Şimdi Ara

''TROOOOOOOOOOOOOOOOOOY'' (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
75
Cevap
0
Favori
1.376
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bugün troya gittim ve cok begendim bekledigimden cok daha iyi cıktı diyebilirim.
    brad pitt e bir kez daha hayran oldum.ama filmin asıl adamı hectordu bence eric bana mukemmel.ustte yazılanlarla aynı yorumları yaptım ama ben de katılıyorum ozellikle "chaana" fikirlerimi cok guzel yansıtmış.filmde geyik kısımlar da vardı baya.gemi sahnesinin bence olmaması gerekiyordu çok abartı olmuş.izlediğim en iyi filmlerden biriydi herkese tavsiye ederim 10 uzerinden 9.7 verdim filme.helal olsun adamlar iyi iş yapmışlar.bu arada helene de hasta olmadım değil :)
  • yav film iyi hoş da, ben de bi eksiklik uyandırdı. Filmin başından beri Brad Pitt öbür tarafa geçecek diye bekledim durdum. Bu beklentiyle film de bitti...[krl]
  • haa bi de bu Hector un kardeşi harbiden delirtti yav. Abisinin ayaklarına onursuzca sarıldığında abisinin(Hector) bakışları, tavırları süperdi. Adam harbi güzel rol kesmiş.[clps][clps][clps]
  • valla aynı beklentiye ben de kapıldım hatta filmin sonunda lan oldurme adamı da hep beraber gidin dogaya karısın cocuk yapın gule oynaya hayatınız gecsin dedim icimden ama olamaz tabi.topugundan vurulma olayı cidden oyle mi yani topugundan vuruldu diye mi öldü koca achilles?
  • Sonunda (cuma akşamı 23:30 matinesi) izledim filmi. Hikaye biraz değişmiş gibi geldi bana.
    agamemnon karısı tarafından zehirleniyordu ve Aşil şehre girmeden ölüyordu, en azından ben öyle hatırlıyorum.
    Yine de güzel olmuş helsing'le karşılaştırılmaz bile...
    <blockquote id='quote'><font size='1' face='Verdana, Arial, Helvetica' id='quote'>quote:<hr height='1' noshade id='quote'><i>Originally posted by mewluth</i>
    <br />Filmdeki en gereksiz varlık; Hector'un lanetolası kardeşiydi.
    Ulan film boyunca bi doğru şey yapsana be adam bu kadar mı öküz olunur?
    <hr height='1' noshade id='quote'></blockquote id='quote'></font id='quote'>

paris heleni .... daha ne yapsın [:P] Bence en doğru şeyi yapmıştır. Eğer o olmasa film de olmazdı. Biz ne izleyecektik o zaman [sml2k]
    Bir de atı yakın diyen de oydu. Dinlemediler adamı. Rahmetli iyi adamdı. Bir de ölseydi daha iyi olacaktı.

Bunun gibi bir tip de er ryanda vardı. o da cephane getirmemişti.

<blockquote id='quote'><font size='1' face='Verdana, Arial, Helvetica' id='quote'>quote:<hr height='1' noshade id='quote'><i>Originally posted by erdiex</i>
    <br />valla aynı beklentiye ben de kapıldım hatta filmin sonunda lan oldurme adamı da hep beraber gidin dogaya karısın cocuk yapın gule oynaya hayatınız gecsin dedim icimden ama olamaz tabi.topugundan vurulma olayı cidden oyle mi yani topugundan vuruldu diye mi öldü koca achilles?

Hikayeye göre Aşil küçükken annesi onu bir suya batırıyor ve ok mok işlemiyor adama. Ama bunu yaparken topuğundan tutuyor ve sadece orası zayıf kalıyor. Zaten filmin başında ulak çocuk "sana ok işlenmiyormuş, doğru mu?" gibi birşey sormuştu. Aşil de "öyle olsa zırh giymem" dedi sanırım.

neyse işte bu filmde bu mitolojik tez bir yere oturtulmaya çalışılmış sanırım. Aşil 4 ok yiyor ve topuğundaki dışında kalanları çıkartıyor. İnsanlar da onun topuğundan vurularak öldüğünü düşünüyor gibi bir hava katmışlar.

