Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

TRT World'ün Hedefi kısa zamanda BBC gibi dünyanın her yerinden izlenmek!

16
Cevap
0
Favori
378
Tıklama
Cevapla
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Ülke ve Dünya Gündemi >> TRT World'ün Hedefi kısa zamanda BBC gibi dünyanın her yerinden izlenmek!
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
Mesaj
 • Yüzbaşı
  799 Mesaj
  TRT Genel Müdür Yardımcısı İbrahim Eren AA muhabirine, TRT World'ün 2017'deki çalışmaları ve projelerine ilişkin bilgi verdi.

  190 ÜLKEDE 11 UYDUDAN İZLENEBİLİYOR
  Türksat'tan, TRT World'ü tüm dünyada ilgili uydularla, operatörlerle dağıtmasını istediklerini dile getiren Eren, iş birliği kapsamında TRT World'ün 190 ülkede 11 uydudan izlenebildiğini aktardı.

  Dünyada en çok yere ulaşan kanalın BBC olduğunu anımsatan Eren, TRT World'ün de dünyanın her yerinden izlenebileceğine dikkati çekti

  "YAYINI İZLEDİKTEN SONRA KARARLARI DEĞİŞİYOR"
  Firmalardan uydularında TRT World'e yer vermelerini istediklerinde aldıkları "yerimiz yok, yer veremeyiz" cevabının, yayın izlendikten sonra değiştiğine dikkati çeken Eren, "Kanalınızı çok beğendik, uluslararası haber kanalları yerinde olmanızı isteriz." talebinin geldiğini söyledi.

  İbrahim Eren, "Kanalın rengi, kimliği, işi ele alışı, anlatış tarzı uluslararası haber kanallarının standardında olduğu için de bize mutluluk veriyor, işimizi kolaylaştırıyor." dedi.

  AVRUPA, ASYA VE AFRİKA ÖNCELİKLİ HEDEF
  Kanalın yayımlandığı ülkelere ilişkin de bilgi veren Eren, İngilizce konuşulan ülkelerin hedeflendiğini, Avrupa'nın, Asya'nın, Afrika'nın öncelikli olduğunu, ayrıca Türkiye'nin kültürel anlamda ilişkide bulunduğu coğrafyanın da ilk sırada yer aldığını belirtti.

  TRT WORL'DE İNGİLİZCE YAYIN
  Kanalda siyasi tartışmalar gibi stüdyo programlarının yanı sıra "Büyük Mücadele", "Ailem için", "Mektuplar", "Bir Oyundan Fazlası" belgesellerinin bulunduğunu aktaran Eren, bu işlerin TRT World, TRT Belgesel ve TRT Arapça ortak yapımı olduğunu, TRT Belgesel'de Türkçesini, TRT Arapça'da Arapçasını, TRT World'de de İngilizcesini yayımlayacaklarını ifade etti.

  Avustralya'dan gelen, TRT World'de görevli bir Türk kadın gazetecinin, 15 Temmuz darbe girişimi sırasında İstanbul'u kaybetme korkusu ve Türkiye sevgisi ile TRT'nin önüne koştuğunu anlatan Eren, "Gonca'nın burada çektiği videoları var. Kurşun sesleri geliyor, yere yatıyorlar. Başından geçenleri anlattığı güzel bir belgeselimiz var. Bu belgeseli bütün dünyaya servis ettik." dedi.

  TRT Genel Müdür Yardımcısı Eren, TRT World'ün yayınlamayı planladığı programlar arasında Evliya Çelebi'nin rotasını izleyip, onun o dönemde gördüklerinin şimdi ne durumda olduğunu anlatan bir programlarının bulunduğunu aktardı.

  "ÇOK BÜTÇELİ, ÇOK PARALAR HARCANAN BİR KANAL DEĞİL"
  TRT World'ün maliyetinin yüksek olduğu tartışmalarına ilişkin olarak da Eren, şunları kaydetti:

  "TRT World'ün kalite, içerik açısından kendini aynı kulvarda gördüğü kanallar BBC, CNN, El Cezire'dir. Ancak işletim maliyeti ve bütçe olarak bu kanallarla yarışmak çok mümkün değil. Çünkü TRT'nin imkanları belli. Diğer uluslararası yayın yapan kanalların mali imkanlarıyla bizim aramızda makas aralığı çok fazla. Biz içerik olarak bu kanallardan daha az kalitede bir içerik kesinlikle üretmiyoruz. Ürettiğimiz içerik, gerçekten uluslararası izleyiciler ve profesyoneller nezdinde çok başarılı bulunuyor. Bununla ilgili bize çok fazla övgü geliyor. Bütçe olarak zaten BBC, CNN ve El Cezire ile karşılaştırmıyorum. Onların aşağı yukarı bütçelerinin onda biri bütçelerle yapıyoruz işimizi. TRT'nin en pahalı kanalı da değiliz. TRT 1 ve TRT Spor'dan daha az bütçeli bir kanal.

