Şimdi Ara

Tsi motorun az yakmasını neden hazmedemiyorsunuz (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
370
Cevap
1
Favori
15.272
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: commandx

Ayni kullanimda dci clio 4.0, 4.2 falan yakar. Trafik arttikca fark artar. Dci kadar yaksa kimse dizel almaz. Burada abartiliyor her zamanki gibi. Gercek hayatta durumlar farkli.
    İroniydi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1.2 TSI 110, Octavia. Şehir içi 7-8'e çıkar. Şehir dışı 4,3 - 5. Aşağısı pek mümkün değil. 4.3 benim 200 km rekorumdur. Hız 90 tabi.
  • quote:

Siz 94 ortalama hizla 5.9 yakmissiniz.

Ben foruma gore cok yakan 2.0 atmosferik avensisle 109 ortalama hizla yuklu halde 6.9 yaktim. Ustelik istanbuldan ankaraya rakim farki da az degil.

https://forum.donanimhaber.com/toyota-avensis-2001-2-0-d4-uzun-yol-tecrubelerim-bitlis-istanbul-eklendi--97374893

Ayni durumda sizin arac olsa daha mi az yakacakti?
    O yolda benim aracım sizin hızlarda tahmini maximum 6 LT ile 6.5lt arası yakardım sebebi sizin bahsettiğiniz araç hem eski hemde daha ağır d sınıfı (önceden ben de de laguna 2 vardı 2005 model benzinli uzun yolda 7.5 LT altına düşmezdi )

Demek istediğim 1.0 veya 1.2 tsi ile 90km ile basmadan giderseniz 4.5 LT yakar ben bu hızla yol almaya dayanamıyorum uzun yolda basıyorum bastığım da 120 ile 140 arası genelde yol çok boş olur denemek için 180 yapar inerim bu şekilde yukarıdaki gibi 5.9 LT yakıyor yani çok yakmıyor uzun yolda da yok, kötü olsun 6.2LT yakar ötesi yok ama

Turbo benzinliyi denemelisiniz tabiki dizel gibi yakmaz ama şehir içi ve şehir dışı hiç bir şekilde üzmüyor ne yakıt ne performans.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrcnd -- 13 Nisan 2018; 16:57:37 >

• quote:

Bu mesaj silindi.
    Çok dert etmişsin kendine...

• emrcnd E kullanıcısına yanıt
    Avensis agir araba degil. 2.0 150 hp ve 1240kg. 1.6 bircok aractan da daha az yakiyor o yuzden.

Tsi motoru, turbo motoru iyi biliyorum. Defalarca kullandim. O yolda avensisten daha az yakmasi cok dusuk bir ihtimal. Ayni yolu 1.3 multijet, 1.6 multijet, 1.0, 1.33, 3.0 vs hepsiyle denedim. Dizeller bile 6.0 dan asagi yakmadi.

• Şehiriçi 5 litre yaktım diyenler ya yalancı ya da 80 km hız sınırı olan yerde tın tın gidip trafiği kitleyenlerdir

• Tsi motorun az yakmasını neden hazmedemiyorsunuz

1.0 tsi manuel. Kışın ortalamam 6.5 civarıydı. Şuan durum bu. Genellikle sakin kullanıyorum fakat yeri gelince 2.vitesde 80 bastığım da oluyor.Sabahları 1-2 km gibi kısa mesafelerde 8.0 litreleri görüyorum ama motor ısınınca gerçekten çok verimli. Arada bu tip kısa mesafelerim olmasa 6 litrenin de altına çekebilirim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Kıskanıyoruz.
  • 1.0 polo fakir arabasını kim neden kıskansın
  • quote:

Bu mesaj silindi.
    Sen mi ödüyorsun benzin parasını sanane ki
  • Bizim insanimizin anladigi dizelden az yaksin bastin mi gitsin ama cok az tuketsin istiyor,yilda 15.000 km den az kullanan insanlara dizele gercek bir alternatiftir,1.0 tsi ve 1.2 tsi ler

• Hazmedememek değil hocam. Sadece çok abartıyorsunuz. Misal; 2011 model Mitsubishi Colt'la, aracı satmadan önce sizinle aynı değeri elde ediyordum. Kaldı ki Colt'un motoru 2005'te üretildi. Çok övülen bazı TSI'larla arasında yaklaşık 10 yıllık teknoloji farkı var.

