Şimdi Ara

Tsi motorun az yakmasını neden hazmedemiyorsunuz (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
370
Cevap
1
Favori
15.272
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Tırcılar gibi 10km hızlanıp vites atarsanız tabi az yakarsiniz. Biraz keyif alarak kullandım şehiriçi 6.5 7 leri rahat görür. E 1.0 araç ne yakacak daha az mı yani bu.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Heyecana gerk yok

Hem 1.4 tsi 125 bg (şirket aracı) hem 1.2 tsi kullanıyorum

Istanbulda 2 si de az yakmıyor. Ozellıkle sirket aracı ile istanbul içinde baya bir km yapıyorum sehır ıcı yogun trafıkte 8ın altı zor

Ama duz ve trafıksız sehırde 6nın altı her zaman mumkun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Torlak Kemal kullanıcısına yanıt
    Hocam motor ecoTsı diye geçmiyor sanırsam. Bizde Ateca var 1,4 ecoTsı 150 olarak geçiyor. İstanbulda kışın max 8,5 yazın 7-7,5 arası.

• quote:

Orijinalden alıntı: alpikom

ya yürü git kardeşim atmanın ve mübalağa etmenin anlamı yok.atmosforik gitmiyormuş.öylede böylede gidiyor .doğduğundan beri sanki tsi motor kullanıyosun.hemde istanbulda kullanıyomuşsun aracını kardeşim 80-90 km hızlara çıkınca madalya takıyolar istanbul trafiğinde gitse ne olur gitmese ne olur.adım adım gittikten sonya yok gitmiyomuş yok binilmezmiş iyice sıyırdınız kafayı sanki uzay teknolojisi var motorlarınızda. 1200 motor 75 bg araç kullanıyorum istanbuldan edirneye konyaya anakaraya antlalyaya izmire heryere rahatlıkla gidip geliyorum.konyaya 7.5 saatde gidiyorum hemde kahvaltı ve öğle yemeği molası vererek ortlama yarım saat mola. neresi gitmiyor şimdi bu araçların.sende 7 saatde gidersin bumu yani gitmiyor muhabbeti.

Alıntıları Göster
    Beni yanlış anlıyorsunuz.
    Daha önceden bir çok 1.6 araç kullandım ara ara halen kullanıyorum
    1.6 atmosferik aracı uzun yolda çok rahat kullanabilirsiniz hatta yüksek hız seviyorsan TSi den daha sağlıklı olur TSİ motor sürekli yüksek devir gidersen mutlaka bir sonu olur diye düşünüyorum ama Atmosferik de böyle bir dert yok

Fakat atmosferik motoru şehir içinde kullanmak hiç ama hiç keyifli değil en ufak bir yokuş olsun düşük devirde çıkamıyorsun zaten yüksek devir çeviriyorsun yine hızlı çıkamıyorsun tsi motor da şehir içi çok düşük devirlerde yüksek hızlara ulaşabiliyorsun bu hem yakıtı hem kullanım açısından daha kolay oluyor

Atmosferik motor kullanılmaz diye bir şey yok sadece TSİ motora göre daha geri kaldığı için performans ve yakıt açısından turbo beslemeye göre daha kötü bunu tek ben demiyorum tüm otomobil kanalları bahsediyor zaten ısrarla atmosferik ile aynı demek saçma

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrcnd -- 14 Nisan 2018; 11:23:42 >

• 0.1 motor mu polo ufalsında cebime girsin

O yakıt tüketimini sağlayacağım diye ıkına ıkına kullanmayı göze alamam. Performanslı kullansaydı atmosferik motordan daha fazla yakardı. Yollarda basarak giden küçük motor tsi hiç görmüyorum. burada kimse gelip övmesin..

• kerotobil K kullanıcısına yanıt
    Evet ACT yok benim motorda ama Ateca 1300 kg benim araba 1530 kg. Arada 230 kg fark var. Ayrıca Ateca 7 ileri, benim araba 6 ileri DSG. Ek olarak Ateca'daki motor tek şarjlı, bendeki çift şarjlı ve 10 HP daha güçlü. Yani ikisi aynı özelliklere sahip arabalar değil, tüketimlerini karşılaştırmak pek doğru olmaz.

