Şimdi Ara

ttnet adsl den vdsl ye geçme? kaç gün

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
0
Favori
12.162
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ttnet adsl paket kullanıyorum. vdsl e geçmek için başvursam ne olur diye sordum kadına. 2-15 gün ortalama 1 hafta internetsiz kalacaksınız dedi. yuh yani böyle aptalca bir şey olabilir mi. internetin olmayacak demek nedir. biri aydınlatsın ya harbiden böyle mi oluyor??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kanaryalıyık -- 17 Temmuz 2017; 23:45:26 >

• Bende geçen gün başvurdum 2 hattım için birinin modemi geldi ama diğerini hala beklemekteyim daha geçişim tamamlanmadı ama modemi bağlamamı söylediler modemin arayüzündede zaten şuan vdsl bağlantı aktif değildir diyor ama bağlantım var yani sen başvurunca modemi yolluyorlar ve o modemi bağla diyorlar geçiş tamamlanınca da sms geliyormuş tamamlandı diye. İnternetin keslimez diye düşünüyorum çünkü benim kesimedi iki hattımında.
  • Akşam saat 9 da arayıp 5 dakika içinde geçmiştim ben.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 13. günüm geçiş sürecinde. Modem için de 8. günüm araya tanıdık soktum az önce bakalım
  • ttnet pişmanlıktır arkadaşlar. bu şirekete borcum neyse ödeyip superonline a geçiyorum. internetinizde kesilmeler olursa bence hiç ttneti aramayın. direk yeni paketler bakın kendinize. tabi ben yalana dolana tahammül ederim diyorsanız siz bilirsiniz
  • Altyapımın olmadığını öğrendim müdürlükten. Bunları asıcaksın keseceksin tek anladıkları bu ulan o zaman neden beni modem masrafına sokuyorsun
  • kanaryalıyık kullanıcısına yanıt
    benim internetim kesilmeden bağlanmıştı 5dk falan sürmemişti ama eğer superonline fiber altyapısı yoksa bence geçmeyin altyapı sahibi firmadan hizmet almak bence hep daha iyi
  • Bugün itibariyle 11.günün sonunda iki hattımında modemi bağlandı ve hipernet hizmetim açıldı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: teknolojicanavar

Bugün itibariyle 11.günün sonunda iki hattımında modemi bağlandı ve hipernet hizmetim açıldı.

hayırlı olsun hocam. ping değerleriniz nasıl adsl ye göre
  • kanaryalıyık kullanıcısına yanıt
    Adsl de 30 40 ping çıkıyordu genellikle ve 12 13 mbit hız alabiliyordum şuan 46 48 mbit arası hız alabiliyorum ve ping hep 6 ms çıkıyor.
  • valla bana onaylıyormusunuz dediler modem ışıkları gitti 1 dk sonra vdsl deydim :)
  • yaşadığın şehirdeki merkez Türk telekoma uğramadan bu işe kalkışma ben de deneyecektim.Çağrı merkezi 24mbit vdsl oluyor dedi ama merkeze gidince 16 mbit vdsl olur dediler o bile olmadı ordan başvurunca ilgilinen kişi numaranı alıyor takip ediyor durumunu olmazsa ariyor
  • Müdürlük altyapı yok dedi ama hala beklemede :D
  • Vdsl modemimi kendim aldım, bana da 2-15 gün dediler, bugün 26. gün defalarca aradım, şikayet bıraktım ama en ufak bir bilgilendirme, hiç bir geri dönüş vs. yok.

bulunduğum bölgede fiber altyapı mevcut. Hatta bir ara 1 hafta internetim gitti, aradım arıza kaydı vs. bırakmak için bir kaç kere. Şu an sistemde geçiş sürecinde olduğunuz için hattınıza müdahele edemiyoruz dediler öylece beklemek zorunda kaldım. Şu an beklemekten başka bir şey yapamıyorum. Süreci daha hızlı atlatabilmemin yolunu bilen varsa bilgi verirse sevinirim.

Bu ay önceki paketimin taahhütsüz halinin faturası geldi taahhütte bittiği ve geçiş olmadığı için, gelecek ay da öyle gelecek büyük ihtimal.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EfSaNe_S -- 22 Temmuz 2017; 15:12:57 >
  • Bu hafta 24 aylık taahhütüm sona eriyor. TTNet ten aradılar. 24 MB hipernet 100 GB paketini teklif ettiler. Daha önce adsl kullaniyordum. Altyapiniz vdsl destekliyor deyince kabul ettim.

ttnet adsl den vdsl ye geçme? kaç gün

Modem degerlerim bu. Benim hattim vdsl destekler mi? Telekom sorun yok dese de kafam karıştı. 2 ila 15 gün içerisinde geçiş gerceklesecekmis.

• kuzeydebiryer kullanıcısına yanıt
    Zayiflamaya gore sıkintili

• AMC A kullanıcısına yanıt
    Bu zayıflamaya göre vdsl hizmeti alamaz mıyım?

• kuzeydebiryer kullanıcısına yanıt
    Malesef alamazssın gibi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kuzeydebiryer

Bu hafta 24 aylık taahhütüm sona eriyor. TTNet ten aradılar. 24 MB hipernet 100 GB paketini teklif ettiler. Daha önce adsl kullaniyordum. Altyapiniz vdsl destekliyor deyince kabul ettim.

Modem degerlerim bu. Benim hattim vdsl destekler mi? Telekom sorun yok dese de kafam karıştı. 2 ila 15 gün içerisinde geçiş gerceklesecekmis.
    hocam kaç tl ye teklif ettiler bu paketi size bende geçmeyi düşünüyorum

• chaplinn kullanıcısına yanıt
    16 MB 100 GB ...... 64 lira

24 MB 100 GB ...... 70 Lira

İki teklifte bulundular. Fiyat olarak o kadar cazip olmasada hiperneti tercih ettim. 2 yıllık taahhütüm de ne kopma ne de başka sorun yasamadigim için başka servis sağlayıcı düşünmediğimden tamam dedim.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.