Şimdi Ara

True Detective Tarzı Felsefi Dizi Var Mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
1.822
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Up

• daha da felsefik Oz var ama herkesin beğenebileceği tarzda bir dizi değil bi bakın
  • Genel senaryo derinliği olarak The Sopranos, göndermeler ve altmetin olarak Fargo 2. Sezon felsefi derinliği olan diziler içinde tartışmaya kapalı şekilde en önemli yapımlardır.

Çok fazla dizi izleyen biriyim. Bunlar kadar başarılısını görmedim.

• yeni başladım bende True Detective dizisine 6. bölümdeyim çok güzel bir dizi
  • quote:

Orijinalden alıntı: WISDOM

daha da felsefik Oz var ama herkesin beğenebileceği tarzda bir dizi değil bi bakın

Hocam kast ettiğim felsefi hava tam True Detective gibi değil sanki Oz’da? Daha çok insan düşünceleri, toplumla alakalı olan Mr. Robot gibi de olabilir.

(TD için 1. sezonu diyorum bu arada)

• quote:

Orijinalden alıntı: tom.watsis

Genel senaryo derinliği olarak The Sopranos, göndermeler ve altmetin olarak Fargo 2. Sezon felsefi derinliği olan diziler içinde tartışmaya kapalı şekilde en önemli yapımlardır.

Çok fazla dizi izleyen biriyim. Bunlar kadar başarılısını görmedim.

Fargo izledim ama The Sopranos izlemedim. Teşekkürler inceleyeceğim.

• Fargo,The Sopranos,The Wire,Mindhunter(True Detective gibi ama suçlu psikolojisi üzerine baya sağlam),Mad Men,SFU(Ölüm konusunu işliyorlar çok iyi) bunlar aynı kalitede diziler ayriyeten House Of Cards var politika üzerine sağlam
  • Mindhunter'da suç ve suçlu psikolojisi var. Durkheim'dan yapılan üstünkörü birkaç alıntıyı saymazsak, felsefe yok.
    The Sopranos'u izleyeli çok oldu ama hatırladığım kadarıyla kısıtlı sayıda göndermelerin haricinde felsefeye dair pek bir şey bulamazsın.
    Fargo işini görebilir.
    Ancak benim tavsiyem, Manhunt: Unabomber.
    Gerçek bir olayı aktaran bu dizide, bombacı matematik profesörü arkadaş, anarşist devrimci.
    Küresel sisteme ve ilkel toplum yapısına dair varlık ve ahlak felsefesinden izler taşıyor.
  • Westworld

• House of Cards- (Güç Felsefesi)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.