Şimdi Ara

Trump'ın ikinci seyahat yasağı kararnamesine teknoloji devleri sessiz kaldı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
1.027
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Trump'ın ikinci seyahat yasağı kararnamesine teknoloji devleri sessiz kaldı 

ABD Başkanı Donald Trump, göreve başladıktan sadece 1 hafta sonra nüfusunun büyük bölümü Müslümanlardan oluşan 7 ülke vatandaşlarının ABD’ye girişine yasak getiren kararnameyi imzalamış ve pek çok önemli isim ve kurumun tepkisine maruz kalmıştı. Bu tepkilerden belki de en dikkat çekici olanı Intel, Google, Microsoft, Apple, Facebook ve Twitter gibi 97 teknoloji devinin Trump’ın yeni düzenlemesine karşı açılan davada, Trump’a karşı hazırladıkları bildiri olmuştu. Göçmenlerin ülke için önemli olduğunu ve bu hamlenin ülke güvenliğini sağlamak için en iyi yol olmadığını belirten şirketler mahkemeden yana taraf almışlardı.

Trump’ın seyahat yasağına ilişkin kararnamesi daha sonra federal yargıçlar tarafından askıya alınmış ve bir süreliğine bu konu gündemden kalkmıştı ancak yaklaşık 2 hafta önce Trump bu sefer ilk kararnameden farklı olarak Irak hariç diğer 6 ülkenin vatandaşlarının 3 ay boyunca ABD’ye girişini yasaklayan yeni kararnameyi imzaladı. Yeni kararnameye karşı Hawaii eyaleti tarafından açılan davaya yine teknoloji şirketlerinin büyük desteği vardı ancak bu kez mahkemeye sunulan bildiride sadece 58 şirketin imzası bulunuyordu.

Dev Şirketler Bu Defa Bildiriye İmza Atmadı 

Facebook, Twitter, Apple, Intel, Google, Microsoft, eBay ve Nettflix gibi ilk seyahat yasağına karşı verilen bildiride imzası bulunan şirketler bu kez imza atmazken Airbnb, Lyft ve Dropbox yine bildiri altında imzası bulunan şirketler arasında yer aldı. Kişisel taksi uygulaması Uber ve dosya paylaşım şirketi Box imza atmamış olsalar da bulundukları tarafın değişmediğini dile getirirken diğer büyük şirketler bu konu hakkında herhangi bir açıklama yapmadı.

Bildirinin yazarlarından avukat olan Robert Atkins ise şirketlerin mahkeme sistemi içerisinde hareket etmelerini ve imza sayısının artmasını beklediğini dile getirdi. Her ne kadar ikinci seyahat yasağı kararnamesi ilki kadar gündeme gelmese ve çok sayıda şirketin desteği almasa da federal mahkeme, kararnamenin yürütmesini durdurdu. Şimdi ilk seyahat kararnamesi temyiz mahkemesi tarafından da reddedilen Trump’ın bu kararı da temyize götürmesi bekleniyor.

• Normaldir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ne yani tiyatro bitti mi?

• Hayırdır sadece Irak'ı çıkarmış listeden?

Irak petrolleri vs olmasın sakın...?

NE İŞ?

• quote:

Orijinalden alıntı: V4LKyR

Hayırdır sadece Irak'ı çıkarmış listeden?

NE İŞ?
    İran, Sudan, Yemen, Libya ve Somali ve Suriye
    Üstteki ülkeler yasağı devam eden ülkelerdir...

Edit: bu yorum deprem etkisi yaratmış; can kaybı varsa affola

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nefendim -- 20 Mart 2017; 14:50:46 >
  • Trump'da tam komedi adam amerika zaten göçmen ülkesi afrikalısından çinlisine kadar her ırktan insan var neyin atarını yapıyor ki
  • quote:

Orijinalden alıntı: hydra1

Trump'da tam komedi adam amerika zaten göçmen ülkesi afrikalısından çinlisine kadar her ırktan insan var neyin atarını yapıyor ki

yapmak zorunda ! yoksa iç savaşa gidecek amerika.

her yıl amerikada beyazların işlediği suç yüzlerle ifade edilirken afirkalı zencilerin suçları 10 binlerde. beyaz zenci dövse haber olur. hapisaneye girse kimse destek olmaz. ama bir zenci beyaz dövse haber değeri yoktur! çünki siyonist medya , beyaz ırkı bitiremedi henüz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nefendim

quote:

NE İŞ?