• Hector derim başkada bişi demem....
    Bu turuva atını nasıl yapmışlar ben anlayamadım. bizim Çanakkale'dekine pek benzemiyoo...
  • <blockquote id='quote'><font size='1' face='Verdana, Arial, Helvetica' id='quote'>quote:<hr height='1' noshade id='quote'><i>Originally posted by uygarkaracav</i>
    <br />Hector derim başkada bişi demem....
    Bu turuva atını nasıl yapmışlar ben anlayamadım. bizim Çanakkale'dekine pek benzemiyoo...

çanakkale'deki de gerçek değil. Bilinen (bu savaşın gerçekliği bile kesin değil, benki şair bitaraflarından uydurmuştur) sadece atın tahta olduğu ve ata benzediği diye biliyroum ;)
  • 8 sendir Çanakkale'de yaşayan biri olarak şunları söyleyebilirim:
    ben filmi izlediğimde oldukça beğendim. tabii her filmde olduğu gibi biraz abartısı da yok değildi. gerçi bu abartının nedeni biraz daha fazla gişe yapmak olduğunun hepimiz farkındayızdır.
    Ç.kale'deki at gerçek değil bence filmdeki daha güzel!
    filmin burada çekilmemesinin nedenlerinden birisi Kültür Bakanlığı'nın belirli alanlar dışında arkeoloji ekipleri haricinde kimseyi bölgeye sokmaması. zaten ziyarete açık olan yerlerde de öyle büyük bir ekibin çalışması imkansız. diğer bir neden de Ç.kale'nin böyle büyük bir projenin gerçekleştirilmesi için gerek mekan gerekse konaklama için herhangi bir hazırlığının olmaması.
    Ama bence şu an için ç.kalenin bunlardan daha büyük bir sorunu var:
    tüm dünya bu filmi bizimle aynı zamanda izlemeye başladı. Türk halkının aksine yabancılar bu tür filmleri izlediklerinde bu olayların geçtiği mekanları görmek için dünyayı dolaşıyorlar. (zaten imkanları da var) ben inanıyorum ki sırf bu film yüzünden bu sene buralara gelen çok fazla turist olacak. Ama maalesef mayıs ayının sonuna gelmemize rağmen halen daha truvayı güzelleştirmek adına yapılmış bişiy yok her yıl anzac gününde buraya birsürü turist gelmesine rağmen halen daha ç.kale yönetimi ve halkı turistlere pek alışamadı. hala daha aynı "turisti kazıklayalım" mantığı güdüyorlar. hala daha tarihi alanların ve gezilecek yerlerin tuvaletlerine doğru düzgün bakım yapılmıyor.

neyse çok uzattım diyeceğim şu ki beğenilsin veya beğenilmesin film ve dolayısıyla truva harabeleri uzun zaman konuşulacak umarım truva ve ç.kale ile ilgili konuşmalar iyi yönde olur...

Ç.kale'den ve Troy'dan Sevgilerle...

• filmi çok beğendim,ben zaten çok hero'nun öldüğü filmleri daha çok severim,mutlu son zevk vermez[spr]
    filmin en güzel yanı karakterlerin çok güzel oturmasıydı bence,mesela aşil de aşık oldu ama aşil gibi oldu
    filmin kötü yanı ise film çanakkalede çekilmediği için güneş farkındaysanız batıdan doğuyor,bu da o güzel ege guruplarını göremememize ve filmin atmosferinin az da olsa etkilenmesine yol açıyo,farklı bi yerde çekildiği hemen anlaşılıyo böylece,bi de yapılar sanki taştan yapılmış olarak gösterilmişti,ama ben truvaya gitmiş biri olarak surlar dışındaki tüm yapıların beyaz mermerden olduğunu biliyorum,neyse tebrik ediyoruz kutluyoruz[clps][clps]
  • bi de anatomide topuğa bağlanan bir bacak kasının tendonuna achilles tendonu da denmekte
  • ____HADİ YAAAAA.............[jwdwn]
    ____CİDDEN BİLMİYORDUM...
  • <blockquote id='quote'><font size='1' face='Verdana, Arial, Helvetica' id='quote'>quote:<hr height='1' noshade id='quote'><i>Originally posted by Anasarca</i>
    <br />filmi çok beğendim,ben zaten çok hero'nun öldüğü filmleri daha çok severim,mutlu son zevk vermez[spr]
    filmin en güzel yanı karakterlerin çok güzel oturmasıydı bence,mesela aşil de aşık oldu ama aşil gibi oldu
    filmin kötü yanı ise film çanakkalede çekilmediği için güneş farkındaysanız batıdan doğuyor,bu da o güzel ege guruplarını göremememize ve filmin atmosferinin az da olsa etkilenmesine yol açıyo,farklı bi yerde çekildiği hemen anlaşılıyo böylece,bi de yapılar sanki taştan yapılmış olarak gösterilmişti,ama ben truvaya gitmiş biri olarak surlar dışındaki tüm yapıların beyaz mermerden olduğunu biliyorum,neyse tebrik ediyoruz kutluyoruz[clps][clps]

