun adamda tabiki bilgisayardan bakmak felan yok direk orası 8mbps en fazla felan diyor onuda kaldırmaz diyor bende diyorum 16mbps kullanıyorum 3-4 yıldır adama anlatamadım sonunda 16 belki kaldırır felan dedi tabi gittiler eve döndüm hemen telekomdan aradılar ceo ve destege yazdığım taleple ilgili, hattınız vdsl 35mbps destekeliyor santralden gerekli bilgiyi aldık isterseni geçişinizi yapalım dedi, bende santraldeki adamla konuşmamı anlattım bunun üzerine kadın biz tekrar konuşalım ekiplerimizle size tekrar dönüş yapalım dedi tamam dedim ertesi gün yani 3 temmuz salı günü gene sabah ben evde yokken aradılar aynı kişi arıyor zaten görüşme yaptık hattınız destekliyo geçiş yapalım isterseniz dediler bende tamam dedim hipernet 35mbps 100akn + telefon pakete 72tl dedi anlaştık ilk başvuru yaptıgımda aynı paketi 82tlye almıştım farka bakın önceki paketim ise 16mbps 100akn + telefon 66tl konuşmadan yarım saat kadar sonra eve geldim internet vardı ve adsldi ama sonra internet kesildi 15-20dk sonra tekrar geldi vdsl geçişim tamamlandı şu anda 24mbps civarı hız alıyorum upload ise 2,70-2,80 arası hız konusunda 30-35 arasına çekmek için arıza kaydı oluşturacam tahmini 30mbps civarı alabilir gibi ama şu anda onla ugarşamadım müsait bir zamanda onun için mücadele ederiz artık vdsl geçişi yaptık nasıl olsa 24mbps geçmeme nedenim ise akn sonrası hız 24 alsam gene en az 68-70tl diyecekler 2-4tl fazla verip akn sonrası hızımı 16 yaparım daha iyi.

Sonuç olarak santraldeki adamlar genelde hepsi demiyorum başlarından savmaya çalışıyorlar ayrıca twitterdan sorunu yazın çok etkisi oluyor ben twitterdan cumartesi gece yazdım salı sabah vdsl geçişim yapıldı ayrıca ne kadar sürerse sürsün her gün sabah 9-10 gibi bilgilendirme için arıyorlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Msevinc -- 9 Temmuz 2018; 13:41:13 >

• Bu gün Adsl den Vdsl geçiş yaptırdık
    DSL sinyali gitti henüz gelmedi kayıt açtırdık bakalım ne olacak Tip 7 kabin evimin yanında umarım yarın gelir problem olmaz

• TulparHAN kullanıcısına yanıt

Dostum kusura bakma konuyu ve mesajını hortlatıyorum, bende ttnet adsl port unda idim, dün hipernet destekleniyor diye öğrenince geçiş sürecini başlattım, sabah İnt gitti, saha dolabı evimin yanında bir baktım teknik görevli bişeyler ile uğraşıyor, muhtemelen benim bağlantıyı vdsl portuna yaptı, bundan sonra süreç nasıl işledi sende, gün içinde hallolur mu, yoksa dedikleri gibi 2-15 gün sürer mi?

• Beckonn B kullanıcısına yanıt
    1. Modem Asus ise cihazın yedeklerini al ve resetleyin.
    2. TT'yi arayıp yeni şifre talep edin eski şifre ADSL için geçerli oluyordu yeni şifre ile modeme girince dsl hemen gelmesi gerekir.

Benım acemiliğim yüzünden problem çıkmıştı yoksa bende hemen aktif oldu

Teşekkür ettim forumdaş, modem TP lin vc220 g3u, buraya yazdıktan sonra İnt geldi geri, hemen turktelekomu aradım, vdsl geçişi için onay mesajı gelmesi gerekiyormuş, ozaman hipernet tarifesine geçebilirmişim, müşteri temsilcisine durumu anlattım, portumun vdsl e takıldığını düşünüyorum dedim,, gene 2-15 gün içerisinde filan dedi, ama port geçişi sağlandıysa sürecin daha çabuk bitebileceğini söyledi, ben kullandığım hesaptan vdsl e geçelim demiştim ilk aradığımda , gene de yeni kullanıcı adı şifre istemem gerekir mi?

• Beckonn B kullanıcısına yanıt

Modem arayüzüne gir maksimum kaç hız geliyor onu kontrol et. VDSL ye geçince maksimum hız da yükselir

Tamam dostum teşekkür ettim

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.