Şimdi Ara

Tsi motorun az yakmasını neden hazmedemiyorsunuz (15. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
370
Cevap
1
Favori
15.272
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Atal

Bu mesaj silindi.
    Bu konuda bilgisiz olduğunuz halde yorum yapıyorsunuz bence de TSI almayın ve biraz haber takip edin
  • quote:

Orijinalden alıntı: Berkozatay

Cildirmayin 1.4 tsi bluemotion passatim var. Sehir icinde 9.5-10 litrenin altina inemiyorum. Sehir disinda 5.6’yi gordum. Uzun yolda tamam ama sehir icinde tsi önermem.
    Benzin litresi 6 lira olduğunu sayarak konuşunca 1.4 motor araç kilometrede 60 kuruş mu yakıyor bunun altından nasıl kalkıyorsunuz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • TheCaliph_ kullanıcısına yanıt
    Siz bilgilendirseniz bizi? Malum, forumdayız sonuçta amaç bilgi alışverişi.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ysgramor

Siz bilgilendirseniz bizi? Malum, forumdayız sonuçta amaç bilgi alışverişi.
    Milyon kere konusulmus bir sey yerli yabanci dolu kaynak var. Dileyen arkadaslar okuyup ogrenir. Ogrenmeden kesin yargiyla konusmak ayiptir

• Berkozatay B kullanıcısına yanıt
    Hocam gercekleri yazarak tsi ci saksakcilari cilcirtmayin. Sehir ici 6, sehir disi 4 yakiyor yazmaniz lazimdi

• quote:

Orijinalden alıntı: orhan1461

Senin gibileri kendi formunuzda değnekle kovalıyorlar ,ş.i. tsi 5-6 lt. yakıyorcular nerde konularını iyi hatırla

Alıntıları Göster
    Şehir içi sıkışık trafik.

Tsi motorun az yakmasını neden hazmedemiyorsunuz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rbcntechnic -- 23 Nisan 2018; 15:45:36 >

• quote:

Kardeş 265 km yapmışsın 17 km hız ortalaman var gideri 730 daha var diyor. Eder totalde 1000 km. Diğer alican arkadaşda yol bilgisayarı üzerinden hareket ediyor hep bu yanılgıya düşüyor. Bu yol bilgisayarının hesabına göre hesaplarsak bu verilere göre hız ortalaman 60 - 70 lere çıktımı yani uzun yola çıktınmı 1 depo ile 1500 kmnin altında kalırsan zaten vag grubu bu hesapta sizi kandırıyor demektir. Bir depo ile gideceğin taş çatlasın 1000 - 1100 km.dir. Siz bu değerlere inanmayın koyduğun litreyle gittiğin km.ye bak aradaki farkı o zmn daha iyi anlarsınız ...

Alıntıları Göster
    Geliişmiş yol bilgisayarı özelliklerine alışık olmadığınızdan gördüğünüzü yanlış yorumlamanız normaldir.

bu araçlarda Başlangıçtan itibaren - Yakıt aldıktan sonra ve Uzun dönem olarak 3 ayrı tüketim hesabı var.

Sizin dediğiniz değerler için yakıt aldıktan sonra ki tüketim e bakmak gerekiyor. O zaman ne kadar gitmiş ne kadar yakmış daha kaç km daha gider anlaşılır..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rbcntechnic -- 23 Nisan 2018; 15:43:34 >

• quote:

Orijinalden alıntı: rbcntechnic

Geliişmiş yol bilgisayarı özelliklerine alışık olmadığınızdan gördüğünüzü yanlış yorumlamanız normaldir.

bu araçlarda Başlangıçtan itibaren - Yakıt aldıktan sonra ve Uzun dönem olarak 3 ayrı tüketim hesabı var.

Sizin dediğiniz değerler için yakıt aldıktan sonra ki tüketim e bakmak gerekiyor. O zaman ne kadar gitmiş ne kadar yakmış daha kaç km daha gider anlaşılır..

Alıntıları Göster
    Madem öyle şu uzun dönem ekranınıda bir paylaşda görelim. Attığın resimler hep 30 - 50 km.lik menzil verileri. Şu uzun dönem 10.000 - 15.000 km.lik veriyide bi paylaşırmısın ?..

• rbcntechnic R kullanıcısına yanıt
    Sıkışık trafik öyle mi ? Sağdan 30-40 ile gidip 5-6 kırmızı ışıkta falan durduğun açık yol değil yani...

Sorsak yalan günah falan...

Sıkışık trafikte fabrika verisinin altına inmişisin bu arada, seata'a verileri yolla güncellesinler.