guneşin batıdan doğması olayını tam olarak anlayamadım da.. açıklar mısın? ne alaka?

• <blockquote id='quote'><font size='1' face='Verdana, Arial, Helvetica' id='quote'>quote:<hr height='1' noshade id='quote'><i>Originally posted by ghoko</i>
    <br /><blockquote id='quote'><font size='1' face='Verdana, Arial, Helvetica' id='quote'>quote:<hr height='1' noshade id='quote'><i>Originally posted by Anasarca</i>
    <br />filmi çok beğendim,ben zaten çok hero'nun öldüğü filmleri daha çok severim,mutlu son zevk vermez[spr]

guneşin batıdan doğması olayını tam olarak anlayamadım da.. açıklar mısın? ne alaka?

http://www.tv8.com.tr/scripts/news/detail.asp?NewsID=32855&page=detail&type=news

• @gargoyle, tesekkür ederim de...
    güneş dünyanin hiçbir yerinde batidan doğmaz. bu ya dijital hatadir ya da negatif hatasidir. ama "film çanakkalede çekilmediği için güneş farkındaysanız batıdan doğuyor" cümlesinin mantıklı açıklamasını bulamadım. neyse, uzatmıyayım. benim anlayamadığım bir nüans vardır mutlaka.
    [frndsp]
  • ege denizine bakarak güneşin doğuşunu izliyorlarmış galiba ondan dolayı
  • ege denizide batıda olduğuna göre çanakkalede n bakışa göre
  • haklisin. bu sekilde dusunmemistim. tesekkürler
    [frndsp]
  • <blockquote id='quote'><font size='1' face='Verdana, Arial, Helvetica' id='quote'>quote:<hr height='1' noshade id='quote'><i>Originally posted by ghoko</i>
    <br />@gargoyle, tesekkür ederim de...
    güneş dünyanin hiçbir yerinde batidan doğmaz. bu ya dijital hatadir ya da negatif hatasidir. ama "film çanakkalede çekilmediği için güneş farkındaysanız batıdan doğuyor" cümlesinin mantıklı açıklamasını bulamadım. neyse, uzatmıyayım. benim anlayamadığım bir nüans vardır mutlaka.
    [frndsp]

yok ben de anlamadım orasını, ama öyle bir hata var işte ;)
  • filmin beyenmediğim yönleri,filmde brad pitt i çok şişirmişler.
    1.adam ok gibi mızrak atıyor,kendine gelen mızraklardan da matrixvari bi şekilde kurtuluyo
    2.gene brad pitt bir kılıç darbesiyle koskoca altın heykelin kafasını uçuruyor.
    3.troyların zırhlarını resmen kartondan yapmışlar(prenslerininki bile) en ufak kılıç darbesinde cart adam ölüyor ama brad pittin zırhı sadece çiziliyor.
    4.sözde yunanlılar geri kaçıyor ama 1000 gemilik orduyu bir koyda saklıyorlar ve sadece 1 kişi farkediyor o da ölüyor.
    5.filmin sonunu çok rahat tahmin ettim.hectorun karısına gizli geçidi gösterdiinde yaptığı konuşmadan hectorun gidici,parisinde okla antreman yaptığını görünce abisinin kanını yerde bırakmayıp brad pitti şişliceğinin anladım.
  • Achilles veya aşil vurulduğu yer topuğun 2-3 cm üzeri
    hani çok çevik ya hoplayıp zıplamasını engelliyor
    işte oradan geçen tendonun adı aşil tendonudur.
    ve adı filmdeki kahramanın gargoyle bahsettiği gibi sihirli suyla yıkanmayan tek yeri olan topuğundan vurulmasından dolayı verilmiştir.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.