Şimdi Ara

TT Arena kapasite olarak biraz daha büyük olsa nasıl olurdu ? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
52
Cevap
0
Favori
1.672
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • kapasite değil de kombine fiyatı arttırılmalı. 7-8 sene sonra lazım olursa tabi ki kapasite artışı düşünülebilir.
    daha 3. yılını doldurmamış stada sığmıyoruz arkadaş. biraz sakin bir arena kültürü oluşsun sonra zaten stat seyirciyi kendi çeker.
    ondan sonra takım iyi gitmiş kötü gitmiş pek etkilemez doluluğu
  • quote:

Orijinalden alıntı: oyuncu11790

quote:

Orijinalden alıntı: Harry_Kewell

quote:

Orijinalden alıntı: 2-RUN9

şimdi böyle ama bundan 2 sene önce maça gelen olmuyodu her zaman iyi vakti düşünmyceksın

katılıyorum, iki üç seneye kadar 15-20 bin ortalamayla oynuyorduk, sami yen bile çoğu maçta dolmuyordu.

Hocam doğru diyorsunuz da ha 52 bin kişilik stada 20 bin kişi gelmiş ha 70 binlik stada 20 bin kişi gelmiş , ama talep fazla olduğunda bu sefer kapasite önemli rol oynuyor ..

Öyle değil hocam 70binlik stada 20bin gelirse Bozbaykuşlar gibi durur bizimkiler stadta. 52bine gelirse yine eh işte denir ama 70e 20 çok az.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ryuk.

quote:

quote:

quote:

şimdi böyle ama bundan 2 sene önce maça gelen olmuyodu her zaman iyi vakti düşünmyceksın

katılıyorum, iki üç seneye kadar 15-20 bin ortalamayla oynuyorduk, sami yen bile çoğu maçta dolmuyordu.

Hocam doğru diyorsunuz da ha 52 bin kişilik stada 20 bin kişi gelmiş ha 70 binlik stada 20 bin kişi gelmiş , ama talep fazla olduğunda bu sefer kapasite önemli rol oynuyor ..

Öyle değil hocam 70binlik stada 20bin gelirse Bozbaykuşlar gibi durur bizimkiler stadta. 52bine gelirse yine eh işte denir ama 70e 20 çok az.

Hocam demek istediğini anladım ancak şu var hani 20 bin kişinin gelmesi zaten kapasite ne olursa olsun atmosferi kötü anlamda etkiler ancak 70 bin olduğu zaman en azından talebin olduğu dönemde önemi daha fazla olur o anlamda dedim , dediğinde sende haklısın

• quote:

Orijinalden alıntı: MCMXCIV

kapasite değil de kombine fiyatı arttırılmalı. 7-8 sene sonra lazım olursa tabi ki kapasite artışı düşünülebilir.
    daha 3. yılını doldurmamış stada sığmıyoruz arkadaş. biraz sakin bir arena kültürü oluşsun sonra zaten stat seyirciyi kendi çeker.
    ondan sonra takım iyi gitmiş kötü gitmiş pek etkilemez doluluğu

En mantıklı yorum.
  • Kapasite gerçekten çok az ilerleyen yılların düşünülmemesi saçma. Aynı şey beşiktaş için daha çok geçerli...
  • Stadyumların 50 senede bir yıkılıp yenisini yapıldığını ve nüfusumuzu düşünürsek kapasite az , en az 65 bin olmalıydı bence
  • iyi olmazdı.g.saray taraftarı sosyete ve vefasızdır maç seçer.2 yıl önce takım kötüyken 7 bin kişiye oynuyordu maçları sami yende.geçen yıl bile full dolmuyordu.bu yıl vaadler,yıldızlar ve gelen başarılarla böyle oldu.kapasite yeter.en ufak bir kötü gidişte taraftar yine gelmez.
  • kapasite yeterli olmasa bile ideale yakın. sonuçta bazı maçlarda 200.000'lik stat bile dolar, ama diğer maçları da düşünmek lazım. benim için stadın şıklaştırılması, çim olayının da bir daha yaşanmayacak şekilde çözülmesi daha önemli. hala inşaat gibi gözüken yerleri var. neden bu düzeltilmiyor? galatasaray ki imaja önem veriyor, marka değerinden bahsediliyor hep. stadın dışında beton görüntüsü var...
  • zamanında stadın daha sonra büyütülmesinin mümkün olup olmadığı mimarı olan mete arat'a bir röportajda sorulmuştu o da mümkün değil demişti.
    ancak bu stadın koltuk yerleşim standartı fifaya uygun yapıldı. koltuk aralıkları ve koltuk sıra yükseklikleri ülkede tek olan konfordadır. klasik sık düzen koltuk standartı ile bu stadın kapasitesi 8-10 bin bile artabilir ama böyle olmasını şahsen istemem.
    ancak stada giden bilir; köşe dönüş kısımlarındaki koltuk sıralanma şekli tam bir skandal. ben böyle acemice ve saçma bir montaj görmedim. o kadar çok yer kaybı var ki. ve misafir kısımı da yanlardaki koruma nedeniyle çok kötü duruyor, adeta bir hayvan kafesi gibi. başka bir çaresi olmalı.

kapasiteden önce yapılacak şeyler var.
    daha modern, daha konforlu bir stadyum için sponsorlarla finans edilecek değişimler olmalı, eksiklikler giderilmeli.

- çatı kapağı yapılmalı
    - stadın dışına mutlaka güzel, modern bir giydirme işlemi yapılmalı, işi bilen bir mimar stasın çehresini tamamen değiştirebilir.
    - özellikle üst tribünler geceleri çok karanlık kalıyor, tv çekimlerinde stadın görkemi belli olmuyor, sunlight türü tepelere, seyircinin gözünü rahatsız etmeyecek şekilde spotlar yerleştirilebilir, stadın görünümünü harika yapacaktır.
    - aslanlı yolun sonuna, stada girmeden önce ağzından geçilecek dev bir aslan kafası yapılabilir, stadın buna benzer gs için kişiselleştirmelere ihtiyacı var.

tabi tüm bunların yapılabilmesi için stadın kesin devrinin yapılmış olması lazım, bitmeyen hikaye şekline gelmiş bu devir gerçekleşti mi bilmiyorum.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Ryuk.

quote:

quote:

quote:

Hocam demek istediğini anladım ancak şu var hani 20 bin kişinin gelmesi zaten kapasite ne olursa olsun atmosferi kötü anlamda etkiler ancak 70 bin olduğu zaman en azından talebin olduğu dönemde önemi daha fazla olur o anlamda dedim , dediğinde sende haklısın

Büyültülebilecekse büyüsün bencede ama şu anlık yeterli söylendiği gibi daha gitmesemde stada dışı çok kötü duruyor dışı kapatılmalı çimler düzeltilmeli çok işlem var kapasiteye gelinceye kadar.

• açın bakın şu an barça maçına. stadyumda bi tt arena dolusu adam var ama sanki tamamen boşmuş gibi gözüküyor.

70 bin kişi çok gereksiz bir rakam türkiye şartlarında.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.