Ayrıca forumda TSI'ın yakıt tüketimi değil de yakıt üretimi yaptığını idda eden birçok fanboy araç sahibi yüzünden TSI'ya karşı kötü bir algı oluşuyor. Yoksa az yakan motor başımızın tacı. Tabi bizi zehirlemedikçe.

• quote:

Orijinalden alıntı: Gürkankktn

Şehiriçi 5 litre yaktım diyenler ya yalancı ya da 80 km hız sınırı olan yerde tın tın gidip trafiği kitleyenlerdir
    Leon 1.2 TSI DSG soğuk motor ile sabah ilk çalıştırma ve 57 dakika trafikte kullanım sonucu çıkan sonuç..

Tsi motorun az yakmasını neden hazmedemiyorsunuz

• hepsi tdı fan klap hazmedemeyenlerin.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çok efsane tüketim de kasma o kadar, ben darlandım burda

Dur bakalım şöyle bir iki hafta 1.5 atmosferik çağdışı edition tam otomatik Mazdamla kasıp foto atayım da, fındık Tsi'cılara fatal error verdireyim canım çekti ne zamandır

Veya Ankara'da belirli bir günde önlü arkalı güzergah denemek isteyen varsa deneyelim dostça, ey fındıklar sizi. Bu scooter lastikli 1.0 DSG Polo benden az yakar ama, bana Leon getirin, Golf getirin.
  • ya tamam herkesin arabası az yakıyor.

1.5 atmosferik mazda da az yakıyor. 4 ileri subaru da az yakıyor. 1.4 tsi da az yakıyor. 1.5 rs de az yakıyor. 2.3 T5 de az yakıyor. herkesin arabası az yakıyor. lpg de az yakıyor. dizel de az yakıyor. benzin zaten az yakıyor. oldu mu tamam mı? arabasını yazmadığım forum üyesi varsa haber etsin onlarınkini de ekleyeyim. onlarınki de az yakıyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gediklii kullanıcısına yanıt
    bizim fatih kamyon var, dayımlarda scenia tır var onlarda az yakıyor, hepsi az yakıyor
  • Tsi uniteler benzinliler arasinda en az tuketen motorlardan biridir. Kabul etseniz de etmeseniz de durum boyle. Ozellikle de gunluk kullanimlardaki ara hizlanma gerektiren durumlarda diger benzinli rakiplerinden daha ustun.

• Bende kullandim tsi uniteden bir arac.Ben sikisik trafige pek girmezdim ancak dur kalka girince pek parlak bir tuketime sahip degildi aracim.Biraz hizli gidince ki 20lt lerinde ustune ciktigida olmustur.

Yeni fabiada kullandim gercek ist trafik sartlarinda 6lt civari tuketimi vardi.Onu hic hizli kullanmadim o nedenle fazlasini bilemiyecegim.

Bir donem leon da kullandim ki dayimin araci.17 inc lastige ragmen 6.5lt ler civari kullanilabiliyor ancak ayni motora ragmen leonun gaz tepkileri skodadan iyi idi.Bi araclarin hepsi 0km alindi.

Diyecegim o ki iyi uniteler ozellikle 2.0tsi ki tts te idi top mermisi gubi yol da alabilmekte idi.

• quote:

Orijinalden alıntı: rbcntechnic

Leon 1.2 TSI DSG soğuk motor ile sabah ilk çalıştırma ve 57 dakika trafikte kullanım sonucu çıkan sonuç..

Alıntıları Göster
    Şair burada Motor sıcak olsa 3.litre yakarım demek istiyor

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.