  Türkiye'deki özel kanallarla karşılaştırırsak onların yarısından da aşağıdadır. ATV, Kanal D, Fox, Star, Tv 8... Bunların üç aşağı beş yukarı bütçelerini biliyoruz. Bunların da yarısından daha aşağı bir bütçesi var. Tahmin edildiği gibi çok bütçeli, çok paralar harcanan bir kanal değil. Çünkü biz kamu yayıncısıyız, bize ulaşan, ayrılan parayı en efektif şekilde harcamak zorundayız. Halkımızın bize verdiği imkanı, onlara en iyi şekilde yansıtmak zorundayız. O yüzden işimizi layıkıyla yapmak durumundayız. Şu anda o noktada olduğumuzu düşünüyorum."

  "2017 SONU İTİBARIYLA DAĞITIM VE YAPILANMAMIZ TAMAMLANACAK"
  TRT World Haber Müdürü Fatih Er de 2017 hedeflerine ilişkin, "Biz bu yıl için dağıtıma önem veriyoruz. Yılbaşında Avrupa'nın bir kısmında hem kablolu hem de uydudan yayın vermeye başladık. 2017'nin ikinci yarısından itibaren Avrupa'nın geri kalan kısmına ve uzak Asya'ya yayın vermeye başlayacağız. Bu yıl içinde özellikle Londra, Washington ve Singapur yapılanmamızı tamamlamak istiyoruz. 2017 sonu itibarıyla dağıtım ve yapılanmamız tamamlanacak." diye konuştu.

  Er, Avrupa, Afrika, yakın Asya ve Amerika'da yayınlarının olduğunu, kısa sürede bu başarıyı yakaladıkları için uluslararası televizyonlar sıralamasında TRT World'ün ilk 5'te yer almaya başladığını söyledi.

  Bunun kısa sürede olmasının büyük bir başarı olduğunu dile getiren Fatih Er, "Bu aynı zamanda piyasanın bir açlığı söz konusu, çünkü haberler hep tek merkezden çıkıyor. TRT World biraz alternatif bir ses olarak bu bölgenin ağırlıklı olarak sesini duyurmaya başladı. Suriye'de, Musul'da, Afrika'da iyi işler yaptık. Diğer taraftan Filistin-Kudüs ve Balkanlar'dan iyi işler yaptık ve farklı bir ajanda sunmaya başladık dünyadaki izleyiciye. Alışılmışın dışında bölgelerden daha farklı haberler vermeye başladık." dedi.

  15 TEMMUZ'DA İLK BASKIN TRT WORLD'E YAPILMIŞTI
  15 Temmuz darbe girişiminde ilk baskının TRT World'e yapılmasının kanalın ne kadar önemli olduğunu ortaya koyduğunu belirten Er, darbecilerin uluslararası bir sesi kapatıp darbeyi o şekilde geliştireceklerini düşündükleri için baskın yaptığını ifade etti.

  Yaptıkları işin propaganda olmadığına da değinen Er, şunları söyledi: "Biraz daha zaman ihtiyacımız var, dünyanın bizi anlayıp kabul etmesi için. Türkiye'deki insanların bizi anlamaya ihtiyacı var. Bir propaganda aracı olmadığımızı, bizim haber verdiğimizi, bizim mazlumlarını sesini duyurduğumuz bir araç olduğumuzu anlamaları gerekiyor ki, geçtiğimiz yıl sonunda açılışı yaparken Sayın Cumhurbaşkanımız 'Ben sizin devletin ağzı olmanızı istemiyorum, siz mazlumların sesi olun.' dedi. Bu bizim işimizi inanılmaz derecede kolaylaştırdı. Türkiye'nin de bunu görmesi gerekiyor. İnşallah biz emin ve kararlı adımlarla ilerliyoruz."

