Şimdi Ara

TSI varken neden dizel (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
162
Cevap
2
Favori
7.458
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Not : 1.2 TSI 90 HP POLO kullanıcısıyım

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Hatrı sayılır rampalarda pek çok araba sağ şerite çekip stres ile rampayı bitirmeye çalışırken, 450nm torklu, dsg vitesli tdi motorla en ufak bir hız düşümü olmadan artı makul yakıt tüketimi ile keyifle seyahat etmek için çok çok tercih edilesi bir seçenek bence dizel.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yusuf24

Doğru. Zengin adam 1.0 tsi alır, 0 dan 100km ye 45sn de çıkar. Sağ şeridin müdavimi olur.

Alıntıları Göster
    TSI varken neden dizel

TSI varken neden dizel

1.6 TDI 10.5 saniye
    1.0 TSI 9.7 saniye

Aynen birader 1.0 TSI 45 saniye. Neyse elestirmeyelim colugumuz cocugumuz sana benzemesin sonra.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gitarist308 -- 16 Mayıs 2019; 20:58:20 >

• 1.6 atmosferik dizeller her türlü iyi midir tsi dan? Yıllık 12 13 bin km yapılacak

• 1.5Dci la uzun yol ekkkkonomik sürüşümle 2.9 litre yakıyor tsi bunun iki katına zor iner

• quote:

Orijinalden alıntı: MyWorldLife

Kuş serisinde ki sıkıştırma oranı senin TSI gibi mi ?

Kuş serisinde turbo mu var ?

Kuş serisi gider. Kara düzen motor. TSI gidemez.

600 bin km gitsin bakalım 1.0 tsi görelim.

Alıntıları Göster
    Biri 7 yaşında 140.000km, diğeri 4 yaşında 93.000km iki tane tsi jettamız var peeiyodik bakımından başka masraf etmedik... Daha önceki 3 adet kartal aracımıza ortalama 5 senede bir motor yaptırırdık...

Bu arada siz kaç tane tsi motor eskittiniz?

• Yillardir sirket arabasi kullanirim hepsi dizeldir. Basa basa kullanirim. Ara hizlanmalarda vs vs hep tam gaz yaparim.
    50 bin km oldu. Ortalama 5.4 litre. Gecenlerde kaza yapinca servise verdim. Ayni modelin benzinlisini ikame olarak verdiler. 1 hafta kullandim. Ayni kullanim stilimle 1 haftalik ortalamam 8.7 litre.

5.4 nere 8.7 nere

Sayin ayni yakiyorcular. O is sabit hiz icin gecerli. Dur kalk fren gaz ara hizlanma basladi mi benzinli yapiyor gene yapacagini

• quote:

Orijinalden alıntı: gitarist308

1.6 TDI 10.5 saniye
    1.0 TSI 9.7 saniye

Aynen birader 1.0 TSI 45 saniye. Neyse elestirmeyelim colugumuz cocugumuz sana benzemesin sonra.

Alıntıları Göster
    80-120 de dizel 1.5 saniye daha hizli.
    Ayni arabalarin icinde 4 kisi ve rampada oldugunu dusunursek bu fark dizelin yapisindan dolayi en az 3 saniyeye cikar.

1.0 tsi in ilk 3 vitesi hizlanmaya son vitesi de yuksek son surate gore ayarlamislar.

Ara viteslerde tabii ki hantal kaliyor bu nedenle. Ama kagit ustunde 0-100 onemli oldugu icin buna vurgu yapilmis.

Isi bilen gene gider dizelini alir...

