Şimdi Ara

TSI varken neden dizel (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
162
Cevap
2
Favori
7.458
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bi depoyla 2000km den fazla yaparım .. s.stepway 1.5 90hp ..gırtlak dolusu 70litreden biraz fazla alıyor depo..80-90 la yürürsen şehir dışı 2100km den fazla yapar. Bide hafif eğimde boşada atarsan ohhoooo...
    Dizelde başka motor tanımam diğerleri fasa fiso ...tsi zaten yanına yaklaşamaz yakıt olarak .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi murat8361 -- 16 Mayıs 2019; 23:9:7 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gunpower-storm kullanıcısına yanıt
    6.5 yakıyorum demedim 6.8 genel şehiriçi ortalamam...

Bu arada aracım 1.4 150 hp tsi... 1.0 ya da 1.2 tsi motorlardan az yakıyor Büyük motorlu olduğu için yakıyor... babamda aynı aracın 1.2 tsi 105hp olanı 7.4 civarı yakıyor... şehiriçi kurallara uygun rahat kullanımda saygılar...

• gitarist308 G kullanıcısına yanıt
    Senin sıkıntın zihinsel kardeş. Allah şifa versin. Konunun ne olduğunu anlayamadan saçmalamışsın.

Bu yazdıklarımdan 1.0 motor çekmiyor, gitmiyor şeklinde bişey anladıysan doğru psikoloğa.

Lütfen beni eleştir çocuğun anlama güçlüğü falan çekmesin Allah muhafaza.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yusuf24 -- 16 Mayıs 2019; 23:26:13 >
  • CihangirCanavarı kullanıcısına yanıt
    Hangi istanbuldan bahsediyoruz? İstoç eminönü mü? İstoç başakşehir mi? şişli mecidiyeköy mü? ağva şile tarafı mı vs.
    15 km/s şişli için ortalama bir hız mesela.

• Mixenon kullanıcısına yanıt
    Forum trol dolu, satış temsilcisi dolu. Egeanın çok satması dokunuyor bunlara.

Egea bu ülkenin gerçeği, en mantıklı arabasıdır.

• TSI varken neden dizel
    Araçım 1.0 tsi polo yaklaşik 8 ay önce şehir içi kullanım amaçlı aldim , kullandığım güzergahta genel olarak pek yoğunluk yok üste yazılanların coğunu yaşamadım ihtiyaçlarıma yönelik aldığım için mennunum genel olarak , dizelle kıyaslamak tabiki saçma alanda bunu bilerek alıyodur yüksek ihtimal.

• Neden dizel biliyor musun? dizelle kasmadan rahat kullanarak elde ettiğin değerleri (4-5 lt gibi), tsi de dikkat ederek elde ediyorsun.ayrıca dizeli rampalı virajlı yolda hunharca da kullansan en fazla hadi yaksın yaksın 7 8 litre...şehir içinde de dizel önde denebilir.ha şu sebepten tsi önde desen anladım..dpf,egr,çeşitli sensörler...bunlar benzinli motorda olsa da dizel çok daha karmaşık ve bir noktadan sonra iş çığrından çıkıyor, karmaşık arızalar başgösteriyor.bence tsi nin yakıtı değil de motor yapısı öne çıkabilir..

• Benim son üç arabam dizeldi. Şimdi 1.2 motorlu golfüm var. Yakıtından çok memnunum. Zaten vergi farkından dolayı yıla 1,5 depo fazladan elimde yakıt parası ile başlıyorum. Kışın dizeldeki geç ısınma problemi de yok. Firmalar kasko ve sigorta hesaplamalarında motor hacmini, araç rengini bile hesaba katıyor artık. Kasko maliyetini söyleyince dizelci tanıdıklarım şaşırıyor. Olaya aracın toplam işletme maliyeti olarak bakın. Sadece yakıt hiçbir zaman doğru bir karşılaştırma noktası değildir.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Kuzeyli.2891 kullanıcısına yanıt
    Yıllık 12 13 bin km için hiç bir dizel aracı almaya değmez. 1.2 TSI yıllık vergi avantajı ile yakıt ve bakım giderleri ile her zaman bir tik öndedir

• rbcntechnic R kullanıcısına yanıt
    Şu bakım muhabbeti nedir ya, kaça yapıyor vag servisleri tsi motorların bakımını?

Ben 1.6 dizele bakım yaptırdığımda forumdan bi arkadaş 1.0 octavia'ya da aynı paraya bakım yaptırmıştı, hatta küsüratı daha fazlaydı

Hurafe bunlar

Vergi kolaylığı isteyen de 1.3, 1.2 dizel alabilir, alternatif var yani

• Dizel ile ekonomi yapmak çok daha kolay. Ve İstanbul gibi şehirlerde onca trafikde dizel ile yakacağın bellidir. Stabildir.
    Benzinli düzensizdir dur kalklarda aşağı yukarı benzer güçte dizele göre çok daha fazla yakar. (1.0tfsi 116ps sahibiyim)

• lojistisyen kullanıcısına yanıt
    Dpf belası bile başlı başına dert dizelde herşey bakım parası degil

• Gunpower-storm kullanıcısına yanıt
    Yandex nereye nerden git derse... Kırsalda yaşamıyorum bayrampaşalıyım...

• quote:

Orijinalden alıntı: commandx

90 sabitle gidince bazı atmosferik motorlu araçlar da 4.6 yakar. Dizeller 3-4 litre arası yakar. Aşırı iyi bir tüketim falan değil, normal bir tüketim. Bence asıl iyi olan eğer doğruysa 130-140 gidip 6.5 yakmaktır. Ben o kadar yakacağına inanmıyorum, tecrübe ettiğim dizeller bile o hızlarda 6 civarı yakıyor. Arada sakin kullanılan yerler varsa olabilir.

Alıntıları Göster
    Katılıyorum

140ortalama hız ile 1.5dci 6lt yakıyor
    O hızlarda tsi in 6.5 yakması pek mümkün değil

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • TSI iyidir. Akilli adam işidir. Sahip olmayan atip tutar sadece.

• quote:

Orijinalden alıntı: CeyKalDa

1.5 tdci powershift islambolda 6lt yakıyor
    iş yerinin iett servisi benim durakta 07:15 den alıyor ve gönüşte 17:15 de kalkıyor yol tam 1 saat süryo ve gidiş/dönüş 6₺ akbil
    halbuse 1.5 tdci powershift trendx ile 07:50 de yola çıkıyom sadece yarım saatte işe varıyom
    işten dönüş akşam trafiğine rağmen en fazla 40 dakika
    bunun yakıt olarak günlük maliyeti 7₺
    bence değer
    İstanbul bunu beğendi

• Benzinle mazotu aynı litrede yaksa bile aynı yolu gitmezler. Mazotla benzinin verim oranları farklıdır...
  • Dizel moyorlat daha dayanikli

• Sanane kardeşim sanane.
    Kimi Rus sever, kimi Ukraynalı, kimi Afrikalı, kimi de latin ülke hatunu..
    İster benzin, ister dizel yahu parası senden mi çıkıyor?

Yemin ederim sadece ve sadece konu açmış olmak için bunu yapmadıysan adam değilim..

• quote:

Orijinalden alıntı: rbcntechnic

Dpf belası bile başlı başına dert dizelde herşey bakım parası degil
    Aynen, dpf başlı başına zaten bir bela. Yeni nesil tsi lerde de emisyonu düşürmek için dpf kullanılıyor.

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.