Şimdi Ara

tsi 160 ve vti kapışıyor buyrun... (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
510
Cevap
13
Favori
25.249
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ex_silver

quote:

Orijinalden alıntı: aanil

quote:

Orijinalden alıntı: sarapci

quote:

Bakıyorumda araç yorgun diyorlar tamam haklılarda vti ın neredeyse 300 kg daha hafif olduğundan bahseden yok.Ayrıca gayette yüksek devirlerde gidiyor vti ona rağmen golf iyi gitmiş.Hala bir su atma çabası millette.İlginç hakikatten.

Ayrıca o motor o zamanın şartlarına uygundu.Fakat artık yakıt tüketimi co2 durumları vs olduğundan daha konmuyor o üniteler.Öyle olsa honda koymaya devam ederdi aynı motoru.

Aşırı besleme olmasına ragmen 15 senelik araca 2 boy fark atabilmiş.Eğer 0 dan kalkış olsaydı 400m de civicin 2 boydan fazla atacagı dusuncesındeyım.

Ya tamam civic başarısız. Golfa ayırmış gitmiş , ezmiş atmış bi köşeye. Tsi motor teknolojisine honda daha erişemedi. Beklemedeyiz bizde. Çağ dışı motorlarla övünüyoruz şimdilik.

Anıl honda konularında nedense çok aşırı tepki veriyorsun.Kimse vti başarısız demedi ki...Çok duygusalsın sen anıl

Hayır tepkiden ziyade buradaki herkes golf'ün iyi gittiğinin farkında zaten. Vti'yı çok zorladığınında farkında.

Ama insanlar 10-20 yaşındaki bi aracı bu şekilde görünce keyif almış demek ki , vti hakkında yorum yapıyor.

Zaten golf hakkında yorum yapılacak ne var ki ? Videoda adam 2 eliyle sanki uzun yolda gidermiş gibi sürüyor. Tsi ve dsg görevini yapıyor adamda haz alıyor.

Öbür arkadaş kendi kontrolünde 8000 devir çevirmenin keyfini çıkartıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HondAta -- 26 Mayıs 2012; 1:12:58 >

• 20.yy Japon = 21.yy Alman
  • Ben bu Golf'ü bundan 15 sene sonra bir rollde görmek istiyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: haluk 23

quote:

Orijinalden alıntı: 207m

quote:

Orijinalden alıntı: haluk 23

Demek ki hem turbo hem de supercharger kullanarak bir VTI ediyor bu aletler. :)

VW düşmanından beklenen bir laf, hiç şaşırmadım

Eski dosttan düşman olmaz.

formundasın haluk abi

• quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: sarapci

quote:

Bakıyorumda araç yorgun diyorlar tamam haklılarda vti ın neredeyse 300 kg daha hafif olduğundan bahseden yok.Ayrıca gayette yüksek devirlerde gidiyor vti ona rağmen golf iyi gitmiş.Hala bir su atma çabası millette.İlginç hakikatten.

Ayrıca o motor o zamanın şartlarına uygundu.Fakat artık yakıt tüketimi co2 durumları vs olduğundan daha konmuyor o üniteler.Öyle olsa honda koymaya devam ederdi aynı motoru.

Aşırı besleme olmasına ragmen 15 senelik araca 2 boy fark atabilmiş.Eğer 0 dan kalkış olsaydı 400m de civicin 2 boydan fazla atacagı dusuncesındeyım.

Ya tamam civic başarısız. Golfa ayırmış gitmiş , ezmiş atmış bi köşeye. Tsi motor teknolojisine honda daha erişemedi. Beklemedeyiz bizde. Çağ dışı motorlarla övünüyoruz şimdilik.

Anıl honda konularında nedense çok aşırı tepki veriyorsun.Kimse vti başarısız demedi ki...Çok duygusalsın sen anıl

Hayır tepkiden ziyade buradaki herkes golf'ün iyi gittiğinin farkında zaten. Vti'yı çok zorladığınında farkında.

Ama insanlar 10-20 yaşındaki bi aracı bu şekilde görünce keyif almış demek ki , vti hakkında yorum yapıyor.

