Şimdi Ara

TRT'nin yeni dizisinde dakika bir gol bir (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
180
Cevap
1
Favori
15.267
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
41 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dizi zaten senarist kafasına göre değiştirmiştir. Gerçeğe uygun olması gerekmiyor.

• osmanlıcılar çıldırmış. ulan troll,senin saçma osmanlıcılık hayallerinden dolayı millet tarihi yanlış mı öğrenecek? neyse onun anlatılması gerekir.

uludağsözlük'te bir arkadaş çok güzel yazmış bu arada;
    evetçilerin bilmek istediği kadarını anlatacak olan trt dizisi.
    bekliyoruz.
    1877-78 rus harbi?
    bosna hersek'in elimizden çıkması?
    kıbrıs'ı ingilizlerin kapması?
    fransa'nın tunus'u ham yapması?
    duyun-u umumiye'nin hazret-i şahane'nin iradesi ile kurulması?
    yunanistan'ın teselya'yı ilhakı?
    mısır'ın ingilizler tarafından ilhakı?
    somali'nin ingilizler tarafından işgali?
    italya'nın habeşistan'ı işgali?
    bulgaristan'ın doğu rumeli'yi işgali?
    ermeni isyanları?

bütün bu olaylar direkman atlanmış.
    dizi 1896'da başlamış.

koskoca osmanlı'nın tek derdi hicaz'a demiryolu döşemek.
    sanki yukarıdaki olaylar yaşanmamış gibi.

ulan ayıp be...

http://www.uludagsozluk.com/e/35834027/
  • Dizide tokat yiyen karakter tren yolları için anlaşılan ingiliz şirketinin adamı, büyük elçi felan değil. Sallama haber

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sahîpkıran

Boş kemalistler, siz kendi dizinizi yapında onu da izleyelim. Olmayan tarih bilginizle gelip şu forumda tatava yapmayın.

Aynen hocam. Abdülhamit, ölü donanmayı diriltmiş, Osmanlı topraklarını genişletmiş, bütün borçları ödemiş büyük bir padişahtır. Yalan yazan tarih utansın.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu abdülmecit midir abdulhamit midir nedir son zamanlarda cok goz onune cikti sebebi ney?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Olivier17 kullanıcısına yanıt
    Osmanlicilarin cildirdigindan değil saygısız tavırlı şahıs. Benim hoşuma gitmeyen düşünceleri açtığı başlıktan birkaç yorum sonra belli olan, sağa sola sallayan, tarih dersi vermek isteyip yalan yanlış hatıralardan yola çıkarak askerimizi karalayan bir şahısa söylenen laflar. Kaldı ki daha ilk bölümü senin de dediğin gibi. Abdulhamit'in hayatını bilmiyor, onu daha önce okumadıysan eğer tek icraatının hicaz demir yolu olmadığını anlarsın. Yahu Yıldız istihbarat teşkilatı ile dünyada heryerden haber alan bir ecdadı bugün böyle karalayanlara ses de mi çıkarmayalım. Ak parti nefreti yüzünden Osmanlı'ya karşı çıkan sizler bilmezsiniz ki I. Dünya savaşında Osmanlı saflarında savaşan gayri müslimleri. Ki onlar kadar vatan sevgisi olsa içinizde gamyemem.

Git Çanakkaleyi gör benimle aynı toprakları paylaşan vatandaş görmediysen. Orda savaşan , 13 14 yaşındaki çocuktan , 70 yaşındaki dedemizin şehid olmasına sebeb olan , Osmanlıyı dünya savaşına sokup kaçanlarda sizin zihniyetinizdendi.

Cennet mekan Abdülhamit han'ın bir sözü vardır bilmezsiniz :

"Onlar bu ülkeyi 10 yıl yönetsin, ben 100 yıl yönetmiş sayacağım."

Dediği gibi de 1908 de tahttan indirilmiş, 1915 de dünya savaşına sokmuştur.

Siz hala saçma sapan sözlüklerden kaynak edinecek icraatlara bakın.

• quote:

Boş kemalistler, siz kendi dizinizi yapında onu da izleyelim. Olmayan tarih bilginizle gelip şu forumda tatava yapmayın.

Bir mantık sadece savunmak için savunulmaz. Kemalistler diyerek insanlara saygısızlık etmen de senin ne kadar boş birisi olduğunun kanıtıdır.

Milli değerlerine sahip çıkmayan insanları kim yetiştiriyor anlam veremiyorum.

