Şimdi Ara

:: TSI 122-140-160-170 hp Kullanıcıları :: (332. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.633
Cevap
23
Favori
556.047
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 328329330331332
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • 2008 1.4 tsi 122 manuel comfortline jettaların piyasaları ne kadar 80.000 km olanların araç temiz olanları?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thelordof -- 29 Mayıs 2016; 14:16:48 >
  • Arkadaşlar, konu da ilk golf 5 tsi 122bg midline aracı alanlardanım, şu an aracım 60 bin km de, hiç bir kazası, vuruğu, boyası çok şükür hamdolsun yok, alındığı günden bu yana hiç aksatılmadan sadece yetkili serviste yapıldı bakımları, özel servise vs girmedi. Şimdi bu aracı satmayı düşünüyorum, fiyat konusun da ne belirlemeliyim, keza yeni alacağım araç da golf olacak. Aracı takasa vermeyi de düşünüyorum, takas da ne teklif ederlerse kabul edeyim. Dışarı da sat deniyor ama günümüz de maalesef kimseye güvenemiyor insan o yüzden bir iki aşağısı olsun takasla yeni aracı alayım diyorum. Ne dersiniz ne boya, ne hasar 60 bin de bir araç ne kadar olur.

Araçta otomatik klima çift iklimlendirmeli bilemiyorum yarı otomatik diye de geçiyor olabilir. esp yok diğer güvenlik olarak hepsi var neredeyse. bunun dışın da çok dolu bir araç değil midline olması sebebi ile.

• Konu hort, 2014 1.4 tsi passat aldım. Araç 40bin km'de. Motor ile ilgili dikkat etmem gereken hususları kısaca alabilir miyim ? teşekkür
  • Arkadaşlar eski.model araclara da serviste guncelleme yapilabilir mi ? Mesela kendi 2008 1.4 tsi golf aracımı gotursem ucreti mukabili guncelleme yapilabilir mi ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yaparlar da neyi hangi işleme güncelleme geldi ki?
  • tenekekutu kullanıcısına yanıt
    Araci yeni aldım. Biraz fazla yakıyor. Uzerindeki yazılım guncel mi degil mi bilmiyorum. O açıdan sormuştu m.

• 2012 jetta 1.4 tsi aracım var. Manuel vites. Soğuklarda ilk kalkarken motordan değişik bir ses çıkıyor. Ağır bir ses. Metal metale sürtüyor gibi. Yürüyünce düzeliyor. Nedendir acaba.
    Birde yüksek hızlarda özellikle 6.vitese atınca 120 den sonra böyle van van van şeklinde helikopter sesi gibi derinden bir ses var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lead38 -- 17 Şubat 2020; 20:41:56 >
  • lead38 kullanıcısına yanıt
    triger zinciriniz gevşemiş olabilir, performanslı kullanıyorsanız tsi motorlarda zincir esneyip korumaya vuruyor
  • Merhaba arkadaşlar,

aracım yağ seviyesi düşük uyarısı verdi, SHELL HELİX ULTRA 5W30 1 LİTRE ekledik sorun olur mu?
  • Selamun aleyküm,

Pazartesi yada salı günü 1.4 tsi 160 hp cc alma arefesindeyim. Araç 2012 model sanırım ilk seri 160 lık ünite. Araştırdığım zaman kronik piston çatlatma sıkıntısını gördüm ne zaman hangi km olacağı belli olmayan EPC arıza ışığıyla baş gösteren bir arıza bu biraz gözümü korkuttu. Bütçeme en uygun segmentinin en iyisi görüşünde olduğum için tercih etmek istiyorum gerek görsel olarak gerek donanım olarak. Sormak istediğim bir kaç konu var hem kendim için hem diğer alacak arkadaşlar için güncel bilgi olacağını düşünüyorum cevaplarınızı eksik etmeyin lütfen.

1- 2012 yılında üretilen ilk seri 160 lık ünitelerin sıkıntılı olduğu 2013 yılında geliştirilip 2015 ilk yarısına kadar aynı motor kullanıldığı ve daha sorunsuz olduğu söyleniyor bu doğru mudur ? Doğru ise ne gibi farklılıklar var 2012 ve 2013 160 lık ünitede? Motor kodlarıda değişiyormuş sanırım 2012 ve 2013 motor kodları nelerdir?

2- Alırken nelere dikkat etmem lazım bu piston çatlatma problemi için nereleri kontrol etmem lazım yada nelere bakmam lazım ne gibi testler yaptırmam lazım?

3- Araç istanbulda, istanbulda 1.4 tsi 160 lık üniteden çok iyi anlayan ilgilenecek tecrübeli ustalarınız var mıdır tavsiye edeceğiniz?

• ckma motor kodlu ilk çıkan cc lerde piston segman sorunları yaşandı. Daha sonra cthd kodlu olarak piyasaya sürülen cc lerde sorunları ortadan kaldırdılar. Yinede şahsi görüşüm gerekli oktanda benzin koyulmassa kırılma riski tüm 1,4 twincharge tsi motorlarda var.
  • S.a arkadaşlar 1.4 TSI 140 beygir VW touran almayı düşünüyorum.. 160 ile 200 bin km arası. Yorumları okuduğumda çokta tavsiye edilmiyor gibi bu motorlar. Ne yazik ki touranlar da 122 beygir yok . Tavsiye eder misiniz yoksa kronik sorunları olan motor mudur bunlar. LPGye günümüz şartları ile uyum sağlar mı acaba ? 1.6 düz motorlari da çok araştırdım 3000 devirde 100 ile gidiyor çok saçma geldi bu bana birde çok hantal diyorlar. Vw grubuna hiç binmedim uzun süreli. Hiçbir bilgim de yok açıkçası. Piyasa da en çok satan da alman arabaları. Aklım ermedi açıkçası.

• 
Sayfa: önceki 328329330331332
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.