Zaten golf hakkında yorum yapılacak ne var ki ? Videoda adam 2 eliyle sanki uzun yolda gidermiş gibi sürüyor. Tsi ve dsg görevini yapıyor adamda haz alıyor.

Öbür arkadaş kendi kontrolünde 8000 devir çevirmenin keyfini çıkartıyor.

tamamda bu dediklerine itiraz eden oldu mu ki?Sen niye yukarıdaki gibi tepki verdin onu anlamadım.Ben vti teknolojisi başarısız,Vti yürümüyor vs diyen bir yorum bile okumadım

• quote:

Orijinalden alıntı: lord66

aynı yaşta olsalar VTI affetmez.

aynı yaşta vtecler nal topluyor. bu araçlar son krallar dahası yok. emisyon kuralları işin içine girince honda bitti.. bi vti + 5000 liraya bi önceki kasa civic var akıl kar işi değil. honda ekmeğini yedi bitti. bu vti larda yavaş yavaş perde çıkıyor 2 yıla piyasası düşer e normaldir bmw parası verip hondaya binen akıllı çok ;)

ha bu arada yıl olmuş 2012 hala resmi sitesinde değişken sübap zamanlamasını extra özellikmiş gibi söyleyen tek marka honda. diğer bütün marakalarda da var bu teknoloji ama hiç biri yeni bir şeymiş gibi satmaya çalışmıyor. nerede o eski crx ler nerde şimdi o yeni crz ler?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bozkurt35 -- 26 Mayıs 2012; 1:20:48 >
  • quote:

tamamda bu dediklerine itiraz eden oldu mu ki?Sen niye yukarıdaki gibi tepki verdin onu anlamadım.Ben vti teknolojisi başarısız,Vti yürümüyor vs diyen bir yorum bile okumadım

Yukarıda başka abuk subuk yorum yazan 1-2 kişi vardı onlara hitaben. ASlında sarapci'ya söyledim , sana bişeyler anlatıyordu bırak anlatma gibisinden.
  • onca yıl sonra turbo+supercharger kullanarak (dsg faktörünü de unutmamak lazım) kendinden 15 yaş yaşlı bir araca kafa tutabildiği için golfü tebrik etmek lazım. 15 yaşında 1.6 atmosferik bir araca çift besleme bir araç kafa tutabildi diye honda düşmanları nasıl zevke gelmiş. artık içlerinde nasıl bir ukte kalmışsa.

büyüksün HONDA.
  • Ben bu videodan şu sonucu çıkarıyorum; vti sıfır kondüsyonunda olsa 160 tsi falan dinlemez.

Selametle.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DoganayD.

Ben bu Golf'ü bundan 15 sene sonra bir rollde görmek istiyorum

iyi bir kamera ve bolca zoom yardımıyla dikiz aynasının bir köşesinde görebiliriz sanırım (belki de göremeyiz ).
  • VTİ'ın sesi yeter, 8500 devir de cabası. golf ise işini sessiz sakin bir şekilde bitirmiş gitmiş. bu arada o yaşa gelen bir araç hele VTİ gibi devamlı yüksek devirlerde gezen bir araç için performans çok çok iyi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Utku

Ben bu videodan şu sonucu çıkarıyorum; vti sıfır kondüsyonunda olsa 160 tsi falan dinlemez.

Selametle.

Ben de Utku hala neden bu konuya cevap yazmadı diyecektim tam,Giu kavgasından anca vakit bulup geldin galiba
  • quote:

Orijinalden alıntı: sapultra

quote:

Ben bu videodan şu sonucu çıkarıyorum; vti sıfır kondüsyonunda olsa 160 tsi falan dinlemez.

Selametle.

