Şimdi Ara

trt'nin hd kanallarındaki sorun trt'den mi kaynaklanıyor?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
2.157
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • neta mini hd 340 kullanıyorum. trt'nin hd kanalları sorunlu. diğer hd ya da sd hiçbir kanalda sıkıntı yok.

forumlarda, birçok farklı cihaz kullanan insan serzenişte bulunmuş. trt'de sorun olduğunu söylüyorlar.

bunun çözümünü bulan var mı?

• Bunun çözümü
    çanak çapı 100 cm den büyük olmalı
    Kablo mesafesi kısa olmalı 10 - 15 mt, sinyal kaybı az olmalı
    Bir de cok iyi usta olmalı
    çanak ruzgarda 1 mm bile kıpırdamamalı.
  • Bende de aynı sorun var merkezi sistem var binada hiremco macrobox ile bütün kanallar mevcutken linx ne 1070 de TRT ler de dahil birçok yayın yok nasıl çözülecek bilemiyorum
  • 83 cm anten kullanıyorum sıkıntı yok. ince ayar yapılmalı ya da kablo değişimine gidilmeli.
  • 90 lik canak var ruzgarda sallansa da bi sorun cikarmiyor. cok asiri ruzgarda trtler degl diger kanallarda sinyal yok uyarisi veriyo kisa bi sure sonra tekrar yayin geliyo.(manisa)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Deli_Yaban

90 lik canak var ruzgarda sallansa da bi sorun cikarmiyor. cok asiri ruzgarda trtler degl diger kanallarda sinyal yok uyarisi veriyo kisa bi sure sonra tekrar yayin geliyo.(manisa)
    çanak çapını ölçmedim ama 50 ile 70 cm arası bişey.
    TRT HD kanalları da çok net çekiyor.
  • Kablo değişimi
  • quote:

Orijinalden alıntı: turkeytv

Kablo değişimi
    Turksat 4a' dan önce bütün trt hdler çekiyordu ama yeni uydudan sonra bütün trt hd kanalları çekmiyor, bence de trt kaynaklı bir sorun var. Diğer bütün hd kanallarda sorun yok tek trt çekmiyor. Lg'nin dahili uydusunu kullanıyorum.
  • turkeytv kullanıcısına yanıt
    Hocam kablo digi teknik servis tarafından yapıldı oldukça kaliteli aynı kabloyla eski uydu alıcım bütün kanalları çekiyor benim sorun yeni uydu alıcısında servis yolu göründü galiba
  • Lnb'nizin MDU5 oldu mu? Diğer Trt kanalları da sorunlu mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: tolga_fb39

Lnb'nizin MDU5 oldu mu? Diğer Trt kanalları da sorunlu mu?

lnb olayını pek bilmiyorum hocam. trt'nin tüm hd kanalları sorunlu. sdler sıkıntısız. diğer hd kanallarda da problem yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: adivar

neta mini hd 340 kullanıyorum. trt'nin hd kanalları sorunlu. diğer hd ya da sd hiçbir kanalda sıkıntı yok.

forumlarda, birçok farklı cihaz kullanan insan serzenişte bulunmuş. trt'de sorun olduğunu söylüyorlar.

bunun çözümünü bulan var mı?

Kardeşim bende de aynı durum vardı abartmıyorum birkaç milimetre oynattım lnb'yi düzeldi kanallar.

• Yahu çok komiksiniz biri çanak 100 cm olmalı demiş ula astamı izleyecen.
    60 lık çanakla yağmurda çamurda sıkıntısız izlersin bütü kanalları. Aşırı yağmur olursa sorun olabilir. Uyducuyum hergün çanak kuruyorum 60lık çanak yeterlidir türksat.
    Arkadaşın sorunuda çok büyük ihtimal milimlik ayar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Red_devil33 -- 8 Mart 2015; 18:13:49 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Red_devil33

Yahu çok komiksiniz biri çanak 100 cm olmalı demiş ula astamı izleyecen.
    60 lık çanakla yağmurda çamurda sıkıntısız izlersin bütü kanalları. Aşırı yağmur olursa sorun olabilir. Uyducuyum hergün çanak kuruyorum 60lık çanak yeterlidir türksat.
    Arkadaşın sorunuda çok büyük ihtimal milimlik ayar.
    Bence yazılımsal da olabilir.

Başka bir çanakta denediniz mi cihazınızı?

• quote:

Orijinalden alıntı: adivar

quote:

Orijinalden alıntı: tolga_fb39

Lnb'nizin MDU5 oldu mu? Diğer Trt kanalları da sorunlu mu?

lnb olayını pek bilmiyorum hocam. trt'nin tüm hd kanalları sorunlu. sdler sıkıntısız. diğer hd kanallarda da problem yok.

Trt'nin SD kanallarını sorunsuz izliyorsan bilemedim sıkıntı nerede?
  • tolga_fb39 T kullanıcısına yanıt
    anlayamadım ben de hocam hdleri göstermiyor sadece. donuyor, sinyal yüzde 94 kalite sıfır gösteriyor özellikle akşamları.
  • umut_baris kullanıcısına yanıt
    denemedim hocam ama bildik, kullanılan bir cihaz. iyisi diye bunu aldık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gordon Milne

denemedim hocam ama bildik, kullanılan bir cihaz. iyisi diye bunu aldık.
    Benzer sorunu ben de dahili uydu alıcılı televizyonumda yaşadım, diğer HD kanallar açılıyorken TRT HD paketindeki kanallar açılmıyor.
  • TRT den kaynaklanmadığını söyleyebilirim. Çünkü izleyebiliyorum. Sinyal de 90 civarı işte.
    Ayarlardan 22 khz i kapatıp dener misiniz?
  • kapalı zaten hocam. bir arkadaş da otomatik yap demiş. otomatik seçeneği yok. açık ya da kapalı. açık yapınca hiçbir şey göstermiyor.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.