  "TEMEL MİSYONUMUZ MAZLUMLARIN SESİ OLMAK"
  TRT World Yayın Müdürü Resul Serdar Ataş; TRT World'ün şu an itibarıyla dört yayın merkezi olan ve aynı zamanda onlarca başkentte de büroları bulunan bir kanal olduğunu, nisan ayı itibarıyla da global anlamda tüm platformlarda yayında olacağını söyledi.

  Ataş, gelecek dönemde neredeyse tüm platformlarda TRT World'ün olacağını ve etkileyiciliğini de orada ortaya çıkacağını belirterek, "TRT World'ün asli görevlerinden bir tanesi de küresel emperyal dili kırarken, öte yandan da marjinalleşmemesi gerekiyor. Marka değerini koruması gerekiyor, bu zor bir görev ama imkansız bir görev değil." diye konuştu.

  Kanal olarak 2017 yılı içerisinde öncelikle global anlamda aşağı yukarı nüfus yığılmalarının yoğun olduğu, dünyanın diğer bölgelerinde de aktif bir biçimde izlenmeyi amaçladıklarını aktaran Serdar Ataş, şunları kaydetti:

  "2017 yılı içerisinde bizim global anlamda yayın yapan ilk 3 kanalın, yayın yoğunluğu ve editöryal gücüne ulaşmamız şu anda temel hedefimiz, bundan sonra 2018 ve sonrası için de fark atmayı amaçlıyoruz. Şu anda bu pazarı domine eden belirli kanallar var. CNN, BBC, El Cezire vesaire. Nihayetinde bu bir pazar ve bu pazarda kimin, hangi aktörün nasıl hareket ettiğini takip etmemiz gerekiyor, ediyoruz da. TRT World'ün burada temel amacı, özgün ve insani bir dili, hikayenin hep görünmeyen yüzünü, yani mazlumun duyulmayan sesini global kamuoyuna duyurmak, bu bizim temel misyonumuz."
  http://www.ensonhaber.com/trt-world-dunyanin-her-yerinden-izlenebilecek-2017-03-10.html  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mark Valley -- 10 Mart 2017; 15:32:54 >  |
  |
  _____________________________
 • Yarbay
  3448 Mesaj
  Arap dünyasından başka kimse izlemez bu kafayla bunları çok yükseklerden uçmasınlar.
  |
  |
  _____________________________
  Prison Break//Lost//Game of Thrones//Mr.Robot//The Sopranos//Fringe//13 Reasons Why//Narcos//Sherlock//Friends//Shameless//The Walking Dead//Westworld//Ozark//Boardwalk Empire//Breaking Bad//Hannibal//Dexter//Black Mirror//Spartacus//End of The F***ing World//Stranger Things//La Casa De Papel// ///////////PSN:ERW_06///////////
 • Teğmen
  228 Mesaj
  hedef güzel ama tutmaz..hayırlısı
  |
  |
  _____________________________
 • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
  1 Not
  Türkçesi ile : "gelecek 2 yıl içinde TRT için sizden daha fazla vergi sömürüp kendi şahsi işlerimiz için kaynak oluşturucaz" ...
  _____________________________
 • Teğmen
  121 Mesaj
  malum şahsın gül cemalini görmemek ve o kulakların pasını silken sesini duymamak için 4 yıldır tv izlemiyorum . şimdi bunlar sabah akşam devlete çökmüş bir partinin ve onların hayalperest bakış açılarıyla, propagandadan hallice haber sunacaklar ve bunu da izletecekler öyle mi?

  özetle: yediklerinden s.çtıklarına kadar vergilerimizle sefa süren trt'nin bir başka israf kanalı.

  tutmaz.
  |
  |
  _____________________________
 • Binbaşı
  1412 Mesaj
  Sen bir şey yapma TRT sonra giren bize giriyor  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  |
  |
  _____________________________
 • Binbaşı
  1477 Mesaj
  Güzel bir hedef. İnşallah tutar.  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  |
  |
  _____________________________
 • Yüzbaşı
  555 Mesaj
  Trt ve bbc. Hmm ok.  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  |
  |
  _____________________________
  DonanımHaber Koyu Tema -https://userstyles.org/styles/153466/forum-donan-mhaber-koyu-tema

