Şimdi Ara

TSMC'nin çip üretim maliyetleri artıyor: Elektronik ürünlere zam yolda

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
658
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • TSMC'nin çip üretim maliyetleri artıyor: Elektronik ürünlere zam yolda

Enflasyondaki küresel artış, özellikle bu yıl ürün maliyetlerinin de sürekli artmasına neden oluyor. Son yıllarda ürün ve hizmet maliyetlerinde gözle görülür bir artışın olduğu sektörlerden biri de mikroişlemciler ve elektronik pazarı haline gelmiş durumda. Yakın gelecekte de bu alandaki ürün maliyetlerini düşürecek bir gelişme olmayacak gibi görünüyor.

Ayrıca Bkz.ABD ilk ticari beyin çipi testlerini başlattı

Nikkei Asia, dünyanın en büyük yarı iletken üreticisi TSMC'nin müşterilerine, artan maliyetleri gerekçe göstererek fiyat yükseltme planlarını bildirdiğini yazdı. Bunun nedeni ise artan enflasyon, hammadde fiyatlarındaki artış ve şirketin üretimi artırma planlarından kaynaklanan endişeler olarak gösteriliyor.

Çip fiyatlarında %5 ila %8 artış olacak

Rapora göre, fiyat artışının teknolojik sürece bağlı olarak %5 ila %8 arasında olması bekleniyor. Yeni tarifeler 2023'ün başından itibaren yürürlüğe girecek. Böylece, TSMC müşterilerinin yeni fiyat listesini gözden geçirmek ve muhtemelen siparişlerde ayarlamalar yapmak için zamanları olacak.

TSMC'nin çip üretim maliyetleri artıyor: Elektronik ürünlere zam yolda

TSMC tesislerinde üretilen çiplerinin maliyetindeki artış, akıllı telefonlar, PC bileşenleri, otomotiv, sunucu ürünleri ve diğer elektronik ürünlerin küresel fiyatlarını da doğrudan etkileyecek. Ancak fiyatların ne kadar artacağını ise önümüzdeki süreçte göreceğiz.

Kaynak:https://asia.nikkei.com/Business/Tech/Semiconductors/TSMC-plans-another-price-hike-amid-inflation-concerns

• ülkenin değil dünyanın boku çıktı iyice yeter gari daa

• Anlayın artık ya az üretim fazla kar işte

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Tsmc ye alternatifler gerekiyor biran önce.

• Yapın kimse almayınca da münasip yerinize monte edersiniz.

• Shovel Knight kullanıcısına yanıt
    dünyanın bokuna ek gümrük vergisi kdv ötv uygulandı

• Her zaman her şeyde olduğu gibi; "Altta kalanın canı çıksın" prensibi çok güzel uygulanıyor.

• Çin de Tayvan'a girsin bakalım daha ne kadar fiyat artabilir telefonlarınıza, bilgisayarlarınıza, arabınıza falan gözünüz gibi bakın.

• Teknolojiyi yavaşlatın yada ucuz yapın. Her zaman prensip bu olmalı. Her sene daha güçlü makina çıkarmasınızda olur hani.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Umarım Çin işgal ederde bedavaya köle olarak çalıştırır Tayvan'lıları üretim masrafları düşer. Ne gözü doymaz adamlarmışsınız.

• Haberi okuyunca bir sevindim bir sevindim anlatamam. Meğerse zam müptelası olmuşum haberim yok. Zamlar büyüdükçe alınan hazzın katsayısı artiyormuş diyorlardı doğruymuş. En sonunda minik zamciklardan vazgeçip dev zam bombasını patlatacaklar ve proof of stake'e geçtik diye durumu açıklayacaklarını düşünüyorum.

• su kıtlığının etkisi kuraklık var niye inkar ediyorsunuz?...

• Tamamen ekonomik bloke etme

• Her zaman ne dedik pahalı mahalı demeyeeksin üreteceksin, ipin ucu senin elinde olacak, özellikle temel ve kritik şeylerin. Her zaman basit tüccar kafalılar ve çıkarcılar karar mekanizmasında olduğu için anlamadılar, anlamadılar, anlamadılar.

• Maliyet bahane zamlar şahane.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yukarıdaki belirtilen''Rapora göre, fiyat artışının teknolojik sürece bağlı olarak %5 ila %8 arasında olması bekleniyor '' sozu bizlere kaç $ olarak geri donuş olucak ?

• Seto-Kaiba kullanıcısına yanıt
    İntel olacak ya işte yarı iletken üretmek için bilmem kaç milyar dolarlık fabrika kuracak

E Samsung var bi de. Samsungda yarı iletken üretiyor diye biliyorum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Türkiye pazarında zam için zaten çip krizine gerek yok. Yeni vergi türleri ve döviz ile zaten biz hep krizdeyiz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Asıl Çin Tayvan'a girerse felaket olur.

Fakat maliye zararlımız varken böyle konularla meşgul olmamız abesle iştigal oluyor. Bize maliyemiz yeter.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alphace -- 13 Mayıs 2022; 4:53:18 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.