Zaten ben de bunu söylemeye çalışıyorum. Tüm TSI motorlar ekonomik değil, bazı TSI motorlar fazla yakıyor diyorum. O nedenle TSI demek yerine EcoTSI denirse daha isabetli bir tanımlama olur, bütün TSI motorlar az yakıyor demek doğru değildir. Ama bazı motor ve otomobil kombinasyonları rahiplerinden biraz daha az yakıyor olabilir, bizzat test etmediğim için ona bir şey diyemem.
  • acayip kıskanıyoruz

lpg taktırdım mis gibi istediğim yere kaç yakacak derdi olmadan basıp gidiyorum, sizde böyle ekran verileri paylaşın
  • 1.0 araba 5.4 mu yakio :) sat onu 1.6 al 1 2 litre icin rezilligine deymez :)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • gs09gs09 kullanıcısına yanıt
    Esas rezillik bu devirde insanların çağdışı, verimsiz 1.6 atmosferik motorlu araçlara mahkum olmaları.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Anxiolytic -- 14 Nisan 2018; 12:25:32 >
  • Eğer yakıt tüketimine dikkat etmeden kullanıp bu değerleri elde ediyorsan tamam az yakıyor, ama gazı okşayarak kullanıyorsan zaten çoğu arabada üç aşağı beş yukarı bu değerleri görürsün

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cricet -- 14 Nisan 2018; 12:29:54 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrcnd

Sayko değilim ama benden bahsettiyseniz
    Rapid şehir içi ortalama 7lt yakmakta şehir içi trafikli 5 LT yakmaz yakamaz şehirler arası 4.5 , 5 LT yakıyor.
    bugün daha deli gibi trafiğe girdim kocamustafapaşa -bahçelievler arası yaktığı bu bana göre gayet iyi bu rakamlar

Hertürlü Turbo motorlar atmosferiğe göre az yakıyor bunu araç test edenlerde söylüyor zaten testlerin de

Şehir içi kullanıyorsan atmosferiğin hiç bir mantığı yok ne adam akıllı gidiyor ne az yakıyor

Alıntıları Göster
    Ben 80.000 km 1.6 117 bg atmosferik 1300 kiloluk ASX Crossover kullandim.

Ortalama hiz 28 yakit tüketimide 7.2 lt/100 km idi.

Ki ben aşırı dik yokuşlu bir yerde oturuyorum.

Bunlari hesaba katinca sizin TSİ hicte az yakmiyor bence

• Tsı motor az mı yakıyormuş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi root16 -- 14 Nisan 2018; 12:36:41 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Benim dizel Corolla bile çok yakıyor arkadaş .

Ama 3 yıl önce 5 günlüğüne ikame Dacia Symbol benzinli kullandım .

Her gün Keles'ten Bursa'ya gelip satılık daire bakıyordum . Ocağıma incir ağacı dikti . Alışmışız belli bir torka...

• İşin gerçeği lu tsi araç ile şehir içi 6 şehir dışı 4. 5 ortalama yakarsın.

İstanbulda gibi büyük şehirde 7nin altına inmek zor.

• 25 KM ortalama hız ile kimsenin beğenmediği atmosferik motorlu aracımla 6 litreler bandında gidiyorum bu araç da muhtemelen o hızlarda öyle yakacaktır.
  • Skandalek kullanıcısına yanıt
    Performans derdin olsa lpg taktırmazdın. Burada performans muhabbetine girmeye gerek yok hiç. Performans arayan adam ne 1.0 alır ne lpg taktırır. Sanayi devriminden kalma motora da 1000 basar.

• Kragen kullanıcısına yanıt
    Ben performansı ekonomi ile birlikte alıyorum

• pro-black kullanıcısına yanıt
    Bunlara atmosferik de sakin kullanilinca az yakiyor diyorsun inanmiyorlar. Tuketim fotosu atiyorsun inanmiyorlar. Tek inandiklari sey onlara gore tsi az yakar, atmosferik iki kati yakar.

Atmosferik kullanan bircok kisi lpg ile cok daha ekonomik geziyor ama kimse atmosferik lpg cok az yakiyor, bu kadar yakiyor niye hazmedemiyorsunuz diye konu acmiyorlar. Acanlar da genelde bilgilendirme amacli konu aciyor, gercek tuketimi yaziyor sizin gibi. Bunlar saksakcilik derdinde. Kuduruyorlar, cogunu sallamiyorum artik, ne gerek var.

• Skandalek kullanıcısına yanıt
    Performans anlayışınız çok komik o zaman.
  • quote:

Orijinalden alıntı: commandx

Bunlara atmosferik de sakin kullanilinca az yakiyor diyorsun inanmiyorlar. Tuketim fotosu atiyorsun inanmiyorlar. Tek inandiklari sey onlara gore tsi az yakar, atmosferik iki kati yakar.

Atmosferik kullanan bircok kisi lpg ile cok daha ekonomik geziyor ama kimse atmosferik lpg cok az yakiyor, bu kadar yakiyor niye hazmedemiyorsunuz diye konu acmiyorlar. Acanlar da genelde bilgilendirme amacli konu aciyor, gercek tuketimi yaziyor sizin gibi. Bunlar saksakcilik derdinde. Kuduruyorlar, cogunu sallamiyorum artik, ne gerek var.
    anlamıyorlar ki aha da yukarıda @Kragen, 1 yıldır atışır dururuz. Bir kere kötüye kötü iyiye iyi dediğini duymadım. Fakat ben doğruya doğru derim neyse...

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.