  01000100 01110101 01101110 01111001 01100001 00100000 01000100 01110101 01111010 01100100 01110101 01110010 00100000 01000001 01100100 01100001 01101100 01100101 01110100 01101001 00100000 01011001 01101111 01101011 01110100 01110101 01110010
 • Binbaşı
  1813 Mesaj
  gayet olası bir olay

  ingilizce bilmediği için izlememiş türklerin yaptığı sığ yorumları ignore edebilirsiniz

  haber kalitesi kesinlikle yerli haber kanallarının çok üstünde
  |
  |
  _____________________________
  Indie Oyun Geliştiricisi : Tamamıyla Türk Yapımı - Tamamıyla Ücretsiz Oyun - MonsterMMORPG
  Pokemon severler için geliştirilen Monster MMORPG, her yaş grubunun eğlenebileceği ve herhangi bir yükleme gerektirmeyen Pokemon tarzında tarayıcı tabanlı ücretsiz rol yapma oyunudur
  Güncel : 2050+ Canavar, 500+ Harita
  Oyun Görüntüleri: *1*, *2*, *3*, *4*, *5*, *6*, *7*
  MonsterMMORPG Ana Konu - Diğer Web bazlı oyunlar Üst Konu
  [link=http://www.monstermmorpg.com/Monster][/li
 • Yarbay
  2236 Mesaj
  BBC World gibi bir isim olmadığı gibi TRT World'ün ismi olmamış TRT nin english versiyonu olur isim açısından,

  hayırlı olsun destekliyoruz  < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  |
  |
  _____________________________
  Ak Parti
 • Onbaşı
  29 Mesaj
  Milyon dolarlar harcanıyormuş buna.  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  |
  |
  _____________________________
 • Yarbay
  3718 Mesaj
  Güldürdü :D Siz ilk önce kanala doğru düzgün bir tercüman alın. Nedved ile cayır cayır İtalyanca konuşan tercümanlarınızla dünyaya açılırsınız inşallah.  < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  |
  |
  _____________________________
 • Binbaşı
  1383 Mesaj
  BBC, Birleşik Krallık'ta tüm vatandaşlardan vergi aldığı için 7/24 hiçbir zaman reklam vermiyor. Önce kafaların değişmesi lazım.
  |
  |
  _____________________________
  Predestination ~ Gone Girl ~ 500 Days of Summer ~ La La Land ~ The Prestige ~ Contratiempo ~ Hot Fuzz ~ Run Lola Run ~ Detective Pikachu ~ The Hateful Eight
  True Blood ~ Parks and Recreation ~ Lost ~ American Horror Story ~ Fargo ~ Fringe ~ How I Met Your Mother
  The Maze Runner (J Dashner) ~ The Mysterious Affair at Styles (A Christie) ~ Harry Potter and the Deathly Hallows (JK Rowling) ~ Of Mice and Men (J Steinbeck)
  Elfen Lied ~ Death Note ~ Juuni Taisen ~ Dragon Ball ~ Sword Art Online ~ Tonari no Totoro ~ Spirited Away

  Eurovision 2020 Hollanda
 • Onbaşı
  25 Mesaj
  Tutmaz.İmamların yönettiği kanalı dünya ne yapsın.
  |
  |
  _____________________________
 • Yarbay
  2448 Mesaj
  Eski Kullanıcı Adı:
  fizisyen


  kesinlikle olası ama sonrası şüpheli.

  elimizde kapı gibi trttürk örneği var. belkide bu ülkedeki en bomba kanalıydı.
  programlar yayınlar içerikler vs vs ...
  sonra pert. kanalı çöpe çevirdiler.

  bbc olabiliriz ama bunu ne kadar sürdürebiliriz tartışılır.
  |
  |
  _____________________________
  SU GiBiSiN, NASI içSEM BiLEMEDiM ;)
  (not; radyoterapi-radyasyon güvenliği soruları cevaplanır)
  500pxcom/mertyucel
 • Yüzbaşı
  993 Mesaj
  İlerde kıyaslamak için şimdiki faturaların fotosunu çekmek lazım. Trt payı muhabbetinden bizi güzelce bir sağacaklar gibi gözüküyor.

  Bugünde boş geçmedik.  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  |
  |
  _____________________________

  |||||| B E Ş İ K T A Ş JK ||| |||

  tarım neden mi önemli? 1 SALKIM ÜZÜM 1000 LİRA : https://www.youtube.com/watch?v=bFM-hBLtTWM 4dk.
 • Binbaşı
  1310 Mesaj
  Cumhurbaşkanının mitinglerini ingilizce yayınlamaktan başka bir iş görmeyen kanal nasıl dünyadan izlenecekmis.  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  |
  |
  _____________________________
HızlıCevap
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Reklamlar
e-ticaret
sohbet
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
üniversite
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Paykasa
Lastik Fiyatları
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,344
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.