• TSI 150 binde biter, TDI 300 bin gider demişler. Sadece gülüyorum. Sahibinden'de 360-370 binde TSI motorlu arabalar var. Yahu motor dediğin alet çok kısacık mesafeler için bile aynı döngüyü binlerce kez tekrar ederek çalışır. 100 kilometre yol gitmek için 150 bin kez döner. Hele şehir içinde 250-300 bin kere döner belki daha fazla döner sadece 100 km'cik için. Motorda kendine zarar veren bir şey olsa zaten bu kadar çok tekrarda hissettirirdi kendini. Bakımları aksatılmadıkça, motora kast edilmedikçe motor öyle kolay bitmez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: murat8361

1.5Dci la uzun yol ekkkkonomik sürüşümle 2.9 litre yakıyor tsi bunun iki katına zor iner
    Aynen Mümkün değil. Bunu tsi cilerde biliyor ama almışlar bi kere :)

• ertunc23 kullanıcısına yanıt
    1.3mjet manuel punto evoyu ankarada sakin trafıkte 5.5lt nın altına dusuremedık. 300-400kg agır + otomatık sanzımanla bunu yapabıldıysenız zaten konusmaya gerek yok. Bence fabrıka sızın aracınızı koruma altına almalı, esı benzerı yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi masterap -- 16 Mayıs 2019; 21:47:53 >
  • Arkadaş hangi dizelle hangi istanbulda 7 litre şehir içi yakıyorsunuz? 1.6 TDI ile de aynı şekilde yakıt değerleri aldım(superb). Aynı istanbul'da mı yaşıyoruz?

TSI varken neden dizel
    TSI varken neden dizel

• CihangirCanavarı kullanıcısına yanıt
    Hangi istanbulda 6.5 litre yakıyorsunuz? 2 katını yakıyor TDI-BlueHDi

• Güzel tespit

• Ben 1.2 jetta ile İstanbul'dan Ankara'ya gidemedim neyden bahsediyorsun sen, hemen hemen aynı yakıyor diyor bir de!
  • Benzinli hiç bir zaman dizelin verdiği düşük devirdeki torku veremiyor , bu yüzden motor küçülüp turbo vs ile beslensede dizel şehir içinde daha iyi ama bakım onarım masrafları atmosferik ten çok fazla bunuda göz önüne almak lazım

Sportif kullanim için benzinli yüksek CC motor , şehir içi dışı sakin tasarruflu kullanım için dizel derim

• Bu konu ben bildim bileli devam eder.

1.5tdci 2014 Manuel 50000km fiesta, 31 km ortalama hızla 4.5 lt gösteriyor yol bilgisayarı ki bu verimsiz olduğu söylenen motor. 600 küsür km dikkatli kullanım ortalaması.

208, clio falan çok daha az yaktığı söylenen motorlar, biraz dikkatli kullanılırsa benden az yakar.

Tsi nasıl yakacak bunu?

• gitarist308 G kullanıcısına yanıt
    Hocam yanlış anlama ama dizel Golf gerçekten de 100 km de 3 lt mi yakıyor. Muhteşem bir olay bu.

• Arkadaşlar, forum da çeşitli konularda okuyorum, Tofaş-Fiat markasına karşı bir küçümseme, aşağılama, küçük görme durumları var bir çok kişi alaycı olarak kuş serisi diye bahsediyor.
    Nedir bu düşmanlığın sebebi?
    Benim hiç Tofaş-Fiat aracım olmadı ama eşin dostun bravo,punto,Egea araçlarına bindim. Bence fiyat performans olarak çokta kötü değil. Linea yok beğenmiyorum yanlız.
    Bu araçlar Türkiye de üretilen araçlar, niye bu kadar küçümsüyoruz.
    Ben 3 senedir 2005 model C4 kullanıyorum, daha önce 2005 ford vardı, öncesinde berlingo kullandım, ilk aracım brodway di.
    Şuan yeni araç alıcam, araştırma safhasındayım bu çok dikkatimi çekti, Egea ile de ilgileniyorum, fluence veya accent blue gibi araçlara da bakıyorum. Çok matah araçlar değil ama Tofaş-Fiat a haksızlık yapıldığını düşünüyorum.

• Benzin 7.10 TL olmuş. Eğer büyükşehir de yaşıyor isen ve araba ile gidip geldiğin güzergah sıkışık ise gel de tsi kullan.

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.