Ben de Utku hala neden bu konuya cevap yazmadı diyecektim tam,Giu kavgasından anca vakit bulup geldin galiba

İş güç... yetişemiyoruz her konuya.

ekleme: ayrıca sen bu vti dönemlerini benden daha iyi biliyorsundur abi.

ekleme 2: bi de yaz geldi evlenen evlene. eve yeni girdim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Utku -- 26 Mayıs 2012; 1:47:43 >

• Adamlar ezdik geçtik dememişki zaten herkes kabul ediyor VTI ın iyi olduğunu,deneme amaçlı yapılmış bir video.VW hayatta savunmam ama forumda gereksiz bir tutum var VW e karşı zorla eleştirmek için çabalayanlar var bırakın yahu rahat olun azıcık herşeyini eleştiriyim diye uğraşmayın.
  • uh ne gitti denecek fark yok ancak golf bayrağı biraz daha fazla sırtlamış turbosunun avantajıyla da ara hızlanmaları çok iyi golf teyken kamera başa başlar vites geçiminden sonraki ufacık saniyede golf açıyor arayı kaçıncı vitesteler bilmiyorum ama başladıkları anda başa baş ilk vitesten sonra golf başlıyor arayı açmaya. ayrıca 160lık golf dsg bu dediğim vites geçişinde ilk ileri çıkış nedeni buradan başlayıp devam ediyor. doksan küsürlerin honda sı ikibinlerin golf ü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berkayacan -- 26 Mayıs 2012; 1:59:25 >
  • vti ların beygirleri bana pek inandırıcı gelmiyor lakin 160hp aracın 153nm tork olması abes bir durum...

piyasadaki vvti yada üstten çift egzantrik yada dohc motorların çogunda 150nm tork mevcut...

demekki hersey motor sesi degil... bi turbo nasılda vti ın havasını söndürüyor... bide derlerdi hondalar deviri sever baksana kabak gibi yarmış resmen golf...

tonaj hesabına vursan golf daha agırdır... motor istedigi kadar yorgun olsun... siz demiyormuydunuz hondanın motoru cok iyidir sorunsuzdur 1milyon km dayanır...
  • quote:

Selametle.

ayrıca utku senin yazdıklarına eklemek istediğim birşey var o golfü 13 yıl sonra kendisinden 8-9 yaş büyük bir araçla roll yaparken görmek isterim
  • Vti da daha iyi vites atılabilirmiş diye düşünüyorum. Vites geçişleri temiz değil
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: sapultra

quote:

Selametle.

İş güç... yetişemiyoruz her konuya.

ekleme: ayrıca sen bu vti dönemlerini benden daha iyi biliyorsundur abi.

ekleme 2: bi de yaz geldi evlenen evlene. eve yeni girdim.

Bizim zamanımızda yoktu böyle şeyler,TSI DSG çıktı mertlik bozuldu
    O zamanlar böyle araçlar Isparta'da yoktu ya.Bir kere orta 3'teyken 3-4 aylık bir Tipo 2.0 16V'ye binmiştim aklım çıkmıştı
    VTI'ı ancak Antalya'ya gittiğimizde park halinde görüp camına yapışıyorduk sinek gibi

• quote:

Orijinalden alıntı: sissil

vti ların beygirleri bana pek inandırıcı gelmiyor lakin 160hp aracın 153nm tork olması abes bir durum...

piyasadaki vvti yada üstten çift egzantrik yada dohc motorların çogunda 150nm tork mevcut...

demekki hersey motor sesi degil... bi turbo nasılda vti ın havasını söndürüyor... bide derlerdi hondalar deviri sever baksana kabak gibi yarmış resmen golf...

tonaj hesabına vursan golf daha agırdır... motor istedigi kadar yorgun olsun... siz demiyormuydunuz hondanın motoru cok iyidir sorunsuzdur 1milyon km dayanır...

Bu kadar boş ve yavan bi yorum son zamanlarda okumamıştım.

Beygirleri inandırıcı gelmiyor ne demek ? 153 nm tork olması abest ne demek ?

Motor 8000 devir çeviriyor tork'u 400 mü olmalıydı ?

Siz 160 hp'yi görünce 400 nm tork falan bekliyorsunuz heralde ? Ya da turbo motorların torku gözünüzü çok boyadı bunlar kesmiyo sizi.

2.0 200 hp'lik type-r'ın torkuda 192 nm tork.

Bu arada vti'in havasıda bi sönmüş ki sorma.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HondAta -- 26 Mayıs 2012; 2:02:40 >

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.