Gerçi sen, dizel araç 50 kuruş, benzinli araç 40 kuruş yakıyor diyen birisin. Yarın öbür gün dizel araç alınca benzinli 60 kuruş dizel 30 kuruş yakıyor dersin...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lojistisyen -- 23 Nisan 2018; 16:6:15 >
    Ayni hizda atmosferik olsa en az 22litre yakardi, ceyregini yakmissiniz. Bravooooo

• quote:

Orijinalden alıntı: lojistisyen

Sıkışık trafik öyle mi ? Sağdan 30-40 ile gidip 5-6 kırmızı ışıkta falan durduğun açık yol değil yani...

Sorsak yalan günah falan...

Sıkışık trafikte fabrika verisinin altına inmişisin bu arada, seata'a verileri yolla güncellesinler.

Gerçi sen, dizel araç 50 kuruş, benzinli araç 40 kuruş yakıyor diyen birisin. Yarın öbür gün dizel araç alınca benzinli 60 kuruş dizel 30 kuruş yakıyor dersin...
    22km ortalama hız ile şehir içi verimizi paylaştık ortada bir yalan varsa Seat ın yalanıdır.

Bu da 2000 kusur km boyunca uzun dönem şehir içi tüketimi. Öyle 30 km ortalama hız ile falan değil. Gerçek şehir içi sayılan 24 km ortalama hız ile.. Dükakan ile evim arası 1km. Yağmurlu günlerde arabayla gidip geldim. Yoksa 6 nın yukarısını yakmazdı.

Tsi motorun az yakmasını neden hazmedemiyorsunuz

• Sonuç olarak TSI motordan korkmayın.
  • orhan1461 kullanıcısına yanıt
    10-15.000km de fazla olur, uzun yok/karma tüketim karışır. Ben, harbiden ‘sırf şehiriçi tüketim verdiğine inandığım’ kişilerin 1.000-1.500km lik verilerini dikkate alıyorum.

Zaten 20-50-100km hikaye, bununla upraşıp sürekli foto işine giren ve “budur budur!” diyen adamı es geçmek en doğrusu...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • lojistisyen kullanıcısına yanıt
    Kirmizi isik olsa bile zor tutturur o verileri. Fren bile yapmadan aheste aheste trafikte ilerlediyse yakalamistir. Antalya zaten duzluk yer, muhtemelen yokus da yoktur ya da lehine. Ama bunlardan hic bahsetmezler. Benim guzergahimda da ortalama hiz 22 falan oluyor. 7litrenin altina inene 5 depo benzin.

• quote:

Orijinalden alıntı: rbcntechnic

22km ortalama hız ile şehir içi verimizi paylaştık ortada bir yalan varsa Seat ın yalanıdır.

Bu da 2000 kusur km boyunca uzun dönem şehir içi tüketimi. Öyle 30 km ortalama hız ile falan değil. Gerçek şehir içi sayılan 24 km ortalama hız ile.. Dükakan ile evim arası 1km. Yağmurlu günlerde arabayla gidip geldim. Yoksa 6 nın yukarısını yakmazdı.

Alıntıları Göster
    Az önce 22 ile 5.4 lt yaktırdığın araç şimdi niye 24 ile 6.7 ye çıktı. Kendi verilerinle çelişip duruyorsun ?..

• quote:

Orijinalden alıntı: Panthér

10-15.000km de fazla olur, uzun yok/karma tüketim karışır. Ben, harbiden ‘sırf şehiriçi tüketim verdiğine inandığım’ kişilerin 1.000-1.500km lik verilerini dikkate alıyorum.

Zaten 20-50-100km hikaye, bununla upraşıp sürekli foto işine giren ve “budur budur!” diyen adamı es geçmek en doğrusu...
    Pompaya gitse 6.7 yi reelde 7.7 çıkar. Bunlar kendi hesapkamaz yol bilgisayarı verisine bakarlar. Az önce resim paylaşıyor 22 km ile 5.4 az sonra az daha fazla dönem resmi paylaşıyor 24 km ile 6.7 ye çıkıyor. Yan koltukta tarafsız biri ile pompaya gitse neler olur kimbilir...

• Daha az yakiyorsa bize ne birader.kendi adına sevin.benim emektar seninki kadar yakıyor.92 model karbüratörlü 1.6 motor araba.

• quote:

Az önce 22 ile 5.4 lt yaktırdığın araç şimdi niye 24 ile 6.7 ye çıktı. Kendi verilerinle çelişip duruyorsun ?..

Alıntıları Göster
    Çünkü o tek seferde 30 km yapılan şehir içi değer.
    Bu uzun süreli.
    Yani içinde 1km sürüş de var 20 km de...
  • nazaman kullanıcısına yanıt
    Konu başlığını okumani tavsiye ederim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Okudum merak etme

• 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.