Şu 6 ülkeyi neden yazmazlar anlamam...

Hangi ülkeler yasaklı şimdi?

Böyle editörlük olmaz; yazık ya..

Selamlar, DH editörlerinin avukatıyım

Haberde kaynak gösterilen yerde "6 Müslüman yoğunluklu Ülke" ifadesi geçmekte. Herhangi bir ülke ismi yok.

• Hangi ülkeler var şimdi ? Editör neden yazmıyorsun...

• Algılarını yaptılar, sempatilerini kazandılar şimdi bekleneni yapıyorlar, şaşırmadım doğrusu.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kendi elemanları girmiştir ülkeye. Gerisi önemli değil.

• her şey alışmayla ilgili. biz bu ülkede yok artık bu kadar da olmaz dediğimiz her şeye alıştık. amerikalılar da alışır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ardaq -- 19 Mart 2017; 23:44:45 >
  • quote:

quote:

NE İŞ?

Günlerdir bilinen bir haber olduğu için yazma gereği duymamış olabilir sorun editörde değil sende.

Buraya yazdığın kelimenin 1/4'ini Google'a yazsaydın o 6 ülkenin nüfus bilgilerine kadar ulaşırdın.
  • quote:

NE İŞ?

Irak taki birok kuvvet ISIS ISID/DEAS ile mucadele etmesidir .

Yasakli ulkelerde de elbet petrol dahil bircok yeralti yerustu kaynaklari vardir .

Mesele Petrol odakli degildir .

Amerika kanun kacagi kendi ulkesine kacak calisan ozellikle kanun disi islere bulasanlari derhal sinirdiis etmesi kesinlikle onaylamaktayim .

Onun disindakiler icin hayir ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Marquis-de-Sade`

quote:

quote:

NE İŞ?

Günlerdir bilinen bir haber olduğu için yazma gereği duymamış olabilir sorun editörde değil sende.

Buraya yazdığın kelimenin 1/4'ini Google'a yazsaydın o 6 ülkenin nüfus bilgilerine kadar ulaşırdın.

Komple bu konuya benzer bir konuyu/haberi de bulabilirdim. O zaman editör hiçbirşey yazmayıp, anladınız siz onu deseydi. Googlelayıp bulaydım.

• Şimdilik 5-6 ülke sanırım... Bakalım ilerde bizle de arası bozulup,biz Türklere'de yasak getirir mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Black Code -- 20 Mart 2017; 7:0:8 >
  • Referandum sonucuna göre bizim de o listeye girmemiz olası. 15 yıl önceye kadar Dış ilişkilerimizdeki "Sıfır sorun" politikamız yerini "hep sorunla" değiştirdiğine göre negatif her türlü listeye girmemiz normal olacaktır.

• Göçmen ucuz iş gücüdür, sermaye göçmeni sever. Göçmen göç ettiği ülkedeki durumu bildiği için mecazi tabirle it gibi çalışır. İşine dört elle sarılır.

Türkiyede suriyelilere vatandaşlık verilmesi nasıl can sıkıyorsa abd gibi kapitalizmin başkenti olan bir ülkede üniversite okumak için çocukluktan para biriktiren insanların olduğu bir ülkede, başka bir ülkeden üni mezunu olarak gelip abd de ciddi gelir sahibi olanları görmek abd vatandaşlarının canını sıkıyordur.

Empati yapalım misal doktorluk, türkiye doktor açığı olan bir ülke, bir ara yunan doktor alacaklar diye haberler çıkmıştı.

http://www.timeturk.com/yabanci-doktorlar-aile-hekimi-nde-basladi/haber-120423

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Yakında bizim başganımız da böyle kararname imzalayacah!

• nefendim kullanıcısına yanıt
    Öyle bir ifade kullansa dediğinize katılırdım ama zaten haber daha önce sitede yapılmış, bu sitede yapılmasa dahi herkes tarafından biliniyor her haber sitesi zamanında ele aldı bu haberi şimdi ise Trump'ın ikinci seyehat yasağı ele alınmış, daha önce haberi yapıldığı ve bilmeyen kalmadığı düşüncesiyle yazma gereği duymamış olabilir. Bunu sorun edip bu kadar yazı yazacağına dünyadan neden bu kadar habersiz kaldım diyebilirdin ya da bu kadar uzatmak yerine araştırıp bulabilirdin.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.