Şimdi Ara

:: TSI 122-140-160-170 hp Kullanıcıları :: (331. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
6.633
Cevap
23
Favori
555.534
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 328329330331332
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

2011 model jetta tsi dsg 160 hp modelinin artı ve eksi yönlerini yazar mısınız lütfen.

tdi motora göre ne gibi artıları vardır? kronik bir sorunu var mıdır?

araç hakkında birer cümlelik düşünceleriniz bilgilendireceğim arkadaş için oldukça önemli.

sevgiler.
  • Arkadaşlar Merhaba
    2009 model golf5 tsi 140 hp dsg kullanıcısıyim aracim d konumda çok erken vites yükseltiyor bazen araç 30-40 km giderken 4.te vitese oluyor boyle bir sorun yaşayan ve çözümünü bilen varmi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 15081981 -- 2 Ocak 2015; 19:51:23 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 15081981

Arkadaşlar Merhaba
    2009 model golf5 tsi 140 hp dsg kullanıcısıyim aracim d konumda çok erken vites yükseltiyor bazen araç 30-40 km giderken 4.te vitese oluyor boyle bir sorun yaşayan ve çözümünü bilen varmi?

Uzaktan problemi anlamak çok zor ama İstanbul daysanız size gümüşok audi vw servisini tavsiye ederim, ustalar işinin ehli aracınıza orada bakım - tamir yaptırabilirsiniz.

Dsg konusunda da çok bilgililer youtube de videoları mevcut.
  • 15081981 1 kullanıcısına yanıt
    Bu bir sorun değil kullanmakta olduğunuz dsg'nin marifetidir. Size kötü bir şeymiş gibi gözüksede yakıttan biraz olsun tasarruf etmenizi sağlıyor. Örneğin bizim araç eğimsiz bir yolda 60 kmh da 6. Vitesi kullanıyor.

• anlıyorum bu durumda araç biraz boguk bir şekilde hareket ediyor birde kickdawn yaptığım sırada 3.000 devire geldiğinde bir saniyelik takılma oluyo sanki güç kesilip öyle gidiyormuş gibi geliyo

• quote:

Orijinalden alıntı: gozbilginli

quote:

Orijinalden alıntı: 15081981

Arkadaşlar Merhaba

Uzaktan problemi anlamak çok zor ama İstanbul daysanız size gümüşok audi vw servisini tavsiye ederim, ustalar işinin ehli aracınıza orada bakım - tamir yaptırabilirsiniz.

Dsg konusunda da çok bilgililer youtube de videoları mevcut.

Teşekkür ediyorum tavsiyeniz için tekirdagda oturuyorum

• Arkadaşlar merhaba,

2007 1.4 tsi Golf manual bir araç almak üzereyim. Araç 140'lık.

Araç orjinal 70.000'de.

Anadolu yakasında almadan önce aracı nereye göstermemi önerirsiniz?

Teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Radeon*** -- 16 Ocak 2015; 22:44:53 >
  • Selamlar Herkese;

Acaba bana VW Golf 6 1.4 TSi 122 Hp kullanan arkadaşlardan yardımcı olabilecek olan var mıdır aranızda? :) Bu araçtan almayı düşünüyorum birkaç sorum olacak, yardımcı olan çıkar mı acaba??? :)
  • Konu ölmüş ama yazayım belki faydası olur. Kısa bir süre önce aldığım 2008 gt sport aracım ile aranızdayım. Araç hakkında sorusu olanlara bildiğim kadarıyla yardımcı olmaya çalışırım. İyi forumlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ES3NT

Konu ölmüş ama yazayım belki faydası olur. Kısa bir süre önce aldığım 2008 gt sport aracım ile aranızdayım. Araç hakkında sorusu olanlara bildiğim kadarıyla yardımcı olmaya çalışırım. İyi forumlar.

Süper araç, hayırlı olsun, Allah(c.c.) kaza bela vermesin. (2008 almanız daha iyi olmuş, 2007 lerden farklı motoru var bildiğim kadarıyla, güç vs. yönünden değil , dayanıklılık yönünden)
  • Manuel mi, dsg mi?
  • Teşekkür ederim iyi dileklerin için. Uzun araştırmalarım sonucu 2008 modele karar kıldım. Hatta bu model için bi-xenon far ve sunrooflu 2007 model bir araçtan vazgeçtim. Araç manuel.
    Aracı aldığımda tam gaz yaptığımda tekleme vardı. Yağ, yağ filtresi ve diğer filtre bakımlarından sonra sorun geçmedi. Servis n75 valfi değişecek dedi. Ben dışarda orjinal 4 adet ngk marka buji taktım. Eski bujiler kötü durumdaydı ve markası bosch idi. Sonuç olarak o bujilere iyi para verdim ve sorunum çözüldü. Çok şükür şu an memnunum. Bakımdan sonra Kütahya-Ankara ve Ankara-Kütahya yolculuğumu cc ile 5,3lt ortalamada tamamladım. Yolda kaşınan bir kaç sürücünün haddini bildirmek şartı ile Şehir içi tüketimim 9,5lt civarı. İnşallah uzun seneler kullanmak nasip olur. Tekrar teşekkür ederim.
  • Bende de 170 lik jetta vardı dsg. Hala unutamıyorum.

Bende cayenne ile yarışmıştım bi defa , adam şok olmuştu
  • 2007-2010 arası jetta 1.4 tsi dsg 122 hp almayı düşünüyorum sizce özellikle 2008 model olanı al o daha iyidir gibi model tercihiniz varmı? ayrıca 122 hp olanın 140-160-170 hp ye göre daha stabil ve sorunsuz olduğu söyleniyor doğrumudur? Pek diğerlerine bulaşmayın 122 hp candır gibi yorumlar okuyorum bilenler yorum yapabilirmi?
  • mamply M kullanıcısına yanıt
    122 liklerde fark var mı bilmiyorum ama 170 lerin ( yıllara göre)motorlarının farklı olduğunu duymuştum. 140-160-170 lerin motorları 122 lerden farklı çünkü 122 lerde sadece turbo var, 140 ve üzerinde turbo + kompresör var, dolayısıyla motor biraz daha karmaşık belki bu sebeple 122 iyidir demiş olabilirler.
  • golf 5 2008 model 140 hp. Dsg 6 ileri mi? 7 ileri mi arkadaşlar? 6 ileri olanlar daha sorunsuz oluyordu değil mi? Aracın 2 defa kavraması değişmiş. Bundan sonra problem olmaz inşallah
    Genel yorumunuz nedir 140 hp'ler hakkında
  • dudeykewl D kullanıcısına yanıt
    6 ileri olması lazım, 6 ileriler daha sorunsuzdur, İnşaAllah kavrama problemi çıkmaz.
    Güzel araç , hayırlı olsun.
  • 2010 jette 1.4 TSİ 160 hp devirdaim pompa arızası verdi fiyat ne kadardır işçilik tesekkurler

• herkese iyi günler dilerim 2009 golf 6 1,4 tsi kullanıcısıyım aracımda bir arızadan bahsetmek istiyorum başına gelen varmıdır bilmiyorum arac ilk çalışmada özellikle soğukken aşırı derece hırıltılı çalışıyor bunu sebebinin ise yanlış yağ kullanımı oldugunu öğrendim bu konuda yardımcı olursanız sevinirim
  • bir seneyi geçkin süredirbaşlık sessi, insanlar artık sattılar mı ya?
  • 
Sayfa: önceki 328329330331332
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.