• Yine toplanmış tarifi l tarihi ve haberleri a haber atv

kanal 7 akit yeni şafak tan izleyenler . oda TV yi beğenmez dune kadar Samanyolu izlerdi

• Bizim milletimiz Ataturku de Abdulhamit Hani da anlamaya calismadigi bunlara dusmanlik ettigi surece bi halt olmaz bizden.Ataturkude seveceksin,Abdulhamit Hani da seveceksin ki nefret duygulariyla ulke ayrismasin.Ataturk dusmanlarida Abdulhamit dusmanlari da osmanli dusmanlarininda cumhuriyet dusmanlarinin da en kisa surede islah olmasi dilegi ile.

• Rezalet.Milletin gazını almak için Abdulhamiti kabadayı olarak kullanacaklar.Ona gider, buna posta koyacak.O dizide gerçekler anlatılsa zaten kimse yüzüne bakmaz.Bazılarına yine ego masturbasyonu yapacak malzeme çıktı.Tepe tepe kullanın.
  • ahah :D abdülhamid e bak ingiliz kucağından çıkıpta tokat atmış

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Foxin -- 26 Şubat 2017; 2:11:43 >
  • quote:

Vatanım Sensin'i izleyebilirsin

• Dizi yahu bu tokat ta atar kelle de alırlar nasıl izliyorsunuz Amerika islamı diyecem olmayacak bakın adamlar filimlerinde yapmadıkları şeyleri yapıyormuş gibi gösterek yıllarca dünyayı kandırdılar süper güç oldular adı üstünde dizi yada film sana bire bir gerçeği anlatmaz bu arada diziyi gerçekten izlemedim

• diziyi tesadufen dün izledim. aslında çok hoşuma gitmişti ecdadımızı konu olan, imparatorluğumuzun temasıyla bir dizi izleyecektim. Fakat diziyi izledikçe topluma gaz verme propoganda amacı taşıdığını, kurgunun ve oyunculukların vasat olduğunu fark ettim. Üzüldüm açıkcası harika iş çıkarabilirlerdi.

Dizide ingilizlerin imparatorluğu bölme çabaları anlatılmış. Paşaların içinde de çocugun bile anlayacağı bir hain var ki bir ara bu kadar kötü bir kurgu ve oyunculuğu nasıl kabul ettiler dedim. Resmen Amerikan lise filmlerindeki kötü karakteri oynayan çocukları hatırlattı o paşa... Sürekli sırıtkan bir şekilde iş çeviren sırıtan bir tip var :) Belliki Sultan bunu iyi pataklayacak toplumun içindeki o hırsı alacak :))

Ayrıca bir ara ingilizlerin hain planlarından ( yani osmanlının parçalanması ve yeni sınırlar) bahsedildi ki orda da Cumhuriyete göndermeler olduğunu fark ettim ki işte o anda dizinin amacı ortaya çıktı diyebilirim. Zaten bekliyordum böyle bir şey ama bu kadar da çabuk değildi açıkcası :)

Özetle bu dizi haberlere bile konu olacaktır çünkü cumhuriyete göndermeler yapacak Abdulhamit'in ingilizler tarafından indirildiğini yeni cumhuriyetin temelinin aslında o günlerden itibaren atıldığı algısı oluşturulmaya çalışılacaktır.

Zaten bu ara Atatürk'ün bile ingiliz oyunu olduğunu yaptıklarının ülkeyi bütünlemeye yönelik değil parçalamaya yönelik olduğunun algısı oluşturulmaya çalışılıyorken Osmanlının en kötü dönemlerinden birini konu olan bir dizinin amacı da belli olacaktır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kralexx42

Dizi yahu bu tokat ta atar kelle de alırlar nasıl izliyorsunuz Amerika islamı diyecem olmayacak bakın adamlar filimlerinde yapmadıkları şeyleri yapıyormuş gibi gösterek yıllarca dünyayı kandırdılar süper güç oldular adı üstünde dizi yada film sana bire bir gerçeği anlatmaz bu arada diziyi gerçekten izlemedim

Amerika dizilerle filmlerle mi süper güc oldu yani?

Doğruya doğru Amerikan filmleri tam bir amerikan propogandası ama çoğunda da haklılar. Bazı vietnam filmleri bile yenilgiyi anlatmazken bazıları da yenilgiyi sefaleti anlatır.
  • Hayırcıların zoruna gitmiş efendilerinin tokat yemesi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mustafa filmi için can dündarı gömen zihniyet

Yine ortaya çıkmış

Tokat atmışmış...

• anlat anlat heyecanlı oluyor
  • Genç Osmanlıcılar kızgın.

• Hımm trollchptroll yine ağlamakta

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.